Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дискавъри Чанел - "В името на Бога"  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.07.02 10:34



Колеги, някой има ли късмета да го гледа?
Има някои неща за Раджниш - Ошо, за селището Раджниш в щата Орегон през периода 1980-1985 г., за колонията там и ... за малки смущаващи подробности около това - Що е духовно Учение и как се прилага то?!
Та,темата не е за подминаване, ако ще говорим за Ошо.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Дискавъри Чанел - "В името на Бога"нови [re: valsodar]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано30.07.02 10:44



Не съм го гледала.

Разкажи по-подробно какво те смути.

В кои дни и часове го дават?

@=>=>=


Тема За съжаление записа се провали.нови [re: shockwave]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.07.02 10:54



Вчера го излъчиха три пъти за деня.
Филма бе на тема религии и секти. Влиянието им върху следовниците им.
Засеганаха по-сериозно; "Обединитекна църква" на Муун, Сциентоложката църква на Рон Харбърт, Ню Ейдж и Ошо. + азиатски ( японски ) тенденции.
Имаше по малко и за самоунищожителните култове, довели до масови самоубийства и убиства ( при единият около 980 човека наведнъж с отрова).

По отношение на Ошо имаше доста интересни податки към хипи движението през 60-те и 70-те. Гурувизацията на ... света.
Имаше и някои факти, които най-малкото биха те накарали да се замислиш - документални кадри на хора с автоматично оръжие около Ошо.
Запитах се - наистина ли един пробуден Учител се нуждае от силата на оръжието и на гардовете около себе си, за да проведе успешно мисията си, с която е изпратен?!
Кое е по-важно и завладяващо - Силата на Словото или аргументите на Силата?!

За съжаление не можах да си го запиша. Но ще има повторения, така че...

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.[гот ми е

Редактирано от valsodar на 30.07.02 10:56.



Тема Re: За съжаление записа се провали.нови [re: valsodar]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано30.07.02 11:15



Дръж ме в течение за излъчването на тези предавания, я на бележка, я на кю.

А що се отнася до пазачите - ученици на ОШО, доколкото знам то е тяхно желание да го опазят от тези, които в негово лице са виждали заплаха за религията, уронване на папски и църковен авторитет.

Представи си ОШО казва - БОГ е цялото, потапяйте се в молитвата както при медитация, можете да я правите с цялото си същество навсякъде, когато чувствате вътрешна нужда. Храмовете са подсказка на предишните поколения за усамотяване и медитативност. А държавата и църквата са се сляли с цел да подчиняват и манипулират хората.

Е, сега учудваш ли се защо ОШО е бил гонен?

@=>=>=


Тема Нещата са манипулирани.нови [re: shockwave]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.07.02 11:38



Тяхно желание??!

Не мога да се доверя изцяло на Дискъвъри Чанел, защото дори и там нещата са малко тенденциозни на моменти, ама това с тимуровските пориви на гардовете ще ме умори окончателно.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: За съжаление записа се провали.нови [re: valsodar]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 11:55



Очаквам коментара на преданата санясинка Наталка.

Де Ошо, де!



Тема Въпросът по скоро е -нови [re: изcтpaдaл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.07.02 12:04



Въпросът по скоро е - доколко един Учител, може да се противопостави на негативните тенденции, съпътстващи присъствието му?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Въпросът по скоро е -нови [re: valsodar]  
Автор Haтaли ()
Публикувано30.07.02 12:34



Изстрадал май не само страда, ама чат пат си и почива от страданието, та тогава почва да се заяжда.
Валсо, забелязал ли си как всяка една група от хора, обединена по някакъв признак, беснее и сипе обвинения срещу всяка друга група, застрашаваща съществуването и?
Борчета срещу интелектуалци, интелектуалци срещу борчета. Българи срещу роми, албанци срещу сърби...светът е построен на принципа-Разделяй и владей.
Окултизъм срещу админи, муле и сие срещу модерини, интернет маниаци срещу невлизащи в нета.....и забелязваш ли как всяка група е изпълнена с чувството за собствена правота и винаги ще намери пръст с крив нокът, който да навре в очите на противниковия отбор.
Е така и обществото като цяло се е обединило и води борба за оцеляване срещу всички, които се опитват да нарушат порядките му и да разрушат устойчивостта му.
...а Ошо бая го маризи....
на теб какъв ти е коментарът относно коментарите и действията на админите срещу муле?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Цирк.нови [re: Haтaли]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.07.02 13:24



Админите все ми мязат на ония виц за маймуната и голия гъз. - И аз с тоя гол гъз накъде съм тръгнала да бягам?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Въпросът по скоро е -нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 15:40



Osho govori gluposti. I e mnogo najasno, che govori gluposti. Toj prosto se zabavljava s vas. Inache krasivo govori - samo edin philosopher mozhe da govori taka. No tezi neshta sa idi mi doidi mi. Negovijat misticisam, negovite osobeni praktiki, vsastnost savpadat s chistija realisam, te sa goli aforismi. Kogo "marizi" Osho? Vsashtnost "marizat" e sprjamo evtinite ljubiteli na ocultnite zavartulki i zhelaestite da sa interesni za okolnite poradi neordinernija si izbor na uchenie i prijateli.
Dokato ne razberesh, che Bhagvan e lisitza hitra i neebatelna sprjamo orangevite si ovchici-prostici, nishto ne si razbrala. Mini nad tozi moshenik, kojto ne se e svenil (i zasto li da go pravi?) da kazhe, che e takav.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.