Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано26.03.02 18:45



shtom zasiagash temata za vinata...nazdrave



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.03.02 19:24



Наздраве. Пия за твое здраве и тази вечер в реалността пак ще повторя



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано26.03.02 21:52



добре де,ти знаеше ли за тях преди да "нахлуят" в теб....или влязоха и ти се представиха в последствие...?....питам,щото са ми интересни всякви "начала"....
за волята-трудно ми да си я представя....може би подхода ми е "грешен"....
кастанеда казва че смърта влизала през пъпа....още,че пипалата "излизащи" от там могат да се използват за какво ли не....
за "бесовете"-сигурен съм че се смеят на етикетчето което им залепих....
и нека се посмеят-смеха лекува....
дотука считам че са приятни същества-опровергай ме ако греша...
а сега кажи (ама по-задълбочено),какво казват за йогините,е и за нас дори....
пред мен изкачат "хиляди" въпроси ама успявам да ги здържам някак си...
нали знаеш,насила хубост не става.....
ама този ще ти го задам-може ли да си поръчаш пренастройка на органите....
или те вече се занимават с това...всъщност /интуитивно/знам че е така...
като спомена чакри-снощи ми хрумна че се е сбрало голямо количество енергия в 5-та чакра ,та за т'ва чувствам тези "буци" в сливиците....
изкашлях се МОЩНО... и после облекчение.....
от нея днес има само жалки остатъци...
ахх вие бесове-Благодаря ви!

...омммм...


Тема Re: Бесовете...:)нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.03.02 11:16




Нека да уточним. Те не влизат в мен, а в мой много близък човек. Аз контактувам с тях посредством него.
Ще те помоля да смениш името им. Заради нас не заради тях.
Излагаме се пред съществата.
Кастанеда казва още че пипала може и да нямаме или да са тънки и къси.
Ако питаш дали Те могат да ни поставят пипала, мнението ми е че могат , но те ще са безполезни за нас защото няма да можем да си служим с тях. Все едно Те да налеят вода в кофа без дъно. Могат и го правят така че да се възродят пипалата ни и докото това става ще се учим как да си служим с тях.
Те могат да работят с нас както ние с компютър-едни го могат, други малко трети съвършенно. Имал съм случай , когато помолих да говоря лично с един художник на една картина и той в началото много трудно ползваше говоримия ни апарат...за две три минути се оправи и се извини , че не го е правил до сега.
Така мисля аз от опита си който имам от контактите с тях. Но, дали е така си остава тайна.
Дали са приятни същества?
Добронамерени са към мен и близките ми.
Предствави си щом владеят и контролират емоционалните ни състояния / не само моите, невероятни случаи съм имал/ и чувства какво може да се случи при един разговор между тях и нас.
Усещане от наша страна за една голяма всеопрощаваща бащинска любов....можеш ли да си го представиш? Това е страхотен опиум за нас, дори бих казал е опасно. Няма на земята човек който да те накара да изпиташ такова чувство...следствията от това са различни, с това се внимава.
Това със сливиците ти се е случвало със сина ми
Почти съм сигурен, че имат намеса в лекуване на болестта ти, но дакато правят това тяхната цел е да ни научат как да се предпазваме от болести и грешки. Много малко ни трябва за да се научим да забелязваме точно какво се случва в нас.
Пренастройките на органите има ограничения някакви - не може и не бива да се постави двигател последен модел на Мерцедес върху купе на Запорожец?
Разбирам те за хилядите въпроси, с мен е същото.
За йогите ти казах, че това е предопределен Път.
Бих се опитал да ти отговоря на нещо конкретно и най ще ми е лесно, ако съм го обсъждал с Тях и след това съм го изживял и въпреки това то си остава моя отговор.
Ако ти е интересно ще ти разказвам различни случаи преживяни от мен, без да ги коментирам-от тях аз съм се учил. Смятай коментара ми и собствените си мисли за почти грешни. Истината е това, което се случва с нас, а не какво си говорим тук. Разгледай света безпристрастно около нас, прочети какво си пишем в клубовете и ще видиш че няма нищо общо-всъщност има, но то не е онова което пишем. Но, пък е интересно!

Редактирано от ПЪTниk на 27.03.02 11:21.



Тема ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано28.03.02 12:20



ок...
съгласен съм....
можем да се върнем на "неземни"-достатъчно неопределено ми
звучи на мен....
всъщност ако искаш,името ти го даи....все пак си ги
опознал по-добре....така че предоставям избора на теб....
та,като казах "опознал",се запитах-навит ли си някои път да
ме запознаеш с тях...събитието може да използвам
като "тласък"...не!неискам да ги (те) изпозвам за някаки си
користни цели или да погъделичкам самолюбието си,или
нещо от сорта....това е прост порив,копнеещ да се
удовлетвори от самосебе си....а и да си призная имам
съмнения за умишлено насочване към подобна идея...може и
да се лъжа,може би това е просто умствена спекулация,обаче
се почуствах длъжен да опитам, та за т'ва и питам...
и така след като си изяснихме с тебе темата за
покаянието,ще се обърна за момент лично към тях:
извинете ме неземни...
прилепих ви етокетче,но без лоши чувства-усетете т'ва...
оценявам търпението ви...
и благодаря за разбирането...
...омммм........
е....ще ми /ни/ разкажеш ли нещо преживяно -избери си някои
момент по твое осмотрение....
благодаря ти и на теб за търпението и за осмотрението...
п.п.абе не се ли ишеше с У последното?...

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.03.02 18:12



ОООООММММММ.....
Няма значение кое как се пише-подробности.
Сложна тема става тя нашата. И така и така се набутахме във фантастичното поне да го направим както трябва. Ще те помоля да си представиш една представа и след това ще те помоля да ми отговориш на един въпрос?
Представи си че Ти можеш да се разхождаш по човешката мисъл като по автомагистрала. Представи си, че можеш да въздействаш на който си искаш човек за каквото си искаш? Представи си че от всичките тези възможности си избрал, или си призван, или ти е наредено да лекуваш хората- болните хора.
Започваш да лекуваш и избраните от теб хора сами идват при теб / нали им въздействаш/. Сега се опитай да си представиш колко болни хора има, колко много тежко болни и прецени има ли по- голям проблем от тежко болен човек-за самия човек? Лекуваш без да искаш нищо срещу това, лекуваш и учиш чрез въздействия и с малко думи / вече си разбрал че човешките думи нямат голяма стойност за човеците-те бързо забравят какво говорят и много, много не вярват/
Такаааа ..представяш си , че ти много обичаш хората и тяхната болка е и твоя болка.
Представи ли си го вече.
Сега си представи че един добър човечец е много любознателно любопитен изпитва голямо уважение към теб и много желае да се срещне лично с теб за да си поговорите ей така за нещо много важно /за добрия човек/.
Ти обаче знаеш какво желае този добър човек, имаш му индивидуалната схема за развитие, виждаш му проблемите, виждаш и път точно как да му помогнеш и ЗНАЕШ че личната среща е безполезна в случая-излишна. Преценяваш че през времето докато си говорите празни приказки може да излекуваш много тежко болен човек?
След като си си представил всичко това и въпреки , че имаш възможности би ли направил такава среща с добрия човек? Това е въпросът ми към теб?
Предполагам и отговора ти вече, след всичките тези представи. И това е и моя отговор към теб на предложението ти за лична среща с тях. За съжаление аз и ти не можем да го променим или да определим със сигурност дали точно така ще се случи както аз и ти мислим сега?
При лечението на хората забелязвам някаква изборност от тях, но тя често не отговоря на моите критерии за добри и зли.
Здрав ли си приятелю, здрави ли са краката ти и ръцете ти, действаш ли и физически-можеш да си щастлив и да се радваш на красотата на света.
Ако не го можеш, и не си благодарен на малкото което имаш, то няма да забележиш и многото ако ти дадат?
Искаш ли да съдействаш на някой тежко болен за да го излекуват те? Искаш?
А, можеш ли да дадеш от собствената си енергия, частици, елементи, вещества от собственото си тяло за този за когото съдействаш? Можеш ли толкова да обичаш, дори и да знаеш, че бързо ще се възстановиш? Или искаш Те да го направят без ангажимент и усилие от твоя страна? А, струва ли си да го направиш за всеки?
Как се струпаха много въпроси наведнъж! Човек има ограничени възможности за възприемане и за себе си мога да кажа, че често съм бил препълван с информация и енергия и по Техните думи с наши изрази, бушоните ми са светели на червено.
Интересно ли ти е ? ...оммммм.....

.




Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано01.04.02 15:05



хммм...
за един момент усетих как "нивото"на тази беседа се смени-
ако долавяш за
какво ти говоря....
и така,не се съмнявам че си предугал отговора на въпроса
си,но поради "играта",която сме подхванали ще го дам тук
и сега....
тои е...не!и вместо да давам излишен мотив за него ще
разкажа
една дзенска историика...
един Учител,значи,задал на ученика си въпрос...ученикът
помислил и отговорил,както го чувствал...
Учителят поклатив глава в знак на съгласие и казал:много
добре!....
на другия ден задал същия въпрос на ученика
си...последния се зачудил защо го пита за същото
нещо отново и изказал предишното си мнение...Учителят
поклатил глава отрицателно...защо?-запитал се уч-
ика...защото отговора ти е мъртъв...ти не си същия /не
само по отношение на въпроса/,какъвто си бил "вчера"...
ти си Днес, а отговора ти е "вчера"....
...Не! е Днешния ми отговор,по отношение
на "вчврашното" ми предложение...продиктувано от "новите"
условия....
представих си идеално картинката,която рисуваш и Приемам
твоя избор...
оценявам и прямия подход за излагане на фактите...
казах ти по-рано,че се забавлявам и нямаше да е така,ако
не ми беше интересно.../това е също днешния ми
отговор/...

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.04.02 17:33




Няма да отрека, че ми е приятно разбирането ти.
А, вярването ти може само да ти послужи за да има с какво да сравняваш.
Все пак това е една по- разширена представа за живота.
Знаеш, че няма нищо случайно на този свят.
Може би тук е и отговора защо се заговорихме на тази тема.
Да се надяваме! Все още живеем.
Радвам се, че спести въпросите като : " По какво ги позна, че са от добрите?
Не ти ли се струва, че подведен и заблуден и че те подвеждат? " и още много подобни и безсмислени въпроси.
Явно си ги надживял.
Живота продължава!

Редактирано от ПЪTниk на 01.04.02 17:39.



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано01.04.02 22:23



шегуваш ли се!?.....
защо ми е да вкарвам в разговора и съмнения...? това би убило мохабета /неправенето ни,чрез правене/....
няма нищо случайно-наистина!..."врътката",която се заформя е доста...ъъъъ?....пленителна...
спестих ти тези въпроси но един друг ме тормози...
според това,което чух,ти имаш "схемата" ми....не!...не имаш,а виждаш....или по скоро я долавяш...
няма да питам какво точно има Там, а по-скоро искам да видя правилно ли съм разбрал нещата...
и според теб...,защо "тръгнаха" наТам "нещата"...?


...омммм...

Редактирано от omkara на 01.04.02 22:26.



Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.04.02 23:10



Не аз. Те имат схемата ти! Много ми е трудно да определя защо тръгнаха натам нещата. Предполагам че ти предстои преминаването на някакъв духовен праг, за всеки е различно прага и преминаването му.
Мисля, че вече можеш да се самонаблюдаваш и бързо ще установиш сам за какво става дума. Моят съвет е да не правиш излишни усилия, да се опиташ да запазваш в равновесие вътрешния си духовен мир, защото точно той ще бъде подложен на изпитание. Може би дълго време ще бъдеш в "безисходица" и още по сигурното което мога да ти кажа е че нашата човешка логика е най- лъжливото нещо/пази се от нея/. Предполагам че ще забележиш как нещата вече се случват изведнъж противно на всякакъв наш опит и познания в последния момент променени от Нещо. Мисля си, че Нещото ще те накара да Го забележиш още по осезателно. То ще разрушава стабилните ти представи и това няма да ти е хич приятно. Ако не се справиш сам , има вероятност да имаш възможност за разговор с тях и така да получиш още доказателства, че си на прав път.
Не зная!
Така мисля аз.
Но, всъщност какво ще се случи с теб ще ми кажеш ти след известно време ако сме живи и здрави.

Почти всичко си казахме. Не може да не си забелязал, че ни беше осигурена тази възможност и никой тук не се намеси в темата ни. Аз съм свикнал с тези неща и ги забелязвам. Това го направиха Те! Погледни колко пъти е четена темата и си представи какво се е случило? Защо, не зная!

Редактирано от ПЪTниk на 01.04.02 23:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.