Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Uchiteliteнови  
Автор Lucid ()
Публикувано28.11.01 14:22



Wihri se edna tema w Okultizym za uchitelite i Istinata, onazi de - absoljutnata... ama na men mi se iska tuk da si pogoworim, na tiho... (i bez melnici, Duh, molja te...) Winagi sym kazwala, che Osho mi e Uchitel. I ot drugi sym se uchila, no ne kakto ot nego. Toj mi pokaza pytja s fenerche, no nito me e nosil na ryce, nito e ulesnil Pytja. I sym mu bila blagodarna za wsjako edno padane, za wsjaka krachka nazad, zashtoto shtom taka e trjabwalo - taka se e sluchilo. A sega - da sym si smenjala Uchitelja, ponezhe bil myrtyw... Toj ne samo, che ne e myrtyw, ami si mi gowori, gowori, gowori, stiga samo da poiskam da chuja... Da si smenjam Uchitelja, ponezhe sym bila 'samozwana uchenichka'... Ne SAMOzwana, ami PRIzwana... men Osho si me e izbral, toj si me e powikal... shtoto sym bila gotowa...

wie kak gi wizhdate neshtata?

zhiwotyt winagi e praw - kama sutra


Тема Re: Uchiteliteнови [re: Lucid]  
Автор xaмeлeoн (((stereo)))
Публикувано28.11.01 14:25



Аз само мога да допълня че истината е там където е свободата...



Тема Re: Uchiteliteнови [re: Lucid]  
Авторkibik (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 15:43



HUBAVO E CHE SAMA SI VJARVASH A LOSOTO E CHE NJAMASH JIV UCHITEL KOITO DA TI KAJE CHE SAMO SI GUBISH VREMETO. INTERESNO MI E OT TOLKOVA GOVORENE DALI IMASH VREME ZA PRAKTIKA?



Тема Re: Uchiteliteнови [re: kibik]  
Автор Lucid ()
Публикувано28.11.01 17:47



Az go zhiweja towa, za koeto tuk si goworim. Na men ne mi trjabwa chas ili dwa na den za praktika, zashtoto postojanno 'praktikuwam'... disham go, tancuwam go, slusham go, chuwstwam go... a kogato mi potrjabwa tishina, si namiram wreme... Osho pishe, che chowek trjabwa da byde cjalost ot tishinata i Ljubovta. Tishina bez ljubov - ne struwa, ljubov bez tishina - pak. Tishinata e intravertna - meditacija. Ljubovta e extravertna, tja e nawyn, tishinata e nawytre. I chowek trjabwa da e cjalosten, za da e w rawnowesie.

A ti otkyde se nameri da kazhesh koe e hubavo i koe - losho... I otkyde se nameri da mi kazhesh, che si gubja wremeto. Ti w men mozhesh li da nadniknesh? Ne mozhesh. Zashto ne gledash sebe si?

zhiwotyt winagi e praw - kama sutra

p.s. az nali zatowa otworih tazi tema - za da kazhe njakoj kakwa e tazi ogromna razlika mezhdu zhiwite uchiteli i drugite? ne e li po-wazhno chowek da e nameril swoja uchitel... tozi, kojto hem mu sweti, hem go dokoswa, hem nishto ne mu podnasja na tepsija...

Редактирано от Lucid на 28.11.01 17:53.



Тема Re: Uchitelite [re: Lucid]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано28.11.01 19:27



Обичам го Ошо.
И всеки, когото обичам, ми е учител. Защото се отварям към него и мога да получа.
Когато съм затворена, съм като камилчо-само предавам собствените си идеи на останалия свят. Работя с мозъка си.
А когато обичам, се отварям цялата и мозъкът в крайна сметка се предава и той.
Аз държа на връзката си с Ошо-която е жива и непрекъсната.
Какво значение има кой какво казва-той го казва, защото не знае.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Uchiteliteнови [re: Lucid]  
Автор P.R.N. (непознат)
Публикувано28.11.01 21:38



След като си намерила своя учител в Ошо, защо изобщо отваряш тази тема и се дразниш толкова явно от мненията, които са противоположни на твоето?
Да имаш твърдо становище по даден въпрос (и да го защитаваш по горния начин) означава наличие на страх. А страхът е коренната проява на егото.
Както казва и самият Ошо - можеш да работиш и без жив учител, но внимавай да не станеш жертва на рационализациите си.



Тема Re: Uchiteliteнови [re: Lucid]  
Авторkibik (Нерегистриран)
Публикувано29.11.01 09:40



KAKTO TI KAZAH , HARESVA MI OSHO , NO SE CHUDJA ZASTO SI TOLKOVA
PRIVURZANA KUM NEGO . ZASTO TOLKOVA SE VPRJAGASH KOGATO NJAKOI
ATAKUVA TVOETO SAMODOVOLSTVO . FAKTA CHE SE VRUZVASH PO TOZI
NACHIN MI GOVORI CHE TULKUVASH OSHO KAKTO DJAVOLA EVANGELIETO.



Тема Re: Uchiteliteнови [re: P.R.N.]  
Автор Lucid ()
Публикувано29.11.01 14:15



ne. zashto pak me iztylkuwahte, wmesto da prochetete kakwo iskam da popitam? wyprosyt mi beshe slednijat: zashto njakoi hora tolkowa nastojavat na nalichieto na zhiwte Uchiteli i kazwat, che drugoto e 'gubene na wreme'? wzeh Osho prosto kato primer za towa, che wryzkata s edin Uchitel mozhe da byde zhiwa i produktivna, bez znachenie, toj 'zhiw' li e w zemnija smisyl.

kolkoto do straha, ami da, strahuwam se. nikoga ne sym go otrichala. az ne pisha tuk, zashtoto sym preodoljala egoto si, ne se prawja na samarjanka i ne iskam da pokazha nikomu 'Prawija pyt'. pisha, zashtoto mi dostawja udowolstwie i za men pisaneto winagi e bilo wid meditacija. tochno sega mi e momenta da rabotja wyrhu straha si i pak Osho e tozi, kojto me uchi... njamam pretencii za bezuprechnost, no si wyrwja po pytja i ne se opitwam da iznasilwam neshtata. spored men dori krachkata nazad e po-dobra ot stagnacijata...

p.s. nikogo ne zashtitawam. prosto zashtoto Osho njama nuzhda ot adwokat. no obsyzhdam. izpolzwam uma si kato instrument.

zhiwotyt winagi e praw - kama sutra


Тема Re: Uchiteliteнови [re: kibik]  
Автор Lucid ()
Публикувано29.11.01 14:37



az ne zashtitawam Osho. nito swoeto samodowolstwo. dosega sym prochela 7-8 twoi postinga i w nito edin ti ne propuskash da dokazhesh na horata kolko sa greshni. ne tylkuwam Osho, slusham go.

zhiwotyt winagi e praw - kama sutra

Редактирано от Lucid на 29.11.01 14:41.



Тема Re: Uchiteliteнови [re: Lucid]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 22:55



Imal sam nabludenia otnosno niakoi ot posledovatelite na jivi utchiteli i edno takova tchuvstvo...siakach - ne izberech li kato men jiv utchitel(ili moia)...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.