Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: E, Selesta? Za6to taka kazwa pi4a?нови [re: voin na svetlinata!!]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.01.02 22:40



Ошо сам може да се пази.
Не съм му адвокат, ни защитник.
Казва, че е празно огледало и всеки отразява в него себе си....Ако ме разбираш...

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
АвторПoлeт (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 02:09



Оле,боже!



Тема Re: E, Selesta? Za6to taka kazwa pi4a?нови [re: Selesta]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 12:37



Selesto, mnogo strashna si stanala
shte izpoplashish decata, ako razbirat

Spri sweta!


Тема Re: E, Selesta? Za6to taka kazwa pi4a?нови [re: voin na svetlinata!!]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 12:39



kojto, kakwoto kazwa za njakoj drug, wsyshtnost za sebe si go kazwa...
to e syshtoto kato ogledaloto na Osho, a Kamaelcho?

Spri sweta!


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Пoлeт]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.01.02 15:50



Можеш да ми казваш просто Селеста...

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.02.02 00:49



Не ме следвайте, защото аз загубих себе си.
Елате при мен и аз ще споделя, но не ме следвайте. Всеки индивид е толкова уникален, че, ако започнете да следвате когото и да е, автоматично ще станете имитатори. Ще загубите своята индивидуалност.
Не само Исус, всички учители казват: Следвайте ме!"
Аз казвам-Елате и аз ще споделя с вас. Аз съм преживял нещо, аз съм видял нещо, аз съм преживал нещо; и искам да го споделя с вас.
И помнете-аз не ви задължавам с нищо, аз съм ви длъжен. Аз съм ви благодарен, защото вие сте ме оставили да споделя с вас.
Моята религия е религия на тези, които споделят, не на тези, които следват. Моята религия е религия на любовта.
Ако започнете да следвате някой, вие изпускате великата възможност, която съществуването е предопределило за вас-да бъдете самия себе си.
Представете си-ако розата пожелае да бъде лотос и лотосът-роза - и двете потресаващо ще страдат, защото нито розата може да бъде лотос, нито обратното. Най-много да се преструват.
Розата никога няма да стане лотос, но цялата и енергия ще отива в усилия да стане лотос и тя няма да разцъфти и като роза...
Ако съществуването искаше лотос, то би си създало лотос, но на него му е нужна роза...
Всяка индивидуалност е уникална, втора никога няма да се появи в съществуването.
И ако вие следвате някого, то вие предавате съществуването, тъй като предавате вашето собствено съкровенно битие. Вие предавате вашия цъфтеж.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано14.02.02 13:44



Ето затова го обичам!!

И го поздравявам с деня на влюбените:))))



@=>=>=


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.02.02 16:37



Църква.
Литургия.
Общност.
Партия.
Глупост някаква друга.
Движението се движи...от едната глупост в другата...
Зарежи движенията, безмислени са, иди при Ошо...


Егрегор ще направи бе Селесте, забрави ли? Ошовия Егрегор
и вътре в него Селестата на Ошо И там кат та лиши от свободната ти воля , да та питам аз какво ша дърдориш
Хайде сега върви при Ошо-любовника



Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.02.02 11:09



За да вдигна темата напред и за да ви попитам за мнението ви за шараните и просветлението:

Срещат се привечер двама познати. Единият е в пълна риболовна екипировка. Другият пита:
- Пешо, къде си ходил, бе?
- Шарани ходих да ловя.
- Аха, а колко хвана?
- Николко.
- Тогава отъкде знаеш, че си ловил шарани?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Ошо-просветленият човек, богътнови [re: Selesta]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано24.02.02 11:20



"Mnenie" e kofti duma... Towa se razbira bez dumi...

Wse pak ekipirowkata njama znachenie. Towa, kak izglezhdat neshtata, njama znachenie. Edinstwenoto wazhno e towa, koeto sa. Njakoj, kojto si misli, che e na low za sharani, ako ne ulowi sharan, prosto e prekaral denja si, dyrzhejki wydica pod wodnata powyrhnost. Nishto poweche.
Mozhe bi e wazhno da osyznaem towa.
Nali po delata shtjahme da gi poznawame...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.