Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано19.03.02 11:39



Пътнико странен и свиден,
ти какво така със Селеста? Ама само ваши диалози из клубовете, бе, нещо напоследък много си говорите.
Ще предложа клуб "Селестински Пътник" или "Пътуваща Селесте"
П.П. Тя НЕ МОЖЕ да ти прости.



Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.03.02 12:55



Здравей лелче. Радвам се че пак те срещам, чичовата.
Ще предложиш , ще предложиш, но ако ми паднеш няма да ти простя, така да знаеш!



Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано19.03.02 13:13



(smeq se)

...омммм...


Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано19.03.02 16:16



Добре бе....Влачи....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: Eднa лeля]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано19.03.02 16:31



Вече му казах да влачи...прощавам му демек...щом пък толкова иска...
Аз нали съм си минаваща, то почти пътуваща.
пък и той на пророк се прави, та може да е и селестински.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: Selesta]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 23:25



Има две възможности. Политическият ум говори :"Изменете света!". Религиозният ум казва: "Изменете състоянието на своя ум!".
Хвърли ме в тъч с това твърдение. Много съм любопитен откъде го прочете, защото поне аз не мисля, че политическият ум не е нищо по-различно от мисленето за определени интереси. Така че, малко или много, интересите са индивидуални, следователно политическият ум не може да желае промяната на света, ОСВЕН ако не говорим за собствения си свят. Ти какво би казала?




Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано24.03.02 11:41



Ауомммммм.....


ОМ ТАТ САТ!



Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано24.03.02 12:24



Разкажи ми за Селестинската пророчица?



Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: cлyчaeн]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.03.02 13:32



Светът ще стане по-добър, когато...всички нации се обединят, дойде комунизмът, развитият капитализъм, се премахнат терористите, се премахнат ядрените оръжия, спре унищожаването на планетата.....Това е политическият ум.
Светът ще стане по-добър, когато всеки измени себе си, измени начина си на мислене, промени глидната си точка, мирогледа-това е религиозният ум.
И можеш да завладееш целия свят, ако не си овладял себе си, нищо не си направил.
Ако промениш себе си, поне още един променен човек ще има в света. Ако се опитваш да промениш света-нищо няма да направиш, защото нито другите ще промениш, нито себе си...
Имаше една притча за един мъдрец...Когато бил малък, искал да промени света; като поотраснал, искал да промени поне държавата; на средна възраст искал да промени поне семейството си...на преклонна възраст разбрал, че трябва и може единствено себе си да промени...и заплакал за изгубеното време...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Винаги се опирайте на радостното настроение на уманови [re: Selesta]  
Автор Cлyчaeн (само за някои)
Публикувано24.03.02 20:36



Ужасно много грешиш в определението си за политически ум. Аз май го казах, ще ти го повторя: политическото мислене е основано единствено и само на индивидуални интереси, които пред обществотото се представят като общи интереси, опаковани с етикет "ценности". Никой политик никога не се е опитвал да променя света. Дори и сега всички приказки за антитерористични коалиции, за световна борба срещу бедността са измишльотини. Зад този параван се крият интересите например на чичко Буш и на хората околовръст, т.е. на "големите" приказливци хич не им пука за света. И това трябва много ясно да се разбере.
Що се отнася до личната промяна и усъвършенстване - това го разбирам да приемаш хората такива, каквито са, да им "уважаваш психопатиите", да търсиш грешките в себе си, а не да се оправдаваш с "другите". Което обаче не става със съзерцание, а с мислене, подкрепено и инициирано от вътрешното усещане. Ето защо не приемам да се правят каквито и да било "деления" в човешкото поведение.
Колкото до този мъдрец се сещам за същата история, само че за комунизма - Сталин искал да "комунизира" целия свят, Хрушчов - само Европа, Чаушеску - една държава, а Живков - едно семейство




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.