Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Значи...нови [re: Jeki]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.02.02 17:54



Чекай, чекай малко...
Защо бъркаш нежеланието да се спори до безкрай с хора на противоположното мнение, които нито ти ще убедиш в твоето, нито обратното, със затварянето.
Когато някой мисли, че знае, е неспасяем. Тогава защо говориш с него-ти специално.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Заявлениенови [re: ayтcaйдep]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.02.02 17:56



Ъхъ...и слава богу...защото все още се идентифицирам с глупавата си част. Добре, че тя не може да претопи другата.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Значи...нови [re: Selesta]  
Автор Jeki (Хобит)
Публикувано11.02.02 17:58



Надеждата крепи човека.
Просто така съм устроен.
Вярвам, че всеки може да резбере, рано или късно.

Аве Цезаре


Тема Re: Значи...нови [re: Jeki]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.02.02 19:16



И аз вярвах.
Желая ти успешно вярване.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Заявлениенови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано11.02.02 20:49



Е това е синдрома на шопите Вие затова ли говорите за себе си в множествено число?




Тема Аз съм проста и не знамнови [re: Selesta]  
Автор ()
Публикувано12.02.02 14:20



За това би ли ми казала какво значи:
Пусни хляба си по водите... след време ще го срещнеш. Цитатът не е точен.
Наистина се опитвам да разбера какво значи това.



Тема Re: Аз съм проста и не знамнови [re: yф]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.02.02 16:19



Отдавай енергия, течи. Ако я пестиш, не получаваш и в замяна.
Раздавай енергия и не очаквай в замяна, не я мисли, не я пресмятай. Ще ти се върне удесеторена.
Това значи.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Аз съм проста и не знамнови [re: Selesta]  
Автор ()
Публикувано12.02.02 19:50



Да, звучи логично...



Тема Re: Заявлениенови [re: Selesta]  
Автор Henykucm (I don't care)
Публикувано12.02.02 20:39



Eх, точно сте засегнали нещата, за които и аз си мислех. Вижте това:


Изглежда, че в живота има такива, които не знаят и които не знаят, че не знаят. Те са като деца. Нахранете ги.
После изглежда, че има такива, които не знаят и които знаят, че не знаят. Те са склонни. Научете ги.
После изглежда, че има такива, които не знаят, но които мислят, че знаят. Те са опасни. Избягвайте ги.
После изглежда, че има такива, които знаят, но които не знаят, че знаят. Те са спящи.
Събудете ги.
После изглежда, че има такива, които знаят, но които се преструват, че не знаят. Те са актьори. Радвайте им се.
После изглежда, че има такива, които знаят и които знаят, че знаят. Не ги следвайте. Защото ако знаят, че знаят те не биха ви оставили да ги следвате. Но се вслушайте много внимателно в това, което имат да кажат, защото те ще ви напомнят онова, което вие знаете…



За тези от третия тип пише, че трябва да ги избягваме. Но и аз мисля, че не е нужно да се затваряме. На тях не трябва да им се казва, а просто да им се показва. Няма смисъл, Селеста, да им обясняваш кое как е и да говориш на ума им. Просто им го покажи. С дела. Пък когато дойде време, те ще разберат.



Тема Re: Заявлениенови [re: Henykucm]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.02.02 21:36



Това е просто чудесно. От къде е?
Изведи го в отделна тема...иначе аз ще го направя...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.