Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Заявлениенови [re: xaмeлeoн]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.02.02 12:04



Ти си последния, когото съм имала впредвид.
С теб винаги може да се говори.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Заявлениенови [re: P.R.N.]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.02.02 12:07



Не разделям хора, а състояния.
Един и същи човек може в един момент да е търсещ, в друг-знаещ и в трети-само да си мисли, че знае.
Друг е въпросът, че тези три състояния са в различни съотношения при различните хора. При някои преобладава мисленето и самочувствието от илюзорно знаене...
Вътрешният ми усет ми ги показва.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Моля те! Недей!!!нови [re: Sin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.02.02 12:09




направо да ти кажа, мислех да пиша, че и със себе си отказвам да говоря, когато много знам...
Ама реших, че това не интересува участниците в клуба.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема А така...нови [re: Selesta]  
Автор Sin (.)
Публикувано10.02.02 12:17



Ми ти все много знаеш..,



Тема Що се косиш, като ще ти мине!?нови [re: Selesta]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано10.02.02 13:51



Селесте, жрице на толерантността!
Що се косиш за това, как да изживееш Пътя?
Той е единствено твой и само ти можеш да се отклониш от него. Останалото... са играещи прашинки в слънчев лъч.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Заявлениенови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.02.02 13:53



Здравей скъпа приятелко.
Как спа? Сънува ли прекрасни сънища?
Това което си написала от Ошо ли е ? Ошо не е ли казал някъде, че тези които ЗНАЯТ нищо не търсят, защото ЗНАЯТ къде е!
И тези които ЗНАЯТ са прави като мислят че ЗНАЯТ.
Ако си разбрала какво си казала ще останеш без комуникация, защото няма такива хоря каквито ти определяш.
Колкото и да ми е чудно аз те разбрах.
Не разбрах ще комуникираш ли с мен?


Докато не осъзнаваш какво казваш, не може да направиш верен избор.

Редактирано от ПЪTниk на 10.02.02 13:57.



Тема Re: Що се косиш, като ще ти мине!?нови [re: valsodar]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.02.02 14:10



Може пък един участък от пътя да ми е косене.
Мой си е пътя, ще си се кося, колкото си искам.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Заявлениенови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано10.02.02 15:36



Ne... mnogo chesto urocite nikak ne ni powigat duha... na pyrwo wreme
Iskam da kazha, che e newyzmozhno da powtarjash edno i syhsto do otmaljawane, samo zashtoto otsreshta ne se projawjawa dori minimalno zhelanie za razbirane... Towa umorjawa i do nikyde ne wodi...
Dokato kogato sreshtu sebe si imash chowek, chiito um i duh sa otworeni da poemat i da predawat... komunikacijata ne struwa nikakwo usilie i ima polza i za dwamata.
Spomnjam si, che ti kaza, che klubovete ne sa mjasto da se uchim, a mjasto da pokazwame kolko sme naprednali. Ne moga da se syglasja s teb. I tyj kato za men obmenyt e wazhen, poddyrzhasht... i mnogo sym izrastnala imenno s pomoshtta na tozi obmen... sym blagodarna i otworena za wsjaka kritika i zabelezhka, otprawena kym men...
Wsichki znaem za komunikacionnite problemi w klubovete i sym napylno nesyglasna s twyrdenieto, che se dylzhi na Interneta (znam ot sobstwen opit, che ne Interneta spywa komunikacijata, a nie samite i ponjakoga dori sme oshte po-spynati na zhiwo, otkolkoto tuk...) Ta misylta mi beshe, che edwa li i za w bydeshte shte prekysna komunikacijata s kogoto i da e bilo, oswen w moment, kogato prosto se stigne bezwyzwratno zadynena ulica, no strashno mi se iska da ima malko poweche projawa na priemstwenost, malko poweche otworeni syznanija i malko po-malko zhelanie za izjawa... inache wseki wid komunikacija se obezsmislja...
Towa e.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Заявлениенови [re: Selesta]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.02.02 16:59



NC
НК

Това съкращение значи Нямам Коментар.
Отговор ще е на всички постинги на хора, в състояние "всичко знам".
Когато човек е в това състояние, той не приема, така че отговорът е безмислен.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Заявлениенови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано10.02.02 17:09



От тази гледна точка е така...... но представи си, че ти попаднеш в ролята на човек на който му обясняват много пъти нещо, а пък ти не разбираш или не че не разбираш, ами не споделяш това, което другия ти казва...... и тогава идва отдръпването, иначе ще има зацикляне





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.