Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ошо-просветленият човек, богът  
Автор Haтaли ()
Публикувано10.07.02 23:09



Ошо никога не се е раждал и не е умирал. Той само е посетил земята между 11 декември 1931 год и 19 януари 1990 год.
Питали са го: "Защо се наричате Бхагван, т.е. бог?"
Защото аз съм и защото вие сте. И защото само бог е.
Не съществува избор между това дали да бъдеш бог или не. Изборът е дали съзнавате това или не. Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете...Бог свързва всичко, той е вътре и извън вас....
Когато аз наричам себе си бог, с това само ви подбуждам да промените себе си. Наричам себе си бог, просто за да ви помогна да съберете цялото си мъжество, за да го признаете и вие. Ако вие признаете това в мен, това вече е първата крачка, която правите, за да го признаете и в себе си. Защото вас винаги са ви учили да се осъждате. Вас винаги са ви учили, че сте грешник.
Моето убеждение се състои в това, че има само едно нещо, което ви липсва-мъжеството да признаете кой сте...



Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог

Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 06:10




Ето ...коварността на ОШО....
Той ти казва една "полуистина"....защото само "полуистината" може да бъде казана или изписана.....
Истината не е нужно да се опитваш , а и не може да бъде казана или изписана.....ОШО КАЗВА ВИНАГИ ТОА.....
И сега го казва....и ми се смее....
"Истина" , на която нещо липсва е вече лъжа ....нали?
", което ви липсва е мъжеството да признаете кой сте..."
Ако ти липсва мъжеството....можеш ли да приемеш "истината"?
Ако си шубе....можеш ли да приемеш истината????
МАЙ....нещо не се получава нали????
Коварен е ОЩО....коварен е, хе хе хе хе и точно това е едно велико качество
да бъдеш коварен, без да влагаш интереси в това.....
Не забравяй СЕЛЕСТА, че ОШО Е ПРИКЗВАЛ НА ГЛУПАЦИ...и често им го е казвал в очите.....ВИЕ СТЕ ГЛУПАЦИ"- ама те не са го разбирали, щото още са били биволи- с рога...
Не бъди от тях.....



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: MУЛE]  
Автор LeoS (като всички)
Публикувано11.07.02 09:56



Да бе Муле, ама номера е да направиш от бивол човек.
От човек да направиш бивол е лесно и просто ... и излишно.
Същата работа е и с магаретата, между другото ...

<... истината боли, но ако си затвориш очите не боли по-малко ...>


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: MУЛE]  
Автор Haтaли ()
Публикувано11.07.02 11:56



Е точно пък тук всичко си е точно. Я пак го разтълкувай.
Че в твоето нещо не е точно...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
Автор Ceвep ()
Публикувано11.07.02 16:11



Tova i az sam go osaznala, che vsichki poseshtavame Zemiata v opredeleno vreme.
A zashto niamam useshtaneto, che "sam bog"?
"Majestvo" li mi lipsva ili neshto drugo?



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Ceвep]  
Автор Haтaли ()
Публикувано11.07.02 18:08



Защото нямаш ясно виждане. И защото енергетиката ти е силно замърсена (както и главата-с чужди и внедрени от детството мисли).

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: LeoS]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 20:09




Как можеш да направиш от нещо което "НЕ Е",нещо , КОЕТО "Е"...хе хе хе
Бивъле и ЧОВЕКА нямат нищо общо...но бивола и хората ИМАТ- ТЕ СА БРАТЯ.
Те са братя в страданията си на Земята......едните са синове на АДАМ, а другите СИНОВЕ НА ГОСПОДА....едните са АВЕЛОВЦИ...а другите КАИНОВЦИ....
Но са братя по женска линия, по линията на ЕВА
И хората и бивълите нямат нищо общо с "човека"
ЛЕОС МИСЛИ КАТО ПИШЕШ БЕ....щото си бивш модератор и това ти е поречило .....



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 20:32







Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
Автор Ceвep ()
Публикувано12.07.02 11:24



Ako priemem, che e taka kakvo triabva da napravia. Kak se chisti energetika? Znachi li, che triabva da spra da mislia i da si izbera uchitel i da go sledvam?



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
Автор aza (непознат)
Публикувано12.07.02 12:30



Натали,
Прекалено дръзко е да се самоопределяш като нещо, което не знаеш какво е.
Задай на себе си въпроса - какво мога да знам? (поставил го е още И.Кант), а може да се обърнеш и към Сократ.
Мисля, че ти липсва смирение в духовното овладяване на висините!
А иначе ми харесва как пишеш.
Поздрави!



Тема Re: Абре, Муле !нови [re: MУЛE]  
Автор LeoS (като всички)
Публикувано12.07.02 13:04




Тинтири-минтири :)))
Словесна еквилибристика и то на ниско ниво - това си написал.

От парче камък даже (което е нищо - с тоя камък може да счупиш главата на некое магаре, ама друго нищо) може да направиш НЕЩО - скулптура например, пълна с живот !

И що ми се правиш на цапнат с мокър парцал по главата - не разбрах. Знаеш много добре, че под "бивол" и "магаре" визирах характер. Ето ти например си завършено магаре като характер, но това не означава, че пасеш трева и тръни, а фекалиите ти са фъшкии ? Функционираш като човек, батка - колкото и да не ти се иска да го повярваме. Като ти дойде нагорно - яхаш жена ти или некоя фенка - квото там ти е под ръка. Ядеш и сереш като всички нас - само се изживяваш като безполова кръстоска. А защо ? Ми много просто - защото така ти е удобно. Така си неуязвим. Ако някой ти рече - "ти си пълен тъпанар" - отговора е елементарен - "къде си виждал умно муле?" и точка. Приключваш спора.
На мене не ми ги приказвай такива мазни и отчайващо елементарни неща - като размесваш думи и вмъкваш тук-таме цитатчета от книжки, които четеш по диагонал. Знаеш, че не ми минават подобни словесни пръдни :))) Ако искаш да си приказваме - говори си с мене като човек, а не като магаре. Ако нещеш да си говориме, най-лесно е да продължиш да ми се правиш на Господ - ефекта ще е положителен - нема да си приказваме :))
Така че имаш много здраве от мене.
Аз с говеда и тревопасни не разговарям :)))
Нищо че съм бивш модератор.


<... истината боли, но ако си затвориш очите не боли по-малко ...>


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
Автор huanji ()
Публикувано12.07.02 23:30



Ти имаш ли ясно виждане?



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: aza]  
Автор Haтaли ()
Публикувано13.07.02 11:52



А ти не се ли самоопределяш като нещо?
Човек например....а знаеш ли какво е човек и защо се самоопределяш като такъв...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Определениетонови [re: Haтaли]  
Автор aza (непознат)
Публикувано13.07.02 16:34



Бхагван пише: "Аз ви давам тоталната свобода да изживявате, само с едно условие, бъдете бдителни, бъдете наблюдателни, бъдете съзнателни".
Нима той може да ми даде свободата, още повече с условия...
Да мислиш - вече значи да си свободен; но за да се дойде до мисленето са необходими обективни условия - социални и биологични.
Научното определение за съществата, способни да мислят е отдавна известно и то е, забележи, определение, не самоопределение - Homo sapiens. Самоопределението идва на етапа на самосъзнанието, когато човек сам осъзнава себе си като такъв и може да разкрие своя вътрешен потенциал.
"Какво е човекът?" - така може да се формулира основния въпрос на философията, който ни отвежда по дългия път на познанието и самопознанието..., което разбира се, не изключва свободния избор на отделния човек да избере своя път...
Поздрави!



Тема Re: Определениетонови [re: aza]  
Автор Haтaли ()
Публикувано13.07.02 18:37



Аз от 10 години си задавам въпроса "Кой съм аз?" и не мога да си отговоря още на него....чувала съм, че хората от векове си го задават. Как мога да се самоопределя като човек, респективно нечовек, като не знам кой съм...забележи, не попитах коя съм, защото и това също вече е доста ограничаващо.
Да мислиш, казваш, значи вече да си свободен....не съм съгласна с това и примерите са навсякъде около нас.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
Авторvladisss (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 00:09



Zvuchi prekaleno krasivo i viarno i tochno tova mnogo me pritesnqva....
Devoiko, ima neshto gnilo v tova da si obqsnqvash boga, hraneneto seksa ili ubiistvoto... Tova sa neshta sukrovenni... nepodlejashti na obqsnqvanka... Za tqh mojesh da mislish v bezsunnie si noshti... da skitash iz glavata si i da znaesh che na taia tema ne mojes da izlezesh izvun sebe si .... zashtoto kajesh li edna duma veche lujesh... sebe si i drugite............................................................................................................................................................................................



Тема Re: Определениетонови [re: Haтaли]  
Автор aza (непознат)
Публикувано14.07.02 16:03



Ти изказваш мнение - с това ти вече определяш, ограничаваш, окрайностяваш. Освен това използваш някакви правила при изказванията си. На това човек се научава стихийно още в детството си в своето обкръжение.
Ако бях на твое място, бих се заинтересувал от традиционната логика, имаща за свой предмет определянето и тези правила на изказването.

"Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо." (?)

P.S.
По отношение на примерите, които са навсякъде около нас, това е бягство от отговорност и неосъзнаване на свободата си.
Успех!



Тема Re: Определениетонови [re: aza]  
АвторO-S-HO (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 17:00



Чеда, може да се каже, че определението за самия мен трябва да бъде нещо най-близко до това, което съм аз самият. По-близко ми е да се нарека "човек" и е съвсем ясен простият консенсусен характер на това определение. "Бог" срамежливо се опитва да прикрие някаква болест в самия мен - болест, свързана с изначалната невъзможност за реализация на най-интимното ми желание: да завися от собствената си воля и желания. И тогава идва "на помощ" "бога" - понеже трябва вече въпросната болест да бъде прикривана. Но подобни "патерици" само ще я прикриват - няма да я излекуват.



Тема Re: Определениетонови [re: O-S-HO]  
Автор Haтaли ()
Публикувано23.07.02 18:13



ДАО

71

Който знае, че не знае, е възвишен. Който не знае, че не знае, е болен. Който взема болестта за болест, не е болен. Мъдрецът не е болен, защото взема болестта за болест. Ето защо не е болен.



Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Определениетонови [re: Haтaли]  
АвторO-S-HO (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 15:24



(пак ДАО ДЪ дзин):
Красивите думи не са правдиви.
Правдивите думи не са красиви.

ЕДНА ОТ НАЙ-ПРИВЛЕКАТЕЛНИТЕ ЧЕРТИ НА ЕЗОТЕРИЗМА Е, ЧЕ УМЕЛО ПРИКРИВА ИСТИНАТА, КОЯТО, ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, БОЛИ, С КРАСИВИ ДУМИ.



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Haтaли]  
АвторNlKl (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 23:42



radwam se na mnenieto ti i hareswam izklu4itelno mnogo o6o(wse edno da si goworim za isus)no znae6 li koe e kofti,4e rqdko ima hora s koito mozhe6 da gowori6 na tazi tema izwun kompjutura .materialist sum i tursq realizaciq no wednuz na mesec mozhe bi mi se priiskwa razgowor na tazi tema i e hubawo da ima s kogo da gowori6 ...........wizte kolko sum otkrowen!!!



nivas_dylan@hotmail.com



Тема Re: Определениетонови [re: Haтaли]  
Автор 3gpacmu (непознат )
Публикувано03.08.02 08:12



Привет!
И аз като теб от 10 години су задавам разни въпроси и като че ли стигнах до някой отговори. Не знам дали ще ти е интересно, но ще ти кажа с две думи. Ако искаш не чети!

На въпроса кой съм, бих отговорил така - това няма никакво значение, по-важно е кой искам да бъда, защото наистина мога да бъда който си поискам. Бог ни е дал свободата на избор. И силата да го постигнем.

Какъв е смисъла на човешкият живот и за какво сме създадени на тази земя? Какво трябва да направиме за да изпълниме мисията си тук? Какъв трябва да бъда за да съм живял наистина? Отговора е толкова прост, че рядко ми се е случвало някой да го разбере:
- ЧОВЕК -
Най-простите неща е почти невъзможно да бъдат обяснени.



Тема Re: Определениетонови [re: 3gpacmu]  
Автор Haтaли ()
Публикувано03.08.02 10:52



Прочетох, естествено и ще ти отговоря.
Да искаш да бъдеш нещо без да знаеш какво си всъщност значи нищо да не направиш.
За да постигнеш нещо, трябва да знаеш две неща-първо къде искаш да отидеш и второ къде се намираш в момента. Без второто изобщо няма да знаеш накъде да вървиш към първото.
Бог може и да ти е дал свободата на избор и силата да го постигаш, но ти сам трябва да се научиш на виждане, а виждането значи адекватност в обкръжаващата среда.
Вярваш ли в прераждането и варваш ли, че се прераждаме на различни планети?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Определениетонови [re: O-S-HO]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 11:08



Natalie, tova ti go pisah az. Togava. Pozna li me?



Тема Re: Определениетонови [re: izstradal]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано04.08.02 11:51



А трябва ли?
Последно ще предизвикваме ли бога в нас или ще си кютаме?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.