Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво правя в клубоветенови  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.05.02 10:57



В Русия има интернет-школи на друго ниво, но занимаващи се със същата работа, която и ние вършим тук. С работа върху себе си. Една от школите се нарича Школа по втората логика. Ето какво писмо прочетох днес.

1. Дошъл съм тук, за да се уча. За да узная това, което не знам, но искам да разбера.
2. Аз искам да се променя. Съзнавам, че сегашното ми състояние е неприемливо за мен и ми носи страдания.
3. Тук има хора, които разбират живота по-добре от мен, затова аз ще се старая да усвоя тяхните уроци. Тези хора ми дават знанието съвсем безкористно, не взимайки пари от мен за това сложно за мен знание. Причините за тази безкористност не са ми съвсем понятни, затова аз ще се стремя, докато не разбера тези причини, да изпълнявам вежливо техните молби.
4. Изпробвайки много способи на духовно развитие, аз дойдох до извода, че никой не разбира докрай (включително и самия аз) как да се освободим от страданията.
5. Нещата, които се говорят тук, съвпадат до голяма степен с изводите, които сам съм направил. Нещата, които още не разбирам, приемам на доверие и оставям да отлежат и след известно време отново ще се върна към тях, за да ги проверя отново. Ако и тогава не ги разбирам, а убеждението ми, че тук се говорят неверни и лъжливи неща, нарастне, аз ще го кажа открито и ще напусна тази школа. Това, че до сега не съм го направил, свидетелства, че съм съгласен с това какво и как се преподава.
6. Това, че много хора не са достигнали до разбиране, свидетества за голямата сложност на задачата. Затова аз ще положа всички усилия да реализирам целия си потенциал, защото разбирам, че по-отговорна задача за мен няма. Аз разбирам факта, че това може да ми отнеме години и в края на краищата нищо да не постигна, но ще направя всичко, което е по силите ми.
7. Аз съм наясно, че ложността на обучението се състои в това, че липсват каквито и да е конкретни правила, методи и алгоритми, че предаването на знания става нееднозначно и че се изисква упоритост, търпение и внимание от моя страна.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Какво ли не правя в клубовете?нови [re: Selesta]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано06.05.02 11:46



Забавлявам се, развличам се... но и срещам интересни хора с вълнуващи идеи.
Клубовете са поредното средство за... от нас зависи за какво.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Какво правя в клубоветенови [re: Selesta]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано06.05.02 15:37



Уау, най-сетне разбрах какво правя в клубовете Дано и Непукист да разбере То си е цял виртуален университет тук. Окултен, дето викаше Зоро.
Добре, че има тук-таме по някой, дето знае повече от мене, че да има от кой да се уча



Тема Селеста...нови [re: Selesta]  
Автор Sinaya (baby)
Публикувано06.05.02 22:31



това ли означава "Втора логика"?
А третата?



Тема Re: Селеста...нови [re: Sinaya]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.05.02 22:42



Прочети Ричард Бах и Илюзии. Там ще разбереш що е втора логика. Нищо, че веднъж не споменава термина.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Селеста...нови [re: Selesta]  
Автор huanji ()
Публикувано06.05.02 23:00



Скъпа Селеста, не е ли дошло вече времето да захвърлиш книжките и цитатите и да пишеш от отворената книга на твоята вътрешна реалност. Не събра ли вече опита и смелостта, да си сама срещу "бурите", без да се опираш на никого. Ошо отхвърли всички "калъпи", не прави и от него калъп.
Стига с тези теми-цитати от Ошо. Пиши това, което е в сърцето ти. Нищо, че може да съвпада с казаното от него. Напиши го ти. Създай новото, за да бъдеш себе си.
Успех! ....а и поздрави!



Тема Re: Какво правя в клубоветенови [re: Selesta]  
Автор P.R.N. (fellow)
Публикувано06.05.02 23:36



Много хора не са стигнали до разбиране не защото задачата е прекалено сложна, а защото няма такава задача.
Просто няма.



Тема Re: Селеста...нови [re: Selesta]  
Автор Sinaya (baby)
Публикувано06.05.02 23:50



Уф, пак ме пращат да чета
Така е, който иска в окултен университет...
Засега Чопра и Ричард Бах. Друго домашно имам ли?



Тема Re: Селеста...нови [re: huanji]  
Автор Sinaya (baby)
Публикувано06.05.02 23:52



Психоаналитичноразположен...бррррр, така ли беше?
Ефвемизъмът на "злобен"



Тема Re: Селеста...нови [re: huanji]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано07.05.02 10:09



Скъпи Хуанджи, то всичко хубаво, ама това не е от Ошо...Прочетох го, хареса ми и реших да го преведа. Колелото не е нужно да се измисля, трябва само всеки да се научи да го кара.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.