Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Продължение ІІ...нови  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.04.02 18:53



...



Тема Re: Продължение ІІ...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано29.04.02 19:52



Добро начало.
Пожелавам всички постинги тук да са така кратки и ясни...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължение ІІ...нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано30.04.02 09:35



.....и еднозначни



Тема Утопиянови [re: ПЪTниk]  
Автор Sin (.)
Публикувано30.04.02 10:50



Еднозначността не предполага ли единна знакова система? Къде ти...



Тема Re: Утопиянови [re: Sin]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано30.04.02 12:46



"Ако допуснете грешка, непременно си я признайте. Всяко отлагане само ще задълбочи проблема. Ще бъде трудно да учите, ако обичайното ви състояние е категорично неприемане. Стиснатия юмрук не получава подарък."

Исках да кажа еднозначни в думите, все тая, пак си прав



Тема Re: Утопиянови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано30.04.02 14:29



Ще бъде трудно да учите, ако обичайното ви състояние е категорично неприемане. Стиснатия юмрук не получава подарък.

Няма да ми повярваш, ама точно върху тия думи наблягам в ученето си напоследък...не върху същите думи, а върху смисъла им.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Утопиянови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано30.04.02 16:49



Разбира се че ти вярвам, приятелко!
Мисля, че това е първата стъпка към отдръпването от АЗа. Следва също така трудно намиране на ново място и функции на същия АЗ! Следва опознаване на новото дошло на негово място, нова опитност и изразност на съзнанието. Всичко на думи го знаем, на практика в живота е друго. В представите ни приемането е по-близо до бездействието, но всъщност е обратното.
Мисля, че трябва отново да се объркаш за да се оправиш?
Повече ти ще кажеш, нали върху това наблягаш!?



Тема Re: Утопиянови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано30.04.02 18:17



Тая първа стъпка съм я направила преди има няма 9-10 години....
И от тогава е е дно непрекъснато спускане на все по-дълбоки и по-дълбоки нива....
Може би сега е по-скоро стигане на дъното...а дъно няма...Абе....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Еднозначни ли са думите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор Sin (.)
Публикувано30.04.02 20:21



Ако са, защо тогава говорим за едни и същи неща по толкова различни начини? Защо има толкова много различни учения и религии, след като в крайна сметка те ни казват едни и същи неща с различни средства...
Уффф, то май за това вече е говорено в тези клубове или поне на мен така ми се струва- думите са само отражения. За да има една и съща дума едно и също натоварване, трябва да отразява точно същия мисловен и емоционален заряд, независимо кой се изразява? А пък всъщност ние винаги влагаме свои собствени нюанси в думите, нали?
Много добре си го казал това за грешките и стиснатия юмрук- след като е в кавички, не е от теб? (не че е от съществена важност). Все пак има един момент- като все говорим за това, да осъзнаваме грешките си- какво означава това? Какво прави едно действие или идея грешни? Много е важно, да, да осъзнаваме своите грешки- да ги осъзнаваме не с мисълта за погрешност, а с визията за причинно-следствената връзка в погрешността. И колкото е трудно това, толкова по-трудно е да видим ясно и да осъществим промяната, която би ни позволила да изчистим причинността...
Понякога сме проиграли шанса си за признание и само Бог чува молитвите за прошка... но защо ли са му молитви, след като чете в сърцата ни?!
Да, стиснатия юмрук не получава подарък... а протегнатата ръка, какво получава? Подарък или милостиня?




Тема Re: Еднозначни ли са думите?нови [re: Sin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано30.04.02 21:17



Думите са нееднозначни и неточни. Затова и бог не говори с думи.
А ти не философствай, ами се отпусни и приемай, приемай...Научи се да казваш ДА на всичко. Да на абсолютно всичко, което ти се случва...
Ако си забелязала, то си се случва независимо от твоето Да или Не.
Но обикновено казваш-Не.
Опитай малко да казваш само Да.
Страхотна техника е...на първо ниво...
А в един момент се оказва, че то друго освен Да няма....Само умът си мисли, че си мисли Нетата...пък и само си ги мисли....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.