Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано25.04.02 04:00



Какво значи да се подчиниш на Библията? Много ми е интересно.



Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано25.04.02 04:23



Селеста, последна реплика в този стил, че не мога да се отърва от навика, който си създадох - Не усещаш ли, че това е профанно (ох, озорих се докато измисля как най-меко да го кажа) имам предвид това, че говориш за нещо биз да го познаваш. Чула недучула оттук оттам и вече си съставила мнение за Исус. Вземи и прочети и тогава говори. Исус наистина е казал малко думи в библиятя. Защото той присъства само в новиа завет, който е една тънка книжица. Виж стария заве т е даста дебел. Пък и в него има доста светтии, които се смятат за просветлени и чудеса са прравили.......ама дето вика точката самадхи е на степени :))))))

Редактирано от Henykucm на 25.04.02 04:29.



Тема Re: Продължениенови [re: Henykucm]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 09:57



Привет.
Според мен да се подчиниш на библията е абсолютно същото както и да се подчиниш на идеята за непукизъм или на коя и да е друга идея.
От човешка гледна точка това ни изглежда нашата, собствената ни идея, но Истината е друга. Не можеш да го знаеш при условие, че не ти пука. Това са отрицателните страни на непукизма. Не мога да преценя колко са отрицателните и колко положителните страни на тази идея. Това е твой избор и път и твоя избор е съвършенния за теб, както и моя за мен.
Според мен когато на човек нещо му е много интересно той не е непукист!
Бъди здрав, приятелю!



Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 10:36



Здравей скъпа приятелко,
Какво написаното в библията- не го разбираш? Не можеш да отсееш зърното от плявата, не можеш да допуснеш, отказваш да повярваш....
Не, не е вината в библията, тези които са я писали и силата на словото в нея-не е там причината където я посочваш.
Аз пък мисля, че във теб има достатъчно много и ако го освободиш от контрола който му налагаш ще бъде по- добре за теб. Това е мое мнение и няма да е зле за теб да знаеш, че на мен хич не ми пука за твоите си неща.
Понягога ми е приятно да общувам с теб и затова така пиша.
Бъди здрава и усмихната



Тема Re: Продължениенови [re: Henykucm]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 13:04



Новият и старият завет не съставляват ли християнството? И не е ли възникнало християнството благодарение на Исус?
Щом не присъства в стария завет, какво християнство е това?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 13:27



Усмихваш се, ама нещо езикът ти е много режещ, Пътнико свиден, пътнико млад.
Да не си спал накриво?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 17:06



Разкажи нещо за връзката между спането накриво и режещия език?
Причината да ти пускам такъв език е, че ти стоиш като че ли над дребните неща в живота-поне така ни казваш.
На думите ми ли вярваш или на женското си чувство? Как е правилно да постъпвам:
Да изпитвам вътрешни положителни чувства към теб, а да говоря лъжливо или
да изпитвам отрицателни чувства и да говоря истината? Трето примерно няма? Познаваш ли човек, който е овладял чувствата си? С какво е заменил появилата се празнота на тяхно място? Искаш ли още въпроси? Кажи, моля те?



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 17:42



Да изпитваш вътрешни положителни чувства към мен и да ги проявяваш външно. Пък аз да изпробвам режещия си език върху теб, калявайки те...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Продължениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.04.02 18:36



Аз съм бог и твоя режещ език на богиня може само да ми достави удоволствие и нищо друго. Но, аз съм слаб бог и не зная друг начин да съхраня чистите си чувства от режещи езици, освен да ги държа заключени в мен. Там вие достъп нямате, въпреки, че те са лично за теб, но са мои и аз имам власт над тях. Утре ще омръзнат на ненаситните ти сетива и ще ги захвърлиш на бунището...моите чувства, чистите...за теб? Това няма да позволя да им се случи, много държа на тях. Те са Аз и Ти!
Мислех си да пусна една тема за неописуемата радост и ценене на шарените мънистени топченца и дрънкулки от индианските племена когато великите мореплаватели в древноста са покорявали новите земи. Цели индиански кралства са се заменяли за шепа шарени дрънкулки?
Интересно, нали?
За момент ми заприлича на индиански вожд с горното си предложение!
Като ги проявя външно ще се накичиш ли с тях, ще бъдеш още по- красива?
Не можеш да ми отречеш, че ти давам шарени дрънкулки от време на време?
Правя го за да се харесаш ти. Аз те харесвам такава каквато си, но истинското и стойностно за двама ни ще пазя скрито , скъпа приятелко.
Не знаеш ли, че то действа и скрито? Как Ошо не ти е казал тези простички неща? Не се сърди нали искаше да проявявам нещо по- вече и външно.
Само пробвам дали понасяш истина и обич?

Редактирано от ПЪTниk на 25.04.02 18:39.



Тема Re: Продължениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 21:19



Ммммм, много ги понасям.
Направо се пристрастявам.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.