Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано19.03.02 13:21



ама нали ти казах да не питаш бре момко...
видя ли са какво направи...
ще трябва повод да дам като довод...
срещнах няколко твои цитатчета от гита ,та за т'ва
попитах.....
а и за да знам с какъв човек си говоря...:))))
то и аз си падам(ах) по нея....тя бе необходимо стъпало....
ала отдавна не съм я разгръщал/маи от както попаднах на
клубове/:))))
нима с хора като вас би ми потрябвала гита....о вие безброи
много кришновци и махадеви...:))))
както и да Е!...
та неземен разум казваш....
тц-тц-тц.....тцъкаш....:))))
ади разкажи де,че голямо любопитсво ме обхвана...

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано19.03.02 16:43



Лошите момичета ядем свинско и плюем в пазвите на добрите момчета.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.03.02 15:32



Много земен и празен, преди да срещна някои книги срещнах тях.
Здравей за неземните говоря значи.
Първо бавно, внимателно, коректно, елегантно и на място ми демонстрираха възможностите си за влияние върху нас и заобикалящата ни среда, срещи, случки и до сега е така.
Интересно и полезно!



Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.03.02 16:14



Та вие сте по- същите от мен?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано20.03.02 16:41



Всички обичаме да ядем хубави ябълки зер...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.03.02 09:41



Добър ден.
Щом знаеш, че свинете ядем хубавите ябълки стани свиня, ама не можеш защото си интелигентна.
Ако се размислиш в тези тъпи думи можеш да видиш каква е цената на правенето на добро и защо то си има цена



Тема ехааа...,кеффф....:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано21.03.02 12:19



хмм....
аз мислех че неземните не се бъркат в делата ни
човешки...
но кажи в каква форма се появяват....?
всъщност формата няма значение...:)))
навит ли си да ми разкажеш още???...
какво правят,в смисъл как ти демонстрират себе си...?...
някои от тях биха ли се срещнали и с мен....
може би ще ме препоръчаш следващя път като се
видите....
моля те,моля те,моля те...
а аз дали ще мога да ги забележа /питаи ги ако не
знаеш/....???:))
не се бъзикам-вервам ти /за около 800-тин дни/....
аиди до скоро....
весел и плодотворен ПЪТ ти желая....:)))

...омммм...


Тема Re: ехааа...,кеффф....:)нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.03.02 13:56



Здрасти.
Може и да не ми вярваш, не е задължително.
Правенето на добро/наш термин / не е вмешателство, а е задължение.
Нашите критерии за добро и зло не са съвсем точни.
Формата им , оставяме за после.
Те могат да влизат в нас и да ползват нашите физически органи, очи, глас....всичко. Така се пророкували истинските пророци в древността.
От това следва и аз съм го изпитал, изживял , че те могат да ни причинят всички видове болки които ние усещаме или да ги отстранят или преместят, прехвърлят.
На мен лично са ми връщали мисълта във времето / не можеш да си спомня един конкретен случай / рязко назад и накрая плавно приплъзвайки като магнитофонна лента да я застопорят в определен за тях момент. Мисълтта спира да се движи, всичко става еднакво и безразлично-само конкретен миг е ясен в съзнанието ми. След като го видях, мисълта ми плавно потегли напред /както е сега с нас/ , набра необходимата скорост и се нормализиратечейки напред и съхранила паметта. След това разговарях с тях за този спомнен ми от тях момент.
Човешкия дух който движи тялото ни може също подобни неща, но те имат друго обяснение за нас /остават скрити/.
Само от този пример следват много неща за промяна в мисленето ни. Бъдещите ни срещи, случки са планирани, чувствата ни не са само наши но им се и въздейства в момента и всичко има определена цел. До тук ние сме биологични машини. Обаче не сме съвсем. Както компютърът превъзхожда твореца си човек по бързина и обем на смятане, така и ние като творения ги превъзхождаме в някои неща в материята. Нашето превъзходство е под техен абсолютен контрол, но умишлено е скрито за нас за да не предизвикваме болезнена корекция от тяхна страна. Когато осъзнаем/ако/ и се присъеденим към Общото, то овладяваме самоконтрола си над силата си и може да сме свободни.
Те са също част от Общото , също като нас осъзнават и така сме взаимносвързани. Много принципи от нашия свят са валидни и в техния свят други са различни.
Това е най- простия начин по които мога да ти го кажа, но всъщност нещата са много по- сложни и аз едва ли бих могъл да ги зная.
Най - добре ще е да ти разказвам какво аз изживявам или съм изживял заедно с тях , а ти само да си заключаваш. Предполагам, че и моите и твоите заключения ще са непълни, объркани и пречупини през собствената ни същност. Тук на помощ могат да ни бъдат древните книги и собствения ни живот днес, сега, тук.
След като веднъж ми е казано , изживявам го, то аз го намирам и разбирам написано и в библията и в други книги. Смешно ми е мнението на "Великите, съвремени учени" , че Библията е кодирана книга? Всичко е написано и в нея с думи прости за разбиране стига да го забележим?
Нямаш си и представа колко е трудно такова общуване.
Зная много повече неща отколкото мога.
И ти ли?



Тема Re: Пътнико, разкажи...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано21.03.02 14:42



повече за това. За "техния" свят. За другите по-важни и по-неважни неща.
Много съм любопитна.



Тема Re: Пътнико, разкажи...нови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.03.02 17:20



Разговорите с тях разходва ценна енергия и ми се струва и до сега, че те правят такива икономии за разлика от нас.
Това е една от причините за зная не много за техния свят. Имат общество и обществено ръководство, прекрасна пирода....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.