Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Смисълът на животанови  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано09.02.02 14:23



Смисълът на живота на човек се състои в това да реализира своите истински желания, действайки активно и получавайки при това положителни емоции, радост и удовлетворение от своите действия.
Верищагин

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Смисълът на животанови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.02.02 15:00



Снощи късно един гадняр реализира истинските си желания, беше много активен, получи положителни емоции, радост и удовлетворение от действията си с които ми счупи главата и едната ръка.
Сега семейството ми ще страда защото много ме обичат и аз дакарвах единствените им приходи за нормално преживяване.

Това го пиша до теб, а ти го предай на този Верищагин.
Семейството ми ви поздравява за така точните определения за живота.



Тема Тъкмо щях да репликирам на Селеста,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Sin (.)
Публикувано09.02.02 16:07



че според мен е трябвало да вложи поне капка усилие в този постинг и да изпише не истински, а истински или истински.

Ти откъде знаеш, че гаднярът снощи е реализирал истинските си желания?
С едно ще се съглася- че ще те боли независимо от истинността на неговите желания. Съжалявам. Но темата беше за смисъла на живота, или?



Тема Re: Тъкмо щях да репликирам на Селеста,нови [re: Sin]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.02.02 16:44



Привет.
От къде зная ли? Ми аз да не съм като теб. Аз на Селеста й вярвам-тя ми каза.
Това с болката е истина. От едни учители научих, че на всички ни тежи.
На силните-тежък товар.
На слабите-лек.
Тежестта е еднаква.
Нали не мислиш, че да не боли е единствения смисъл на живота?



Тема Re: Смисълът на животанови [re: ПЪTниk]  
Авторбeзимeннa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 17:35



... и как се случи?! ... ти си стоеше кротко и мирничко, а пък той "грубиянинът" ти се нахвърли?! ... нима си мислиш, че нещата стават едностранно?! ...

... определенията може да са точни, но не са еднозначни и повсеместно приложими ... прояви малко гъвкавост ...




Тема Re: Смисълът на животанови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано09.02.02 17:59



Това какво е свързано с Ошо? Трябваше в Окултизъм да го пуснеш




Тема Re: Смисълът на животанови [re: бeзимeннa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.02.02 18:30



На упрекът ти ще отговоря така както мисля:
Строги , неумолими и справедливи закони управляват света. Няма случайни срещи, случки, човек , те не са ни приятел или враг - те са наши Учители!
Това за причините и следствията, за гъвкавостта ...
Всичко казано до тук от мен и теб, на оправдава злите деяния и те не могат да се нарекат смисъл на живот.



Тема Re: Смисълът на животанови [re: ПЪTниk]  
Авторбeзимeннa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 19:03



... хей пътниче, в думите ми не съм влагала упрек ... единственото, което ми се искаше да чуеш е, че всичко е ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ ... не се и съмнявам, че си даваш сметка за специалното място на всяко събитие в живота ни ... искаше ми се да изразиш по цялостно събитието ... смущава ме единствено това непрекъснато окачествяване на ответната страна като "гадна" ..." зла" ... иска ми се да поговорим за това, ако искаш разбира се ... С_МИСЪЛът на живота е и в това ... аз не съм ти съдник ... а просто спътник ...



Тема Re: Смисълът на животанови [re: Selesta]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано09.02.02 19:17



Хората са потопени в енергоинформационно поле. Което е наблъскано в човешкото общество с енергийни паразити. Егрегори. Те са ни обхванали като с пипала и ни карат да не живеем нашия живот, да не преследваме нашите истински цели, да не сме себе си.
Първата задача на човек е да се откъсне от този енергоинформационен паразит, да осъзнае себе си и истината за себе си.
Едва след това може да осъзнае истинската си същност и цели. И тогава се свързва с по-високото, светло и чисто енергоинформационно поле. След като се е изчистил.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Смисълът на животанови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано09.02.02 19:39



Я разкажи нещо от практиката ти на изчистване, как я правиш?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.