Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Продължение  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 10:29



Привет.
Продължавам разговора си с моя приятел омкара, но ако ви е интересно кажете мнения си.
Вашите мнения за мен са обикновения човешки индикатор, с който съм длъжен да се съобразявам. За мен Вие сте Аз и Те!



Информацията, която ти подадох за Тях вече е отлежала и вероятно е преоценена по някакъв твой начин и аз мисля, че можем да продължим ако ти е интересен разговора за Тях?
Преди няколко дена забелязах една особена празнина в себе си придружена с леко главоболие и главозамайване от време на време. Винаги съм изпитвал силна неконфортност към особеностите във вътрешното си състояние. Обичам нормалността и спокойствието.
Вчера аз ги помолих за помощ, преглед и техен коментар за вътрешното ми и външно състояния.
Казаха ми, че всички мои органи и системи функционират нормално с изключение на някакво слабо нарушение в част от нервната ми система. Обясниха ми причината и как тя се изразява във физическо ниво и ми предложиха да си избера един час от денонощието в който да ми въздействат в срок на 25 дена в който единственото изискване към мен е да съм в легнало състояние. Аз, семейството ми и приятелите ми сме свикнали с такива сеанси, но при мен рядко се налага вече такава необходимост. Тези така наречени от мен сеанси са много различни и интересни. Не мога да ти ги разкажа всичките сега, но един от тях бе когато моята съпруга пожела да изчисти някакъв проблем породен от духовно замърсяване. Предложиха и всяка сутрин да държи дланите на ръцете си за около минута под струята на течащата вода под крана на мивката . Не съм си и представял, че така при определени условия може да се изчиства духовно замърсяване. Не съм и го чел никъде.
Има много неща, които не мога да ти разкажа поради сложността им и това че са лични. Например докато течеше сутрешният ми сеанс аз съвсем”случайно” осъзнах една своя грешка която съм повтарял в живота си често периодично в разстояние на 2 години и ми е показвано по един и същ начин , че това е грешка. Цели две години аз не съм можал да го разбера и ако не бяха те вероятно никога нямаше да го разбера. Същата грешка виждам как допускат голяма част от хората около мен и ми се струва, че едва ли скоро без външна помощ ще разберат, че това е грешка.
Ти как мислиш като човек, който вече знае , че ги има и възможностите им за въздействие върху нас: Дали физическият ми проблем с нервната ми система не е умишлено поставен от тях за да мога да разбера грешката си , след като Те могат да го отстранят без аз да усещам или зная че го правят?
Искаш ли да знаеш още нещо за тях?
Това което ти разказвам е достатъчно за да разберем, че света не е това, което ние си мислим за него. Нещата не могат да бъдат обяснени с никакви думи.
Бъди здрав




Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано12.04.02 12:06



би ли споделил нещо повече за грешката, която си осъзнал че повтаряш... понякога осмислям собствените си грешки, откривайки ги първо в другите... нали знаеш, че е по-трудно да успееш да погледнеш на себе си отстрани, както и да спреш да гледаш на другите единствено отстрани

но понякога чуждата опитност ни отвежда към важни за нас самите неща



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.04.02 12:32



Ами като си го отворил за всякакви мнения, то...ето ти...
Хич и не се наемам да обсъждам това което изнасяш, щото нито имам такъв опит, нито пък и да имам ще ти е от полза на теб лично.
Ама ми идва едно нещо наум като прочетох в твоя постинг за натрапчивото повтаряне на оная грешка. Сетих се, че точно прегледа на живота по донхуановски върши тая работа с откриването на такива грешни модели на поведение. И казваш че ако те били "те" вероятно никога нямало да го разбереш. Май така е по-лесно - те да ти подскажат. Защото ако се беше хванал с прегледа, щеше да го разбереш. Хем за прегледа учител не ти трябва, всички си го правят сами. То и нервни проблеми няма да имаш след него.
Ми, само тва си мислех, иначе си е твой избор. Обаче ако те случайно спрат да са винаги на линия, имай го предвид - можеш и съвсем сам.


По-спокойно, пести енергията


Тема Re: Продължениенови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 17:32



Здравей TiAo.
Добре разбирам необходимостта от още информация за да можем да направим преценка. Тези неща при нас са различни и индивидуални.
Бих споделил с удоволствие , но това нищо няма да промени, защото ще се задълбаем в стари проблеми , как, защо, кое, несъответствия с общите ни представи, разбирания. В трудна тема сме се захванали.
Ако предположиш, че ми е дадено да зная със сигурност , че секса, парите и болестите са най- сигурното средство за да бъдем водени и манипулирани ние хората от Твореца ни и всичко това се съчетава със свободната ни воля и зная и целта.
Дадено ми е да зная, че не трябва да осъждам хората, а деянията им.
Това ми е показано по невероятни начини. В същото това време ми се дава възможност да "Изработвам" хората около мен, живот, бизнес, общуване...
Получава се така: дадено ми знание и стремеж към висша правда, дава ми се възможност да "изработвам" хората! Срещу моето знание и стремеж към правда , от друга страна обстоятелствата ме притискат да "изработвам " хората? От мен се иска със свободната си воля да постъпя по един от двата възможни варианта. И двата варианта имат цена и аз трябва да избера! Получава се, че аз знам , но не мога.
Свободен съм и така и иначе да постъпвам. Аз формирам своя истина, мотивирам се с нея, тя е правдива,тя е най - добрата, но е моя истина. Божествената истина е друга! До вчера аз си мислех, че моята истина заедно с добродетелите ми и стремежа към правда, е правдива истина. Вчера забелязах , че всички така правим.
Всички оправдаваме действията си.
Щом като аз много добре зная, че парите, секса и болестите са средство за въздействие и контрол върху мен, защо все още съм им подвластен?
Какво не ми достига за да отстоявам Божествената правда , а позволявам на външните обстоятелства да ме плашат и принуждават да “изработвам” ближния си?
Нали ми е дадено да зная? Какво не ми достига?
Нямах намерение да говоря за тези трудно обясними неща, но трябваше някак да отговоря на въпроса ти.
Чувствам че нищо не ти казах и че са породени нови въпроси.



Тема Re: Продължениенови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 17:50



Привет лелче. Най-естествения отговор е това което си написала.
Това ли е общата ти позиция. Аз говоря за конкретни неща.
За да ми кажеш , че сам мога, би трябвало да ме познаваш много добре. Ти не ме познаваш, а казваш, че и сам мога?
Съществува ли вероятност да не познаваш добре и себе си?



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано12.04.02 19:01



Наистина просторна тема.
И аз съм стигнал до този извод. Знаеш истината, усещаш я, знаеш кое действие би било в синхрон с нея в момента, а правиш нещо, което не е правилно. После, като правиш равносметка смяташ, че обстоятелствата са те задължили да постъпиш така и че имаш ужастната участ да знаеш, а да не можеш. Знаеш, че е неправилно, но имаш оправданието.
Ще опростя системата с един аналогичен пример, за да ви покажа една интересна особеност в механизма на това явление:
Всеки пушач, знае че трови организма си, но не отказва цигарите, защото е зависим от тях и защото знанието не е действие. Това не му вреди на момента и той си намира оправдание за да го прави. Но ако на същия човек му открият нещо сериозно заплашващо живота му, той ги отказва (познавам доста такива хора), защото вече не важи оправданието и той разбира, че никой не го принуждава толкова силно, че волята му да не може да се справи. Ефекта е по-скоро на заблуда създадена от умът му.
Човек е склонен да приеме всяко нещо, което го урежда на момента, независимо знанията си, а после когато погледне общата картина, която вече не е добра, да каже че е зависим и че е принуден - две много добри оправдания.
Знанието е продукт на ума - информацията може да се получава и отвън, но умът я превръща в знание. За да се превърне знанието (което сме генерирали на базата на това което ни е дадено) в действие, то трябва или да ни урежда в частния случай или да превъзмогнем механизма на умът, който ни пречи да приложим истината. Днес умът на човека е неговият Аз, за да превърнем истината в действие е нужно да опитомим и контролираме умът, Аз трябва да бъде над умът, който е един мощен инструмент в нашия арсенал, но не е всичко.

Сетих се една сентенция от Мъжки Времена на на Николай Хайтов:
Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.04.02 20:03



Привет.
Хареса ми примера с тютюнопушенето.
Там обаче става дума за нещо лично и без дълги следствия. Пушиш, разболяваш се, умираш. Или си осъзнал или не, следва ново осъзнаване-може би?
Но, когато става дума за всеки един момент от живота ти, че си причина за проблемите на друг сега, тук и знаеш за причини , следствия, карми, обвързваш други с теб в колелото на битието-може би?
Засиленото чувство на вина и съвест може би ни дава сили.
Едни го правим без чувство за вина и съвест, други го правим като естествен начин на живот.
И аз говоря за това опитомяване. Само забелязах, че освен живота имаме и други помощтници. Почти всички знаем какво и как трябва, но не можем да го правим винаги.
Нали четеш, че тук между нас няма нито един незнаещ.
Как се получава така , че всички знаем, а резултата е "лош"?
Не грешим ли някъде в знанието си?



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано13.04.02 09:43



Това с тютюнопушенето наистина е доста частен случай, беше ми нужно да е просто и конкретно за добро унагледяване, а наскоро ми беше станало неприятно от компания с доста пушачи, та се сетих. Аз лично се засягам когато гледам как хората пречат не само на другите, а и на самите себе си. Иска ми се да сме в едно по-развито общество, като че ли ако това стане, няма да се налага толкова често да вредим на останалите, но за нашата епоха, това си е чиста утопия.
Според мен решението е в личностен план, всеки за себе си.
Мисля че Ошо беше споменавал нещо такова - автоматичната еволюция завършва със създаването на съзнанието - това е нейната цел и от там еволюцията става индивидуална. Ако разбереш, че всичко зависи от твоя избор и дори да не избираш, ти пак избираш, ще разбереш че ти си сам, ще разбереш че всички са сами и когато разбереш това с опита си, ще станеш много по състрадателен към останалите, защото ще усетиш истински техните мъки и тогава ще избереш пътя за себе си, това е вътрешна - личностна революция в човека. От разговора до тук и от въпросите, които дискутираме, виждам, че ние сме стигнали до това ниво, но това въобще не значи че всеки е стигнал до тук. Това е нещо което трябва да узрее, а не просто да бъде заявено от някой разбрал го и слушателя(читателя) да се съгласи с твърдението. Затова всеки го знае, но малко си борят главата над това - познавам хора, които ако ги критикуваш, че са постъпили нелоялно спрямо някой ще ти отговорят, че са свободни и правят каквото си искат, а ако им разясниш какво е нелоялно, ще се съгласят с теб. Често сам се хващам да правя такива неща и после ми е гадно.
Та според мен някои хора търсещи нирвана, не случайно се изолират от обществото с цел да избягат от вдички негови зависимости и да не причиняват болка на другите с действията си. Дори и тогава обаче се появяват хора с твърдения от рода на "тези шантави будисти не ми харесват, те са егоисти, не е правилно да зарязват човечеството с цел личното им извисяване, йога е егоистично учение и т.н." и пак пречат на някой на който света му е крив и иска всички да са в казана като него защото не може да положи личностно усилие.

Мисля че доста задълбал, дано ме разбереш правилно.

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано13.04.02 10:32



Привет.
Доста добре ги редиш нещата. За такова нещо се изисква опит. Като си помисля, как се добива такъв опит и си представям досегашния ти живот.
И това всичкото заради един опит? На мен опит не ми трябва? За какво ми е щом като мога да оживявам и при тежки и при леки условия-някакви си 50-60 г.
Нещо стои зад нас и проявява изискванията си към нас. Ние не можем да не съобразим живота си с Него. Повечето от привържениците на Ошо казват , че можем сами. Вярно е , че можем, но е вярно и че не можем. Как зъболекарят да си направи сам пломба на зъба? Може , но не може.
Всъщност в тази тема аз говоря, че трябва да се научим да забелязваме помоща от вън! Някой се грижи за нашите изяви и ни помага. Начина по който го прави е възхитителен. За това говорех.
Прав си, че много задълбах. Отговорността и силният ми стремеж към свобода ме подведоха. Трудно ще се освободя от тях.
Бъди здрав.



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано13.04.02 11:37



привет...

смятах да изчакам подходящ момент да те подсетя,че щеше да разказваш "нещо" ,но виждам че това вече не е необходимо...
вчера прочетох темата ти и сметнах да си оставя малко време за да отлежи инфото.....
случайно или не,но споменавйки за селестинската пророчица,ненадейно ми изпадна възможност да се запозная с този труд....срещайки написаното вътре ,само затвърди позицията ми,че който каквото си направи,никой друг не може да му го направи....
и смятам /веротно на интуитивно ниво/ ,че не те са поставили там "проблема"....имам в предвид проблема с неразположението....запитах се дали той /проблема/ не е породен от осъзнатата в последствие ,повтаряща се грешка..../така ли е?/
защо смятам така!?.....ами защото вярвам че неземните са добри същества и НЕбиха ти наложили нещо на сила....веднъж чух /във връзка със сексуалното възпитание/ ,че:ако детето стигне до момент на задаване на въпрос, то то е узряло за неговия отговор.....сиреч,нищо няма да ти бъде дадено,ако не си готов за неговото възприемане.....
според мен те са се възползвали от настроението, а и от обстоятелствата,за да ти покажат нещо съществено за теб...дори ти сам си ги помолил за "преглед" и евентуална корекция от тяхна страна....
а за вътрешната ти празнота....смятам че е състояние породено от влизащия и излизащия дъх /прана/....и самото ти неразположение е състояние на "издишане"....в такива случаи човек се чувства слаб и немощен....и след това си "вдишал",показател за това е ,че си осъзнал /вдишал/ новото си разбиране относно грешката....понеже всеки "нов" дъх/разбиране/ идва с вдишването....
та така..... те са те разчовъркали и са изкарали наяве проблема за да можеш сам да го видиш и оцениш на базата на новите условия....
естествено ти най-добре би почувствал тези неща,това което плямпам тук може и да няма никаква връзка със ставащото в действителност.../всъщнст преди да ме четеш/те/ взимайте това в предвид/....
считай че то е част от вдишването ти...как ще го използваш зависи само от теб....
и да интересно ми е относно съществата/неземните/....разкажи нещо по-вече по свое усмотрение......
поздрав...

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано13.04.02 11:40





...омммм...

Редактирано от omkara на 13.04.02 11:41.



Тема Re: Продължение...нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано13.04.02 13:51



Здравей omkara.
Живи сме още!
В тази тема мога да разказвам толкова много преживяни неща, че се чудя кое точно и как да го кажа.
Мисля, че голяма част от енергията придобита от добрите ни дела, душата заделя за лекуване на физическото ни тяло. Ако нямаме такава енергия имаме болести.
Така потвърждавам мнението ти ,че не Те поставят болестите, а ние самите както и ти го казваш!
Аз съм пушач на тютюн /умерен/. Те ми подариха /нека не описвам подробностите как/ няколко години , около 6г., не пушене. Те премахнаха множеството условности които предизвикват пушене като навик, глад за тютюн и още много такива, обясниха ми точното взаимодействие между пушач и тютюнопушене, взаимодействие далеч извън физическото. Това не е темата ни.
Те приеха недостатъкът ми тютюнопушене, може би го отложиха за по- късно докато премахна по- сериозните си проблеми. Знаеш, че всичко наведнъж не може. Показаха ми, че едни замърсени от никотин човешки дробове могат да бъдат почистени от тях за няколко часа. Няма хрипове, ....няма последствия-чисто. При рентгенови изследвания също се вижда добре. Преди десетина години след извършване на "основния" ми ремонт аз нямам никакви здравословни проблеми. Нямам нужда и от сеанси с тях по здравословни проблеми? В това не се съмнявай, имам много доказателства и не си струва да го коментираме тук. Предположи, че е така и да забравим.
Та истината е, не че те ми поставиха здравословен проблем, а че аз се разглезих и забравих, че има и болести на този свят!
В библията има описан случай как Бог говори на светец, че му остава умишлено болка за да не забравя че е смъртен. Не се сравнявам със светец, поуката е важна!
Вероятно в моя случай бе използвана комбинацията между неправилните ми действия и напомнянето, че съм смъртен. Напомняне, че трябва да използвам това което ми се дава - вяра, знание, здраве не както си ми е кеф на мен, а по Божествената истина. Не, че не го желая! Аз не го мога! Тази комбинация ми дава напомняне и сили за да го мога? Сега очаквам и съм сигурен, че ще ми се даде нова възможност за да се реализирам –да мога да го направя. Веднъж като успея вече е лесно, минава се на следващия проблем. Какъв ли ще е той?
Искам с това да ти кажа как точно ме подготвят за възприемане и как с един единствен случай ми се дава. Винаги е различно. Ето ти много добре знаеш и другите знаят, че за да възприемеш трябва да си готов. Но, малко сме тези, които забелязват как точно се случва това с тях. За личните неща, програми, проблеми-живот. Едни от нас вървим по естествения път в живота и всички условия са добри за подготовка и възприемане, но при мен , чрез тях е усилена програма. Това исках да ти кажа.
Вече ти казах, че преди много време в разстояние на две години усилено практикувах йога упражнения и дишане. Зная, че праната е в свободно състояние около нас, освен чрез вдишване ние я поемаме и чрез храната, чрез растенията поели вече праната -2ра употреба, чрез месото на преживните животни поели праната от растенията-3та употреба. Хищниците не се ядат защото в месото им праната е 4та употреба. Зная за праната, но тава не е мой път.
Възможно е да ползват праната, те ползват много вещества и елементи непознати на нашата наука.
С риск да стане много дълго ще ти разкажа накратко един случай с мен.
В началото...получавам силна бъбречна криза придружена с повръщане-страхотни болки. Свързвам се с тях и искам помощ. Те казват: “Да , скъпи приятелю, ние виждаме състоянието ти и ще ти помогнем. Вкарваме в теб обезболяващо вещество и още много други елементи, които ще ти въздействат за оздравяването ти. След 24 часа проблема ти ще бъде окончателно отстранен!”
Нещо топло и приятно покриващо болката навлиза в мен директно срещу областта на бъбрека. Това нещо е неописуемо по приятност, на съм ползвал никога наркотик , но предполагам че много , много надвишаващо действията му. Всичко стана както Те казаха. Тогава бях друг човек , беше началото, много неща не знаех, удоволствието от веществото беше огромно и аз желаех да получа още от него?
На другия ден отново се свързах с тях и ги помолих за още упойка / уж че ме боли малко?/ Мисълта ми беше насочена в същата област в която пристигаше веществото в очакване на приятното удоволствие! Те казаха: “ Скъпи приятелю, с мисълта си ти си блокирал мястото , моля те изчакай малко!”
С цел да ми отделят вниманието ме попитаха какво става с бизнеса ми / тогава бизнесът ми беше най – важното нещо за мен/
Само след секунди приятното вещество навлезе в мен, само че от друга посока близо до предишното място.
Много време след този случай когато ми дадоха други знания аз успях да анализирам случката.
Първо, те се направиха, че ми вярват?
Второ ,показаха ми силата на човешката ми мисъл?
Трето, показаха ми и моята слабост /бизнесът –лесното отклонение на мисълта/ ?
Четвърто,показаха ми че аз и силата и слабостта ми не сме проблем за тях ?
И досега не спират да ми показват и силата ми и слабоста ми!
Не зная как ти звучи разказа ми, но ти кажи защо постъпиха така с мен, как мислиш?
Дълго стана пак?
Бъди здрав!





Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано13.04.02 20:58



Вярно е, че отклоних темата от външните сили. Исках да анализираме по-добре проблема със знанията и действията.
Що се отнася до опита ми в тази насока, именно външни сили ме насочиха. Винаги съм бил рационален и не приемам неаргоментирани твърдения. Но много пъти съм чувствал че нещо ме води, или по точно, че нещо ме пази и ми разчиства пътя за да постигна целта си. Особено на два пъти ми се е случвало толкова невероятно подреждане на "случайни" факти във времето, че е невъзможно да ги забравя и са неопровържимо доказателство за съществуването на някаква висша сила. А веднъж установил присъствието й, въпрос на време е да потърся пътя към нея, а и към висшето изобщо. Също така редовно ми се случва да усещам хора или събития, които срещам или ми се случват минути след това. Най-интересното е че това не противоречи на логиката, просто ние още много неща не знаем. Вътрешно чувствам, че усещанията и предчувствията са мое качество, но подреждането на събития в моя полза е нещо, което още несъм постигнал, несъмнено някой ме пази.

Поздрави!



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано13.04.02 21:12



Забелязваш ли, че те никога не ти казват проблема, а те оставят ти да си го откриеш, като дори премълчават опитите ти да ги заблудиш. Има едно висше етическо правило, до което малко хора са стигнали - Не отнемай правото на опит на другите.
Ако ти сам не го преживееш и узрееш за неговото осъзнаване, то няма да има полза за теб, също както знанията, които не превръщаме в действия. Ако някой ти го каже наготово, ти няма да имаш достатъчно желание да търсиш вече казаното и опита ти е отнет. Който и да ти помага, ако е развит достатъчно, той знае, че неможе да си позволи лукса да те запознава директно със смисъла на проблемите, а само да те насочва към тях.

Поздрави!



Тема Re: Продължение...нови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.04.02 10:42




Добър ден Audi-TT.
Радвам се, че разбираш добре нещата. Ясно се вижда, че каквото е при мен такова е и при другите. Няма никаква разлика, че аз имам възможност за говорима връзка с тях. Те винаги са ми казвали, че контактите с тях може да стават и без да си говорим. В последно време аз почти нищо не питам и ние много малко разговаряме с тях. Усещането, че Те ми въздействат, самонаблюдението и живота които изживявам са по- важни от думите. Често пъти аз не ги разбирам какво ми казват в момента и чак като мине времето виждам точно какво се е случило и им се възхищавам на начина на действия.
Другото нещо на което им се възхищавам е начина по който употребават нашите човешки думи. Словото и нещо друго едновременно с произнасянето действа освен на слуха и ума, и на чувствата ни! Усещанията са неописуеми.
Виждаш ли колко е просто. Всички го знаем. Но, ако не бяха те като явление в живота ми , то аз сега щях да бъда съвсем друг човек.
Мисля, че не всеки би възприел тези неща без да ги пречупи през ограничените си познания и опит, но дори и така тези неща трябва да се знаят от хората. Ако, не днес то по- късно тази информация ще ни окаже въздействие. Няма никаква разлика между мен и теб, няма разлика и между всички ни. Просто решаваме различни проблеми и всичко позитивно и негативно ни служи в училището на живота. Мисля, че това трябва да знаем и не да се учим един друг кое е грешно и кое правилно, а да споделяме с разбиране един друг защото пътя ни хич не е лек. За съжаление тук в клубовете показваме, че не сме готови за това. Иначе много знаем-Ошовисти, Християни, Будисти, всякакви. Вместо да вземем хубавото от всички и да го обеденим ние го разделяме, дори го оплюваме. После греха не бил в насБъди здрав, живота продължава!



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
АвторPeeщa ce (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 11:07



Здравей.приятелю:)))
Радвам се ,че има хора като теб:)))
И благодаря!



Тема Re: Продължение...нови [re: Peeщa ce]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.04.02 11:41



Добър ден, приятелко.
Аз не съм такъв какъвто си помисли ти за мен.
Само съм в някакво временно настроение в момента.
Аз също се радвам, че те има!



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано14.04.02 14:14



Радвам се да общувам с позитивни хора, като теб. Влизам тук за да се запознавам с различни гледни точки (проекции) на фундаментите в света, така успявам да изградя по-точно и цялостно усещане (разбиране, но е трудно да се изрази в думи, затова казвам усещане) за тях. А инъче си прав, в последно време тук имаше предимно оплювания вместо развитие, но виждам че нещата започнаха да се оправят, надявам се форума да става все по креативен.

Здраве и късмет!



Тема Re: Продължение...нови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.04.02 15:12



Много ли си патил? Мислил ли си какво ще се получи когато един ден завършиш собствената си теория и имаш задоволителен отговор на всичките си по- важни въпроси? Знаеш ли какво е усещането да напишеш с думи тук в клуба някакво свое философско твърдение и да ти се наложи веднага да го приложиш на практика в живота? Вече свикнах и често ми се налага да го правя. Разликата да го напиша и живота да изисква от мен да го направя е голяма. Вече внимавам какво пиша!
Имам усещане, че постоянно сортирам някакви неща-това става-това не става, ха не било така, обратното....защо и какво сортирам и аз не знамЗаприличах на сортови семена!



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Henykucm (въмпир)
Публикувано14.04.02 16:43



Пътникооо, съчувствам ти. Май хич не ти е лесно брат. Що просто не се отпуснеш и не се оставиш на живота? Няма какво да му мислиш толкова.



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.04.02 17:45



Я кажи нещо за мен, питай тия твойте приятели. Или ги препрати насам.
Или ми дай някой знахар, баяч, астролог, маг или шаман.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано14.04.02 19:11



Всеки когото попиташ много ли е патил, ще ти отговори положително. Всеки си има своя мярка.

Теориите за момента са нещо много ценно за мен, но смятам това за етап. За мен теорията е помощно средство. Учил съм физика и добре зная как се градят теории и каква им е целта, както и че всяка теория е един приблизителен модел на действителноста в определени експериментално потвърдени граници, който ни помага да предвиждаме. Няма общ модел на всичко, който да е 100% еквивалентен на всичкото, ако се опиташ да го осъзнаеш, ще разбереш, че това всъщност е самото всичко. Затова смятам, че в пределния момент от развитие ние просто се сливаме с това всичко и теориите няма да ни интересуват. До тогава те винаги могат да ни бъдат инструмент, но не и цел. Как ще еволюират незнам, но никога няма да напуснат границите на собствената си дефиниция - като модел и като знание. Останалото извън знанието е момента, опита, осъзнаването.

За философските теми написани тук, които в последствие се прилагат в живота е нещо нормално. Аз често успявам да формулировам и обословя някоя теза едва в момента в който я пиша. Почвам с някакво недоизразено чувство за нещата и пишейки и редактирайки я, значението й се избистря, може дори да стигна до пълната противоположност. Не случайно често ни се случва да се нуждаем от слушател за да обясним нещо на нас самите си. Във форума най-често се получава точно това - всеки на базата на собствените си проблеми се опитва да формулирова отговор върху съществуваща дискусия и по този начин намира собствено решение, което впоследствие прилага. Тук разбира се, човек човек не намира просто слушатели, а и много гледни точки които може да взаимства от останалите. Но независимо какво сме научили от останалите, крайната формулировка трябва да си я направим сами, да я почувстваме, инъче наготово нищо не става, ще ни е много по-трудно да я внедрим в живота.

За прехвърлянето на някои неща и сортирането им - умът трупа знания, ние градим модели, теории. Навремето непрекъснато откривах нови модели за обкръжаващия ме свят и все си мислех, как може да несъм ги доумявал досега, а след време ги отхвърлях, намирайки по удачна подредба. С времето разбрах, че моделите просто са отговаряли на моментните ми потребности, те са полезни като теории, приложими в дадените граници (ситуации), но не са абсолютната истина. Ние можем цял живот да въртим най-разнообразни теории върху един набор от натрупани знания за да задоволяваме различни набори от моментни цели, но комбинаториката не ни води към истината. Затова в последно време се опитвам да осъзнавам. Истината се осъзнава, няма теория, която да е в състояние да я опише. Теориите ги ползвам в практиката, за конкретни нужди и понякога, като насока (подход) за осъзнаване на нещо.

Май пак много говоря, но не е зле, като за една от теориите ми
Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: Henykucm]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.04.02 17:45



Здравей.
Харесвам ника ти.
Аз също като теб не ми пука когато го мога! Как да няма какво да мисля? Мисля как да стане така , че да ни ми пука Когато съм отпуснат ми пука, и стегнат ми пука и все не мога да го измисля. Ти как го измисли това с непукизма или си такъв по рождение? Твое ли е или е придобито от някъде?Хайдееее пак започнах.
Прав си и те разбирам. Искам да те уверя че не познавам някой друг толкова оставен на живота като мен Освен теб, ника ти те издава.
Бъди здрав



Тема Re: Продължение...нови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.04.02 18:07



Здравей.
Виж непукиста какво ни съветва. Той е прав да знаеш! Защо ни е да градим тиории след като подлежат на промяна. Колкото по- здраво са обосновани теориите толково по трудно се променят. Май колкото сме по- умни толкова ставаме по- невъзприемчиви към новото. Тук познавам едно много умно момиче, ама много умно Толкова много е умно, че не може да си представи нещо по умно от собствения си ум!
А какво е осъзнаването? Особено когато не отговаря на теорията ни? Болезнена духовна промяна. Непукиста казва , че нищо няма за промяна-аз съм съгласен с него. И аз казвам много неща, колко му е да ги кажа?
Ако по пътя на логиката и стремежа към Истината изградим теорията си, че не трябва да лъжем за да живеем добре на този свят, защо не го можем?
Много точно и добре си формулирал нещата-допада ми логиката на мисленето ти.
Бъди здрав



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано15.04.02 18:26



Ама това е целта на мероприятието!
Умното момиче не ти ли е разяснила картинката?
Целта е да пренаситим умът с много, ама много теории, да го уморим със постоянното им несъвършенство и той да реши да поспи малко. А заспи ли веднъж - ПАЧАНАГА, ставаме като Непукиста ...

Поздрави!



Тема Re: Продължение...нови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.04.02 18:46



И как да пренаситя ума с много , много теории, след като непукиста ме съветва да не ми пука. Нали не трябва да ми пука за никакви теории и ум!
Нещо ми се губи от пъзела? Не му се спи на моя ум, довелен съм че е мързелив.
Ти когато медитираш къде заключваш твоя ум или го оставаш свободен?
Моя все се прави на всезнайко до оня момент когато стане напечено. Когато стане напечено той някъде се скътава и ме остава на инстинктите ми.
Ако ти разкажа какви прости задачи не може да реши ще ми се смееш!
Коварен и мързелив е моя ум, а как лъжееее....



Тема Re: Продължение...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано16.04.02 11:43



Привет!

Аз ти показвам примерна военна тактика, как да гътнем умът за да станем като Непокиста, а ти питаш защо, нали трябва да сме като него. Ако сме като него, няма нужда от военни действия.
А ти ако беше, достатъчно мързелив и за теории нямаше да се сещаш!
Когато медитирам си оставям умът да прави каквото си ще, не го тикам никаде, пълна демокрация и само наблюдавам какво става. Забелязал съм, че неговата сила идва от опита ни да го заставяме. Не го заставяш за нищо - лудее, лудее, та се укроти, досущ като децата.

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Henykucm (въмпир)
Публикувано16.04.02 18:23



По рождение съм наполовина. После просто трябва да бъдеш. Искаш да знаеш как да бъдеш непукист? Просто бъди, това е отговорът, можеш ли да го направиш. Не го мисли, бъди.
Макар че мене тия клубове нещо много ме развалят.
Особено такива като Селеста



Тема Re: Продължение...нови [re: Audi-TT]  
Автор Henykucm (въмпир)
Публикувано17.04.02 09:23



И това действа, но ако вярва в теориите. Ако си мисли, че знае и ги отхвърля, няма да подейства.



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.04.02 21:35



Много сте готини!
Жив съм още, жив съм!



Тема за повторението на грешкитенови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано18.04.02 00:41



Здрасти, Пътниче!
Прощавай, че чак сега отговарям, но закривах ски сезона ... много приятно изживяване
Аз също доста мисля напоследък за повтарящите се грешки. И ще се опитам да дам своята версия за това какво не ти(ми/ни) достига в някои ситуации, за да отстояваш Божествената правда. За всеки успешен резултат са нужни знание и опит. Ако твърдиш, че имаш знанието, то значи опита ти е малко, малко ти е натоварването . Помниш ли какво ти бях писала за дупките (от Тибетската книга за живота и смъртта)? Попадането в едни и същи дупки или повтарянето на едни и същи грешки е поради недобре научен урок на някакво ниво. Когато си научиш урока откриваш, че по съвсем естествен начин си се разделилил с потребността си от тях. Нима дупките или грешките не са част от потвърждението на Божествената правда и как ще получиш това потвърждение, и откъде да дойде отстояването, ако се боиш от грешките?
Може да съм се отклонила от конкретната идея на твоя постинг, но ...това е което имам да кажа...засега



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано18.04.02 15:09



ха...:) щурчо!... всички сме живи ба,батка....
и до дин Сме готини...
цяла седмица,странни "филмчета" гледам....
та като споменавате игрите на ума:вярно е ,че мислите не
трябва да се подтискат....въщност те са средството,да
създадеш собствен битиен проект-или теориите,за които
споменавате-в един момента се трансдцедентират и включват
на "интуинтивен режим"....
в тази връзка ти говориш със себе си в себе си....казваш
си неща които е добре да знаеш,ала само когато е
необходимо....
потвърждебние обаче поучаваш от друг.... може би това
е така,защото трябва да добиеш "непреклонно намерение"
по отношене на събитието....а то се постига в
уравновесяването на различни/подобни съ-бития....
понякога може да ги наречеш неземни и те наистина да са
такива...ала това са всъшност Ти,казваики нещо на себе
си...
хм стана така както ауди спомена разкрива ти се нещо в
момента на "проява"....може би това е формулата на
еволюцията....
вие/всичките/ какво мислите за нея?....:))

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано18.04.02 16:09



Здравей!

Този въпрос ме свари неподготвен. Преди време изцяло се занимавах с физични, информационни и т.н. теории на ума. Можех да ти дам точно определение на еволюцията, занимавал съм се с ИИ, писал съм еволюционни алгоритми.
Ако ме беше попитал преди две-три години например, щях да ти дръпна една лекцийка за ентропията, за движението срещу нея, за основните свойства на живота и за начина на формиране на рационалния подход, за проявите на еволюцията във физическо и интелектуално ниво, но откакто прескочих интелекта и смених проекцията вкарвайки ново измерение - това на съзнанието над ума - вече незнам що е то еволюция.
Струва ми се, че тази сила е стремежа на цялото да се самооткрие, самоопише, саморазбере, самоизживее...(няма точна дума, но мисля че схващате картинката, общо взето творението да разбере само себе си). Затова може би последният стадии на тази еволюция граничи с нирвана - нищото(момента преди сътворението). Не случайно, че за Дзен се говори, че ако бъде разбран, ще престане да съществува - просто целта на творението ще бъде постигната.

Може би не е достатъчно точно, но за момента е интуитивно чувство за това какво може би е еволюцията, гледана от по-високо ниво.

Темата е интересна, благодаря за нея. Очаквам още мнения по въпроса.
Поздрави!



Тема Re: за повторението на грешкитенови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.04.02 12:40



Привет.
Напълно съм съгласен с теб.
Не е ли смешно да бързаме да решаваме една задача след като знаем, че след решението и ще се изправим пред нова още по- трудна задача? Чети само...така трябвало-не трябвало така, а така
Точно сме в темата.



Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.04.02 13:14



Привет.
Нали уж споделяме практически опит Забелязал съм една изборност на хора от така наречените от нас неземни разум. В началото имах вътрешно неразбиране от мисълта , че не здравите имат нужда от лекар , а болните.
Представяш ли си - Мислех се за здрав
По- късно забелязах, че тяхната изборност се води от няколко важни фактора.
Първия важен фактор е вярата. Тя ни се дава. Умението ни да я запазим и ползваме правилно е един от най важните фактори за тяхната изборност. Второто е начина по който ще ползваме дадените ни от тях неща-здраве, вяра, енергии... В началото от моя гледна точка изглеждаше, че някои" по- лоши" хора получаваха от тях по- вече от някои "по-добри" хора? Трудно и дълго време мина докато разбрах тази проста истина -разбрах, че нямам информация и знание за да определям хората, по- късно чак разбрах, че няма "лоши" и "добри" хора! Има лоши и добри мисли и постъпки-деяния. Те на са хората. Хората не сме нито добри нито лоши- ние сме средство за Нечия изява и не сме единствените извършители на действията си?
Бил съм свидетел на лечение на една жена която страдаше от вечно главоболие.
Премахнаха и главоболието и и казаха: " Отпускаме ти енергия само за временно лечение! Три дена няма да те боли глава! Това има за теб! Ако, се преосмислиш и промениш нещо си от теб, ще премахнем изцяло заболяването ти!"
Тогава разбрах, че единственото нещо което можем да правим е да съхраняваме даденото ни от тях-вяра, здраве, енергии и да ги ползваме ПРАВИЛНО !
Тогава разбрах думите на Исус за храната, кучетата, жената и децата /знаеш ли тези думи?/ После Библията била писана кодирано и изменена Не, че ние не я разбираме, няма такова нещо, нали сме много умни, тя библията била за манипулиране на хората
Я, попитай Селестето
Така еволюирам аз! Нали така започнахме тази тема.
Някой път ще ти разкажа как навремето те ми даваха енергия/зареждаха ме/ , как аз я прахосвах набързо и колко много време мина докато разбера грешката си. Представяш ли си какво е да си силен и да не знаеш какво правиш?
Бъди здрав!



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано22.04.02 16:04



привет пътниче...
кажи,кои са тези думи на исус /за храната,кучетата и т.н./-не съм ги чувал,а и слабо съм запознат с библията...
и още,те какво казват за пораждането на света /ако изобщо са казвали нещо по тоя въпрос/....има ли вероятност да ги попиташ /когато и ако ти е удобно естествено/
и не знам дали е написана да манипулира хората/библията/,но някои хора се оставята да бъдат манипулирани от нея,а и най-вече от официялно назначените представители-тълкуватели на писанията и "словото","вътре"....малиии,ма колко тънко я пуснах тази забележка ,почти не се усети...
както и да е....
нали каза че са ти разкривали неща ,които после са се разкривали посредством писанията....може би е време да споделиш и тях...
аре до скоро....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано22.04.02 16:12



здравей...
би ли споделил нещо от предишните ти проучвания...?...
например за ентропията....може и да е с малко думи за да не те затормозявам...
самата тема за еволюцията и пред мен се повдигна скоро.....и мога с основания да твърдя,че няма нищо друго /като цел и като средство/ освен еволюцията ,дори и след себереализация,а и особено след нея....но ти по добре го каза..."да се самоопише,саморазбере,самоРАЗКРИЕ...."
и споменаваш още момента преди сътворението....как си го представяш??....може би въпроса ми не е на място......,но всъщност, последната забележка е не на място....
поздрав...

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано22.04.02 20:23



Както казва Ошо-след просветлението има само просветление :-)
В смисъл, че развитието и просветлението продължава. и т.н.....ит.н....и.т.н.....
Ама що ли го мислим, то оттатък е свръхсъзнанието.
Сега приличаме на черво, което се опитва да разбере що е то фантазия.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано24.04.02 13:45



Привет,
Трудно ще разбереш моя път, щом не познаваш основно писанията в библията и думите на Христос-трудно бих ти ги обяснил. Христос е казал малко думи, но в тях е скрит смисъла на живота и тази философия разширява мирогледа ни, за сравнение дори.
Разбира се, че сме говорили и за сътворяването на света!
Нашия свят е създаден от нас самите и го ползваме ние самите по едни строги и справедливи закони. Общо, така наречените от теб светове според тяхната твърдост са разделени и смесени заедно един в друг, както например торба напълнена с пясък, камъни, вода, земя. Хем разделени хем смесени.
Ако разглеждаме световете като ефирни и твърди, то този показател се движи по права линия от възходящо към низходящо до момент в който двете се срещат и образуват затворена окръжност. Тези понятия не могат да се възприемат от човешките ни сетива и поради тази причина не подлежат на логическо обяснение. Но, при определени условия може да се каже малка част:Концентрирана материя=звук, концентриран звук=светлина, концентрирана светлина = любов, концентрирана любов=? ! Смесени и разделени?
"Аз съм във вас и вие в Мен" Всяко нещо присъства навсякъде?
Така нареченото от теб манипулиране е обяснено и в библията, като е казано че всеки служи на този господар на когото се подчини. Ако сега ти се смяташ за свободен значи си в неведение. Ако смяташ, че служиш на твоите си неща-също си в невидение. Естественото състояние на Силата е да насилва! Тя не се подчинява и не моли! Ако Бог е Сила и насилва-това е Истината! Независимо дали си съгласен или не! Ако Той манипулира някого-това е естествената Му проява. Ако Го прави с любов-действително е съвършения Бог. Библията е сила и някои добре си служат с нея по гореспоменатите от мен закони. Който служи на библията -на нея е подчинен. Който служи на Бог -на Него.
Аз мисля, че е по- добро да служиш на библията и да бъдеш манипулиран от нея, отколкото на Илюзията и Суетата в света. Мисля, че най- добро от всичко е да се подчиня и служа на Сила справедлива и любяща. Това е пътя към Свобода!
Това е моя път.
С кои писания си запознат за да мога да ти дам конкретен пример?
Бъди здрав, приятелю.




Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.04.02 17:14



Исус бил казал малко думи...Да се чуди от къде тая дебела библия тогава...
А единственият просветлен е Исус върте. Всичко останало писало, писало, та се отнесло....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано25.04.02 04:00



Какво значи да се подчиниш на Библията? Много ми е интересно.



Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано25.04.02 04:23



Селеста, последна реплика в този стил, че не мога да се отърва от навика, който си създадох - Не усещаш ли, че това е профанно (ох, озорих се докато измисля как най-меко да го кажа) имам предвид това, че говориш за нещо биз да го познаваш. Чула недучула оттук оттам и вече си съставила мнение за Исус. Вземи и прочети и тогава говори. Исус наистина е казал малко думи в библиятя. Защото той присъства само в новиа завет, който е една тънка книжица. Виж стария заве т е даста дебел. Пък и в него има доста светтии, които се смятат за просветлени и чудеса са прравили.......ама дето вика точката самадхи е на степени :))))))

Редактирано от Henykucm на 25.04.02 04:29.



Тема Re: Продължениенови [re: Henykucm]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 09:57



Привет.
Според мен да се подчиниш на библията е абсолютно същото както и да се подчиниш на идеята за непукизъм или на коя и да е друга идея.
От човешка гледна точка това ни изглежда нашата, собствената ни идея, но Истината е друга. Не можеш да го знаеш при условие, че не ти пука. Това са отрицателните страни на непукизма. Не мога да преценя колко са отрицателните и колко положителните страни на тази идея. Това е твой избор и път и твоя избор е съвършенния за теб, както и моя за мен.
Според мен когато на човек нещо му е много интересно той не е непукист!
Бъди здрав, приятелю!



Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 10:36



Здравей скъпа приятелко,
Какво написаното в библията- не го разбираш? Не можеш да отсееш зърното от плявата, не можеш да допуснеш, отказваш да повярваш....
Не, не е вината в библията, тези които са я писали и силата на словото в нея-не е там причината където я посочваш.
Аз пък мисля, че във теб има достатъчно много и ако го освободиш от контрола който му налагаш ще бъде по- добре за теб. Това е мое мнение и няма да е зле за теб да знаеш, че на мен хич не ми пука за твоите си неща.
Понягога ми е приятно да общувам с теб и затова така пиша.
Бъди здрава и усмихната



Тема Re: Продължениенови [re: Henykucm]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 13:04



Новият и старият завет не съставляват ли християнството? И не е ли възникнало християнството благодарение на Исус?
Щом не присъства в стария завет, какво християнство е това?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 13:27



Усмихваш се, ама нещо езикът ти е много режещ, Пътнико свиден, пътнико млад.
Да не си спал накриво?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 17:06



Разкажи нещо за връзката между спането накриво и режещия език?
Причината да ти пускам такъв език е, че ти стоиш като че ли над дребните неща в живота-поне така ни казваш.
На думите ми ли вярваш или на женското си чувство? Как е правилно да постъпвам:
Да изпитвам вътрешни положителни чувства към теб, а да говоря лъжливо или
да изпитвам отрицателни чувства и да говоря истината? Трето примерно няма? Познаваш ли човек, който е овладял чувствата си? С какво е заменил появилата се празнота на тяхно място? Искаш ли още въпроси? Кажи, моля те?



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 17:42



Да изпитваш вътрешни положителни чувства към мен и да ги проявяваш външно. Пък аз да изпробвам режещия си език върху теб, калявайки те...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 18:36



Аз съм бог и твоя режещ език на богиня може само да ми достави удоволствие и нищо друго. Но, аз съм слаб бог и не зная друг начин да съхраня чистите си чувства от режещи езици, освен да ги държа заключени в мен. Там вие достъп нямате, въпреки, че те са лично за теб, но са мои и аз имам власт над тях. Утре ще омръзнат на ненаситните ти сетива и ще ги захвърлиш на бунището...моите чувства, чистите...за теб? Това няма да позволя да им се случи, много държа на тях. Те са Аз и Ти!
Мислех си да пусна една тема за неописуемата радост и ценене на шарените мънистени топченца и дрънкулки от индианските племена когато великите мореплаватели в древноста са покорявали новите земи. Цели индиански кралства са се заменяли за шепа шарени дрънкулки?
Интересно, нали?
За момент ми заприлича на индиански вожд с горното си предложение!
Като ги проявя външно ще се накичиш ли с тях, ще бъдеш още по- красива?
Не можеш да ми отречеш, че ти давам шарени дрънкулки от време на време?
Правя го за да се харесаш ти. Аз те харесвам такава каквато си, но истинското и стойностно за двама ни ще пазя скрито , скъпа приятелко.
Не знаеш ли, че то действа и скрито? Как Ошо не ти е казал тези простички неща? Не се сърди нали искаше да проявявам нещо по- вече и външно.
Само пробвам дали понасяш истина и обич?

Редактирано от ПЪTниk на 25.04.02 18:39.



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 21:19



Ммммм, много ги понасям.
Направо се пристрастявам.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.04.02 12:15



Добър ден скъпа приятелко,
Много добре знаеш, че вътрешните ни състояния са в постоянни взаимодействия, назависимо дали сме ги изявили или скрили. Ако си самонаблюдателна вече си установила точно и какъв е външния им израз по собствените им закони без наша намеса. Те са толкова променливи колкото и нашето вътрешно състояние. Нали? Или?




Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано26.04.02 16:34



Привет!

Виждам, че се заформя интересна дискусия, надявам се да стане полезна за всички ни.

Ти винаги критикуваш християнството, където и да се спомене, затова ще напиша нещо, на което искам да погледнеш безпристрасно. После ще се радвам на градивна критика.

Няма да повдигам доводи кой е чел и кой не е чел библията. Предполагам, че не си я чела, но забележката ти е изключително правилна. Старият и новият завет са две напълно различни течения в морално и етическо отношение. Ако християнството наистина се придържаше основно към новият завет и учението на Исус, щеше да е една издигаща човека към бога религия.
Старият завет е на евреите, той прилича, като изкуствено залепен с новия. Не казвам, че е лош, напротив, едни от най ценните притчи са изложени в него, а и не само притчите, а и целите исторически моменти, като този на Мойсей и търсенето на Обетованата земя, Авраам и синовете му и т.н. Ако съзреш същността им, ще разбереш, че не случайно са в библията и че са писани от просветлени хора.
Основният недостатък на стария завет е, че носи духа на времето си. Той е жесток, засягат се теми, като робството, господарите, страха от бога. Мисля си, че на тогавашното равнище на развитие хората не са можели да разберат бога като любов и затова в свещените текстове им се е показал строгият бог, който изисква страхопочитание. Самадхи винаги е на степени, ние минаваме през любовта за да стигнем до молитвата, а какво сме били ние преди хиляди години...трябвало е да минем през страхопочитанието за да стигнем до любовта. Сега тя е пред нас и твърдим че тогава не са били просветлени. Ако един ден надраснем любовта и се изправим пред молитвата ще решим, че всички писания базиращи се на любовта са писани от непросветлени - това не е така, не можеш да дадеш на някой знанието да степенува без да се е научил да умножава.
Лошото на Християнството е че през вековете хората представляващи църквата стараеики се да има влияние над останалите са прибягнали до остарялото тълкуване на стария завед, правейки самата църква обект на страхопочитание. Докато е имало хора които са били на ниво страхопочитание, тя е имала тази власт, но днес не са останали много такива и в съвременното христянство може да се забележи тенденцията към любовта, състраданието и смирението не под формата на примирение.

Това е просто една проекция, едно логическо изложение. Следователно то неможе да е абсолютна истина и има за цел да послужи, като коректив на крайните ти възгледи по адрес на християнството. Не съди християнството, то е живо и се развива. Ако нещо в него изглежда глупаво, то е защото хората го правят такова, но като фундамент то е коректив водещ към просветление. Ако Ошо ти е обяснил в директен вид какви са стадиите за постигане на небетието, това не те прави просветлена. Християнството дава насоки, то не обяснява на хората докъде могат да стигнат, а ги води практично и един ден ще настъпи царството небесно. Ако някой е надживял времето си сам ще намери пътя си напред, без да му е необходима някоя религия - Исус, Мохамед, Бениса Дуно, Ошо и много други са го е направили.

Критикувайки някоя религия, ти само заемаш отношение, а така се губи възможноста да познаеш истината. Ако в действителност си изпреварила времето на съвременното християнство не би трябвало да заемаш отношение спрямо него. Отношение се прави само между съпоставими неща.

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано26.04.02 16:50



Здравей!

Мисля, че подчинение не е точната дума, даже е доста объркваща. А и Библията е прекалено фундаментална за да може да се схване като мисловна идея и за повечето хора се явява, като криво огледало на собствените им възгледи. Важното е да чувстваш чистотата на собствената ти идея, да можеш да я съзираш не само с умът, но и със съзнанието си и да живееш в синхрон с нея - аз поне това разбирам под тази идея.

За непокизма си прав единствено в прост човешки план, за по възвишените идеи трябва да си непокист за да ги разбереш, инъче желаейки ги, сам ги правиш фалшиви.

Бъди здрав и щастлив!



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано26.04.02 17:15





не можеш да дадеш на някой знанието да степенува без да се е научил да умножава.

haresa mi :)



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано26.04.02 17:50



Жена ти знае ли за нас?




Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано26.04.02 17:53



Нямам критика...е, може мъничко...ама карай!


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано26.04.02 18:28



прав си!....
в крайна сметка ако заемаш само една характерна позиция ,какво ще остане върху позицията,която не приемаш....?....
нали уж хармония преследваме....когато порицаеш нещо,то на свой ред порицава теб....всеки сам за себе си е религия...така че не е важно какво е казано-прииждащо към теб отвън....фатката е каква същност събужда у теб казаното....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано26.04.02 19:06



привет пътниче...
не се притеснявай дали ще разбера пътя ти....възможно е части от него да съм минал или да ми предстоят да мина в някакво отношение.....всъщност май това е корена на взаимоотношенията...пораждайки възможности за осъзнаване на общи,сходни или противоречиви "бла-бла" по пътя ни към Целта,която въпреки опитите ни да я разберем си остава неопределена....
и знаеш ли...току що ми хрумна защо е така....не е въпрос на цел,нито на средства,а на Битие....същото,което непукист споменава.....
а писанията какво са-според мене средства....
а целта им каква е....?....в момента не мога да определя-може би ти/ви/ни/ хрумва нещо по въпроса....
та за взаимоотношенията стана въпрос,а и за пораждащите се от това възможности....и казваш още,че бог насилва-съгласен съм,но разглеждам термина "насилва" в друг контекст....насилието е нещо което идва въпреки волята ни....а понастоящем каква е тя-пълна е с очаквания....затова често ни се струва че ни насилват,ала всъщност нищо докосващо ни не е насилие,а е чисто и просто възможност...когато се изчистиш от очаквания,какво става с насилствено подадени възможности-трансформират се в благословийки....и няма вече насилници и насилвани,няма жертви и други такива....
всичко е такаова каквото е и няма нищо друго....тогава и исус и буда и кришна губят своето влияние,превръщат се в обикновенни хора,Но!с необокновенни разбирания/уникални по своему/....и въпреки това което те казват,няма да си повлиян токлкова ,понеже ще знаеш че истината,за която говорят пребивава и в Теб и тя също е по своему уникална.....
може би за това се бунтува селесте....понеже "организираната религия" спира "уникалното" разгръщане на собствената ти същност...иначе нямам нищо против исус-и той е човек като теб и мен-но разгърнал себе си....въпреки повелите на стария завет....и нима очакваш че един нов исус ще се съобразява ...тоест ще се подава на думите на стария...?....
това което казва исус са само думи-те са пръста сочещ луната,не самата луна....
луната е в нас самите....спомни си какво каза за болестите и за оная лелка която имала мигрена/постянно главоболие/-ако не промени нещо в себе си,ако не даде тласък вътре в себе си нищо "трайно не може да се постигне....
религията е "кладенеца Яковов"....пиейки от него се задоволяваш,ала пак ще ожаднееш....истински живата вода се намира в центъра на същноста ни.....источникът е самия источник и нищо друго.....ето това е моя път...
спирам че много се разпалих.....

запознат съм с Гита....библията съвсем малко съм чел,тоест няколко евангелия-за мен те изглеждат едни и същи....
поздрав най-сърдечен....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано26.04.02 19:08



привет селестинке.....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано26.04.02 20:21



Привет, Омко.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано26.04.02 23:07



Машала!
Ах, как добре го каза
Това защо не го написа в темата, че Христос не е идеален?



Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано26.04.02 23:09



А на стария завет се базира една цяла съвсем друга религия ако не знаеш



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано26.04.02 23:29



Хаха! Това ми звучи като да се "подчиниш на свободата" :)))
Някой може да каже, че свободата е поробваща.
Има няква логика всъщност.....



Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано26.04.02 23:33



Ах, ще взема да се преселя в тоя клуб и само ше ви слушам вече!
Говори ми, говори ми......



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.04.02 10:44



Привет,
Не само тази дума, а още много други от нашия човешки речник не са точни. Това е така защото правим опити да анализираме ефирното с материалните си органи. Единствения точен анализ може да бъде направен от човек постигнал Безмълвие. Това е точно толкова неточна дума колкото и другите.
Мутрите също като нас чувстват чистотата и правотата на собствените си идеи, съзерцават ги от всякъде и живеят в синхрон с тях. С какво се различаваме от тях в твоя пример? Мутрите са по- непукисти от нас?
Важния въпрос е, след като сме еднакво устроени и се подчиняваме на еднакви закони и принципи каква е разликата между нас? Защо мутрите са мутри, а ние не сме?
С най - добри чувства към теб



Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.04.02 12:34



Знае! Какво да знае жена ми , за кои вас?
Жена ми знае достатъчно и за мен, за да няма притеснения за вас или от вас.
Смятам въпроса ти за неуместен, въпреки че ти дадох задоволителен отговор.
Надявам се да ти послужи?



Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.04.02 13:59



Здравей omkara,
Засягаш много важна тема за свободната човешка воля.
Преди около 5-6 години потърсих в себе си волята и започнах усилени наблюдения върху нея. След дълги настройки и нагласи / въпроси , запитвания, отговори/ от моя страна, тя волята се прояви внезапно и неконтролириемо от мен. Тя бе моя господар в оня случай. Случая не бе приятен за мен, но бе полезен като показно. От тогава до днес аз със сигурност установих начина и на действие, свободата и и зависимоста и от други фактори. До известна степен волята подлежи на контрол от човек, но извън тази степен е неконтролеруема от нас. Степента на свобода на волята за която говоря е различна при различните хора, но аз мисля, че в голямата си част волята е извън нашия контрол? За мен това са истинските факти днес, сега и тук. Да си мислим, че можем да проявим воля и да го направим са две различни неща. Трябва добре да ги разграничаваме. При тези факти, че имаме известна степен свободна воля , а не можем да я проявим за каква свободна воля говориш? Ти можеш ли да ми посочиш едно единствено нещо което си постигнал с воля? Но, само със свободна воля, без никаква друга мотивация, което вече не е свободна воля, а реализация чрез воля на личната ти мотивация. Как ще наречеш тогава свободното действие на воля при зависима и ограничена мотивация?
Природния закон за силите и борбата им за надмощие /за това са сили/ си остава така както го казах преди. Много добре зная и разбирам невъзприемането на този закон от нас хората /това е нашата защита от Силите/ но пак казвам, че изразът на Силата е насилие, принуда с цел проява на силата. Всяка по- силна от нас сила ни насилва и ние се защитаваме. Колко естествено! Това условие обаче не променя Истината и Законите. Ние не трябва да се борим със Сили по- силни от нас, а да се пригодим към тях. А, какво правим? Не ги признаваме, не искаме да ги забележим, заблуждаваме се със свободната си воля, искаме да ги променим. Как мислиш да променим нещо по- силно от нас? Като не ни пука? Като отричаме присъствието им? Със силата на свободната си воля?
Много сложен въпрос засегна ти.
Това е за Силите и слабостта ни!
Но, има нещо велико в творението ни щом оцеляваме и се приспособяваме сред тези сили по- силни от нас. Има величие в нас, има! Него търсят и за него говорят древните писания и мъдреците, но те за разлика от нас всички тук, първо са открили слабостта си , а после уникалността си и силата си.
За това Те , примерно Исус ни казва: " Тръгни след Мен!"
По навик или от заложената ни защитна реакция ние отказваме да Му се подчиним. Сами също оцеляваме и се заздравяваме /предварително заложено от Твореца/ но много страдаме.
За лелката и нас. Дава ни се външен тласък-вяра! Ако я съхраняваме и ползваме правилно, ще получим допълнителен тласък. Ако тази дадена ни сила ползваме неправилно срещу Този който ни я дава, Той взима обратно дадената ни вяра и всичко друго което ни е дал, включително живота ни!
Той казва, че всичко ще ни прости само ако Го поругаем няма да ни прости.
Кой дава Сила и да я ползваш срещу Него? Има ли такъв? А следващите заповеди за ближния. Нали и на брата ни е дал Сила от любов, както и на нас?
Нали употребявайки сила срещу брата си, нападаме Неговата сила дадена на брата ни? Коя Сила ще допусне да се самоунищожава? Има ли Такава?
Това са изразите на Силата на нашия Творец.
И когато Той ни учи на тези прости истини, ние казваме че е Насилник и че си имаме свободна воля. Той никъде не отрича че е Насилник и че ние нямаме свободна воля. Селестито казва, че сама може да развие собствената си уникална същност, а не може да забременее дори сама. Аз казвам, че в нас е заложено и сами да развиваме уникалната си същност. Заложено е предварително , което означава, че не сами въпреки че и сами? По - доброто за мен е да се доверя на Оня който е заложил отколкото на заложеното.
Не мога да кажа кой от нас до колко има тук в примера свободен избор.
Друга е темата Какво е Той, Къде Е, това също много ни обърква. Ако Селестито Го вижда някъде, не бива да обвинява другите, че Го виждат на друго място. Той е навсякъде! Ние виждама различно-нали сме уникални!
Имам чувството, че ние не участваме в събитията-присъстваме в тях! Истината е че с присъствието си правим нещо много важно.
Свободната ни воля има сила в присъствието в живота, а не в действията ни! Там е смисълът на живота, ако изобщо има смисъл и важни неща?
Бъди здрав приятелю



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано29.04.02 12:57



привет....
какво мога да кажа....
преди време гледах един филм ,в който имаше сблъсък на интереси...
някакъв европеец с типичен западен ум и разбирания хлътна по една азиатка-възпитана в духа на дзен....та при всеки конфликт или неразположение тя му казваше простичко "приеми"....
тази дума се запечата дълбоко в мен, а прочитайки те взе да идва все по-често за да ми напомни....
та както се зачехнахме за волята-съгласен съм с теб....
само с воля без предпоставка за неиното "задвижване" не би станало нищо...
естествено това не противоречи и на моето твърдение а дори и да противоречи,не виждам нередност в това понеже знам,че всяко противоречие е просто допълнение на нещата /каквито и да са те/...
и така,вчера се подложих на експеримент и изгледах много странен филм, с 4 епизода и съответно с .....как се наричаха... с 4 абстрактни ядра в тях....
някой от ядрата не разбрах цялостно,но с малко медитация по въпроса смятам че ще се изяснят/на много от "поясненията" се посмях обаче-твърде ободряващо/...но поне мога да твърдя ,че разбрах едно,което в началото бе само като догадка...
и то е че волята ни,индивидуалната а не вселенската не задвижва нищо,не прави нищо и почти нищо не умее,освен едно и то е да приема...
ние само си мислим че правим разни неща с волята ни и колкото по-силна е тя толкова повече неща ще сътворим ала съвсем не е така...
тази воля нито е силна нито пък е изобщо воля,а е просто балон раздут от егото ни...,което претендира,че е вършител на нещата...егото не може да бъде сила,а и да породи сила,защото то е в страх....всъщност то е страх....страх от това да бъдем каквото сме ,а ние сме необятни,дълбоки ,тъмни /не в лошия и не в добрия смисъл/ и непредвидими...страхът не може да е сила и това е ясно всекиму...следователно волята му ,която си мисли че проявява изобщо не е воля...
тогава......в какво се изразява волята....
ти каза:ние не участвяаме в нещата,а присъстваме в тях....и това е нещо ,чрез което се разтърсих по време на вчерашния "филм"....
в тази връзка смея да твърдя,че волята ни се проявява тогава и само тогава,когато приемем нещата в които присъстваме.....и кокото е по- силна волята ни,толкова повече ще се смеем,а аз вчера доста се посмях....
радвам се....
радвам се,че мога да общувам с теб ,тоест да присъствам на общуването между нас....
радвам се...
радвам се,че мога да присъствам на възможностите които пораждаме...
радвам се,че имам възможноста да ги приема като даденост,като....екзистенциялна проява на Силата....
въпреки насилието й,то за мен не е насилие...
насилие ли е естесвената посока на реката....нейното течение ....повърхноста й и дълбините й....
насилие е!
но само ако се съпротивляваме....когато се опитваме да плуваме срещу течението й,което въпреки всичко не е нашата посока...
ала дали е така....?....
дали "правилно" /ползвам тази дума коклото и да е абсурдна/ доловеното от мен....
не знам....
вероятно на следващия завой на реката всичко това няма да изглежда същото...
всъщност няма да изглежда същото...
защото аз съм реката и постоянно се променям...
поздрав и весели празници пътнико....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: Henykucm]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано29.04.02 12:59



ехеееех щурав непукисте....

...омммм...


Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
АвторOЛE (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 13:26



Хареса ми тая река, позволих си да се понося по течението й.



Тема Re: Продължениенови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.04.02 14:30



Привет.
Аз също се радвам, че присъствам на този разговор.
Миии..ние изчерпихме всички теми с теб След като го измислихме сега какво ще мислим? Не мога да си представя, че ще живея вече без да мисля. Много добре зная, че нищо до сега не съм измислил, но не мога да не мисля докато действам. Представяш ли си как ще общуваме тук в този клуб без да мислим. Ние не започнахме ли с теб така общуването тук?
Какво се размислихме? Но, го измислихме, нали? Нека да се разберем с теб? Аз го измислих това?
Едно време "измислих", че когато се говори за нещо то няма общи понятия и има различни гледни точки. Често като не взимаме това предвид ние хората си мислим, че не говорим за едно и също нещо и се разминаваме. Двамата с теб говорихме истини за волята. Ти казваш, че е надут балон и нищо не прави. Аз казвам, че няма друг орган в нас , който да задвижи човешкото физическо тяло освен волята. Тя обаче на започва работа без мотивация, а тази мотивация са задава от други органи. Например едно богато въобръжение може да мотивира волята да ни подтикне към един здрав физически секс. Да но може мотивите да са балонни и от там и действието на волята да е балон.
Всъщност говорим едно и също нещо с теб. Какво искам да кажа ли? Бих го определил така: За да няма големи различия в понятия и думи големите неща ще трябва да се гледат от далечна гледна точка, а малките от близка гледна точка. Онова което не се вижда с око? Докосването до истината на големите и малките неща ще трябва да е на същия принцип.
Мислих върху тезата ти за ПРИЕМАНЕ. Много приемлива, логична и вярна. Не ми харесва само това че за всеки един от нас е различна. Това, че не ми харесва не означава че не е вярна или правилна. Хубавото и е , че всеки си мисли, че с всеки е така както с него. Ето много ни хареса истината за реката и веднага приехме, че сме реката. Защо не приемеме докато чакаме пред бариерата, че ние сме минаващия влак и да застанем пред него? Защото знаем че тежкия и силен локомотив е сила и ако застанем пред него ще ни помете? Няма никаква разлика между реката и влака-помитат ни и двете Но, така както търпеливо чакаме пред бариерата, така се носим и по течението. Ние сме насилени да постъпваме така от тези сили, въпреки свободната си воля. Променяме се, променяме се чрез приспособяване!
Тук виждам съвършенство в творението, не в мен, какъв е моя дял? Приемане?Присъствие? Не е и това мой дял! Какъв е нашия дял омкара, днес, сега, тук?
Бъди здрав омкара.



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано29.04.02 15:15



Привет!

Екстра въпрос брато. Но за да го зададеш, ти трябва да гледаш човека като завършен (статичен) по отношение на вътрешното си състояние, а това не е така. Всички сме еднакви дотолкова, доколкото се градим върху общи принципи, но различни защото имаме различен житейски път. Истината не е еднаква за всички, това вътрешно чувство не е крайна истанция, а компас, жироскоп или каквото там се сетиш. Човек е еволюираща система и се подчинява на законите на диалектиката. Тези закони е много важно да се познават и съзнават. Поне от личен опит в процеса на развитието си успях да установя границата на действие на много закони описващи битието - логически, физически, психически и т.н., но законите на Хегел за диалектиката се появяват на всяко ниво. Медитираш, приспиваш ума и трансцедентираш съзнанието - всичко е различно, няма мисли, светът е нов, но диалектиката е същата. Та един от тези основни закони - отрицание на отрицанието ни дава насоката. Нормално е човек на по-низш еволюционен стадии да има друга истина, която дори напълно да противоречи на собствената ни. Човек стремейки се към физическото задоволяване го изживява и осъзнава в последствие го отрицава и се насочва към емоционално, интелектуално и т.н. Същото е и с методите за постигане на състоянията, например медитацията е противоположна на концентрацията, но човек първо се учи да се концентрира, овладявайки концентрацията той я отрицава в името на медитацията и тогава е способен да медитира.

Така, че следвайки собствената истина, живеейки в синхрон с нея, осъзнаваме все повече неща, така истината (компаса) мени посоката, понякога и на 180 градуса, но ние продължаваме и еволюираме. Нима някой би тръгнал против вътрешните си убеждения? Това само би го забавило, но пък би му помогнало да осъзнае, че рано или късно ще трябва да последва този компас.

И мутрите някой живот ще оценят красотата на поезията например.

Поздрави!



Тема Re: Продължениенови [re: Audi-TT]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.04.02 18:29



Привет.
Добре и логично си подредил мислите си и аз няма какво да допълня. Това е една част от истината.
Може би общото което трябва да приемем, е че всички ние сме част от Едно съзнание. В индивидуалната си същност сме различни, макар и еднакво устроени, но в Еднното сме еднакви. Еднакви и различни. Трудно можем да приемем подобно понятие без да го разделяме на две.
Понятието мутри е много размито и нищо не означава. Общувам и с такива хора и всички са различни. Водачите на групите са често пъти по-интелигентни от мен в много отношения и притежават още куп положителни качества. Но, са мутри. Според мен това не е техен свободен избор, както и моето раждане и начин на живот, въпреки, че всички от нас имаме хиляди варианти за избор и промяна? Защо аз не мога да зарежа бизнеса /във всеки бизнес има малко грях/ да стана свободен и да заживея по друг начин? А, ти?
Така и те не искат и не могат по същите закони както и ние с теб? Не сме ли еднакви? Аааа, не сме ние мутри с теб! Ние сме по- добри! С какво?
С условията в които се развиваме.
Нашите лични условия в които сме поставени да се развиваме са различни но и те на са наш дял, както и раждането и смъртта.
Въпросът ми пак остава, кое е наш дял за да мога да се похваля с нещо?
Дали не сме много по- слаби с теб и затова не сме поставени в условията на развитие за мутрите???
Еййй ти да не си мутра? С това Audi и ТТ мога да се объркам
Бъди здрав Audi-TT

Редактирано от ПЪTниk на 29.04.02 18:31.



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано30.04.02 16:06



А такааа... С това Ауди, мутра съм бил.
Ще ти обясня откъде идва, защото и това има отношение към еволюцията и понятието за мутрите. Аз харесвам когато нещо се прави качествено и най-вече когато нещо прогресира (развива се). Затова съм привърженик на различни неща в различни области, когато те отговарят на тези качества, когато имат смелоста да не са консервативни, поемат риска да вкарват нови идеи и показват, че той е оправдан. В случая Ауди е една такава марка. Ауди-ТТ е дълга история, то е закачка към самият себе си, действа ми възпитаващо по отношение на желанията ми.
Та какво общо има това с "мутрите". Това е прекалено еднозначно понятие за да опише двойствена природа, а хората са с такава. Това което аз имах в предвид като Мутра в предходния постинг е герой от народния фолклор, метафора, по-правилно хипербола целяща да абсолютизира някои характерни човешки качества, които определено сочат в посока обратна на интелектуалната и духовна еволюция и се стремят да задоволят физическото и първичното его. Например навремето обяснявах колко добра марка е Ауди, но всичко живо си купуваше БМВ защото мутренско его се задоволява с показване сред себеподобните, а течението бе такова (не само на мутрите, и повечето нормални хора щяха да бъдат мутри ако им беше дадена тази възможност). Наскоро някои по интелигентни шефове на групировки, фудболисти и т.н. видяли как след 10-ина годинки някои по евтини модели на таз марка вече изгниха и се посдухаха, а най евтиният модел Ауди 80 на същата възраст е като нов и си накупиха Ауди и в момента същия този мутренски инстинкт вече действа в друга посока - отиди вечерта на паркинга пред Радисън да видиш какво е съотношението на Ауди към останалите марки, не защото съзнават какво карат, а защото така се задоволява с физически предмети първичното им его. Именно затова смятам, че не сме мутри, защото се опитваме да размишляваме и да оценяваме нещата, които са далеч от инстинктивното и чисто материалното, защото поне хората в този клуб се развиват, едва ли биха влезли тук инъче. А за споменатите от теб водачи на групите, нормално е да са интелигентни хора, щом са заели позиция, изобщо не виждам човек, който може да покрие повече от 50% от това понятие "мутра".

Сега по интересният въпрос. Доколко това което сме е наше лично достояние. Я си задай въпроса какво сме ние? За да можеш да кажеш че това е нечие достояние, трябва да знаеш повече за субекта. Прекопаната нива достояние на ралото ли е, на човека ли, на впрегатното животно? Май нито едно от трите неможе да направи нещо само, а ние твърдим че е предимно наше, защото интелекто го поставяме най високо и останалото, като рало и нещо дето да тегли изхождат от него.
Според мен е грешно понятието изхожда, тъй като е еднозначно, а природата на нещата никога не е такава в проявено състояние.
Днес положението е същото и със човека, той казва това е моето тяло, а Аз съм този дето мисли и следователно съществува. Т.е. аз съм умът и мое свойство е интелекта и от тук изхожда всичко. Ако продължим нататък започва да става ясно че само субективно интелекта е свойство на умът - обективно това са две отделни неща и двете са инструменти на съзнанието, но умът е окупирал институцията - такава е ерата на развитие. Умът се подчинява на закони, той е дефиниран, макар и от субективна гледна точка човек да не иска да приеме това, той представлява целева функция служеща на нещо по висше. Интелектът също е дефиниран и ясен, той е пространството от целеви функции, върху неговата база умът функционира, тялото също е дефинирано - явно ако има нещо което да е наше достояние и да не се дължи на зададените ни закони, то ще да е над тях, но ние неможем да го дефинираме с мисли, тъй като мисълта е свойство на умът и нагоре вече го няма.

Ако имаме божествена природа, значи тя е нашият дял и не всичко е писано, но едва ли бихме успели да я обясним, затова някои се опитват да я изживеят.

Темата е интересна. Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.