Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Ошо-просветленият човек, богътнови  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.11.01 00:29



Ошо никога не се е раждал и не е умирал. Той само е посетил земята между 11 декември 1931 год и 19 януари 1990 год.
Питали са го: "Защо се наричате Бхагван, т.е. бог?"
Защото аз съм и защото вие сте. И защото само бог е.
Не съществува избор между това дали да бъдеш бог или не. Изборът е дали съзнавате това или не. Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете...Бог свързва всичко, той е вътре и извън вас....
Когато аз наричам себе си бог, с това само ви подбуждам да промените себе си. Наричам себе си бог, просто за да ви помогна да съберете цялото си мъжество, за да го признаете и вие. Ако вие признаете това в мен, това вече е първата крачка, която правите, за да го признаете и в себе си. Защото вас винаги са ви учили да се осъждате. Вас винаги са ви учили, че сте грешник.
Моето убеждение се състои в това, че има само едно нещо, което ви липсва-мъжеството да признаете кой сте...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
АвторPoбинзoн (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 07:35



Селеста, напълно съм съгласна с теб и с Ошо.
Ясно ми е и че ще рукнат безброй коментари, както и коментари на коментарите.
От името на Ошо са издадени над 400 книги, така че има да се коментира...

Не мислиш ли, че за човекът, който се стреми към Истината, идва един момент, в който теорията вече е добре научена. Ясно е що е идентичност, его, социална обусловеност, дуализъм между субект и обект плюс методите за преодоляването му, що е минало и бъдеще, що е вечното Сега...

Човек може цял живот да чете книги на Майстори и да се възхищава на революционните им идеи. Това е пак игра на егото. Разбира се, докато не стане ученик. Например на няой от учениците на Ошо.

Ошо освен книги е създал ученици, част от които са станали просветлени и в момента са учители. Сблъсъкът с учениците на Ошо е далеч по-катастрофален, отколкото с книгите му. Разбира се, всеки просветлен ученик на Ошо има собствено уникално разбиране за Истината. Никой не прилича на Ошо и все пак всички носят неговия аромат.

Ето и някои имена: Микайре (понастоящем в Англия и Германия - виж www.mikaire.com), Майтрея (Нова Зеландия - www.ishwara.com), Киран (Индия - Пуне, www.meditation.to - великолепни аудио и видео записи на отговори на медитатори).

А иначе на www.osho.org можете да слушате живия глас на Ошо. препоръчвам ви записите на хинди - нищо не се разбира, умът моментално угасва и настава медитационна тишина, пронизвана само от топлия глас на Ошо.
Приятни занимания по пътя към Истината.



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Poбинзoн]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.11.01 11:41



За учениците-не знаех...ще трябва да намеря време да поровя.
Аз лично съм на принципа, след като така и така трябва да чета, а нямам жив контакт, да пия вода от извора.
Освен това Ошо абсолютно ми допада, пасна ми тотално и не виждам причина да търся друг учител.
Както казвам, Ошо се започва с ума и от един момент се продължава с директния контакт, умът просто спира да играе тази роля на посредник-която си е узурпирал.
Силата на Ошо, истинската му сила, започва, когато започваш да слушаш тишината между думите.
Но, докато се научиш да го правиш, трябват думи, които да привлекат и озаптят ума...
Изобщо мислех и да не пиша тук, защото по-силно от мълчанието няма. Лекси е виновен, той ме убеди.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано11.11.01 13:13



Айде, айде... аз съм ти виновен

Трябва да си ми благодарна за това

Тепърва ще се разгръща делото на Ошо, така, че недей да бягаш Ще има много работа




Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 13:37



TI si Osho.....az sum Osho....vsi4ki SME OSHO.....samo e nujno vnimanie i budnost...da ne bi da go prevurnem bez da iskame v.......religija.....tova e ravnozna4no na ubiistvo......ne si padam po ubiistvata.....Use6tam,4e s tozi klub zapo4vame da se dvijim po ruba na brusna4a.......tova e....opasna igra........mai.......a moje....i da ne e...........



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Detelin]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано11.11.01 13:42



А какво ще кажеш за движението на Ошо?




Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: lex]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 14:05



Ako razbira se vuprosut ti e naso4en li4no,bih ti kazal,4e razni dvijenija,posledovateli ....u4enici...sa ubili mnogo jivi u4enija......dvijenijata ne me interesuvat......interesuva me IZTO4NIKUT.....Samo toi E JIV......Osho e jiv......Toi jivee v mnozina......Kogato jivijat u4itel jivee v teb...njama6 nujda ot ob6testva....ti go use6ta6 tova....MIR.....na vseki.....



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Detelin]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано11.11.01 14:08



Да, но той го е създал това движение, защото е искал да направи колкото се може повече просветени..., т.е. 1000




Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: lex]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 14:22



Spri da me provokira6Njama pove4e da pi6a......Osho......bolkata ot subujdaneto.......Osho.....blajenstvoto na Su6testvuvaneto.......stiga sme govorili......njama nujda......otvarjam negova kniga.......toi mi govori........ooohhhh.......kef......smjah........bolka........Umiraaaaaaaaam............rajdam se......Strahotno e....!!!



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Detelin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.11.01 18:16



На мен и в личния ми хороскоп пише, че обичам да се движа по ръба на бръснача.
Така че това е моята игра. Вътре съм с двата крака...и не само...

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.