Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ОШО се четял от хора, които са нещастни...  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано13.01.02 03:20



Такова мнение се излага в клуб Администрация на дир.бг...
Аз сам ви нещо като защитник там...

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: KAMAEЛ]  
Автор P.R.N. (новак)
Публикувано13.01.02 03:32



Ошо няма нужда от защитник, още по-малко хората които го четат.
Те са надраснали животинския си инстинкт да бъдат част от стадото, било то и стадото на "щастливите".



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: P.R.N.]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.01.02 12:33





Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: KAMAEЛ]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.01.02 12:34



Darling, sega blagodarni li trjabwa da ti bydem?

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: KAMAEЛ]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано13.01.02 13:00



Има такъв момент Ти защо мислиш е залял България? Поради щастливите хора ли?




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.01.02 13:37



Zashtoto e istinski, a horata tyrsjat istinata

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано13.01.02 13:47



Верно е, че търсят истината... но както винаги излиза, първо попадат на лъжеистината и чак тогава осъзнават, къде всъщност е била тя И не е случайно това
Дай ми пример за това, какъв е примера на Ошо за живот? Как трябва да се живее, според него?




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.01.02 15:55



Lexi, mnogo se izhitrjash.
Wsichko, minalo prez men, weche ne e Osho. Ako iskash Osho w chist wid - bjagaj da chetesh!
Ako iskash da wididsh kakwo mi e dal Osho na men: naj-wazhnoto... spasil me e ot samata men. Az ne sym oshovist. Towa bi me ogranichilo. Obicham go kato Uchitel. Mnogo go obicham. Nauchil me e da obicham.
Lexi, Osho ti dawa oswobozhdenie, osyznawane, ljubov. Ako si gotow da poemesh, razbira se. A ti samo se butash mezhdu shamarite. Ne si za Osho, zashtoto ne si otworen. Ti si ogranichen w sobstwenite si ramki. Osho e swoboda, lexi. Ne njakakwi prawila. Pri nego njama trjabwa. Edinstwenoto trjabwa e da zhiweesh w harmonija sys sebe si, sled kato si se sebeosyznal. No towa idwa samichko, njama nuzhda Osho da ti go kazwa.
Horata, prieli Osho, obiknali Osho, osyznali go i posle oswobodili se ot nego - towa sa shtastliwi hora, lexi. Zatowa ne sym syglasna s teb.
Na teb ti trjabwa plan-programa. Ne si za Osho, toj shte ti dade swoboda. Da bydesh sebe si. A ti ne ja iskash. Swobodata e plasheshta - tja e swyrzana s neizwestnoto. Da se gmurnesh w neizwestnoto. Tam e smyrtta. Tam e obnowlenieto. No ti ne iskash nito smyrt, nito obnowlenie, nito promjana. Ti iskash stereotip. Plan. Zakon. Kato pri Visarion, nali? Tochka po tochka.
Bydi sebe si, kazwa Osho... a ostanaloto prosto se sluchwa...

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано13.01.02 16:06



Люсид, бях вече при Ошо И аз чувствах и мислех точно като теб и то доста време Чел съм му книгите, практикувал съм някои негови медитации ......... и после осъзнах, че всъщност след това идва Закона, Истината....... аз съм свободен Люсид Ошо може да ти бъде стъпало за по-нататъшно развитие и ти го признаваш, но само толкова... продължавай да търсиш, защото той не е крайната точка и всъщност света около нас е много по-различен от възгледите на Ошо и ти сама ще го разбереш




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.01.02 16:14



Lexi, az ne tyrsja, az sym. Blagodarenie na Osho, na Don Huan i na mnogo drugi, no i blagodarenie na sebe si. Zashtoto imah silata da priema smirenieto. Da zapochna da obicham. Da se otdam. Imah silata da pusna sigurnostite i priwyrzanostite. Ne dokraj, razbira se. No donjakyde, kato za nachalo. Imah silata da se wpusna w prikljuchenieto Zhiwot, da byda zhiwa. I da se izprawja pred strahowete si. Towa e pyt. Neizwyrwjan. Ne znam, nakyde wodi. No e pyt sys syrce i az sym shtastliwa po nego.
Ne mislja, a znam.
Osho njama wyzgledi.

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано13.01.02 16:17








Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: KAMAEЛ]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.01.02 19:45



Е то те затова така мислят-щото ти си ни защитник.
Боже, пази ме от приятелите ми; от враговете сам ще се пазя.

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.01.02 19:49



Ошо не е края...Ошо е началото...
Прав си.
Но не си достигнал до края на началото. Спрял си по средата и си се прехвърлил в друга матрица.
Ощо ти е дал тласък, но не си имал търпение.
Сменил си матриците само. Една по-лоша с друга по-добра.
Лексо, матричаря...

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 21:20



Zvuchi smelo - dano da e i practika.



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 21:25



Vqrno e !
Ako izvadish edno kanarche ot kletkata navun, v koqto to e givqlo cql givot, ima realna vuzmognost to da ne preodolee shoka i da umre ot razriv na surceto !!!
Neveroqtno nali?



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 21:30



Da lex, i za men ne e lesno, no Priqtelu, zashto ne pustnem na svoboda tova, koeto e suzdadeno da leti, a nie da produlgim putq si do kraq na masata, kudeto, ako imame dostatuchen kurag mogem da slogim kraj na dejstvieto na gravitaciqta.?



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Passager]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 12:28



Да го направим Но сигурен ли си какво означава това?

Защото докато го правиш ти живееш в една помиина (с извинение) яма....... ядеш помиина храна..... дишаш помиен въздух.... говориш с хора, които те замерят с помия........
И ти ще се правиш, че не си тук..... да, възможно е но това е робство....... искаш ли да живееш все още сред тази яма?
Проблемите са много по-дълбоки от това човек да се настрои психически и да се издигне над другите........ това е най-лесното приятелю....... но можеш ли да промениш начина си на живот? Можеш ли да създадеш твоя система, така както я чувстваш и да подсигуриш бъдещето на децата ти? Можеш ли? И твоите деца ли ще ги оставиш в тази помиина яма?..........................




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 12:33



Незнам кой е по-зависим от матрицата - ти или аз......... ти си се интегрирала успешно и няма да се измъкнеш вече, ти си роб
Дишаш лайнян (с извинения) въздух, ядеш лайняна храна, хората те замерят с лайна...... а отгоре на това, ти поддържаш тази матрица........ и дъщеря ти ще го прави
Искаш ли това? Или казваш ти в мислите си си на друго място и не ти дреме за другите? Роб си ти, роб
И какво ще ми кажеш? Че си се приспособила ли? Глупости на търкалета! Не можеш да се скриеш от лайната Но вече е късно за теб............. в момента се готви нещо в България....... готви се излизане от Матрицата...... искаш ли и ти да бъдеш в това начиние? Едва ли ще поискаш да се промениш Твърде ти е удобно в апартамента пред компютъра

Редактирано от lex на 14.01.02 12:36.



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано14.01.02 12:48



lexi, znaesh li, Selesta e mnogo, ama mnogo prawa... nie sme razlichni swetowe, wseki za sebe si - ti, az, tja... otkraj wreme e taka i taka shte si ostane...
ponjakoga se presichame... towa, che sega zhiweem zaedno na tazi zemja, ot gledna tochka na bezwremieto e kratka presechka po pytja. wsichko, koeto mozhem da naprawim, e da dadem, kakwoto imame i da wzemem, kakwoto ni dawat...
ot tezi prepirni njama smisyl. towa, koeto e mojat pyt ili nejnijat, ne e twojat.
ima hora - spytnici - po pytja... wsekimu - swoite... na tjah naj-mnogo mozhesh da dadesh i ot tjah naj-mnogo shte poluchish.
nedej... stiga weche... ne bydi propowednik... zhiwej towa, koeto te prawi shtastliw... i ostawi nas da bydem shtastliwi po nashite nachini...
hajde, s usmiwki

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 12:55



Какви светове? И да ги има... ти в момента си на Земята..... В ума си можеш и да си в центъра на слънцето.... докато тялото ти гние....... но ти знаеш ли колко е дълбока връзката между тяло, ум, душа? Много е дълбока...... и ако едното не се развива както трябва, то и другото е болно..... та за каква свобода ми говориш тогава? Или си викаш..... този живот не успях, ще чакам другия? Това е робската философия...... осъзнай се, макар и на теб може да ти е трудничко, в Германия по-добре се живее в Матрицата Но все пак избора си е твой...... незнам, може би някой ден ще се сепнеш и ще се усетиш накъде вървят нещата




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано14.01.02 13:07



lexi... ti ne chetesh kako pisha, chetesh kakwoto iskash da widish...
ne swetowe... njakakwi dalechni.

ti si swjat
tuk. sega.

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано14.01.02 13:08



Лески, какво ти става днес човече, какво е това черногледство и депресия?
Тук говориш че живеем в лайна, в предния постинг - в помия, замерят ни с тях. Ама и аз живея тук, недей така - по мене хвърлят само цветя и наоколо ми ухае на рози, сериозно. Я провери дали не сънуваш. Ама ще се събудиш, вервай ми.
Красотата е в очите на гледащия!



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 13:13



Добре... съгласен съм с теб Но можеш ли да слееш твоя свят с света в който живее твоето тяло? Защото този свят е неизменим както виждаш, има си определени закони, които ако не се спазват виждаш каква деградация настъпва...... та можеш ли да направиш сливането?
Това е големия въпрос и предизвикателството, а не да се отнесеш в някакъв въображаем свят и да имаш въображаемо щастие Всичко е свързано..... запомни това!




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано14.01.02 13:17



lexi. mnogo delish. ne si cjalosten. goworish naizust, che wsichko e swyrzano, no ne chuwstwash kakwo oznachawa towa. az - s wsichkite si 7 tela, deto Selesta gi powtarja - sys swoite Duh - Dusha - Tjalo... lexi... towa ne e 'mojat' swjat.
az sym tozi swjat...
i sym naprawila sliwaneto... to stawa postepenno... dylboko, po-dylboko... po...
a ti se delish - mislish, dejstwash, pomagash... no ne ot centyra si, a ot pozicijata na satelit w orbita...

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Eднa лeля]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 13:18



Радвам се на щастието ти

Но нима се храниш природосъобразно? Нима дишаш чист въздух? Нима не виждаш бъркотията и разрушението на природата?

И аз съм радостен, аз не съм тъжен човек и този, който ме познава знае, че аз съм винаги усмихнат и спокоен, депресия ме е хващала два пъти досега в живота ми

Пиша такива неща, за да събуда някои хора тук, защото повечето са заспали и унесли и не виждат какво става около тях, което непосредствено им влияе, защото не можеш да се отделиш от света.. той е в теб и ти си в него и неговото състояние влияе директно върху теб...




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 13:22



Не деля, а точно обратното Опитай се ти да бъдеш цялостна, защото виждам, че пренебрегваш света около теб
Иначе за това, което говориш за телата съм съгласен с теб... не виждам защо да спорим




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано14.01.02 13:27



ne, ne prenebregwam.
ne delja sebe si ot tozi swjat.
sym tozi swjat.
grizhejki se za sebe si i za wryzkata si s Boga, naj-dobre se grizha za sweta.
wizh w oklutizym temata za kletkite i cjaloto, zaradi teb naj-weche sym ja pisala

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Lucid]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 13:31



ок




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано14.01.02 13:48



Багодаря ти за споделянето.
Забележи само, че аз съм щастлива не защото дишам чист въздух и света е подреден. Аз съм щастлива ВЪПРЕКИ че дишам мръсен въздух и наоколо е бъркотия. Т.е. моето щастие не зависи от околния свят и не е благодарение на него, а въпреки него.
И "щастлива" не е точната дума Лекси, нещо по-различно е .
Обичай света такъв какъвто е. "Не твоята воля, а Неговата", а Неговия промисъл е света да е точно такъв. Сега ти Бог ли критикуваш?



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: KAMAEЛ]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано14.01.02 13:55



Da, absolutno sym syglasen s tova. S edno malko utotchnenie - ne samo Ocho, no i bibliata, korana i vsitchko ostanalo se tchete ot hora, koito se nechtastni... Inatche ot kakyv zor chte gi tchetat tia gluposti?
Pozdravi.



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Eднa лeля]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 13:55



Не бих си го и помислил

Хората критикувам, защото те са създали цялата тази система, защото те унищожават природата, защото озоновия слой над европа вече е започнал да се пропуква...... не разбираш ли какво става? Унищожаваме дома си!

Обичам света такъв какъвто е, но не обичам как хората се отнасят с него. Безразличен ли да съм? Да се правя, че не ми пука? Колкото повече хора осънаем това, толкова повече ще можем да повлияем на цялата тази деградация. Никой не задължавам да се променя, но този който люби Бога и света в който живее, ако му е мило за планините, които лятото изгарят и страшно много други мръсни неща, то този човек не може да остане безразличен и безчуствен към това.




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано14.01.02 14:19



всъщност е точно обратното. всяка медитация те насочва непрекъснато към настоящия момент, към обстановката около теб, все едно че я виждаш за първи път. вече няма сън навяве, не си мечтаеш непрекъснато да бъдеш някъде другаде, не си разказваш приказки за това което би могло да бъде...въобще скучна работа, ако го гледаш отстрани, но е най-живото и прекрасно нещо ако го преживяваш ти. затова съм много благодарен на ошо за начина по които успя да ме зариби с присъствието си. предполагам (което означава че май греша), че хората които обичат ошо и са го приели по някакъв начин, не си губят времето да слушат и колекционират чужди мнения, по начин които може да ги разколебае и откъсне от това което сами са преживяли. така че дилемата май е в -- лично преживяване -- чуждо мнение. а ако не само са чели ошо, е ясно кое ще наделее.

най-големият риск е да не поемате рискове


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.01.02 14:32



Не виждаш, не чуваш и вие ти се свят...
Ядеш чиста храна, дишаш мръсен въздух, пиеш преварена водица и пасеш...Висарион...
Или другояче казано-никой от нас не е чист в момента.
Никой не е чист в седемте си тела...напълно...
Ти си пречистваш физическото тяро и замърсяваш съзнанието си, други си пречистват съзнанието....
Идеалният вариант е да пречистваш всичко-така е.
Но, ако не е идеалният, по-добре е чисто съзнание, отколкото чисто тяло.
А ти не чисиш съзнание-ти го замърсяваш с нови матрици.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано14.01.02 14:46



като казващш че не критикуваш Бога, а хората, е все едно да казваш, че не критикуваш човека, дето си е сложил такава скъсана шапка, а критикуваш самата шапка.
Аз те разбирам, ние все пак сме малко повече от една шапка /дали?/, но какво повече можеш да направиш, освен сам да не замърсяваш природата например. Но ако това е плана на Бог, ако точно тази цивилизация, която ни кара да ползваме найлонови торбички, е пътя на Бога, и най-накрая, ако всичко това е точно така, за да се унищожи точно тая цивилизация - ами добре, значи така трябва да бъде, това е Неговия план. Откъде знаеш че не е за добро?



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Eднa лeля]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.01.02 15:06



Висарион му е казал, бе.
А той вярва на Висарион повече, отколкото на бог.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Selesta]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано14.01.02 15:19



Ама и аз четох Висарион, пък на мене не ми каза такива неща.
Ха сега де, ама то през опушено стъкло вижда ли се розовия цвят?



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: MetatronHearth]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 16:18



Мога само да ти кажа, че да намериш себе си, можеш единствено чрез делата си, защото те показват в какво състояние е твоят вътрешен свят.... огледай се около себе си и ще видиш себе си. Ти се проектираш в околното пространство и виждаш всичко с твоята гледна точка, с твоя мироглед. И в зависимост как се променя обстановката около теб, то ти така и се променяш.... но има и много препятствия, които "съдбата" ти праща за да "провери" доколко си такъв за какъвто се представяш. Всъщност ти сам си ги създаваш тези ситуации.
Но единственото правило за всеки човек и това, което го различава от другите е, че всеки живее така както усеща и така както сметне за добре.
А трябва ли да се съдим помежду си, заради това?
И не е ли признак за болна психика?




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Eднa лeля]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 16:30



Бог не се намесва в делата на хората, ако се мешаше то нямаше да сме свободни.
Но всеки действа от позицията на собственото си съзнание и осъзнатост за това което става около него.
Не всеки е готов да се измъкне от удобното си гнездо и да тръгне като апостол да проповядва и да спасява планетата, не всеки е Левски. Но както казах това зависи най-вече от собственото си осъзнаване и осъзнаване за това което става около теб и каква е твоята роля в този живот.
Знаеш ли? Прекалено, ама наистина прекалено егоистично ми звучи, че едниствената ми цел е да седна, да си затворя очите, да не мисля и да съм в един въображаем свят, който има малко общо с реалността, пък ако ще след мен потоп, ако ще и войни да се водят до вратата ми.

Имам чувството, че всеки човек е програмиран как ще си изживее живота... едни стават осъзнати почти веднага след първото препятствие, а други колкото и да се "самоусъвършенстват" никога няма да го постигнат това осъзнаване.
Даже стремежа за "самоусъвършенстване" е признак за болна психика.
Левски спокойно можеше да си остане монах, да му е гот цял живот, но какво реши той? Да се пожертва за цял един народ! Не говоря за целите му и доколко те са били правилни или не, говоря за стремежа който е горял в него, огъня, говоря за степента на осъзнатост в него. Ето това е Истински човек, а не да седнеш на задника си и да "медитираш". Велика глупост в това и признак за болна психика.




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 16:33



А нямаш ли желание да промениш всичко това? Аз не казвам, че съм идеален, не мога да бъда идеален докато съм в тази матрица. Защо се примиряваш? Ако нямаш чисто тяло не можеш да имаш и чист ум и чиста душа и чисто каквото и да било друго тяло. Харесва ли ти това положение?




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано14.01.02 16:59



Лекс, днес наистина си в дупка.
Кой ти каза че задачата ти е седнеш на задника си и да медитираш?
Много си черноглед, но повече си неправ с това "..а други колкото и да се "самоусъвършенстват" никога няма да го постигнат това осъзнаване"
После виж какво си казал:
Един път- "Бог не се намесва в делата на хората, ако се мешаше то нямаше да сме свободни"
и 10 реда надолу:"Имам чувството, че всеки човек е програмиран как ще си изживее живота"
Е, Лекс - свободни ли сме или сме програмирани?
Или и двете?
Много истински хора има освен Левски и те не са вършили никакви грандиозни подвизи. Достатъчно е да са били безупречни в своя малък свят. А това го може всеки, ако го поиска. И не става само със седене и медитиране. Това е точно пътя със сърце. Това е да си в мир със себе си. Тогава не те измъчват вселенските въпроси. Хора са казали - "прави каквото трябва, да става каквото ще". Това точно ти е степента на свобода. Тя точно програмира живота ни - стъпка по стъпка и живот след живот.
Я пийни едно!



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Eднa лeля]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 17:04



Всички тук само това ме съветват за медитацията
Ти може да си изключение И аз съм за пътя със сърце




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.01.02 21:11



Не, не ми харесва това положение. И имам желание да променя света.
Мисли глобално, действай локално. Една рекичка да прочистиш, двора да изчистиш, междублоковото пространство да освободиш от хартии и счупени шишета...това на физическо ниво...
А всъщност физическото тяло се влияе от психиката, а не обратното. Обратното е по-трудно и не става. Защото в основата са финните тела, когато те се променят, променя се и физическото. Това е като лост от втора степен ли беше, лексо. Като натиснеш от единия край, другия с огромна тежест го повдигаш с лекота.
Ако направиш обратното, нищо не става.
Затова аз се опитвам да променя псииката. Действам локално-с какъвто материал ми попадне, лексо...
Напоследък това си ти...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.02 21:27



Абе шъ вземем да се разберем най-накрая за нещо

Още малко и ще сформираме ударна групичка за обществено-полезни дейности




Тема ОШО е празнодумен лукумджия!нови [re: KAMAEЛ]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано14.01.02 22:31



Аз не чета ОШО, но заради клуба тук зачетох малко то Медитацията - изкуството на екстаза... Е толква лукуми и толкова много писни, а толкова малко да се каже у друг книга не бях чел... Тая книга изключение ли е или ОШО е поредния мошеник, който невежите превъзнасят....
То бива бива ама толкова глупости не бива....
В главата Какво е душата? пише такива глупости и никаква ама абсолютн никаква информация не дава, че направо ми се досра от него...
Но понеже обикновено си каазвам "айде са тва е книга не е тоалентна хартия" :))) та за тва само не е отишал при ухемерудената тоалетна хартия на майка ми... айде... со здраве и земете не четете глупости...

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: ОШО е празнодумен лукумджия!нови [re: KAMAEЛ]  
Автор P.R.N. (новак)
Публикувано14.01.02 23:09



Ама ти в Ошо търсиш информация? Знание някакво, доктрина, метод?
Не търсиш на вярното място.
Веднага обърни книгата на тоалетна хартия. И бездруго няма да ти послужи.
Има толкова хора на тоя свят дето пишат "умности".
Не си губи времето с глупостите на Ошо.



Тема Re: ОШО е празнодумен лукумджия!нови [re: P.R.N.]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано15.01.02 11:44





Spri sweta!


Тема Re: ОШО е празнодумен лукумджия!нови [re: P.R.N.]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано15.01.02 12:01



ти за какво четеш ОШО?
Какво ти дава той?
АКО НЯКОГА МИ СЕ ЧЕТЕ ЙОГИЙСКА ПОЕЗИЯ, може и да го чета Ошо...

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: ОШО е празнодумен лукумджия!нови [re: KAMAEЛ]  
Автор DlVlNA ()
Публикувано15.01.02 13:23



Kamael, absoliutno si prav!



Тема Re: ОШО е празнодумен лукумджия!нови [re: KAMAEЛ]  
Автор DlVlNA ()
Публикувано15.01.02 13:26



Kvo shte kajesh da si osnovem antiklub "Osho"- sheguvam se de:)))))



Тема Чели сте, но нищо не сте разбрали!нови [re: DlVlNA]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано15.01.02 13:47



ОШО дава техники за медитация от тантра йога.
Източните техники наблягат на медитацията като път към съвършенство на духа.

Тая наука не е за всеки. Не е за този, който няма разбиране по отношение на себе си.

@=>=>=


Тема Re: Чели сте, но нищо не сте разбрали!нови [re: shockwave]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано15.01.02 13:50



a ti zashto im se wryzwash?
prawa si - ne e za wseki.
opitwash i razbirash za teb li e, ne e li... i za lexo ne e, ama toj pone ne izpada w cinizmi...

Kamaele, misleh, che pone mynichko poweche znaesh i ne bi si pozwolil podobna kwalifikacija, t.e. ocenka...

Spri sweta!


Тема Re: Чели сте, но нищо не сте разбрали!нови [re: Lucid]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано15.01.02 14:01



Връзвам се, защото бих искала да поясня.
Той и ОШО говореше за това как учениците му не позволяват да се нахвърлят върху техния ГУРУ. И това е разбираемо. :)))

@=>=>=


Тема Re: Чели сте, но нищо не сте разбрали!нови [re: shockwave]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано15.01.02 14:04



razbiraemo e. i mojata pyrwa reakcija beshe takawa, ama se wyzdyrzhah.
na teb Osho GURU li ti e?

Spri sweta!


Тема Re: Чели сте, но нищо не сте разбрали!нови [re: Lucid]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано15.01.02 14:11



Любим ми е, много е истински, но чета и други, не се привързвам. :)))

@=>=>=


Тема Re: Чели сте, но нищо не сте разбрали!нови [re: shockwave]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано15.01.02 14:15



dobre
dumata GURU me blysna i reshih da popitam...

Spri sweta!


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Our (коминочистач)
Публикувано15.01.02 22:25



Щом като казваш, че имаме свободна воля, какво според тебе е кармата. Ако не корекция на свободната воля.
Според мен тезата за свободната воля е една отживялица.
Има само една Воля и тя е на Бог, а другото са са задоволителни обяснения за ориентири. Цялата еволюция е, за да се прояви Неговата воля чрез нас или нашата воля да стане Негова, защото сме едно. Така че свободната воля на човека по скоро е еволюция.
Не се илюзирай че си много свободен!



Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Our]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано15.01.02 23:05



Всъщност много си прав Така е.... свободата ни е затворена в едни граници, които ако се прекрачат то става лошо за нас. Е засега се примиряваме, че все още сме пеленачета в развитието си и може би в процеса на еволюция ще можем и сами да си "извоюваме" или "заслужим" по-голямата свобода... възможността да творим собствени светове... но възможно ли ще бъде това?
Всъщност и Иисус казва, че ако имаме вяра то и планини можем да преместим... какво точно е искал да каже той? Това не означава ли, че при една бъдеща човешка еволюция Вярата ни ще нарасне дотолкова, че да можем да променяме света около себе си, както си пожелаем?.....




Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано16.01.02 00:02



Страх те е.
Затова изместваш всичко в бъдеще време...не сега...някога...при една бъдеща еволюция...ама сега да хрупаме кротко сено и виско...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ОШО се четял от хора, които са нещастни...нови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано16.01.02 00:07



Не можеш да постигнеш повече от това, което ти се "позволява" от Създателя..... не можеш да надскочиш еволюцията. Тя е постепенна и продължителна.

Аз говоря за създаване на нови реалности за нови светове, ти ми говориш, че ме е страх...... така ме е страх, че по цяла нощ не мога да спя Айде стига с тия глупости и престани да ме анализираш, щото виждаш, че нищо не се получава





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.