Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Тук ми се говоринови  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано22.05.02 00:08



за последиците от употребата на психотропни препарати върху полово зрели тревопасни паяци убийци.
Тревопасните паяци убийци са един забележителен вид. Тяхната невероятна приспособеност към местообитанието им е уникална. Обитават ливадите и тучните поляни на Аленарските острови, самите Аленарски острови представляват забележителен природен феномен, поради спецификата на континенталната, носеща ги плоча те ту се появяват над морската повърхност ту потъват дълбоко в океана. За първи път са описани от екипажа на английският платноход "Сър Хенри Джоунс", описанието им е намерено 127 години по късно в дрейфаща бутила от 'червено бургундско'в Тихия океан, като в самото опиасание е описана и трагедията на потъналия заедно с островите екипаж на гореспоменатият кораб. Загадка за науката остава как фауната и флората, на тези острови, остава непокътната след след поредното им възкръсване от морската бездна. Да се върнем на тревопасните паяци убийци. Първо трябва да отбележим, че това животно е индивидуалист, всеки паяк отбранява своята полянка, ограждайки я с мрежи от пайжини, чрез които усеща пристигането на натрапник, а самият натрапник бива изненадан (особено ако е от по едър вид) от внезапен пристъп на церебрална парализа, след проникването на фосфорсъдържащата отрова на паяка в кръвта му, при почти мигновенното нападение, което следва след нахлуването на полянката. Интимният живот на тези инсекти също е много специфичен, след копулативният акт дваойката се убива взаимно впръсквайки отрова един в друг, разбира се природата е намерила и тук решение за запазването на вида. Малките ембриони и ларви на паяците започват да се хранят с телата на мъртвите си родители.
На Аленарските острови, разбира се има и други интересни видове, но за тях друг път.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Тук ми се говоринови [re: akonitin]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано22.05.02 10:16



Нали знаеш, че сме отворени към света и възприемчиви.
Давай, обогатявай ни.

@=>=>=


Тема Re: Тук ми се говоринови [re: akonitin]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано22.05.02 10:29



Интересна ме е тази информация.
И при нас хората, двойките се самоубиват с отрова само че по- бавно!



Тема Re: Тук ми се говоринови [re: akonitin]  
Автор нeмar ()
Публикувано22.05.02 11:32







Тема Re: Тук ми се говоринови [re: akonitin]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано22.05.02 12:33



С кой вид да продължа? Да кажем, интересен вид е сухоземният октопод, въпеки че последният има десет пипала и е по правилно да бъде наречен декапод, но за да бъдем по ясни ще използваме наименованието на по известен вид главоноги. Сухоземният октопод обитава девствените гори на Аленарските острови, може да бъде открит свит по клоните на дърветата банго, имитирайки плодовете им, за това допълнително спомага неговата окраска от преливащи ярко червено и отровно зелено. Сухоземният октопод е социално животно, хищник. Препитава се с яйцата на местните птици или на примитивният бозайник аленарски варан, или с по дребни птици или бозайници. Причините за социализацията на сухоземните октоподи, може би се коренят в изключително суровите условия в които са принудени да живеят. От една страна това е силно изразената тектоника на островната група, от друга изключителното разнообразие на конкуриращи се хищници там. Сухоземните октоподи живеят на групи от по 20-30 индивида, които заемат едно дърво и започват да го бранят. Забелязва се ясно изразена иерархия между индивидите, но за разлика от тази при познатите ни бозайници, при които един самец управлява групата (автокрация), тук управлението е поделено между няколко възрастни самеца (някаква форма на демокрация), около последните се формират по малки групи от самци заемащи по ниски стъпала в иерархията. Външните прояви на това явление са, че самците намиращи се на върха на иерархичната структура, заемат най ниско разположените клони на дърветата, където сянката е плътна, а влажността висока, епителната им тъкан изсъхва по рядко и не се нуждае от често овлажняване в локвите под дърветата. Автора на настоящото описание стана свидетел и на още по интересно явление, някой от по младите самци и самки в групата овлажняват телата на водачите, отърквайки се в тях след като са били в локвите. По този начин водачите не слизат изобщо от дърветата и за тях няма никаква опасност да станат жертва на по едрите хищници в джунглата, а въпросните младежи получават по голям дял от общата трапеза, при разпределянето й. Каква е функцията на водачите все още не е ясно, те не участват нито в набавянето на храна, нито в защитата на дървото от натрапници, но имат ключова роля в разпределянето на общата трапеза и във възпроизводственият процес. На края можем да кажем, че сухоземният октопод е един изчезващ вид, съдейки по сведенията получени от ръкописа на екипажа на платнохода "Сър Хенри Джоунс", популацията на сухозените октоподи е била значително по голяма, открит остава въпроса защо този толкова добре приспособен вид е започнал да изчезва.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Тук ми се говоринови [re: akonitin]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано22.05.02 13:43



Виж, и на мен ми се говори!
Тази сутрин както всяка сутрин си пия кафето на една масичка сред малкото си дворче и градинка.
Две лястовички, приличаха ми на мъжка и женска, нещо обсъждаха шумно на глас на няколко метра от мен. Мъжката /нали все се занимаваме с важни дела/ политна в неизвестна посока. Женската намери и взе една сламка в човката си и с изненада забеляза, че мъжката беше изчезнала без да я предупреди.
Та, женската започна нервно да търси с поглед и летене мъжката из съседните дворове. Нервността и се предаде и на мен/ силно чувствителен съм към женската нервност/. Изведнъж мъжката се завърна от важната си работа и женската започна шумен скандал? Мъжката отвърна също шумно на скандала. Не можах да разбера със сигурност дали се карат защо мъжката е проявила свободолюбие и безотговорност, но ми се стори, че мъжката обвини в глупост женската, че е взела неподходящата сламка. Не можах да разбера дали сламката наистина е неподходяща или мъжкия използваше неловката ситуация да излезе победител и да наложи мъжкото си самочувствие.
Видимия резултат бе, че женската първа млъкна / направо се шокирах за пръв път/, захвърли сламката от човката си и безмълвно последва мъжката в полета и? / направо се шокирах втори път/.
Как мислят да строят нов дом, да живеят съвместно, и да възпитават деца тези две несъвместими люстовички така и не разбирам. До кога ще я карат така?
Виждам , че се интересуваш и знаеш тези неща. Какво мислиш за горките лястовички и изобщо?
Обичам да пия кафе сутрин!



Тема interesno...нови [re: akonitin]  
Авторtrencho (Нерегистриран)
Публикувано22.05.02 18:06



a, kyde se namirat tia ostrowi? az nikoga ne sym chuwal za tiah, a kato sydia po opisaniata ti sa dosta interesni...
i gore-dole na kolko wreme potywat i izpluwat?



Тема Re: Тук ми се говоринови [re: ПЪTниk]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано22.05.02 19:04



Имам наблюдения, но върху лястовичките в моя двор, стрехата е голяма и има по няколко гнезда под нея. Скандали има често, но ми прави впечатление, че не си бъркат гнездата, та не са за това(това пък поражда моето удивление), скандали има но все са до време, през ранна пролет ме будят още с изгряването на първите лъчи, но през лятото утихват, щото суетенето е до време, като се наизлюпят малките такива крясъци надават, че на големите им се отщява да говорят. Не знам, мойте лястовички(нека така ги нарека, въпреки, че не са мои, ама все са ми пред погледа нали и...) са волни птици, но стигне ли се до отговорности си ги поделят по равно. Та карат се, ама настене ли есен и като започнат да си стягат багажа се променят, 'щото пътя е дълъг и на никой не му се пътува сам.Те дългите пътувания не са за самотници и прелетните птици все са двойки, друго е за уседналите...
To и аз обичам кафето, нали все недоспал ходя, ама все не мога да се порадвам на т'ва пусто слънце, 'щото тука в подземията и един лъч не достига, а все някой трябва да наглежда подпорите на света, след като си заминаха атласите...

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Тук ми се говоринови [re: akonitin]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано22.05.02 20:31



Стига е човек, знаеш ли как ме развълнува. Честно ти казвам, че искам да те сменя , да видиш и ти слънцето, но съм хилав. Не зная там вас с какво ви хранят, но тук ние не си дояждаме. Дори, забележи, когато долетят лястовичките от нас до вас колко са немощни и слаби-горките лястовички.
Искам да те питам там при вас и вие ли сте в някакъв бавен преход. Да не би и вие да сте заслабнали от недохранване та земята се тресе край Пловдивско?
Бре мааму, къде се загуби тази храна? Бях чел, че храната унищожава глада из цял свят...
Днес пак пих кафе и наблюдавах лястовичките. Стори ми се , че много храна ядат, да не би те да унищожават храната?
Ти нямаш ли си другарче, сам ли държиш тези тежки основи. Трудно се намират и при нас другарчета иначе щях да ти изпратя.
Развълнува ме трагедията ти, цяла нощ ще мисля и утре ако съм жив ще внимателно наблюдавам пак и ще видя какво може да се направи за нас и за лястовичките.
Дръж здраво еййй, да не сгафиш, съдба какво да правиш!
Ти ми разказвай за твоя свят, аз ще ти разказвам за моя.

^ И едните и другите ще се срещнем в отвъдното^





Тема Re: Тук ми се говоринови [re: ПЪTниk]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано22.05.02 22:55



Бе то и аз съм хилав, ама не е от недохранване, тук под земята често се хващат глисти... та за това. Тя трагедията е по голяма отколкото сте чували там горе. За прехода какво да ти кажа, то тук бързи преходи няма, че то в тези лабиринти като се загуби човек, край не се вижда. Ами изпогубих си другарчетата пак из лабиринтите, но не ми и трябват, така по бързо правя преходите:).
Та той моя свят не е много интересен, гранити, гнайси, а ако се намери някоя утаечна скала цял празник, 'щото така идват вестите при нас, с няколко милиона години закъснение. Хубави морета е имало горе. Богати на храна, гледам и как зян е отишло всичко, сега камък:( Ето, сега гледам един плъх минава, 'начи ше има какво да се вечеря:) Аре, аз сега ше ям, а като се наситя ми се доспива, разкажи ти нещо за там горе, че иначе ще трябва да те чакам с утаяците.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.