Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Лия]  
Автор Audi-TT (self-improver)
Публикувано10.04.02 12:16



Хе хе хе

В този смисъл мога да вметна, че и в математиката няма такова нещо, като най-кратко разстояние между A и B да е правата. Зависи от геометрията, в тази на Евклид е така, но в тази на Минковски примерно от A до B правата е най-голямото възможно разстояние.

Така, че дори и математика не е!

Поздрави!



Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Audi-TT]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 13:08



ima okultna geometria, tam pravata linia maj ne se tulkuva kato v neevklidova g....



Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Лия]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано10.04.02 13:21



Дали се чу какво каза?
Аз съм с две ръце за многообразието и пътищата, но на тези които водят напред. .
В прав текст каза, че знаеш всичко за всички пътища, имаш пълната информация за пътищата, в т.ч. и кои водят напред и по кои деградираш.
И да продължа с болезнената откровеност: каза това или по невнимание на това какво говориш - което значи че си заспала, или поради особено голяма гордост и важност- което значи че си глупава.
Ако си честна пред себе си и преглътнеш обидата, ако се задълбочиш, ще видиш че съм права.



Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Лия]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.04.02 14:10



Ти май отнове не разбра.
Не съм вярна никому.
А на Ошо още по-малко. Да си верен, значи да отговаряш на изискванията на някой. Пък Ошо има само едно изискване-да бъда себе си. И да се самоосъзнавам.
Е ти не го ли правиш? Ако го правиш, значи и ти си му вярна.
Ако не го правиш-интересно ми е защо? За да бъдеш вярна на обществото и възпитанието си ли?
Най-трудно се живее, когато си верен на себе си-да го знаеш...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Лия]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.04.02 14:19



Това за точките А и Б и единствената права...нали знаеш, че това е евклидова геометрия.
Лобачевски доказа, че в пространството между две точки могат да се прекарат безброй много прави линии...
Та, както се досещаш, нищо не е такова, каквото са те учили...поне не и в рамките на цялостта. А само в едни свити мънички рамчици...примерно в случая-в двуизмерното пространство. Ти упорито се опитваш да приемеш, че двуизмерното пространство е истина от последна инстанция и от там ти идва заблудата...
Е, и Ошо показва как стоят нещата в триизмерно пространство на хора, научени да действат в двуизмерно...Ако има кой да го схване...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Selesta]  
Автор huanji ()
Публикувано10.04.02 17:33



Умна жена си ти Селеста, харесва ми като се държиш като такава.



Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: huanji]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.04.02 18:15



Ша ви замоля да не ме зомбирате, драги.
Първо-натиквате ме в рамка.
Второ-привнасяте свое отношение към съответната рамка.
Трето-внушавате ми, че е много важно за мен вашето отношение към съответната рамка.
Четвърто-определяте коя рамка ме дарява с положително отношение от ваша страна...
И всичко това само с няколко думи....А горките христиени с тяхната библия....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Лия]  
Автор Octarine (светлина)
Публикувано10.04.02 19:00



много ме радва това писание на директора
прав е за всичко, което е написал, абсолютно прав. мога само да се съглася с него. ошо винаги се е целил в малкото хора, които са готови да захвърлят илюзиите си, а не към онези милиони, които търсят още сънотворни. не е работил на парче и да се опитва да се нагоди към което и да е общество, а помита всяко от тях с техните правила и догми. не е нещо скрито, съвсем открито си го е казал, че е против брака така както съществува, че не уважава политиците и че не го интересуват така наречените религиозни дейци. само защо не се е забелязало от директора, че не толкова се насърчава разкрепостяването, колкото разрушаването на фалшивото, или че не толкова са се полагали усилия да се следва някой, колкото да се изгради увереност в себе си?



Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Selesta]  
Автор huanji ()
Публикувано10.04.02 21:19



Що ти е пълна главата с глупости. Не може ли човек да бъде най-обикновен и да каже нещо просто ей така, вън от спора, без да мисли да те напъхва или нещо друго.



Тема Re: Неотантрата на Ражнешнови [re: Audi-TT]  
Автор Лия (***)
Публикувано10.04.02 22:38



Радвам се , че схвана идеята




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.