Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Пoлeт]  
Автор Henykucm (I don't care)
Публикувано13.02.02 18:20



Супер!
Само да те питам- Тай Дзи ли тренираш?



Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Selesta]  
Автор Henykucm (I don't care)
Публикувано13.02.02 18:24



Чудя се, какво става тогава с този съвет(??) на Ошо известно време да казваш само "Да"?



Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Octarine]  
Автор Henykucm (I don't care)
Публикувано13.02.02 18:28




Много ми хареса
Обвиниха ме, че не съм достатъчно гъвкав и че трябвало с повече такт да се нагаждам
Та затова и повдигнах темата. Интересно ми стана и Ошо ли това е имал предвид като е казал, че "Човек е мислеща тръстика"



Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Пoлeт]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 18:47



Towa ne bilo za Osho, onowa ne bilo za Osho...
Towa e wse edno da kazhesh, che towa ili onowa njamat mjasto w zhiwota.
Wsjaka tema e za Osho...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Henykucm]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.02.02 20:34



Да се научиш да се отваряш и да видиш, че нищо страшно не се случва в това състояние...
Човек обикновено е като настръхнал таралеж. Пази се от всичко, което идва отвън и не е съгласно неговите досегашни представи. Състояние не знам, ама си мисля, че знам...
Всяко ново нещо в началото се посреща на нож...доже имаше и такова изказване на някой си-всяко откритие в началото се посреща с това не може да бъде, през-може би, до приемането му.
Наблюдавай се, бъди нащрек към себе си и ще видиш колко път казваш да на нещо, което противоречи на разбиранията ти-точно николко...
Досегашните ти знания са те обсебили, създали са система и схема в теб, която ти пречи да видиш всичко, което и противоречи.
Християните виждат библията, труден си вижда книгата, лексо вижда Висарион...
Затова са и споровете и никой на никого нищо не доказва, защото не знае, но знае, че знае...
Кажи-не знам-това ще позволи на останалия свят да дойде при теб.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Henykucm]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.02.02 20:41



А кой може да ти каже какво е имал впредвид Ошо?
Само някой, дето не знае, но си мисли, че знае.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Selesta]  
Автор Henykucm (I don't care)
Публикувано16.02.02 18:37




И все пак вашите интерпретации ми бяха от полза.
Аз си мислех само за мойте си неща и не можех да погледно от друга гледна точка.
А сега ми разширихте малко мирогледа



Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Octarine]  
АвторПoлeт (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 00:01



Хм,интересна интерпретация!
Аз пък си мислех,че трябва да е точно обратното,ама кото се замислих...май и това става,зависи как ще го погледнеш.Но не мислиш ли,че точна в наличието на ръбове във вътрешноста се крие истинският смисъл на живота.В сблъсъка,в пречупването,в победата...Естествено,не над някой друг,а над самия теб.Да калиш волята си,да я направиш по-здрава от стомана,да баде най-силното ти оръжие.Тогава и ураган дори няма да може да те събори.Нали за това са всички тези медитации,асани и кати.Не символизира ли Кундалини точно това-волята,която приема нови измерения,превръщайки се във виша интелигентност,във божественост...безкрай...Отначало е подвласна на нисшите инстинкти,не може да бъде котролирана,змията се крие в гениталиите,но...Всички знаете за после.Всеки си избира собствен път да я вдигне.И ето че идва мига,когато змията достига ума,вече е изцяло под контрол,а следващото стапало...Кой би могъл да коже за него!Последната чакра и др.такива,само че не е май-точно така...





Тема Re: Ето какво имах предвиднови [re: Пoлeт]  
Автор Octarine (светлина)
Публикувано17.02.02 13:05



да може и така да е
аз обаче им се радвам на ръбовете в мен, на низшите инстинкти, на неконтролираните импулси. не мога да натисна нещо надолу, за да се издигна (макар че сигурно и така става), мога да обединя всички части в едно, да ги направя по-фини и по-леки и така да излетя нагоре.
ако имаше само един начин, нямаше да има нужда от всички нас, нали? и двама трима щяха да са достатъчни, иначе е само безмислено повторение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.