Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Продължениенови  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 10:29



Привет.
Продължавам разговора си с моя приятел омкара, но ако ви е интересно кажете мнения си.
Вашите мнения за мен са обикновения човешки индикатор, с който съм длъжен да се съобразявам. За мен Вие сте Аз и Те!



Информацията, която ти подадох за Тях вече е отлежала и вероятно е преоценена по някакъв твой начин и аз мисля, че можем да продължим ако ти е интересен разговора за Тях?
Преди няколко дена забелязах една особена празнина в себе си придружена с леко главоболие и главозамайване от време на време. Винаги съм изпитвал силна неконфортност към особеностите във вътрешното си състояние. Обичам нормалността и спокойствието.
Вчера аз ги помолих за помощ, преглед и техен коментар за вътрешното ми и външно състояния.
Казаха ми, че всички мои органи и системи функционират нормално с изключение на някакво слабо нарушение в част от нервната ми система. Обясниха ми причината и как тя се изразява във физическо ниво и ми предложиха да си избера един час от денонощието в който да ми въздействат в срок на 25 дена в който единственото изискване към мен е да съм в легнало състояние. Аз, семейството ми и приятелите ми сме свикнали с такива сеанси, но при мен рядко се налага вече такава необходимост. Тези така наречени от мен сеанси са много различни и интересни. Не мога да ти ги разкажа всичките сега, но един от тях бе когато моята съпруга пожела да изчисти някакъв проблем породен от духовно замърсяване. Предложиха и всяка сутрин да държи дланите на ръцете си за около минута под струята на течащата вода под крана на мивката . Не съм си и представял, че така при определени условия може да се изчиства духовно замърсяване. Не съм и го чел никъде.
Има много неща, които не мога да ти разкажа поради сложността им и това че са лични. Например докато течеше сутрешният ми сеанс аз съвсем”случайно” осъзнах една своя грешка която съм повтарял в живота си често периодично в разстояние на 2 години и ми е показвано по един и същ начин , че това е грешка. Цели две години аз не съм можал да го разбера и ако не бяха те вероятно никога нямаше да го разбера. Същата грешка виждам как допускат голяма част от хората около мен и ми се струва, че едва ли скоро без външна помощ ще разберат, че това е грешка.
Ти как мислиш като човек, който вече знае , че ги има и възможностите им за въздействие върху нас: Дали физическият ми проблем с нервната ми система не е умишлено поставен от тях за да мога да разбера грешката си , след като Те могат да го отстранят без аз да усещам или зная че го правят?
Искаш ли да знаеш още нещо за тях?
Това което ти разказвам е достатъчно за да разберем, че света не е това, което ние си мислим за него. Нещата не могат да бъдат обяснени с никакви думи.
Бъди здрав




Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано12.04.02 12:06



би ли споделил нещо повече за грешката, която си осъзнал че повтаряш... понякога осмислям собствените си грешки, откривайки ги първо в другите... нали знаеш, че е по-трудно да успееш да погледнеш на себе си отстрани, както и да спреш да гледаш на другите единствено отстрани

но понякога чуждата опитност ни отвежда към важни за нас самите неща



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.04.02 12:32



Ами като си го отворил за всякакви мнения, то...ето ти...
Хич и не се наемам да обсъждам това което изнасяш, щото нито имам такъв опит, нито пък и да имам ще ти е от полза на теб лично.
Ама ми идва едно нещо наум като прочетох в твоя постинг за натрапчивото повтаряне на оная грешка. Сетих се, че точно прегледа на живота по донхуановски върши тая работа с откриването на такива грешни модели на поведение. И казваш че ако те били "те" вероятно никога нямало да го разбереш. Май така е по-лесно - те да ти подскажат. Защото ако се беше хванал с прегледа, щеше да го разбереш. Хем за прегледа учител не ти трябва, всички си го правят сами. То и нервни проблеми няма да имаш след него.
Ми, само тва си мислех, иначе си е твой избор. Обаче ако те случайно спрат да са винаги на линия, имай го предвид - можеш и съвсем сам.


По-спокойно, пести енергията


Тема Re: Продължениенови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 17:32



Здравей TiAo.
Добре разбирам необходимостта от още информация за да можем да направим преценка. Тези неща при нас са различни и индивидуални.
Бих споделил с удоволствие , но това нищо няма да промени, защото ще се задълбаем в стари проблеми , как, защо, кое, несъответствия с общите ни представи, разбирания. В трудна тема сме се захванали.
Ако предположиш, че ми е дадено да зная със сигурност , че секса, парите и болестите са най- сигурното средство за да бъдем водени и манипулирани ние хората от Твореца ни и всичко това се съчетава със свободната ни воля и зная и целта.
Дадено ми е да зная, че не трябва да осъждам хората, а деянията им.
Това ми е показано по невероятни начини. В същото това време ми се дава възможност да "Изработвам" хората около мен, живот, бизнес, общуване...
Получава се така: дадено ми знание и стремеж към висша правда, дава ми се възможност да "изработвам" хората! Срещу моето знание и стремеж към правда , от друга страна обстоятелствата ме притискат да "изработвам " хората? От мен се иска със свободната си воля да постъпя по един от двата възможни варианта. И двата варианта имат цена и аз трябва да избера! Получава се, че аз знам , но не мога.
Свободен съм и така и иначе да постъпвам. Аз формирам своя истина, мотивирам се с нея, тя е правдива,тя е най - добрата, но е моя истина. Божествената истина е друга! До вчера аз си мислех, че моята истина заедно с добродетелите ми и стремежа към правда, е правдива истина. Вчера забелязах , че всички така правим.
Всички оправдаваме действията си.
Щом като аз много добре зная, че парите, секса и болестите са средство за въздействие и контрол върху мен, защо все още съм им подвластен?
Какво не ми достига за да отстоявам Божествената правда , а позволявам на външните обстоятелства да ме плашат и принуждават да “изработвам” ближния си?
Нали ми е дадено да зная? Какво не ми достига?
Нямах намерение да говоря за тези трудно обясними неща, но трябваше някак да отговоря на въпроса ти.
Чувствам че нищо не ти казах и че са породени нови въпроси.



Тема Re: Продължениенови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 17:50



Привет лелче. Най-естествения отговор е това което си написала.
Това ли е общата ти позиция. Аз говоря за конкретни неща.
За да ми кажеш , че сам мога, би трябвало да ме познаваш много добре. Ти не ме познаваш, а казваш, че и сам мога?
Съществува ли вероятност да не познаваш добре и себе си?



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано12.04.02 19:01



Наистина просторна тема.
И аз съм стигнал до този извод. Знаеш истината, усещаш я, знаеш кое действие би било в синхрон с нея в момента, а правиш нещо, което не е правилно. После, като правиш равносметка смяташ, че обстоятелствата са те задължили да постъпиш така и че имаш ужастната участ да знаеш, а да не можеш. Знаеш, че е неправилно, но имаш оправданието.
Ще опростя системата с един аналогичен пример, за да ви покажа една интересна особеност в механизма на това явление:
Всеки пушач, знае че трови организма си, но не отказва цигарите, защото е зависим от тях и защото знанието не е действие. Това не му вреди на момента и той си намира оправдание за да го прави. Но ако на същия човек му открият нещо сериозно заплашващо живота му, той ги отказва (познавам доста такива хора), защото вече не важи оправданието и той разбира, че никой не го принуждава толкова силно, че волята му да не може да се справи. Ефекта е по-скоро на заблуда създадена от умът му.
Човек е склонен да приеме всяко нещо, което го урежда на момента, независимо знанията си, а после когато погледне общата картина, която вече не е добра, да каже че е зависим и че е принуден - две много добри оправдания.
Знанието е продукт на ума - информацията може да се получава и отвън, но умът я превръща в знание. За да се превърне знанието (което сме генерирали на базата на това което ни е дадено) в действие, то трябва или да ни урежда в частния случай или да превъзмогнем механизма на умът, който ни пречи да приложим истината. Днес умът на човека е неговият Аз, за да превърнем истината в действие е нужно да опитомим и контролираме умът, Аз трябва да бъде над умът, който е един мощен инструмент в нашия арсенал, но не е всичко.

Сетих се една сентенция от Мъжки Времена на на Николай Хайтов:
Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 20:03



Привет.
Хареса ми примера с тютюнопушенето.
Там обаче става дума за нещо лично и без дълги следствия. Пушиш, разболяваш се, умираш. Или си осъзнал или не, следва ново осъзнаване-може би?
Но, когато става дума за всеки един момент от живота ти, че си причина за проблемите на друг сега, тук и знаеш за причини , следствия, карми, обвързваш други с теб в колелото на битието-може би?
Засиленото чувство на вина и съвест може би ни дава сили.
Едни го правим без чувство за вина и съвест, други го правим като естествен начин на живот.
И аз говоря за това опитомяване. Само забелязах, че освен живота имаме и други помощтници. Почти всички знаем какво и как трябва, но не можем да го правим винаги.
Нали четеш, че тук между нас няма нито един незнаещ.
Как се получава така , че всички знаем, а резултата е "лош"?
Не грешим ли някъде в знанието си?



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано13.04.02 09:43



Това с тютюнопушенето наистина е доста частен случай, беше ми нужно да е просто и конкретно за добро унагледяване, а наскоро ми беше станало неприятно от компания с доста пушачи, та се сетих. Аз лично се засягам когато гледам как хората пречат не само на другите, а и на самите себе си. Иска ми се да сме в едно по-развито общество, като че ли ако това стане, няма да се налага толкова често да вредим на останалите, но за нашата епоха, това си е чиста утопия.
Според мен решението е в личностен план, всеки за себе си.
Мисля че Ошо беше споменавал нещо такова - автоматичната еволюция завършва със създаването на съзнанието - това е нейната цел и от там еволюцията става индивидуална. Ако разбереш, че всичко зависи от твоя избор и дори да не избираш, ти пак избираш, ще разбереш че ти си сам, ще разбереш че всички са сами и когато разбереш това с опита си, ще станеш много по състрадателен към останалите, защото ще усетиш истински техните мъки и тогава ще избереш пътя за себе си, това е вътрешна - личностна революция в човека. От разговора до тук и от въпросите, които дискутираме, виждам, че ние сме стигнали до това ниво, но това въобще не значи че всеки е стигнал до тук. Това е нещо което трябва да узрее, а не просто да бъде заявено от някой разбрал го и слушателя(читателя) да се съгласи с твърдението. Затова всеки го знае, но малко си борят главата над това - познавам хора, които ако ги критикуваш, че са постъпили нелоялно спрямо някой ще ти отговорят, че са свободни и правят каквото си искат, а ако им разясниш какво е нелоялно, ще се съгласят с теб. Често сам се хващам да правя такива неща и после ми е гадно.
Та според мен някои хора търсещи нирвана, не случайно се изолират от обществото с цел да избягат от вдички негови зависимости и да не причиняват болка на другите с действията си. Дори и тогава обаче се появяват хора с твърдения от рода на "тези шантави будисти не ми харесват, те са егоисти, не е правилно да зарязват човечеството с цел личното им извисяване, йога е егоистично учение и т.н." и пак пречат на някой на който света му е крив и иска всички да са в казана като него защото не може да положи личностно усилие.

Мисля че доста задълбал, дано ме разбереш правилно.

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано13.04.02 10:32



Привет.
Доста добре ги редиш нещата. За такова нещо се изисква опит. Като си помисля, как се добива такъв опит и си представям досегашния ти живот.
И това всичкото заради един опит? На мен опит не ми трябва? За какво ми е щом като мога да оживявам и при тежки и при леки условия-някакви си 50-60 г.
Нещо стои зад нас и проявява изискванията си към нас. Ние не можем да не съобразим живота си с Него. Повечето от привържениците на Ошо казват , че можем сами. Вярно е , че можем, но е вярно и че не можем. Как зъболекарят да си направи сам пломба на зъба? Може , но не може.
Всъщност в тази тема аз говоря, че трябва да се научим да забелязваме помоща от вън! Някой се грижи за нашите изяви и ни помага. Начина по който го прави е възхитителен. За това говорех.
Прав си, че много задълбах. Отговорността и силният ми стремеж към свобода ме подведоха. Трудно ще се освободя от тях.
Бъди здрав.



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано13.04.02 11:37



привет...

смятах да изчакам подходящ момент да те подсетя,че щеше да разказваш "нещо" ,но виждам че това вече не е необходимо...
вчера прочетох темата ти и сметнах да си оставя малко време за да отлежи инфото.....
случайно или не,но споменавйки за селестинската пророчица,ненадейно ми изпадна възможност да се запозная с този труд....срещайки написаното вътре ,само затвърди позицията ми,че който каквото си направи,никой друг не може да му го направи....
и смятам /веротно на интуитивно ниво/ ,че не те са поставили там "проблема"....имам в предвид проблема с неразположението....запитах се дали той /проблема/ не е породен от осъзнатата в последствие ,повтаряща се грешка..../така ли е?/
защо смятам така!?.....ами защото вярвам че неземните са добри същества и НЕбиха ти наложили нещо на сила....веднъж чух /във връзка със сексуалното възпитание/ ,че:ако детето стигне до момент на задаване на въпрос, то то е узряло за неговия отговор.....сиреч,нищо няма да ти бъде дадено,ако не си готов за неговото възприемане.....
според мен те са се възползвали от настроението, а и от обстоятелствата,за да ти покажат нещо съществено за теб...дори ти сам си ги помолил за "преглед" и евентуална корекция от тяхна страна....
а за вътрешната ти празнота....смятам че е състояние породено от влизащия и излизащия дъх /прана/....и самото ти неразположение е състояние на "издишане"....в такива случаи човек се чувства слаб и немощен....и след това си "вдишал",показател за това е ,че си осъзнал /вдишал/ новото си разбиране относно грешката....понеже всеки "нов" дъх/разбиране/ идва с вдишването....
та така..... те са те разчовъркали и са изкарали наяве проблема за да можеш сам да го видиш и оцениш на базата на новите условия....
естествено ти най-добре би почувствал тези неща,това което плямпам тук може и да няма никаква връзка със ставащото в действителност.../всъщнст преди да ме четеш/те/ взимайте това в предвид/....
считай че то е част от вдишването ти...как ще го използваш зависи само от теб....
и да интересно ми е относно съществата/неземните/....разкажи нещо по-вече по свое усмотрение......
поздрав...

...омммм...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.