Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Тема  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.02.02 14:15



Здравейте.
Реших да напиша и аз една сериозна тема подобаваща и на този клуб и хората в него.
Винаги съм си давал сметка, че между нас има много интелигентни хора и съм се съобразявал с този факт. Това, че не винаги съм бил разбиран се дължи на несъвършенството ми.
Голямото ни разнообразие и сложното ни устройство като обществена клетка и индивидуални личности ни дава много възможности за изява.
Сам виждам, че изчерпих възможностите си и е време да привършвам, да сменя ника, клуба или да си почина в нещо друго. Виждам, че и с всички нас е така.
Продължавам да мисля, че клубовете в които мога да поместя за дискусия тази тема не са много, но това е един от малкото клубове с подходящи личности и интереси. Сложността на човешкото устройство, психика, физиология и изобщо цялата човешка същност, света в който живеем и взаимодействието между всички тези така наречени от нас неща, който ни оказват такова голямо влияние, че ние се отъждествяваме напълно с тях. Всеки един от нас при взаимното ни общуване било във виртуалността било в реалността реагира по един или друг начин, сменя поведението си, изпада в различни състояния, изпитва и излъчва мисли, думи чувства. Тава разнообразие, според мен, не се появява хаотично, а е следствие от някакви непознати за нас закони заложени така както сме заложени и ние самите.
Можем ли ние тук да се опитаме да надникнем зад завесата на тези невидими неща, които ни движат и оказват огромно влияние върху нас. Можем ли да се опитаме да ги анализираме, опознаем донякъде и опитаме да ги контролираме.
За голяма част от нас хората , срещите , случките, събитията идват случайно от някъде от нищото, оказват ни въздействие, което въздействие поражда нови състояния у нас за ответни реакции и така се завъртаме оплетени в битието.
Парадоксалното е че ние хората чрез съвършеното си устройство създаваме причините, които чрез следствието си ни въздействат да създаваме нови причини?
Ако доловим и разгадаем тази тайна на битието ще видим собственото си величие и възможности и собственото несъвършенство?
Според мен разликата между нас хората и причините е огромна в наша полза.
Все още ние хората не искаме или не можем да бъдем полезни сами на себе си и сме се оставили на естествените природни сили, което не е ненормално или лошо, но аз говоря за нещо повече от това!
Така наречените от мен причини, които ни обсебват и контролират живота ни и са породени от нас самите, са ограничени същества /нека ги наречем условно така/ които служат на собствени принципи създадени от нас и повтарям са ограничени в изпълнението на собствените си принципи.
Които и да е желание, мисъл, дума, действие е наше лично и индивидуално произведение , насочено от човешката воля /това се случва и уж неволно/ то служи на принципа за който сме го създали. То се бори, живее ВЪЗДЕЙСТВА ни само за този принцип. Обичта, омразата...хилядите наши дребни нещица които произвеждаме всеки един миг са в този принцип. Забелязвам, че въпреки ограничението си те ни контролират.
Ако допуснем в себе си такава представа , ще видим големите си възможности за производство на тези причини –енергии, ще разберем , че те могат да бъдат създадени, насочвани и контролирани от нас да служат на нас самите по начин който ние смятаме за подходящ. Така освободени от тяхната зависимост ще изпитаме свободата, отговорността и удоволствието на Велики Творци на себе си и заобикалящия ни свят.
Всичко това се случва и сега, но аз говоря за нас, за нашия свят.
Парадоксалното е че ние хората чрез съвършеното си устройство създаваме причините, които чрез следствието си ни въздействат да създаваме нови причини?
Има, хора, които владеят тези Сили и те им служат.
Защо да не можем и ние, защо?



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано16.02.02 14:37



казано е и по-простовато в "разговори с....":
"защото всяка ситуация е дар и във всяко изживяване има скрито съкровище".......

не владеем тези сили,защото не сме осъзнати цялостно за тях....предполагам.....

...омммм...


Тема Re: Теманови [re: omkara]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано16.02.02 14:54



Ричард Бах-Илюзии.
Там го беше казал, че всеки проблем крие за нас безценен дар и ние сами създаваме проблемите си, защото имаме нужда от този дар.
Ще го намеря и ще го постна в отделна тема.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано16.02.02 15:01



Верищагин работи в тая насока.
С две думи-човек има енергоинформационна същност, която е част от енергоинформационната същност на битието. Човешкото общество е създало замърсявания под формата на егрегори и паразити, които стоят между човешкото и божественото поле. Тези замърсявания трябва да се осъзнаят и елиминират.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Теманови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.02.02 15:02



Не съм чел "разговори с...",но съм убеден , че всичко е казано вече.
Сега си мисля, дали няма още по-прост начин за казване на всичко това и така по-лесно да достигне до нас.

..ОМММ ТАТ САТ



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано16.02.02 15:05



Има по-прост начин. Изнамерил го е Верищагин.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Теманови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.02.02 15:21



Думи като " енергоинформационна същност, замърсявания под формата на егрегори и паразити" изискват конкретни условия:
Да можеш да стоиш, то е -да имаш доверие, да можеш да слушаш, то е-да бъдат отворени портите на душата ти, да можеш да виждаш, то е -да стигнеш да интуитивно схващане, да можеш да говориш, то е -да придобиеш способността да помагаш на другите....и още и още условности.
Аз питах за някакъв по кратък път към това.



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано16.02.02 15:55



Както току що писах в Илюзии-заедно с всяка твоя мечта ти се дават и сили за осъществяването и. От теб обаче все пак се изискват някакви усилия.
Нищо по-пряко от верищагин не съм срещала и единственото усилие е да седнеш да прочетеш, за да разбереш.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Теманови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.02.02 16:08



Здравей Селесте. Събуди ли се вече. Как се чувстваш?
Остави ме мен , теб , тях. И прав мога да го прочета. Не разбрах защо трябва да съм седнал?
Не говорим ли за принципни неща?
Доколкото те разбрах, разбирането идва с четене и то в седнало положение, така ли? Защото аз така те разбрах!



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано16.02.02 20:02



с всяка по-проста дефиниция ще възниква и още по-проста
от нея.....същото е сигурно и с по-сложните.....
това е като да опиташ да настъпиш сянката си....
ом-тат-сат-път-ниче.......

...омммм...


Тема Обширна Тема е тази.нови [re: ПЪTниk]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано16.02.02 21:40



"Можем ли ние тук да се опитаме да надникнем зад завесата на тези невидими неща, които ни движат и оказват огромно влияние върху нас. Можем ли да се опитаме да ги анализираме, опознаем донякъде и опитаме да ги контролираме."

ПЪТник, мисля си, че всички търсачи това правим - да дърпаме завесата на Съществуването, за да видим какво има и да го сложим под контрол, ако можем.

А Селеста е специалист по енергиите. Тя би могла, като добър приятел, да споделя тук прочетеното от Верищагин по отношение на практиките с енергии.




@=>=>=


Тема Много ОБЩО и много КОНКРЕТНОнови [re: ПЪTниk]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано16.02.02 23:14



си задал темата...
ДА


СЕТИВАТА... които притежаваме ..така да ги развием ,че да ни служат по-финно...

Но кои са ТЕ - С Е Т И В А Т А ???
Да се опитаме да ги изброим...

medea

Редактирано от Medea_forever на 16.02.02 23:15.



Тема Re: Теманови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 12:25



ОМ, ВАДЖРАПАНИ ХУМ !



Тема Re: Много ОБЩО и много КОНКРЕТНОнови [re: Medea_forever]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 12:35



Какво ли съм искал да кажа?

Поне да броим с теб: 1 очи, 2 уши, 3 нос, 4 език, 5 кожа, 6 глас,
7 крака, 8 ръце, 9 анус, 10 полови органи, 11 омраза, 12 радост, 13 щастие, 14 нещастие, 15 мирис, 16 вкус,1 7 форма, 18 допир, 19 вкус, 20 ум
ВИЕ ЛИ СТЕ - СЕТИВА?



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 12:42



Добър ден приятели. Живи ли сме още? Ще го оправим ли тоя крив свят с вас. Исках да кажа да го анализираме Как ме върти, как ме мъчи, как ще взема да му се изхиля, само да можеееех...



Тема НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: ПЪTниk]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано17.02.02 12:53



ГИ /СЕТИВАТА/ изкара толкова много...
ЩЕДРО ...много щедро...
Искаше ми се да стигнеш до онва СЕТИВО-дето няма ИМЕ...
УСЕТА към НЕВИДИМОТО ,определящо отношението НИ към НЕПОЗНАТОТО...
ох, дано съм ясна...в ТЪМНИНАТА...

medea


Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: Medea_forever]  
Автор Octarine (светлина)
Публикувано17.02.02 13:10



има едно предаване 'наблюдател' по нова тв. та в началото му има едно анимационно филмче в което авторът си сваля очилата и заедно с тях и очите. ако не си намерил това вътрешно сетиво и решиш да си махнеш очилата(а както се оказва май с тях и очите) с какво ще възприемаш?



Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: Medea_forever]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 13:32



Аз набързо ги кръщавам и си им бърборя ей така: Значи щом има усет е сетиво променливо,нетрайно и ненаситно. Кой ги обича такива?
Виж, ти нещо да не ме будалкаш мен? Да не би да говориш за онова невинно и беззащитно създание -душата. Миличката тя един ден една , втори друга, веднъж добра, втори път лоша. Туй нейното е само от найвната й доброта.
Тя просто си е без късмет, попаднала е точно между чука и наковалнята и я бухат ли бухат. Ами да я бухат, да е станала чук или наковалня,
Всъщност си мисля, че ако аз човека я освободя от робство, тя ще се оправи горката. Ама кой човек, кой аз, кое, защо, как ...и айде пак на нея. Да се оправя сама, хич не ми пука за нея. Ти за нея ли говориш , че аз се поотплеснах от темата



Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: Octarine]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 13:34



Добър ден.



Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано17.02.02 14:26




а кои са "чукът" и "наковалнята"???.........
и защо според теб душата дава да я млатат тия двамата.......???.........
питам,'щото вчера четох нещо,свързано с Нея,умът,и тялото........
бих могъл да го постна по-нататък......


...омммм...


Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано17.02.02 14:38



"ОМ, ВАДЖРАПАНИ ХУМ ! "
'кво значи т'ва......осветли ме моля те.......

...омммм...


Тема Re: Теманови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 15:00



Не зная какво значи, аз така си говоря с вас. Ти как ми казваш омммм, после каза ом-тат-сат и аз за това казах ваджрапани хум!
Какво е омммм ?



Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 15:01



Душичката ти какво казва по този въпрос...за млатенето?



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано17.02.02 15:09



ха-хааааааа..................
това ли било............/смея се/
ми то я аз мога така: оммм-раджанаш-свами-прабупада-анатана-дхарма.......
"оммм"може да си го чувал като "ауммммм".......
един вид вибрираща сричка.......
нещо като "хуууууу".......
и т.н..............
самото омкара от там иде.....
тоест аз съм чисто и просто вибрация.........
ама ае стига съм омкал.........
отивам да амкам........хе-хеееее

...омммм...


Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано17.02.02 15:13



нищо не вика.........
просто наблюдава и се смеее.....
според това,което четох..............
..........ама аре довечера,че са неам време............
п.п.
Тя твойта душичка казва ли нещо по въпроса?..........

...омммм...


Тема Re: Теманови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 16:38



Мии... като го можем и двамата защо не си говорим така:
ОМ-ТАТ-САТ, дхарана, сат,упадхи нирвана!
АААА-дясното крило на лебеда на времето,УУУУ-неговото ляво крило,
ОООО-неговата глава
ММММ-опашката му.
Така изпаднал в Самадхи как да ти разкажа за Дхяна? Ползвай своя Атма за да те научи как ти ботхисаттви да достигнеш Архат.

Само още едно нещо много ме чуди мен все още: Как бе , как тези които не познават физическите закони за пречупването на светлината и устройството на човешкото око могат да виждат, как виждат тез хора бе как?



Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано18.02.02 14:03




скиваи какво се случва според "разговори с..."
Духът ти се стреми в наи-широк смисъл към великия
момент,когато ти ще си в пълно съзнание за желанията му и
с радост ще станеш едно цяло с тях.Духът обаче никога
няма да наложи желанието си.
Тялото и умът няма защо да правят каквото и да било,за
да контролират душата,защото тя (за разлика от тях)не
изпитва никакви нуждии затова оставя винаги да получат
каквото поискат.
Задачата на душата е да покаже желанието си,а не да го
наложи.
Задачата на ума е да избере измежду различните
възможности.
Задачата на тялото е да изиграе този избор.
Когато Те творят задружно в хармония и
единство,резултатът е въплащение на бога.Тогава душата
ти познава себе си в собственото си изживяване.Тогава
небесата тържествуват.
Ссега в този момент,душата ти отново ти е създала
възможност да бъдеш,да направиш,да имаш каквото е
необходимо,за да познаеш Кои Си Наистина.Душата ти те е
довела при думите,които четеш в този миг,както те е
водила и по-рано при думи на мъдрост и истина.
Какво ще направиш сега?Какво ще избереш да бъдеш?
Душата ти чака и наблюдава с интерес,както е правила
много пъти преди.


...омммм...


Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано18.02.02 14:09




....moment 4e ne moga da spra........................
pitai nqkoi koito poznawa fizi4nite zakoni.....
i haber si nqmam ot tqh....
sory za latinicata,6te poprawq powedenieto si....

...омммм...


Тема Re: НЕВЕРОЯТНА е пролетната ти форма, щомнови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано18.02.02 17:36



Когато го чета ми е хубаво, не винаги хубавото е полезното. Умът е виликият убиец на реалното, с какво да преценя?
Стремежът на духа и реакцията от този стремеж на тялото, разпокъсват посредника им душата. "Твоя прах и твоя дух никога не могат да се срещнат!"
До тук разбрах. Сега...веднъж казваш, че ума има задача да избира, след това казваш: "Какво ще направиш сега? Какво ще избереш да бъдеш? "
Аз не искам да се отъждествя с ума!
Уточни кой избира и задраскай нещо там или допълни да не се караме с теб сега?




Тема :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано19.02.02 12:01



....
според постинга ти усещам,че таиш неприязън към ума,така ли е?
и разбери не аз казвам!, това е просто цитат от книга.....
ако искаш дай /вместо да се караме / да задраскаме или да допълним текста заедно.....
като начало се сещам нещо казано за ума,някаде тук из клубовете.....
бе твърдение от рода на:когато надраснеш ума,ума не изчезва,просто започва да действа на интуитивно ниво......
той си е там-просто част от съществото ти.........съгласен ли си ,че подтискайки ума подтискаш частица от себе си,създаваш подсъзнание....

"Аз не искам да се отъждествя с ума!"
...
не искай това или онова,а просто избери,за да изживееш....

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.02.02 12:55



Здравей.
Говори ли ти се за такива неща? Защо?
Просто избери да си живееш!
Май не е много лесно и просто?




Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано19.02.02 20:48



ти си здравей........:)))
не!.... не ми се говори за това.......
на моменти изпадам в състояние от сорта-"но докато не говоря,'що да не поприказваме за нещо"....
всъщност днес Си "казах" нещо !ново! по въпроса....:))).....,така че няма смисъл да го преповтарям......
ти също участва-косвено.......,като предпоставка То да се случи......
п.п.лесно е!мноооогоо е лесно..........

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.02.02 23:04



Какво най често се случва в един клуб като този?
Да знам какви изживявания да очаквам?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано20.02.02 15:57



относно първото-само мохабети стават....
а за второто-винаги ли си сигурен в очакванията?.....и те оправдават ли твоето усилие?.....

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.02.02 16:36



Знаеш ли, здравей, нещо оплетохме приказките.
Та...предпоставка е някакво понятие за следствие от него. Ти като го нарече предпоставка и аз си помислих, че си видяло следствето след предпоставката.
Предпоставката е преди следствието...за това го свързах с очаквания.
Но последвалия въпрос към мен ми дава препоставка да си мисля че това е било недоразумение вследствие на несъвършенството ни. Това за което ме попита съм го изживял вече.
Новият въпросът пред нас двамата е дали нищо да не правим или да правим нещо? След като не е важно какво правим и не очакваме нищо с теб?
Не можем само да се смеем, все пак нещо трябва да се прави!



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано20.02.02 17:07



Ти мина на женския вариант-дето жените никога не знаят какво искат, но го искат веднага.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.02.02 17:23



Здравей Селеста!
Нямаш ли сериозен отговор на въпроса ми?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано20.02.02 17:47



На кой точно въпрос?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.02.02 18:25



Женския ми вариант видя, а въпросът не видя?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано20.02.02 20:52



ъхъ.......наистина ги оплетохме приказкте.....но не забравяй и как ги почнахме /с псевдо-хинди/.....
получи се нещо от рода на:ом-тат сат-татрават-зайчета-треват-пасат.......не се сърди че пак почвам.........сега разбирам бъркотията която създадахме......съзирал ли си как става.....пускаш нещо,а след няколко постинга То постига съвсем друга форма...../еволюция ли съзирам всеки път?!?/
падам си по това явление 'ша знайш.....в този ред мисли това е май "очакването ми" от тази среда............така че приблизителния отговор на поредния въпрос е :защо да не правим нещо докато еволюираме....самото правене наистина не е важно.......,а може би по-важното е не дали ще правим нещо...,нито как го правим.....,а как се чувстваме по отношение на това нещо......кои сме ние съобразно него.....знаеш ли темата ти те доста интересна тема......предразполага липсата на конкретност.....то май като се замислиш всичко е лишено от конкретност/нищо-то също/........
конкретността сме си ние самите.....
и ето тук се срещат 2 конкретности и си пускат взаимно конкретни неща.....получават се конкретни последствия,водещи до конкретни резултати,който пък са предпоставка за конкретни усещания,които пък създават нови конкретни неща.....и така в самонавиваща се спирала....до къде,до кога?....има ли значение?!?......ние сме на път за никаде!...нямаме какво да правим!/буквално/..... можем да направим единствено себе си.....и правим себе си.....преливаме от една конкретност в друга........
постинга ми прихвана тенденцията да стане доста дълъг,но моля те не му се сърди......такава е неговата конкретност......
е!.....драги ми здравей
новият въпрос пред нас е:ще продължава ме ли да правим нещо,докато не правим нищо/друго освен себе си/......?

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.02.02 23:01



Харесал съм си от Кастанеда и уж се стремя да следвам, че няма нещо важно на този свят за нас от нещо друго? Безсмислието и еднаквостта на нещата които вършим би трябвало да ни доведе до това, че онова което сме решили да вършим в момента е най- важното нещо на света и трябва да го вършим така добре, като че ли само ние можем да го направим най- добре.
Тук виждам уравновесеност, спокойствие, реализация,търпение, смирение...като се практикува в живота се вижда най - добре. Та да си поговорим казваш?



Тема Re: Тема - говорилнянови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано21.02.02 08:43



Здравей, леле каква хубава говорилня съм пропуснала!Но нали съм ограничена до 5 реда, не мога да се включа в тия хубави, съществени и празни приказки.
От всичко в твоята "Тема" се хванах за това, че сме "сериозни" хора. Ама аз не съм сериозна, ако знаеш само колко съм лековата и несериозна. Хубава тема, много. Винаги можеш да кажеш нещо за нищо или обратното.



Тема Re: Тема - говорилнянови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.02.02 12:31



цуууунннн...добър ден лелче, заповядай при нас.
И аз съм човек и аз искам да блесна с нещо умно и сериозно пред хората.
Не се коси че си несериозна и си до 5 реда. Аз това не съм го писал за теб, а за мен нали разбра вече. Пък и ако не го бях писал как щях да те срещна е целуна приятелски. Изинявай , че те подведох и използвах темата - говорилня за такива несериозни неща! Прости ми? Такъв съв си! И аз имам дефекти макар, че мога да пиша по 7 реда.



Тема Re: Тема - говорилнянови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано21.02.02 12:44



А, темата си е хубава. Ама я се опитай да я вместиш до 5 реда. Нещо такова:
"Хайде да си приказваме за нещо-Какво нещо?-Ами за нещо като нищо- Ами добре, давай-Ами то няма какво да се каже-Няма я, ама я се опитай да го кажеш това дето го няма-Че нали все това правя-Обаче не те разбират- Ами такива са хората- Ма чакай:то било важно не какво си приказваме, а това че си приказваме- Ура, всички сме съгласни!Колко нещо научихме"



Тема Re: Тема - говорилнянови [re: Eднa лeля]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано21.02.02 13:32



ами хубава си е темичката я!.....
ама и ако имаше едни семки да залюпим,цена нямаше да
има.......:))))

...омммм...


Тема Re: Тема - говорилнянови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.02.02 13:33



Защо да го учим, нали и без да сме го учили го правим! Съгласна ли си ?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано21.02.02 13:42



времено ще отсъствам от мохабета/само за уикенда/....
страшно се забавлявам 'ша знаиш.....
аидииии до скоро....


...омммм...


Тема Re: Тема - говорилнянови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано21.02.02 14:58



Ма не, не е същото. Както при дишането е- можеш да си дишаш, няма нужда да те учат, обаче като ти кажат - "сега дишай съзнателно, осъзнай дишането" - и вече дишането е съвсем друго.



Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.02.02 15:30



Съвсем сигурна ли е тази информация.
Приятна почивка



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано22.02.02 00:57



mersi...
koq informaciq dali e sigurna?.....

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано26.02.02 14:49



кажи са ,коя информация дали е сигурна???

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.02.02 17:32



Привет. Питах сигурна ли е информацията , че временно ще отсъстваш , но вече виждам , че информацията е била много точна. От къде черпиш толкова сигурни информации?
Здравей.
Как сме?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано27.02.02 16:17



привет и на теб..:)))
не знам от де идат тея информациики...
аз ли ги черпя,те ли черпят мен....може ли да знае
човек...
както и да е ...шматкам се тия дни наоколо ама не ми се
пише нещо,т.е.няма за какво да се
хвана...опааа.....всъщност има едно нещо,за което ще
посветя отделнна тема...
ами ти?...как е при теб,нещо ново?,нещо старо? или от
всичко по малко....????
П.П.вършиш ли онова,което вършиш в моомента,като чели
ти можеш да го направиш наи-добре или не???
малко шапав въпрос,ама простено ми е знам...т'ва е една от
ония информации,дето черпя /а и мене черпят/ от и аз не
знам къде...:)))

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.02.02 16:55



Привет. Каква тема пускаш-важна ли е
Върша аз разни неща, но не ми харесват резултатите, аз уж не им обръщам внимание , защото уж не съм ги очаквал , но те знаят това и затова не си поплюват с мен. Няма шега. Трябва да ги надиграя. Трюбва, за да ми олекне.
Затова ли ми тежи? Егати сбърканата логика: Тежеста служи за да ми олекне
Лекотата служи за да ми натежи?
Трябва да измисля тия дни нещо с тази моя тяжест?



Тема за Пътник:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано27.02.02 18:02



Автобиография в 5 глави (от Тибетската книга за живота и смъртта)

1.Вървя по улицата.
На тротоара има дълбока дупка.
Падам в нея.
Загубен съм...нямам надежда.
Нужна ми е вечността , за да намеря изход.

2. Вървя по същата улица.
На тротоара има дълбока дупка.
Правя се че не я виждам.
Падам отново.
Не мога да повярвам, че съм на същото място.
Но не е моя вината.
Отново ми трябва много време, за да се измъкна.

3.Вървя по същата улица.
На тротоара има дълбока дупка.
Виждам , че е там.
И пак падам в нея...това е навик.
Очите ми са отворени, зная къде съм.
АЗ СЪМ ВИНОВЕН за падането
Измъквам се незабавно.

4.Вървя по същата улица.
На тротоара има дълбока дупка.
Заобикалям я .

5. Вървя по друга улица.

Ако се разпознаваш в някоя от главите, гледай по свой си начин да се добереш до 5та глава

Редактирано от TiAo на 27.02.02 18:04.



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано27.02.02 19:03



абе не е важна,мохабет да става нали знаеш....
събирам впечатления разни....за разлика от теб ,аз ги
предизвиквам без да ги очаквам....или ги очаквам без да
ги предизвиквам....ами не знам,6те видим....каквото се
получи.....та за тежестите,знаи 4е 6те олекнат,то и запека
деиства на тоя принцип.....зор,зоооооор......а после какво
отпускане,какво блаженство само.....кажи не е ли чудно
нещо туи живота?.........

...омммм...


Тема Re: за Пътник:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.02.02 19:03



Аз съм, аз съм спор няма. Ама и ония от подръжката на пътищата...само да ми паднат...то не бе дупки не бе чудо. Като се качвах снощи на тротоара някой ми стъпи на ръката, докато заобикаляше някяква дупка-бързаше за някъде. Това преди да падна в дупката.

Редактирано от ПЪTниk на 27.02.02 19:05.



Тема Re: за Пътник:)нови [re: TiAo]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано27.02.02 19:05



чини ми се че съм на 3-тия вариант....
е к\во да права......кефи ме тая дупка.....

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.02.02 19:08



Ти разбра ли , че открихме с теб/ ти се сети пръв де/ много важен принцип за товара-тежестта, болката блаженството и запека?
Чуднооо наистина чудно?



Тема Re: за Пътник:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано28.02.02 02:07



"Като се качвах снощи на тротоара някой ми стъпи на ръката, докато заобикаляше някяква дупка-бързаше за някъде " Тоя дето те е подминал, е бил по-стреснат от наличието на дупки по пътя от теб ... как да не те стъпче



Тема Re: за Пътник:)нови [re: omkara]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано28.02.02 02:15



shtom te kefi, sigurno burkash 3-ti s 2-ri variant



Тема Re: за Пътник:)нови [re: TiAo]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано28.02.02 08:58



нееее.....
сигурен съм че съм на трета точка....
след като осъзнавам ,че аз съм си виновника,всеки път като
падна в пустата му дупка.....
............ама тя много плитка взе да ми се вижда...
.......или то маи няма дупка а?..........

...омммм...


Тема Re: за Пътник:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.02.02 09:27



Че, и другите ли падат в дупките? Мислех, че дупките са специално за мен?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано28.02.02 09:34



въх....чак сега скивах какво се е получило....
чудна работа!.....от неправенето ще да е
дошъл/принципа/,Ние
просто подредихме строфичките правилно.....в ума ми светка-
гасне абревиатура:М.В.П. /много важен принцип/
ще трябва маи да я дефинираме като запред хора и да
пуснем тема по въпроса......или да продължаваме "нищо"
да правим........


...омммм...


Тема Re: за Пътник:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано28.02.02 10:15



niakoi dupki sigurno sa specialno za tebe ... tiah nikoi drug ne moje da ti gi otneme ...



Тема Re: за Пътник:)нови [re: omkara]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано28.02.02 10:28



Ha sega de!
Ima li dupki, ili gi niama? A koi pita vsushtnost?



Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.02.02 11:05



Здрасти.
Този принцип си е наш.
Не го давай на хората, хич не ми се дава.



Тема Re: за Пътник:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.02.02 11:09



Щом са си мои ще ги пазя. Започвам да си пазя дупките по пътя.
Има вече пазач, хич и не си мисли че ще влезеш в моя пътна дупка.
Ти с главата надолу ли падаш в твоите дупки?

Редактирано от ПЪTниk на 28.02.02 11:11.



Тема Re: за Пътник:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано28.02.02 11:27



Az sega rabotia s vuzduha kato stihia, taka che moga samo da preletia nad ulicata s tvoite dupki Obache i vuv vuzduha ima iami da znaesh (kazvam go za tvoe uspokoenie)



Тема Re: за Пътник:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.02.02 15:37



Не разбрах какво точно правиш във въздуха, но гледай да не паднеш в моя яма, не си давам ямите



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано05.03.02 18:25



мммдаааааа....
и този път си прав.....
повторена истина вече не е Истина........
....знаеш ли,разгледах фрагментите до тук....
ще ми се да кажа:
Ние Го направихме...
това е доста парадоксално изявление.....
не идва от момент на вдъхновение...
а какво са вдъхновенията?...
кои сме Ние?...
това Сме Ти и Аз!..../нашият ум го казва/ ....
той е Идеята за "Ние",а и за това,което Сме "направили"...
а от каде иде Идеята?...
не е ли от вдъхновението.....
идва порив от вътрешността Ни.....докосва се до раз-УМА Ни....и после заявлението:имам идея!!!....
идеята е момента на реализация на неГо-този ,който поражда порива.....
а тялото,като пряка връзка с материята/полето за изява/,осъществява тази идея....
.......
не знам защо Гопиша.т'ва...
както казахм,То е просто порив......
и съзнавам че е свързан с цитираното от "Разговори с Бога"......
чудя се дали "сега" ще ти звучи по-друго яче?....
апропо....дано не се стигне до кавга,и да се наложи да делим сентенцията....
хич не ми се ще на мен да ми се падне запека......
ако стане така обявявам търг за него,па дано ,ме окъперядкото щастие да го вземе някой друг
поздрав!!!

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.03.02 16:26



Така е както го редиш, но е много сложно, че може и по- сложно да се окаже. Аз бих го съкратил така...нещо, неща, някой, някои оказват по някакъв начин натиск върху волята ми и тя/ само тя го може/ задвижва към действия целия сложен механизъм за действие или бездействие. Щом ми се иска Свобода чрез самоконтрол защо трябва да изучавам всичкитези сложни механизми /и времето няма да ми стигне/ , а не се опитам да поставя волята си под контрол по някакъв начин?
Започвам вече да наблюдавам собствената си воля, слабост, сила, хитрост, действие, бездействие...скоро ще й видя сметката, ако тя не види моята.
Предлагам онова със запека да остане за мен да го предложа на волята си за решение и да я видя как ще се справи? Предай поздрави на волята си от моята воля.



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано07.03.02 13:33



волята ми е поласкана за това,че твоята воля си е спомнила
за нея.....
ако Тя (моята воля и волята твоя) си спомнят и Всички
останали...то тогаз цикълът ще е приключил...
да,наистина има и по-ясен начин да се каже всичко....
целта ми не бе да прозвучи сложно....
подложих порива си на експеримент....
естествено страх съществува (осъзнавам го)-каква ще е
реакцията,какво ще си помислите вие,какво ще си помисля
аз в последствие,глупаво ли сте изглежда мнението ми и
прочее,и прочее ....осъзнавам от де идат тея
мисли,впечатления и чувства.....
наблюдавам ги.....
застанал насред тавата със зелето и мръвките......
та казваш:"Започвам вече да наблюдавам собствената си
воля, слабост, сила, хитрост, действие, бездействие..."
и волята ми или нещо друго казва:това е твърде добре....
понеже има с ходство с твоя изказ.....
в тая връзка се сещам за Ошш-ката,които казваше:когато
осъзнаеш противоположностите на нещо/конкретно се отнася
за 7-те тела/,ти се издигаш над него....навлизаш в друга
сфера....
така че не ти трябва да изучаваш ниакви
техники....естествено това си само мое наблюдение-всички
прилики и разлики са "случаини"....предии всичко съм
против техниките....цялото това суетене около тях-ама
правилно ли ги изпълнявам,ще ме доведат ли до нещо-
то,което целя и т.н.........
да осъзнаеш нещо привидно старо с нова дълбочина е
върховната техника според мен......
осъзнването при мен все още е трудно,има моменти на
разсеиване и ...... абе ти сигурно знаеш как е?!?при тебе как е????
п.п.искаш ли го?!?.../запека/.....
твои е....
и още-пусно волята си на воля....просто месидж от волята
ми....;-)

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.03.02 13:54



Виждам , че те няма, но знам че си живо.
Обещах ти да си наблюдавам внимателно волята и да ти разкажа за номерата й. Слушай в каква оплетена ситуация я залових тази моя воля, дето уж е скрита и не се вижда, а си прави каквото и изнася.
Та...вчера един колега допусна груби грешки относно Цялото и личното-неговата воля го подвела ...и другите неща там дето ни водят за носа. Т.е. волята му не ги е възпряла.
Помоли ме приятелски човека за съвет и си сподели болката с мен...поглеждам аз в него и какво да видя: алчност, невежество, страсти,
неблагодарност...мръсотии. И моята воля като си изтъпанчи пред него и като му наговори едни прости истини дето очите вадят, човекът се разбра , досрамя го, само че не се разплака-добър човек е той!
До тук всичко добре, дори се погордях с волята си, как уверено отсява плявата от зърното и преработва злото в добро!
Тази сутрин дакото пих кафе с един приятел от дума на дума му разказах за "недостатъците и мизерията" за оня другия човек. Олекна ми! Аз се стреснах. Как така ще ми олекне -това не е нормално? Бре викам си , аз съм по- гаден от оня гадния човек и се сетих за волята си. Казвам и аз: Ти ма мързелано, защо позволи да излезе от мен наволя такава мръсотия, защото не че не знаеш , а те мързи да работиш, сега аз съм с грешката и замърсяването на околната среда , пък ти си траеш ни лук яла ни мирисала все едно те няма, мързелана такава. Защо ти ,я питам аз, не преработи с моите органи тази мизерия и не я пусна свободна в друг чист вид? Защо? Мълчи и се крие тази моя слаба воля-за едно слаба за друга силна, аха?
Сега приятелче, чакам нов сгоден момент за да я видя ще повтори ли грешката си пак и как ли ще го завърти и промени за да си остане същото?
Твърдо съм решил да я контролирам. Тя ме срами, да е око да го извадя.
Олекна ми като ти споделих
Много поздрави на волята ти!




Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано07.03.02 14:31



produljavai da ja nabljubavash



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.03.02 16:08



TiAo Хайде да те кръстим Дао ...по авторитетно е..
Дао буквално означава път, това е името, с което в древна туранска и монголска религия е наречена Единствена Реалност там четем: “Великият Дао няма телесна форма, но той е родил и отхранва небето и земята. Великият Дао няма чувства, но Той е причина за въртенето на слънцето и луната. Великият Дао няма име, но Той изхранва всичко и го прави да расте."
Поздрави си волята от мен.



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано07.03.02 19:11



Пътниче, явно съм ти прозвучала поучително, докато всъщност се шегувах насърчително. Усмихна ме искреността на разказа за мързеливата ти воля
А що се отнася до Дао и ТиАо - отказвам категорично, защото ТиАо си има и телесна форма и чувства, а пък и тази авторитетност...абе с две думи - не ща

Поздравих си волята от теб - май е доволна



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.03.02 19:37



Моята воля не знаеше че си жена /виж я каква е смотана/ , но също е много доволна от запознанството ни и ти подарява горски кокичета-цял букет.



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано08.03.02 12:16



...za kokichetata...



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.03.02 13:12



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Жените туй сте ниви
от Бога вий посети,
за да родите
душите на мъжете!



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано08.03.02 13:31



Благодаря ти
Красиво е
За мен всеки ден е празник, така че не се притеснявай да ми честитиш всеки ден



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.03.02 17:10



Така ли? Утре какво ще празнуваме с теб? Утре?



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано11.03.02 16:26



а честито и от мен тогава.....
изпращам ти цялата си симпатия....,ей така-безпричинно.......

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано11.03.02 16:36



..........
живо съм я......../ако е за мен адресирано по-горното/
добре е че си я згащила палавницата.....
другия път няма да и е лесно да се изплъзне не-волно....
ама пита ли се преди да отсъдиш /ония човек,а и оная,волята ти щурава/ своето вътрешно чувство.....,какво чувства,какво е "становището й" понастоящем.....щото май само това е единственото мерило за нещата около нас.....
и волята,която подозираш да не би да е прикритото ти его.....
щото ако е тако,то тя-волята ти или то-егото ти е ненадминат "прикривач"...?....
питам,за да ми се изяснят /а и не тебе тоже/ някои неща около пустото му осъзнаване......

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.03.02 17:36



Здрасти.
Нали това ти казвах, че няма осъзнаване. Просто се случват разни неща.
Не мога и да си помисля, че е възможно осъзнаване? На какво, има ли граници? До кога?
И ти като ми казваш, че се крият и аз не ги виждам наистина, какво да осъзная, как? Ако си осъзнало случайно , че се крият-ти защо ги разкриваш. Нека се крият щом им харесва. Изпусната работа ти казвам.
Карам я през пръсти вече-ако мога!
Ти как я караш-разкриваш ли ги или и ти като мен се опитваш да се правиш на контрольор.
Може да нямат билети и за това да си прикриват. Минала ли е такава мисъл през теб?
Непродупкани билети, Моля?



Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано11.03.02 20:58



chudesno!
izprashtai ia vinagi, kogato ia usetish i dano ia useshtash po-chesto i kum poveche hora



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано12.03.02 12:01



привет.....
както винаги ти пак ме удивляваш....
и да .....,прав си-нещата просто се случат......
такава е тяхната природа....
и защо изобщо си мислиш за осъзнаване...
то е като да имаш буркан с мед,да ти се яде медец,ала все да ближеш буркана отвън......
мислите ти са буркана....
и в това няма нищо сбъркано.....
буркана не е против меда......обратното е валидно тоже...
и именно поради буркана,можеш да имаш достъп до меда....
махаш тапата/капачката/ и лапаш до насита......
буркана няма да ти трябва....тои не е вафлена кофичка та да го дъвкаш и него,няма смисъл....когато се наситиш,затваряш го и го оставяш......до следващия път.....
и как да няма какво да осъзнаваш....
нали имаш себе си......е,да......има хора деиствително нямайки себе си,изгубили са се някъде.......уплели са се......
и ти имаш ли граници...?.....
и ако имаш,поради какво съществуват......
срещал ли си израза:границите на човещките възмойности са границите на собственото им въображение.....
ако осъзнаеш собственото си въображение,до къде ще си стигнал.....?
и мястото ти там статично ли ще бъде?....понеже въображението се развива....изменя се......до кога?абе изпусната работа,както ти каза....
Ако си осъзнало случайно , че се крият-ти защо ги разкриваш. Нека се крият щом им харесва.
наистина защо се крият.....кому е нужно да се крият.....и има ли файда от т'ва.....звучи ми като да е някаква печалба цялата тая криеница....нещо скрито за черни дни.....запас някакъв.......
виж какво се крие и защо се крие....не е нужно да се прави нещо със скритото....самото разбиране за него ще го обезмисли.....защото каква е печалбата,когато всичко е игра....и ако има печалба ,то тя е в самата игра......в действието му е майката......а не в равносметката.....не и в преценката.....преценката създава очакване,създава болка,напрежение.....болката е грешка в мисленето.....отстрани преценката и болката изчезва.....а с изчезването на болката ще изчезнат и всички кахъри....
извинявай за лиричното отклонение......май пак се отплеснах....и не говоря конкретно на теб....в известна степен говоря и на себе си.....това е просто наблюдение....
то и аз я карам през пръсти......и не контролирам нищо.....
само наблюдавам......
прикривачи без билети някакви.....
и кат спомена билети,любимия ми номер е да пътувам нередовен,ей така заради тръпката

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано13.03.02 18:07



опитвам се...

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 10:46



Здравей.
Ошо твой тип ли е ?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.03.02 11:45



Ошо е мой тип. И си ходим сериозно с него...
Вчера си мислих колко е благосклонно битието към мен-да създаде такова прекрасно явление като Ошо. И да ми позволи да имам допир до него...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 13:29



Теб те знаем всички. Няма какво да ни обясняваш. Ако беше по- малко приказвала може би нямаше да знаем толкова много за теб.
Ясна си ни отвсякъде.
Прелюбодейка!
И аз съм благодарен на битието, че не е поставило посредник между мен и него като Ошо например.



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано14.03.02 15:03



и ти здравеи...
ами...,да!мои тип е ошо...
пасва ми някак си психиката му...
без да ме обсебва...
интересно ми е що питаш....

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано14.03.02 15:04



ha-haa...

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 16:06



Питам за да знам с какъв човек говоря-да не се мина



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.03.02 20:41



Бреййй, че то какво излезе. Който приказва-не знае...ама другите пък знаят всичко за него.
Бе ти ново ДАО написа, бе!


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано18.03.02 17:40



ахааа!?!?....
и минал ли си се ....къв ти е извода за момента....
....
ами ти???....гита твои тип ли е???....
не ме питаи що питам....

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано18.03.02 18:16



Оооооооммм...къде се загуби е човече, взех да се притеснявам за теб
Май имам навика да търся и да си намирам хубавичките си неща от всякъде по малко и уж да формирам МОЕ нещо-за гитата. Понякога попадам насред огъня, но си струва цената!
Разказвал ли съм ти как общувам с неземен разум?
Ти що питаш?



Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано18.03.02 18:36



Здравей Селеста, липсваш ми! Какво става с теб? Лелееее как ми липсваш



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано18.03.02 19:28



Стресна ме, бе!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано19.03.02 10:01



Добро утро приятелко любима.
При самострес трябва ди си плюеш в пазвичката. И аз мога да го направя, но кой знае още колко простотии ще направя. Не ме дразни още от сутринта де?
Лошите момичета къде отиват? Добрите ги ядем свинете!



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано19.03.02 13:21



ама нали ти казах да не питаш бре момко...
видя ли са какво направи...
ще трябва повод да дам като довод...
срещнах няколко твои цитатчета от гита ,та за т'ва
попитах.....
а и за да знам с какъв човек си говоря...:))))
то и аз си падам(ах) по нея....тя бе необходимо стъпало....
ала отдавна не съм я разгръщал/маи от както попаднах на
клубове/:))))
нима с хора като вас би ми потрябвала гита....о вие безброи
много кришновци и махадеви...:))))
както и да Е!...
та неземен разум казваш....
тц-тц-тц.....тцъкаш....:))))
ади разкажи де,че голямо любопитсво ме обхвана...

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано19.03.02 16:43



Лошите момичета ядем свинско и плюем в пазвите на добрите момчета.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.03.02 15:32



Много земен и празен, преди да срещна някои книги срещнах тях.
Здравей за неземните говоря значи.
Първо бавно, внимателно, коректно, елегантно и на място ми демонстрираха възможностите си за влияние върху нас и заобикалящата ни среда, срещи, случки и до сега е така.
Интересно и полезно!



Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано20.03.02 16:14



Та вие сте по- същите от мен?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано20.03.02 16:41



Всички обичаме да ядем хубави ябълки зер...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: :)))нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.03.02 09:41



Добър ден.
Щом знаеш, че свинете ядем хубавите ябълки стани свиня, ама не можеш защото си интелигентна.
Ако се размислиш в тези тъпи думи можеш да видиш каква е цената на правенето на добро и защо то си има цена



Тема ехааа...,кеффф....:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано21.03.02 12:19



хмм....
аз мислех че неземните не се бъркат в делата ни
човешки...
но кажи в каква форма се появяват....?
всъщност формата няма значение...:)))
навит ли си да ми разкажеш още???...
какво правят,в смисъл как ти демонстрират себе си...?...
някои от тях биха ли се срещнали и с мен....
може би ще ме препоръчаш следващя път като се
видите....
моля те,моля те,моля те...
а аз дали ще мога да ги забележа /питаи ги ако не
знаеш/....???:))
не се бъзикам-вервам ти /за около 800-тин дни/....
аиди до скоро....
весел и плодотворен ПЪТ ти желая....:)))

...омммм...


Тема Re: ехааа...,кеффф....:)нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.03.02 13:56



Здрасти.
Може и да не ми вярваш, не е задължително.
Правенето на добро/наш термин / не е вмешателство, а е задължение.
Нашите критерии за добро и зло не са съвсем точни.
Формата им , оставяме за после.
Те могат да влизат в нас и да ползват нашите физически органи, очи, глас....всичко. Така се пророкували истинските пророци в древността.
От това следва и аз съм го изпитал, изживял , че те могат да ни причинят всички видове болки които ние усещаме или да ги отстранят или преместят, прехвърлят.
На мен лично са ми връщали мисълта във времето / не можеш да си спомня един конкретен случай / рязко назад и накрая плавно приплъзвайки като магнитофонна лента да я застопорят в определен за тях момент. Мисълтта спира да се движи, всичко става еднакво и безразлично-само конкретен миг е ясен в съзнанието ми. След като го видях, мисълта ми плавно потегли напред /както е сега с нас/ , набра необходимата скорост и се нормализиратечейки напред и съхранила паметта. След това разговарях с тях за този спомнен ми от тях момент.
Човешкия дух който движи тялото ни може също подобни неща, но те имат друго обяснение за нас /остават скрити/.
Само от този пример следват много неща за промяна в мисленето ни. Бъдещите ни срещи, случки са планирани, чувствата ни не са само наши но им се и въздейства в момента и всичко има определена цел. До тук ние сме биологични машини. Обаче не сме съвсем. Както компютърът превъзхожда твореца си човек по бързина и обем на смятане, така и ние като творения ги превъзхождаме в някои неща в материята. Нашето превъзходство е под техен абсолютен контрол, но умишлено е скрито за нас за да не предизвикваме болезнена корекция от тяхна страна. Когато осъзнаем/ако/ и се присъеденим към Общото, то овладяваме самоконтрола си над силата си и може да сме свободни.
Те са също част от Общото , също като нас осъзнават и така сме взаимносвързани. Много принципи от нашия свят са валидни и в техния свят други са различни.
Това е най- простия начин по които мога да ти го кажа, но всъщност нещата са много по- сложни и аз едва ли бих могъл да ги зная.
Най - добре ще е да ти разказвам какво аз изживявам или съм изживял заедно с тях , а ти само да си заключаваш. Предполагам, че и моите и твоите заключения ще са непълни, объркани и пречупини през собствената ни същност. Тук на помощ могат да ни бъдат древните книги и собствения ни живот днес, сега, тук.
След като веднъж ми е казано , изживявам го, то аз го намирам и разбирам написано и в библията и в други книги. Смешно ми е мнението на "Великите, съвремени учени" , че Библията е кодирана книга? Всичко е написано и в нея с думи прости за разбиране стига да го забележим?
Нямаш си и представа колко е трудно такова общуване.
Зная много повече неща отколкото мога.
И ти ли?



Тема Re: Пътнико, разкажи...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано21.03.02 14:42



повече за това. За "техния" свят. За другите по-важни и по-неважни неща.
Много съм любопитна.



Тема Re: Пътнико, разкажи...нови [re: Eднa лeля]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано21.03.02 17:20



Разговорите с тях разходва ценна енергия и ми се струва и до сега, че те правят такива икономии за разлика от нас.
Това е една от причините за зная не много за техния свят. Имат общество и обществено ръководство, прекрасна пирода....



Тема Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано25.03.02 13:22



хаи пътнико...:)))
заинтригува ме знаеш ли...
а и вярата ми не е 100 процентова....
за разлика от упованието,тя съдъря в себе си 50%
съмнение...:)))
казвам ти го за да не се натовариш с изказването ми....
та за неземните-те във всички ли се проявяват...ако е така
то повечето не съзнават че се "човърка" нещо в тях....
нещоо съм настинал тия дни и все се сещам за
тези ...ъъъ...."бесове"-ако мога така да ги
наричаме/лелеее,дано не се засегнат,че не знам какво
могат да ми причинят/
защо им е да ми лепят тая настинка....или не във всичко
имат пръст...?
и сега малко по-сериозно....
разкажи какви неща са ти показвани..../сигурен съм че и
лелчето се пита същото:)))/
горя от нетърпение да науча....пък може и нещо "ново" да
получа...:))))
п.п.ако мога всичките неща които зная....еххххеехх само
ако Мога.......сили нямам да си го представя....
и още едно п.п.
разкажи ми повече за областа около пъпа....
останах с впечатлението че знааеш това онова....
ако нещо ще ги помоля/бесовете/да ти покажат...

...омммм...


Тема Re: Бесовете...:)нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.03.02 15:12



ооооооом...
Аз общувам с тях вече 10 години, а ти ги наричаш бесове.
И моето неверие също като твоето иска да заеме всичкото място у мен и за доказателство на правотата си ми предлага логическото мислене, като умишлено скрива информацията за такова мислене. Дори неверието ми отвреме навреме са превръща в насочена неблагодарност с цел да отблъсне противника. Вярата ми ми показва всичко това и следва срам, срам от себе си.
Много е неприятна съвкупността от неверие, вяра, логично мислене и срам.
Един ден ми писнаха тези неприятности...ейй за друго трябваше да говорим, отплеснах се.
За настинката зная, че причината за болестта е далеч извън човешкото тяло, тя е стимул или блокаж /средство за въздействие вурху нас/ и енертията от добрите ни дела душата влага за здравето ни и че освен карма съществува и всекидневен баланс между положителна енергия и здраве. Така се съчетават свободната ни воля със законите и кармата?
Седмата чакра /виж как ползвам словото,а?/ може и темето да го нарека, та в тази област е входа към в човека. Всеки човек има индивидуален код и има случаи на разкодирване и "незаконно" нахлуване в чужда къща. Понякога двама или трима влизат едновременно и човек може да усети това по тежест която изпитва в долната си част на тялото.
След сътворяването на човек от Всевишния , други сътвориха свои и ги смесили с нас или тях...все дълги теми.
Та...Те, моите приятели имат индивидуалните ни кодове и схеми / в схемите влиза индивидуалната карма и др./ и при работа могат да получат енергия и помощ от Всевишния. Сега ще питаш какво е това работа? Работа е това, което Всивишния желае да работим, аз ти, те, Те.
Та един ден Те разкодираха индивидуалния ми код и ми направиха ремонт.
След това изпробваха работните ми органи и схеми като на стенд.
Чувствата , радост, срам,смях, щастие, завист, алчност, злоба , сърдечни чувства, болки, сърдечната ми физическа дейност, пулсиращите удари на сърцето, очи....кое да опиша?
Въртяха невидимо за мен колело , аз гледах пред себе си дребни букви и те се разфокусираха и фокусираха и аз им направих забележка да въртят по- бавно , да върнат назад, молко напред, дори малко се уплаших да не остана с разфокусиран поглед

Тяхната невидима апаратура веднага засече безпокойството ми и го корегира в спокойствие, дори се посмяха с мен.
Пробите на ударите на сърцето бяха около десетина като всеки следващ бе по- силен от предишния. Последния удар беше толкова силен, че главата ми отскочи от преиждащата кръв от пулса. Очаквах следващия ...нищо -спокойктвие.
Общувам с тях вече толкова години и едва ли бих могъл да ти разкажа всичко.
Ти питаш за областта на волята?
Някои казват, че ние можем да и въздействаме с разни техники-аз не вярвам.
Тя волята сама си въздейства и единстения и въздействащ фактор и приживяния ни живот. Може би чрез умишлено създадени случки срещи, ситуации довели ни до различни състояния Те могат бавно да въздействат и на волята ни, а тя се проявява веднага. Един ден тя ще се прояви изведнъж без видима причина, резултат от дълго въздействие върху човек.
За разлика от нас Те малко говорят с цел да разберем и много показват със същата цел.
Интересното е, че всичко ново което научавам е написано в книгите.
Другото интересно е , че има неща които зная, а не мога.
Най - близките до мен хора вече са свикнали с техните "чудеса" и това е станало естествена част от живота ни!
Те могат да пренасят и физически предмети на разстояния.
Знаеш ли какво казват за йогите.?..оооомммммм...



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано25.03.02 15:32



Kakvo kazvat za jogite?



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано25.03.02 15:48




За кои йоги?
Ти колко класа йоги знаеш?
Няма място за всичките тук!



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано26.03.02 12:59



misleh, che imash kakvo da razkajesh, a ti biagash po touch liniata



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.03.02 13:56




Чудеса ли очакваш?
Здравей.
Индивидуалното развитие е различно. Това дали ти ще практикуваш йога е предопределено още преди раждането ти. Колко ще напреднеш в тази практика е предвидено в известна степен, но се променя с времето и зависи и от усилията ти. Усилията ти могат и се стимулират от тях и теб. Докато това се случва ние можем да си приказваме каквото си щем.
Така казват Те за йогите и нас.
Това ли питаше?



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано26.03.02 15:04



tova



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.03.02 15:21



Само това?
Поне едно благодаря за труда не можа да загубиш



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано26.03.02 16:17



blagodaria za vnimanieto, ne za truda
ot truda si, ti shte junesh, ne az



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.03.02 17:14



Нямам никаква вина.
Просто ми е приятно да си общуваме. Приятно ми е !



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано26.03.02 18:45



shtom zasiagash temata za vinata...nazdrave



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.03.02 19:24



Наздраве. Пия за твое здраве и тази вечер в реалността пак ще повторя



Тема Re: Бесовете...:)нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано26.03.02 21:52



добре де,ти знаеше ли за тях преди да "нахлуят" в теб....или влязоха и ти се представиха в последствие...?....питам,щото са ми интересни всякви "начала"....
за волята-трудно ми да си я представя....може би подхода ми е "грешен"....
кастанеда казва че смърта влизала през пъпа....още,че пипалата "излизащи" от там могат да се използват за какво ли не....
за "бесовете"-сигурен съм че се смеят на етикетчето което им залепих....
и нека се посмеят-смеха лекува....
дотука считам че са приятни същества-опровергай ме ако греша...
а сега кажи (ама по-задълбочено),какво казват за йогините,е и за нас дори....
пред мен изкачат "хиляди" въпроси ама успявам да ги здържам някак си...
нали знаеш,насила хубост не става.....
ама този ще ти го задам-може ли да си поръчаш пренастройка на органите....
или те вече се занимават с това...всъщност /интуитивно/знам че е така...
като спомена чакри-снощи ми хрумна че се е сбрало голямо количество енергия в 5-та чакра ,та за т'ва чувствам тези "буци" в сливиците....
изкашлях се МОЩНО... и после облекчение.....
от нея днес има само жалки остатъци...
ахх вие бесове-Благодаря ви!

...омммм...


Тема Re: Бесовете...:)нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано27.03.02 11:16




Нека да уточним. Те не влизат в мен, а в мой много близък човек. Аз контактувам с тях посредством него.
Ще те помоля да смениш името им. Заради нас не заради тях.
Излагаме се пред съществата.
Кастанеда казва още че пипала може и да нямаме или да са тънки и къси.
Ако питаш дали Те могат да ни поставят пипала, мнението ми е че могат , но те ще са безполезни за нас защото няма да можем да си служим с тях. Все едно Те да налеят вода в кофа без дъно. Могат и го правят така че да се възродят пипалата ни и докото това става ще се учим как да си служим с тях.
Те могат да работят с нас както ние с компютър-едни го могат, други малко трети съвършенно. Имал съм случай , когато помолих да говоря лично с един художник на една картина и той в началото много трудно ползваше говоримия ни апарат...за две три минути се оправи и се извини , че не го е правил до сега.
Така мисля аз от опита си който имам от контактите с тях. Но, дали е така си остава тайна.
Дали са приятни същества?
Добронамерени са към мен и близките ми.
Предствави си щом владеят и контролират емоционалните ни състояния / не само моите, невероятни случаи съм имал/ и чувства какво може да се случи при един разговор между тях и нас.
Усещане от наша страна за една голяма всеопрощаваща бащинска любов....можеш ли да си го представиш? Това е страхотен опиум за нас, дори бих казал е опасно. Няма на земята човек който да те накара да изпиташ такова чувство...следствията от това са различни, с това се внимава.
Това със сливиците ти се е случвало със сина ми
Почти съм сигурен, че имат намеса в лекуване на болестта ти, но дакато правят това тяхната цел е да ни научат как да се предпазваме от болести и грешки. Много малко ни трябва за да се научим да забелязваме точно какво се случва в нас.
Пренастройките на органите има ограничения някакви - не може и не бива да се постави двигател последен модел на Мерцедес върху купе на Запорожец?
Разбирам те за хилядите въпроси, с мен е същото.
За йогите ти казах, че това е предопределен Път.
Бих се опитал да ти отговоря на нещо конкретно и най ще ми е лесно, ако съм го обсъждал с Тях и след това съм го изживял и въпреки това то си остава моя отговор.
Ако ти е интересно ще ти разказвам различни случаи преживяни от мен, без да ги коментирам-от тях аз съм се учил. Смятай коментара ми и собствените си мисли за почти грешни. Истината е това, което се случва с нас, а не какво си говорим тук. Разгледай света безпристрастно около нас, прочети какво си пишем в клубовете и ще видиш че няма нищо общо-всъщност има, но то не е онова което пишем. Но, пък е интересно!

Редактирано от ПЪTниk на 27.03.02 11:21.



Тема ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано28.03.02 12:20



ок...
съгласен съм....
можем да се върнем на "неземни"-достатъчно неопределено ми
звучи на мен....
всъщност ако искаш,името ти го даи....все пак си ги
опознал по-добре....така че предоставям избора на теб....
та,като казах "опознал",се запитах-навит ли си някои път да
ме запознаеш с тях...събитието може да използвам
като "тласък"...не!неискам да ги (те) изпозвам за някаки си
користни цели или да погъделичкам самолюбието си,или
нещо от сорта....това е прост порив,копнеещ да се
удовлетвори от самосебе си....а и да си призная имам
съмнения за умишлено насочване към подобна идея...може и
да се лъжа,може би това е просто умствена спекулация,обаче
се почуствах длъжен да опитам, та за т'ва и питам...
и така след като си изяснихме с тебе темата за
покаянието,ще се обърна за момент лично към тях:
извинете ме неземни...
прилепих ви етокетче,но без лоши чувства-усетете т'ва...
оценявам търпението ви...
и благодаря за разбирането...
...омммм........
е....ще ми /ни/ разкажеш ли нещо преживяно -избери си някои
момент по твое осмотрение....
благодаря ти и на теб за търпението и за осмотрението...
п.п.абе не се ли ишеше с У последното?...

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.03.02 18:12



ОООООММММММ.....
Няма значение кое как се пише-подробности.
Сложна тема става тя нашата. И така и така се набутахме във фантастичното поне да го направим както трябва. Ще те помоля да си представиш една представа и след това ще те помоля да ми отговориш на един въпрос?
Представи си че Ти можеш да се разхождаш по човешката мисъл като по автомагистрала. Представи си, че можеш да въздействаш на който си искаш човек за каквото си искаш? Представи си че от всичките тези възможности си избрал, или си призван, или ти е наредено да лекуваш хората- болните хора.
Започваш да лекуваш и избраните от теб хора сами идват при теб / нали им въздействаш/. Сега се опитай да си представиш колко болни хора има, колко много тежко болни и прецени има ли по- голям проблем от тежко болен човек-за самия човек? Лекуваш без да искаш нищо срещу това, лекуваш и учиш чрез въздействия и с малко думи / вече си разбрал че човешките думи нямат голяма стойност за човеците-те бързо забравят какво говорят и много, много не вярват/
Такаааа ..представяш си , че ти много обичаш хората и тяхната болка е и твоя болка.
Представи ли си го вече.
Сега си представи че един добър човечец е много любознателно любопитен изпитва голямо уважение към теб и много желае да се срещне лично с теб за да си поговорите ей така за нещо много важно /за добрия човек/.
Ти обаче знаеш какво желае този добър човек, имаш му индивидуалната схема за развитие, виждаш му проблемите, виждаш и път точно как да му помогнеш и ЗНАЕШ че личната среща е безполезна в случая-излишна. Преценяваш че през времето докато си говорите празни приказки може да излекуваш много тежко болен човек?
След като си си представил всичко това и въпреки , че имаш възможности би ли направил такава среща с добрия човек? Това е въпросът ми към теб?
Предполагам и отговора ти вече, след всичките тези представи. И това е и моя отговор към теб на предложението ти за лична среща с тях. За съжаление аз и ти не можем да го променим или да определим със сигурност дали точно така ще се случи както аз и ти мислим сега?
При лечението на хората забелязвам някаква изборност от тях, но тя често не отговоря на моите критерии за добри и зли.
Здрав ли си приятелю, здрави ли са краката ти и ръцете ти, действаш ли и физически-можеш да си щастлив и да се радваш на красотата на света.
Ако не го можеш, и не си благодарен на малкото което имаш, то няма да забележиш и многото ако ти дадат?
Искаш ли да съдействаш на някой тежко болен за да го излекуват те? Искаш?
А, можеш ли да дадеш от собствената си енергия, частици, елементи, вещества от собственото си тяло за този за когото съдействаш? Можеш ли толкова да обичаш, дори и да знаеш, че бързо ще се възстановиш? Или искаш Те да го направят без ангажимент и усилие от твоя страна? А, струва ли си да го направиш за всеки?
Как се струпаха много въпроси наведнъж! Човек има ограничени възможности за възприемане и за себе си мога да кажа, че често съм бил препълван с информация и енергия и по Техните думи с наши изрази, бушоните ми са светели на червено.
Интересно ли ти е ? ...оммммм.....

.




Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано01.04.02 15:05



хммм...
за един момент усетих как "нивото"на тази беседа се смени-
ако долавяш за
какво ти говоря....
и така,не се съмнявам че си предугал отговора на въпроса
си,но поради "играта",която сме подхванали ще го дам тук
и сега....
тои е...не!и вместо да давам излишен мотив за него ще
разкажа
една дзенска историика...
един Учител,значи,задал на ученика си въпрос...ученикът
помислил и отговорил,както го чувствал...
Учителят поклатив глава в знак на съгласие и казал:много
добре!....
на другия ден задал същия въпрос на ученика
си...последния се зачудил защо го пита за същото
нещо отново и изказал предишното си мнение...Учителят
поклатил глава отрицателно...защо?-запитал се уч-
ика...защото отговора ти е мъртъв...ти не си същия /не
само по отношение на въпроса/,какъвто си бил "вчера"...
ти си Днес, а отговора ти е "вчера"....
...Не! е Днешния ми отговор,по отношение
на "вчврашното" ми предложение...продиктувано от "новите"
условия....
представих си идеално картинката,която рисуваш и Приемам
твоя избор...
оценявам и прямия подход за излагане на фактите...
казах ти по-рано,че се забавлявам и нямаше да е така,ако
не ми беше интересно.../това е също днешния ми
отговор/...

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.04.02 17:33




Няма да отрека, че ми е приятно разбирането ти.
А, вярването ти може само да ти послужи за да има с какво да сравняваш.
Все пак това е една по- разширена представа за живота.
Знаеш, че няма нищо случайно на този свят.
Може би тук е и отговора защо се заговорихме на тази тема.
Да се надяваме! Все още живеем.
Радвам се, че спести въпросите като : " По какво ги позна, че са от добрите?
Не ти ли се струва, че подведен и заблуден и че те подвеждат? " и още много подобни и безсмислени въпроси.
Явно си ги надживял.
Живота продължава!

Редактирано от ПЪTниk на 01.04.02 17:39.



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано01.04.02 22:23



шегуваш ли се!?.....
защо ми е да вкарвам в разговора и съмнения...? това би убило мохабета /неправенето ни,чрез правене/....
няма нищо случайно-наистина!..."врътката",която се заформя е доста...ъъъъ?....пленителна...
спестих ти тези въпроси но един друг ме тормози...
според това,което чух,ти имаш "схемата" ми....не!...не имаш,а виждаш....или по скоро я долавяш...
няма да питам какво точно има Там, а по-скоро искам да видя правилно ли съм разбрал нещата...
и според теб...,защо "тръгнаха" наТам "нещата"...?


...омммм...

Редактирано от omkara на 01.04.02 22:26.



Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.04.02 23:10



Не аз. Те имат схемата ти! Много ми е трудно да определя защо тръгнаха натам нещата. Предполагам че ти предстои преминаването на някакъв духовен праг, за всеки е различно прага и преминаването му.
Мисля, че вече можеш да се самонаблюдаваш и бързо ще установиш сам за какво става дума. Моят съвет е да не правиш излишни усилия, да се опиташ да запазваш в равновесие вътрешния си духовен мир, защото точно той ще бъде подложен на изпитание. Може би дълго време ще бъдеш в "безисходица" и още по сигурното което мога да ти кажа е че нашата човешка логика е най- лъжливото нещо/пази се от нея/. Предполагам че ще забележиш как нещата вече се случват изведнъж противно на всякакъв наш опит и познания в последния момент променени от Нещо. Мисля си, че Нещото ще те накара да Го забележиш още по осезателно. То ще разрушава стабилните ти представи и това няма да ти е хич приятно. Ако не се справиш сам , има вероятност да имаш възможност за разговор с тях и така да получиш още доказателства, че си на прав път.
Не зная!
Така мисля аз.
Но, всъщност какво ще се случи с теб ще ми кажеш ти след известно време ако сме живи и здрави.

Почти всичко си казахме. Не може да не си забелязал, че ни беше осигурена тази възможност и никой тук не се намеси в темата ни. Аз съм свикнал с тези неща и ги забелязвам. Това го направиха Те! Погледни колко пъти е четена темата и си представи какво се е случило? Защо, не зная!

Редактирано от ПЪTниk на 01.04.02 23:23.



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.04.02 12:15



Хм....
Е като как пък така няма да се намесим...
Мисля си, че Нещото ще те накара да Го забележиш още по осезателно. То ще разрушава стабилните ти представи и това няма да ти е хич приятно.

Това нещо на мен ми се случи преди години и ме държи до днес. Ошо се казва...
Ама го прави приятно....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ........................нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.04.02 12:37



Добре дошла. Къде беше до сега?
Не познавам добре Ошо! Теб познавам по- добре от Ошо. За него се опитвам да съдя от теб.
Знаеш, че пътищата са различни...и съдбите. Уважавам това което е твое и което си. Не ме слушай какво говоря, думите често служат за да прикрият истината.
Прочети там за приятното и душата това не се случва само при теб.
Много реални сълзи ще излязат от теб още в живота ти, много още ще се силиш от приятност да скъсаш сребърната нишка която те държи към нея, докато застанеш силна, неприкосновена, уравновесена и безмълвна. Няма друг път.



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.04.02 18:32



Бе ти не разбра ли, че за никого и за нищо не можеш да съдиш по чужди думи?
Виж какво става с християнството, което съди за Христос по думите на Лука, тоя и оня.
И какво става с нехристияните, които съдят за Христос по думите на християните.
Спри да правиш тази груба грешка относно Ошо. за другите не ме интересува.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано03.04.02 17:29



O!.....
светнаха ми няко неща...
този уикенд бях попаднал в "безисходица"-тотална....пълно объркване....
и се наблюдавах-щеше ми се да разбера какво ми става...
а то.....явно някои е бърникал по "схемата"....шегичка....
не мога да преценя защо се чувствах така-апатия ,примесена с особен сорт тъга...имаше и малки проблеми,но те бяха периферни...несъществени...абе,няма защо да опитвам да описвам "чувството"...всеки напън би увелчил усещането за "налудничавост"...
а и в корена на всеки напън усещам цел-еустременост за логично обяснение на нещата...
с 2 думи: луда работа...
да речем че имам "вероятен"отговор на въпроса ти защо се случи всичко това...смятах да пусна тема по въпроса днес ,ама си забравих цитатчето...
и като стана дума за въпроси,ето ти един от малкото останали /много са,но малко са съществени/....
това ли беше наумил да ми разкажеш.?..всъщност едва ли си си го наумил,при условие,че нещата тук възникваха спонтанно...
мисълта ми е....в основата на всичко,това ли бе целта/горното послане/?....вероятно не звуча пределно ясно....застанал съм в море от противоречиви усещания и мога само да се надявам да разбереш какво попитах...
и още нещо....благодаря на теб,че се свърза с мен....
благодаря на тях че са се свързали с теб....
но най-вече благодаря на себе си се,че съм в с-връзка с всичко останало,ако и да съм забравил какво е усещането от това....

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.04.02 11:59



Здравей Селеста,
От Ошо ли се научи да се обръщаш към събеседниците си с "Бе" ?
Нима не си прочела някъде от Ошо, че трябва да контролираш и въздържаш пренебрежителното си отношение към околните?
Големи думи всички го можем, но на дребничките нещица не сме способни.
В клубовете може и да се показва - не само да се приказва. Най- често приказваме това което нямаме и не можем , но показваме това което сме.
А, най- много от всички ти го правиш.
Продължавай говори ни за Ошо !



Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.04.02 12:09



Привет.
Пак сме там от където започнахме.
Уж заедно, но сами. Уж се разбираме, но усещаме, че това не е пълно и е временно. Думите не са ни достатъчни. Действията ни са като неорентирани и безрезултатни. Остава ни да се надяваме и вярваме, че зад тези неща има нещо смислено. Ако, случайно го осъзнаем няма на кого и как да го кажем.
Итересен свят?
Желая ти здраве и успехи!



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано06.04.02 12:43



привет....
не виждам нищо странно в това да сме там от кадето
започнахме...
все пак нали обикаляме в кръг....
или по точно спирала....понеже всяко поредно "завъртане" е
по-различно от предното такова....и сме или по-близко,или
по-далеч от своя/а и на другите/ център....
не се сърди че задавам подобни въпроси,като предишния
имам в предвид....
те /въпросите ми/ не винаги са съществени....не ме
слушаи ,като ги задавам...просто погледни в
посоката ,която сочат...
всъщност не търся отговори от теб....просто те ползвам
като средство...как ти би ми дал отговор на нещо,което е
вътре в мен...та нали аз съм въпроса и аз съм отговора
същевременно...
ти сам каза:"Истината е това, което се случва с нас, а не
какво си говорим тук. Разгледай света безпристрастно около
нас, прочети какво си пишем в клубовете и ще видиш че няма
нищо общо-всъщност има, но то не е онова което пишем. Но,
пък е интересно!"
е!.....за мен наистина е интересно...полезно и приятно...
какво по-хубаво мога да поискам,по пътя си към мен самия...
поздрав наи-сърдечен.....


...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.04.02 15:55



....оммммммм.....
Влагаме толкова много енергия и сили за да променяме действителността и виждаме, че не ни се отдава, и времето не ни е достатъчно. Всички така правим, така са ни учили и така ни учат. И собствената ни логика ни говори същото.
Мисля си, че ако влагаме същите усилия за да забележим красотата на заобикалящия ни свят ще постигнем наистина търсеното от нас щастие.
Ако изпитваме благодарност от малкото което имаме ще бъдем омаяни от щастието на голямото което ни се дава постоянно.
Ти говориш точно за това, нали!
Предполагах но, не очаквах да те срещна тук в клубовете.
ОМ ТАТ САТ



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано08.04.02 17:08



аха....
почти за това говорех....
казвам почти,понеже се оттърсих от илюзията че ме
разбират цялостно...
то аз не съм се разбрал напълно,а какво остава за
другите/които съм си аз/...
иначе си прав...прекалено много енергия отделяме за да
променяме непроменяемото,неизменното...
днес цял ден си играя на "биип"-всеки път когато се хвана
да поставя оценка на някого или да класифицирам нещо,си
казвам едно звучно биип...да се подсещам просто,че не
това е същественото....
по някое време бипките оредяват,става едно такова
леко...пеперудките пърхат краи мен,хората
минават....усмихвам им се....какво друго ми остава....
чак тогава може да се види колко са големи привидно
малките неща..../биип/...всъщност-"малки","големи"-пак
класификации някакви...
щура работа-казвам ти.../биип/
при тебе как е...?
писна ли ти вече тая тема...усетих как я закучихме по
някое време /биип/....
ади,че много се разбипках-на клаксон се превърнах...биип...
ама то било кат хълцането бре...:))))-не мож се оттърва от
него....

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.04.02 17:18



Ало, знаеш ли на какво си се превърнал, а?
На...бийп...бийп...бийп....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ........................нови [re: Selesta]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано08.04.02 17:33



ами,може и така да е selest-инke....
сигурно обичам свирчици да правя..../вече нищо не знам със сигурност.../
ти...?...не "бипкаш" ли понякога...в смисъл....абе няма да
ти давам смисъл,за да видя как ще го интерпретираш....
ще избълвам едно голямо БИИП към теб-без лоши/биип/
чувства и без добри/биип/ такива...:))))
малиии,спирам щото много хора има в залата...

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.04.02 08:59



Бииии..биииип Добър да е деня ти днес.
Кога сме закучвали в темата?
Днес пак се видях колко съм голям , необятен и непредвидим вътрешно. По цял ден гледам и наблюдавам в себе си и все нови и нови неща откривам. Все едно не съм аз. Много смесени и особени чувства изпитвам когато забележа как тук класифицираме нещата около нас и у другите, а не ги виждаме у себе си.
Как е възможно и нормално ли е да виждаме далеч от себе си, а в себе си да не виждаме?
Ние хората сме ДАЛЕКОГЛЕДИ
Ти ДАЛЕКОГЛЕД ли си?
Можеш ли да си представиш Селестинската пророчица с очила за корекция на далекогледство?
Бибиииииииттттт..



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано09.04.02 14:43



ахой пътнико....
тъпкано да ти се връща-пожеланието...
и виждаш ли...ето ти пример в движение....
знаех си ,че всъщност не темата се е закучила а аз....
сигурно защото навън съм гледал,а съм виждал себе си....
понякога усещам че участвам /косвено/ в предаването огледала....
ужким "виждам" другите,а то какво било...?...аз съм бил това...
и често съдим нещата /пак у другите/,които заклеймяваме у себе си....
явно максимата-пътя към другия минава през мен самия-работи с пълна сила,особено при човеците с предимна ориентация навън и закърняло вътрешно светоусещане....
и какво става всъщност...?...
колкото и навън да гледаме няма да видим нищо друго освен себе си...с разликата че това себе си е някакво фалшиво отражение на нас самите...
така че нормално е и не е нормално-зависи в каква степен ни служи ,а и за какви цели естествено....
а дали аз съм далекоглед-незная...ще се вгледам по-подробно и ще ти кажа....
за селестинската-мисля че нямаше да стане пророчица,ако не е коригирала "зрението" си преди това....
аиде,отивам да бибиткам...
бибииииит..........

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.04.02 20:20



Привет.
Ти забеляза ли , че ние двамата с теб сме най - напредналите тук в духовната сфера.
Как само сме успяли да се развием!
Другите не го могат като нас двамата
И взели да ни учат кое как е!
Аз за Селеста те питах, не за пророчицата.
Мислиш ли, че Селеста е корегирала "зрението " си?
Това момиче ме е впечатлило с упоритостта, волята си и убедеността с която води битките тук в клуба. Казвам ти , че и завиждам.
Еййй, никак не е хубаво да говорим зад гърба й, но аз си знам че тя ни чете и ни се надсмива. Какво още да поклюкарствам за Селеста?
Питай ме нещо за нея?
Опитвал ли си се да заловиш нещата в теб които те правят нестабилен и са по- силни от теб ? Залавял ли си у теб подобни неща, които нямат никакво обяснение и общоприета квалификация?
Бъди здрав!



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано09.04.02 20:47



Айде вие двамата къш от тук.
Че много се заприказвахте...
Отличници такива.
Отворете си темичка другаде...в православието например...много ще ви се радват там.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ........................нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.04.02 21:45



Добър вечер скъпа приятелко,
Ние искаме тук да ни се радвате. Ние сме вашата радост, как може да ви изоставим!
А, и така си ми паднала на сърцето, че не мога да те оставя нито за миг.
Разглеждах кармата си. С теб сме имали общи дейности в предишните животи.
Аз съм бил много гаден и коварен, пък ти красива и суетна.
Това за кармата ти го казах за да не си помислиш , че си ми паднала на сърцето защото само си чудесна жена сега или защото аз разбирам от жени.
Някога ще ти разкажа подробности.



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано09.04.02 22:04



Слаба ми е връзката и бавно ми зарежда. Особено теми с по 200 постинга. И чакам половин час-сакън да не изпусна нещо. И само, за да прочета твоя коментар по моята особа.

Пожали ме.
Къш тогава от тая тема. Направете си нова. В метафизика например. Аз и там чета.
От къде я четеш тая карма и от къде пък знаеш мойта?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ........................нови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.04.02 12:46



Затварям темата. Добър ден!



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано10.04.02 13:08



Време беше. Отвори друга.



Тема Re: ........................нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано10.04.02 17:48



ехеееех пътнико...
ти пак изкочи с теорийка,върху която не съм се замислял...
и ако продължаваш/ме/ да го твърдиш,другите ще вземат да се обидят,ако изобщо се хващат за "щуротийките",които коментираме тук....
ама какво те кара да смяташ така....аххх как само се нахрани егото ми....ииии....сега ако имаше и една духовна цигарка за затапка...
и за селесте.....амчи ти видя ли как ни гони от тука....ама то не става само с къш-къш...трябваше и ушетата ни да дръпне...
и смятам че на моменти наистина е коригирала "зрението" си...обаче сметките ми ,естествено се различават от действителността в която тя е попаднала....така че сигурен отговор може да даде единствено тя....засега обаче само пуска бегли забележки,а после кротко наблюдава от своя си ъгъл....
ще се съгласиш ли ако я нахакам в наща си категория /на напредналите/ -с извинение към останалите...
дори и да не иска ,ще я натикаме там със сила-нищо работа....

опитвал съм се естесвено....в корена си аз съм нестабилен,там няма никаква квалификация и общоприето обяснение....постига се чрез медитация,която колкото е лесна за създаване,толкова е трудна за задържане....
естествено,ако си нямал това в предвид,не се свени да ме коригираш...
ти улавял ли си подобни неща у себе си....
и преди миг случайно ми хрумна да те питам:какво би значело,ако сънуваш че ти пари върха на фонтанелата-следствие от капки на изригващ на близо гейзер?....не че има някакво значение-импулс някакъв....
айде отивам да се мотам на някъде...
п.п.к'во ще кажеш за предложението на селесте...?...

...омммм...


Тема Re: ........................нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.04.02 14:43




Не мога да ти отговоря защото темата е затворена
Напълно съм съгласен с теб да приемем Селеста в нашата категория -категорията на напредналите. Само искам да уточним защо го правим.
Единствената причина да приемем Селеста в нашата категория е защото няма друга категория! Аз не виждам друга категория. Ти виждаш ли?
Селеста познава няколко вида категории , но тук не става дума тя да ни приема, а ние нея.
Ако тя ни приема кой знае къде ще ни набута, но ние с теб сме добри хора и я приемаме защото сме добри хора с теб. Много искам да ме разбереш добре? Значи приемама Селеста в категорията на напредналите защото ние сме напредвали и добри, а не тя! Тя да не вземе да се възгордее нещо, че е в същата група като нас двамата!
Как различаваш вътрешните гласове при медитация-кое от къде говори? Зная, че не е говор , а усещане, но е говор!
Как определяш медитацията, като диалог или монолог?
Да, аз постоянно залавям нечисти неща у себе си, които са се проявили и продължават да се проявавят и аз нямам сили да ги контролирам напълно.
В мен остава едно особенно чувство на базсилие, вина и срам и си мисля, че тези чувства ми служат да помня и да не забравям, да събирам нови сили и да дебна подходящ момент да ги победя. Без чувството на вина и срам бих забравил бързо всичко това. Виждам как вината и срама тези негативни качества, които всички отхвърлят като безполезни и вредни, как се превръщат в градивни за мен. Виждам, че света е устроен съвършено.
Сънищата разделям на два вида-предизвикани от нас и от вън. Рядко сънувам и трудно ги различавам. Това не е по моята част!
Бъди здрав!



Тема Re: Теманови [re: ПЪTниk]  
Автор Katliin ()
Публикувано29.04.02 10:16




Privet Pytniche
Mnogo mi haresa napisanoto ot teb!
No na poslednia ti vapros, za horata, koito mogat, chte ti otgovoria eto taka: Ne se doveriavai na horata i to na virtualnite takiva, dori i da si mislisch che gi poznavasch dobre....Mnogo ot tiah sa eksperimentatori ili manipulatori i da atakuvat po edin ili drug nachi hora sas labilna nervna sitema, tova e varhovno udovolstvoe za tiah. Nadiavam se, che si me razbral?
VESELI praznici




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.