Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Физическата смърт на ОШО  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано05.12.01 17:21



Един януарски ден(19.01) през 1990г. се оказва негостоприемен за тялото на великият ороторист и пропагандатор от ново поколение наш ОШО.Америка го маразила от сърце за туй дето раздува по белия свят(за истини и болезнени политически остроумици).Та Америка решила да го затвори и пообработи.Обаче ОШО имал съвсем лесна пътеводна структора,той лесно преминавал от този в другия свят(истинския) чрез медитация.И така USA се опитали да му дадът отрова..но той още преди да я изконсумира се концентрирал в поредната си медитация и от саматхи изчезнал от тялото си.
Сполай ти братко...ще те чакаме скоро отново да навестиш Земята..и дори ние тук клубобчаните още не знаем какво си ти и за какво си се борил(с малки изключения..има един твой фен Мулето..той те ОБОжаВа)

ОШО не е герой..той е реалист-пропагандатор.Което го прави първи в класацията по брой на врагове.

Редактирано от Дyx на 05.12.01 17:39.



Тема Re: Физическата смърт на ОШОнови [re: Дyx]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.12.01 00:37



Това пък какво беше.Исус го разпнаха евреи, Ошо го отровиха американци.
Е и?

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Физическата смърт на ОШОнови [re: Selesta]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано06.12.01 17:13



E и?
Какво е и?
Просто нещата са такива...



Тема Re: Физическата смърт на ОШОнови [re: Дyx]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.12.01 20:54



Нещата са такива.
Ти ги интерпретираш, влагаш отношение. След това се опитваш да манипулираш другите.
Нещата са и такива.
Това е...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Физическата смърт на ОШОнови [re: Selesta]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано07.12.01 00:09



Спирам се.Опитваш се да ме въвлечеш в играта ти...но за съжаление с мен не можеш си игра така лесно и похотливо както с някой други субекти(тук)
"Аз манипулирам"-звучи някак грубо и безотговорно за човек който с лека ръка помазваш ....с пачаврата от масата....с боклука



Тема Re: Физическата смърт на ОШОнови [re: Дyx]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано07.12.01 00:39



Сега пък похотливо, грубо и манипулативно...
Уви, истината е тая-всичко се манипулира. Ама не съм Птахи да пищя срещу глобализма. Защото и антиглобализма е манипулиран.
Човеците живеем в думите. И думите манипулират. Всичко. Зависи кой има вътрешната сила да го прави. Не акъла. А силата.
Писаха тема подобна у хуанистите. Че доматът има определени характеристики. Но възприемането му като домат е намерението. Ние не виждаме истинското нещо, ние възприемаме домат и доматът не е истината за самия себе си.
Като помислиш, ще видиш, че това е манипулация. От нас самите върху нас самите. Задържане на света.
Само че истинската манипулация е външната.
Помисли малко върху това.
Едно нещо съществува...просто съществува...Ние привнасяме настроение, отношение към това нещо. И то започва да съществува като домат благодарение на нашето отношение.
А после предаваме отношението си към останалите.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Физическата смърт на ОШОнови [re: Selesta]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано07.12.01 14:26



Е не мога да не се съглася с теб



Тема И две ракии с мезе + гарнитура, моля!нови [re: Дyx]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано07.12.01 14:30



Духи, нещо несвързано ми прозвуча?
Кой е ключовия момент - посегателствата на братята американци или дематериализацията на Ошо след "смъртта"?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: И две ракии с мезе + гарнитура, моля!нови [re: valsodar]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано07.12.01 14:41



Ами нито едното нито другото..:-)))Или и двете..както ти допадне.
Ключовият момент е полета на ОШО към отвъдния свят,и неговата философия за "медитацията" като начин на живот към вечността....
А бе той е голям бунтар.Аз просто се удивих на едни негови грубовати изкази по повод Сай Баба.Но явно е преминавал в различни нива на съзнание доста лесно



Тема Всеки според класата си.нови [re: Дyx]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано07.12.01 14:44



Неща за които той ни се е дивил, как не ги схващаме от раз на нас ни изглеждат като проникновения, а е възможно и обратното.
Утре ще идваш ли на срещата?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.