Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ОШО за Просветлението  
Автор Crazy Wolf (новак)
Публикувано11.06.02 02:08



"Просветлението не е някакво особено състояние, то е едно от най-естествените явления в природата. За човека е изключително трудно да го разбере тъкмо поради естествената простота на просветлението. Човешкият ум неизменно се стреми към трудностите. Вечно търси предизвикателства, начини да докаже себе си и собственото си превъзходство. Човекът иска да стъпи на Луната. Това е съвършено безсмислено. Нищо няма там, планетата е мъртва. Ала човек е готов да рискува живота си, за да отиде на някаква мъртва планета, където няма кой дори да му каже "здравей".
...
Просветление означава осъзнаване за Божието съществуване и вечността. Просветлението е над смъртта, то се навлиза в тайнството на самото съществуване."

Ошо, Библия, том 3



Тема Защо са ни нужни ВЕЛИЧИЯнови [re: Crazy Wolf]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано11.06.02 07:51



за да кажем това ,което мислим...
Не занех ,че ОШО е писал и БИБЛИЯ
Абсолютно съм съгласна с написаното от теб , но дали бе нужно да ГО ЦИТИРАШ !!!
Смяташ ли ,че така по-жива дискусия ще се получи?
На те критикувам ,просто се замислих за нас всички ,за мен ...и се питам
ЗАЩО?
винаги когато искаме да сме УБЕДИТЕЛНИ сочим ИЗТОЧНИК /цитираме ?????????
Сигурно НЕ ВЯРВАМЕ НА СЕБЕ СИ....или на ...

странно ...и в голямата наука е така ,но там защото се налага да приведеш ПРИМЕРот практиката/ЕКСПЕРИМЕНТА/ и с това да убедим...
Ама тук в областта на теоритичните ни познания....?!?!


Ах не знам-нямам отговор....

medea


Тема koi e "ni"нови [re: Medea_forever]  
Автор okтapин ()
Публикувано11.06.02 12:20



to malko ne se wruzwat dumite na osho s diskusiq ama haide. za bibliqta na osho - mai tochno taka trqbwa da zwuchi bibliqta - leko, igriwo i bez da wzima nishto na seriozno. samo podzaglavieto i neshto ne e na mqsto, shte wzeme nqkoi da si kaje che osho ima uchenie, che chak i istinski. (sori za metodiewicata)



Тема ОШО винаги ми е интересен.нови [re: okтapин]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано11.06.02 20:31



Закачлив, игрив, споделящ, изразяващ себе си без предрасъдъци и комплекси.
Том 2 завършва така:
"Може би не е лесно човек да разбере моя начин на мислене и моите методи. Може би не разбирате какво правя и защо го правя./........./ Единствено коментарът на Майтрея е точен. Той казал на Шийла "Бхагван е много непослушен". И това е самата истина."

@=>=>=


Тема Re: ОШО за Просветлениетонови [re: Crazy Wolf]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано11.06.02 20:33



Излязъл ли е вече 3-ти том?

@=>=>=


Тема примерите...нови [re: Medea_forever]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 23:32



ако методът на науката е експериментът, а на религията е преживаването, зна4и тук примерите трябва да са...собствените преживявания?

поздрав



Тема Том 3...нови [re: shockwave]  
Автор Crazy Wolf (новак)
Публикувано18.06.02 23:02



ще излезе на 1 юли!

Между другото, излезе един Фън Шуй със свещи - малко е сложен, но има доста интересни неща. Ако си спомням добре, проявяваш интерес към Фън Шуя!?



Тема Защото, Медея...нови [re: Medea_forever]  
Автор Crazy Wolf (новак)
Публикувано18.06.02 23:08



...форумът е за Ошо!

Тук, както и навсякъде другаде, си говорим всевъзможни неща (че и много глупости!), но поне на мен ми се ще от време на време да насочвам темите все пак към Ошо! Не за друго, а защото познавам на живо само един просветлен учител, и Ошо е вторият просветлен (...макар че няма първи и втори...), който ми е съвременик, чиито беседи мога да прочета и всичко, което е казал, се отнася до мен и до реалността, в която живея!

Тук, във форумите, ние не споделяме своето преживяване на просветлението си, а по-скоро разказваме за облаците, които сме видели в нашето лично затъмнено небе... докато...



Тема Re: Том 3...нови [re: Crazy Wolf]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано19.06.02 09:55



Проявявам интерес към много неща е по-точно да се каже.
ОШО, Тантра, йога, фън шуй, су-джок - все духовни книги.
Вече не ми се четат романи - художествени измислици.
И при теб ли е така, или само аз съм в такъв период от няколко години?

@=>=>=


Тема Re: ОШО за Просветлениетонови [re: Crazy Wolf]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.06.02 12:26



"Просветление означава осъзнаване за Божието съществуване и вечността"

А какво е осъзнаване? Какво казва Ошо за осъзнаването?
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.