Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема за повторението на грешкитенови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано18.04.02 00:41



Здрасти, Пътниче!
Прощавай, че чак сега отговарям, но закривах ски сезона ... много приятно изживяване
Аз също доста мисля напоследък за повтарящите се грешки. И ще се опитам да дам своята версия за това какво не ти(ми/ни) достига в някои ситуации, за да отстояваш Божествената правда. За всеки успешен резултат са нужни знание и опит. Ако твърдиш, че имаш знанието, то значи опита ти е малко, малко ти е натоварването . Помниш ли какво ти бях писала за дупките (от Тибетската книга за живота и смъртта)? Попадането в едни и същи дупки или повтарянето на едни и същи грешки е поради недобре научен урок на някакво ниво. Когато си научиш урока откриваш, че по съвсем естествен начин си се разделилил с потребността си от тях. Нима дупките или грешките не са част от потвърждението на Божествената правда и как ще получиш това потвърждение, и откъде да дойде отстояването, ако се боиш от грешките?
Може да съм се отклонила от конкретната идея на твоя постинг, но ...това е което имам да кажа...засега



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано18.04.02 15:09



ха...:) щурчо!... всички сме живи ба,батка....
и до дин Сме готини...
цяла седмица,странни "филмчета" гледам....
та като споменавате игрите на ума:вярно е ,че мислите не
трябва да се подтискат....въщност те са средството,да
създадеш собствен битиен проект-или теориите,за които
споменавате-в един момента се трансдцедентират и включват
на "интуинтивен режим"....
в тази връзка ти говориш със себе си в себе си....казваш
си неща които е добре да знаеш,ала само когато е
необходимо....
потвърждебние обаче поучаваш от друг.... може би това
е така,защото трябва да добиеш "непреклонно намерение"
по отношене на събитието....а то се постига в
уравновесяването на различни/подобни съ-бития....
понякога може да ги наречеш неземни и те наистина да са
такива...ала това са всъшност Ти,казваики нещо на себе
си...
хм стана така както ауди спомена разкрива ти се нещо в
момента на "проява"....може би това е формулата на
еволюцията....
вие/всичките/ какво мислите за нея?....:))

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано18.04.02 16:09



Здравей!

Този въпрос ме свари неподготвен. Преди време изцяло се занимавах с физични, информационни и т.н. теории на ума. Можех да ти дам точно определение на еволюцията, занимавал съм се с ИИ, писал съм еволюционни алгоритми.
Ако ме беше попитал преди две-три години например, щях да ти дръпна една лекцийка за ентропията, за движението срещу нея, за основните свойства на живота и за начина на формиране на рационалния подход, за проявите на еволюцията във физическо и интелектуално ниво, но откакто прескочих интелекта и смених проекцията вкарвайки ново измерение - това на съзнанието над ума - вече незнам що е то еволюция.
Струва ми се, че тази сила е стремежа на цялото да се самооткрие, самоопише, саморазбере, самоизживее...(няма точна дума, но мисля че схващате картинката, общо взето творението да разбере само себе си). Затова може би последният стадии на тази еволюция граничи с нирвана - нищото(момента преди сътворението). Не случайно, че за Дзен се говори, че ако бъде разбран, ще престане да съществува - просто целта на творението ще бъде постигната.

Може би не е достатъчно точно, но за момента е интуитивно чувство за това какво може би е еволюцията, гледана от по-високо ниво.

Темата е интересна, благодаря за нея. Очаквам още мнения по въпроса.
Поздрави!



Тема Re: за повторението на грешкитенови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.04.02 12:40



Привет.
Напълно съм съгласен с теб.
Не е ли смешно да бързаме да решаваме една задача след като знаем, че след решението и ще се изправим пред нова още по- трудна задача? Чети само...така трябвало-не трябвало така, а така
Точно сме в темата.



Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.04.02 13:14



Привет.
Нали уж споделяме практически опит Забелязал съм една изборност на хора от така наречените от нас неземни разум. В началото имах вътрешно неразбиране от мисълта , че не здравите имат нужда от лекар , а болните.
Представяш ли си - Мислех се за здрав
По- късно забелязах, че тяхната изборност се води от няколко важни фактора.
Първия важен фактор е вярата. Тя ни се дава. Умението ни да я запазим и ползваме правилно е един от най важните фактори за тяхната изборност. Второто е начина по който ще ползваме дадените ни от тях неща-здраве, вяра, енергии... В началото от моя гледна точка изглеждаше, че някои" по- лоши" хора получаваха от тях по- вече от някои "по-добри" хора? Трудно и дълго време мина докато разбрах тази проста истина -разбрах, че нямам информация и знание за да определям хората, по- късно чак разбрах, че няма "лоши" и "добри" хора! Има лоши и добри мисли и постъпки-деяния. Те на са хората. Хората не сме нито добри нито лоши- ние сме средство за Нечия изява и не сме единствените извършители на действията си?
Бил съм свидетел на лечение на една жена която страдаше от вечно главоболие.
Премахнаха и главоболието и и казаха: " Отпускаме ти енергия само за временно лечение! Три дена няма да те боли глава! Това има за теб! Ако, се преосмислиш и промениш нещо си от теб, ще премахнем изцяло заболяването ти!"
Тогава разбрах, че единственото нещо което можем да правим е да съхраняваме даденото ни от тях-вяра, здраве, енергии и да ги ползваме ПРАВИЛНО !
Тогава разбрах думите на Исус за храната, кучетата, жената и децата /знаеш ли тези думи?/ После Библията била писана кодирано и изменена Не, че ние не я разбираме, няма такова нещо, нали сме много умни, тя библията била за манипулиране на хората
Я, попитай Селестето
Така еволюирам аз! Нали така започнахме тази тема.
Някой път ще ти разкажа как навремето те ми даваха енергия/зареждаха ме/ , как аз я прахосвах набързо и колко много време мина докато разбера грешката си. Представяш ли си какво е да си силен и да не знаеш какво правиш?
Бъди здрав!



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано22.04.02 16:04



привет пътниче...
кажи,кои са тези думи на исус /за храната,кучетата и т.н./-не съм ги чувал,а и слабо съм запознат с библията...
и още,те какво казват за пораждането на света /ако изобщо са казвали нещо по тоя въпрос/....има ли вероятност да ги попиташ /когато и ако ти е удобно естествено/
и не знам дали е написана да манипулира хората/библията/,но някои хора се оставята да бъдат манипулирани от нея,а и най-вече от официялно назначените представители-тълкуватели на писанията и "словото","вътре"....малиии,ма колко тънко я пуснах тази забележка ,почти не се усети...
както и да е....
нали каза че са ти разкривали неща ,които после са се разкривали посредством писанията....може би е време да споделиш и тях...
аре до скоро....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано22.04.02 16:12



здравей...
би ли споделил нещо от предишните ти проучвания...?...
например за ентропията....може и да е с малко думи за да не те затормозявам...
самата тема за еволюцията и пред мен се повдигна скоро.....и мога с основания да твърдя,че няма нищо друго /като цел и като средство/ освен еволюцията ,дори и след себереализация,а и особено след нея....но ти по добре го каза..."да се самоопише,саморазбере,самоРАЗКРИЕ...."
и споменаваш още момента преди сътворението....как си го представяш??....може би въпроса ми не е на място......,но всъщност, последната забележка е не на място....
поздрав...

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано22.04.02 20:23



Както казва Ошо-след просветлението има само просветление :-)
В смисъл, че развитието и просветлението продължава. и т.н.....ит.н....и.т.н.....
Ама що ли го мислим, то оттатък е свръхсъзнанието.
Сега приличаме на черво, което се опитва да разбере що е то фантазия.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано24.04.02 13:45



Привет,
Трудно ще разбереш моя път, щом не познаваш основно писанията в библията и думите на Христос-трудно бих ти ги обяснил. Христос е казал малко думи, но в тях е скрит смисъла на живота и тази философия разширява мирогледа ни, за сравнение дори.
Разбира се, че сме говорили и за сътворяването на света!
Нашия свят е създаден от нас самите и го ползваме ние самите по едни строги и справедливи закони. Общо, така наречените от теб светове според тяхната твърдост са разделени и смесени заедно един в друг, както например торба напълнена с пясък, камъни, вода, земя. Хем разделени хем смесени.
Ако разглеждаме световете като ефирни и твърди, то този показател се движи по права линия от възходящо към низходящо до момент в който двете се срещат и образуват затворена окръжност. Тези понятия не могат да се възприемат от човешките ни сетива и поради тази причина не подлежат на логическо обяснение. Но, при определени условия може да се каже малка част:Концентрирана материя=звук, концентриран звук=светлина, концентрирана светлина = любов, концентрирана любов=? ! Смесени и разделени?
"Аз съм във вас и вие в Мен" Всяко нещо присъства навсякъде?
Така нареченото от теб манипулиране е обяснено и в библията, като е казано че всеки служи на този господар на когото се подчини. Ако сега ти се смяташ за свободен значи си в неведение. Ако смяташ, че служиш на твоите си неща-също си в невидение. Естественото състояние на Силата е да насилва! Тя не се подчинява и не моли! Ако Бог е Сила и насилва-това е Истината! Независимо дали си съгласен или не! Ако Той манипулира някого-това е естествената Му проява. Ако Го прави с любов-действително е съвършения Бог. Библията е сила и някои добре си служат с нея по гореспоменатите от мен закони. Който служи на библията -на нея е подчинен. Който служи на Бог -на Него.
Аз мисля, че е по- добро да служиш на библията и да бъдеш манипулиран от нея, отколкото на Илюзията и Суетата в света. Мисля, че най- добро от всичко е да се подчиня и служа на Сила справедлива и любяща. Това е пътя към Свобода!
Това е моя път.
С кои писания си запознат за да мога да ти дам конкретен пример?
Бъди здрав, приятелю.




Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.04.02 17:14



Исус бил казал малко думи...Да се чуди от къде тая дебела библия тогава...
А единственият просветлен е Исус върте. Всичко останало писало, писало, та се отнесло....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.