Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано08.03.02 13:31



Благодаря ти
Красиво е
За мен всеки ден е празник, така че не се притеснявай да ми честитиш всеки ден



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.03.02 17:10



Така ли? Утре какво ще празнуваме с теб? Утре?



Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано11.03.02 16:26



а честито и от мен тогава.....
изпращам ти цялата си симпатия....,ей така-безпричинно.......

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано11.03.02 16:36



..........
живо съм я......../ако е за мен адресирано по-горното/
добре е че си я згащила палавницата.....
другия път няма да и е лесно да се изплъзне не-волно....
ама пита ли се преди да отсъдиш /ония човек,а и оная,волята ти щурава/ своето вътрешно чувство.....,какво чувства,какво е "становището й" понастоящем.....щото май само това е единственото мерило за нещата около нас.....
и волята,която подозираш да не би да е прикритото ти его.....
щото ако е тако,то тя-волята ти или то-егото ти е ненадминат "прикривач"...?....
питам,за да ми се изяснят /а и не тебе тоже/ някои неща около пустото му осъзнаване......

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.03.02 17:36



Здрасти.
Нали това ти казвах, че няма осъзнаване. Просто се случват разни неща.
Не мога и да си помисля, че е възможно осъзнаване? На какво, има ли граници? До кога?
И ти като ми казваш, че се крият и аз не ги виждам наистина, какво да осъзная, как? Ако си осъзнало случайно , че се крият-ти защо ги разкриваш. Нека се крият щом им харесва. Изпусната работа ти казвам.
Карам я през пръсти вече-ако мога!
Ти как я караш-разкриваш ли ги или и ти като мен се опитваш да се правиш на контрольор.
Може да нямат билети и за това да си прикриват. Минала ли е такава мисъл през теб?
Непродупкани билети, Моля?



Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано11.03.02 20:58



chudesno!
izprashtai ia vinagi, kogato ia usetish i dano ia useshtash po-chesto i kum poveche hora



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано12.03.02 12:01



привет.....
както винаги ти пак ме удивляваш....
и да .....,прав си-нещата просто се случат......
такава е тяхната природа....
и защо изобщо си мислиш за осъзнаване...
то е като да имаш буркан с мед,да ти се яде медец,ала все да ближеш буркана отвън......
мислите ти са буркана....
и в това няма нищо сбъркано.....
буркана не е против меда......обратното е валидно тоже...
и именно поради буркана,можеш да имаш достъп до меда....
махаш тапата/капачката/ и лапаш до насита......
буркана няма да ти трябва....тои не е вафлена кофичка та да го дъвкаш и него,няма смисъл....когато се наситиш,затваряш го и го оставяш......до следващия път.....
и как да няма какво да осъзнаваш....
нали имаш себе си......е,да......има хора деиствително нямайки себе си,изгубили са се някъде.......уплели са се......
и ти имаш ли граници...?.....
и ако имаш,поради какво съществуват......
срещал ли си израза:границите на човещките възмойности са границите на собственото им въображение.....
ако осъзнаеш собственото си въображение,до къде ще си стигнал.....?
и мястото ти там статично ли ще бъде?....понеже въображението се развива....изменя се......до кога?абе изпусната работа,както ти каза....
Ако си осъзнало случайно , че се крият-ти защо ги разкриваш. Нека се крият щом им харесва.
наистина защо се крият.....кому е нужно да се крият.....и има ли файда от т'ва.....звучи ми като да е някаква печалба цялата тая криеница....нещо скрито за черни дни.....запас някакъв.......
виж какво се крие и защо се крие....не е нужно да се прави нещо със скритото....самото разбиране за него ще го обезмисли.....защото каква е печалбата,когато всичко е игра....и ако има печалба ,то тя е в самата игра......в действието му е майката......а не в равносметката.....не и в преценката.....преценката създава очакване,създава болка,напрежение.....болката е грешка в мисленето.....отстрани преценката и болката изчезва.....а с изчезването на болката ще изчезнат и всички кахъри....
извинявай за лиричното отклонение......май пак се отплеснах....и не говоря конкретно на теб....в известна степен говоря и на себе си.....това е просто наблюдение....
то и аз я карам през пръсти......и не контролирам нищо.....
само наблюдавам......
прикривачи без билети някакви.....
и кат спомена билети,любимия ми номер е да пътувам нередовен,ей така заради тръпката

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: TiAo]  
Автор omkara (щура буца...)
Публикувано13.03.02 18:07



опитвам се...

...омммм...


Тема Re: :)))нови [re: omkara]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 10:46



Здравей.
Ошо твой тип ли е ?



Тема Re: :)))нови [re: ПЪTниk]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.03.02 11:45



Ошо е мой тип. И си ходим сериозно с него...
Вчера си мислих колко е благосклонно битието към мен-да създаде такова прекрасно явление като Ошо. И да ми позволи да имам допир до него...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.