Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ima li psihotronno oryzie?нови  
Автор :-O ()
Публикувано21.08.00 16:04



Pishat, che se razrabotvat i dori se izpolzvat oryzia za distancionnen kontrol varhu psihikata. Ako e verno, spukana ni e rabotata! Ne ti triabva ni "Makarov", ni "Kalashikov".

Тема има, разбира се!нови [re: :-O]  
Автор Кромид ()
Публикувано21.08.00 17:16



изсипваш върху противника 10 тона LSD и глей кво става - даже ще ти е благодарен ;) гледал съм кадри на некви марини, ползвани като опитни зайци, да се види как действа такова нещо на горе-долу тренирана и мотивирана психика - олеле мале - каква ти психика - естествено, не знаеха на кой свят са. а засега - и като гледам - за следващото поколение принципа ще си остане "удари яко, да не мърда, за да не ти отвърне" - никакви алабализми от типа "ти си геврек, заспиваш...". така че засега, бъди спокоен, вероятността да те гръмнат е далеч по-голяма от тази да те омаят. ;)

Тема има, разбира се, ама не е точно това!нови [re: Кромид]  
Автор Toni ()
Публикувано21.08.00 19:07



Ти говориш за психотропни вещества, а човекът пита за психотронно оръжие, което е на друг принцип. Въобще, сериозна тема и сега не ми се задълбава да си изясняваме кой какво е изобретил и как действа. Може би по-нататък.

Тема има, разбира се, ама не е точно това! [re: Toni]  
Автор Кромид ()
Публикувано22.08.00 11:08



ох, знам, гъбарках се... в крайна сметка, тук теми от рода на спътници с еди-какви си лъчи, неутронни бомби и т.н. високи технологии нито се засягат, нито има голям смисъл. тук става въпрос за стрелково оръжие... просто имах предвид, че има къде-къде по лесни начини да се постигне желания ефект - без технологии, за които само се носят легенди.

Тема има, разбира се, ама не е точно това!нови [re: Кромид]  
Автор GSB ()
Публикувано22.08.00 11:48



Пак не ти е ясно. Психотронното оръжие е нематериално. То действа на психиката. Разбира се не е и обикновена хипноза, а мощен излъчвател на радио вълни, които разстройват дейноста на главния мозък, както и на малкия. При регулиране на честотата се влияе и на гръбначния мозък и може да се придизвика парализа с различно времетраене. Най-опасно е влиянието върху главния мозък, по този начин могат да се управляват като роботи хора от сравнително голямо разстояние и да причинят огромни щети. Проблемът е, че действието продължава 3 минути и след това мозака става на каша и обекта си умира. Ако ви интересува точно принципа на действие и устройството питайте.

Тема До GSBнови [re: GSB]  
Автор Nobody ()
Публикувано22.08.00 11:57



Здравей GSB! Интересно откаде имаш толкова много информация?

Тема До GSBнови [re: Nobody]  
Автор GSB ()
Публикувано23.08.00 14:29



Чета много пък и от практиката! Ако нещо те интересува мога да ти дам компетентна информация за всико на оръжейна тема (не от мен разбира се. писана от специалисти имах предвид), какви езици ползваш?

Тема кое точно не ми е ясно?!нови [re: GSB]  
Автор Кромид ()
Публикувано23.08.00 17:57



ЗНАМ МНОГО ДОБРЕ какво се има предвид в НАУЧНАТА ФАНТАСТИКА за психотронно оръжие - да управляваш човек (имам предвид висшите му функции) с каквото и да било лъчение е предмет точно на нея. Да беше почел и малко неврология, нямаше да се излагаш. В най-добрия случай можеш да ги разстроиш, при това с адски мощно лъчение - имам предвид електромагнитно, при това от близко. А ако беше чел физика, щеше да знаеш на коя степен намалява интензитета на лъчението с увеличаване на разстоянието.

Тема кое точно не ми е ясно?!нови [re: Кромид]  
Автор GSB ()
Публикувано24.08.00 12:22



За физиката не се притеснявай, за малко да стана инжинер физик, но се отказах и хванах нещо по-добро. Напълно ми е ясен закона за разпространение на електромагнитните вълни и закона за запазване на енергията. Що се отнася до фантастиката ако поне малко беше в час с новите разработки щеше да разбереш, че вече е измислено такова оръжие, с което белите мишки се облъчват и променят поведението си на 180 градуса или стават тихи и кротки или разярени като лъвове. Американците твърдят, че това не е изпробвано на хора, но нищо не се знае, защото честотата на работа на някой невронни вериги в мозъка вече е открита. Не е никакъв проблем да се излъчи вълна, която на определеното разстояние от оръжието до обекта да има енергия, честота, фаза и амплитуда, каквито си пожелаеш. Което означава кохерентност или интерференция с вълните в невронните вериги, а от там и изпращане на фалшиви сигнали до мозъка. Това оръжие може да го направи всеки студент по физика в 3-ти курс. Друг въпрос е аморалността и не знам какво си още. Това оръжие вече е разпространено и ти също си подложен на неговото влияние. Да си чувал случайно за радио и телевизионни предавания, които промиват мозъци? Дори и човек като тебе трябва да е чувал. Та значи принципът е същият като психотронното оръжие - при радиото в обикновенното предаване с обикновени високопарни думи се прибавя и звукова вълна с определена честота, която не се чува, но влияе на мозъка. При телевизията тази вълна е съчетана и с зрително възприятие. Не случайно американските екшъни подтикват към насилие, а някой маниаци на религиозна тема се самоубиват. Още през 15 век ходжите в арабския свят са пеели по-различно от обикновените хора. Те са имитирали тази вълна много успешно с помощта на рупор и милиони араби са умирали в свещенните войни без проблем. Така че психотронното оръжие се използва отдавна. Това, че още няма (а дали няма) хора роботи не означава нищо. Доколкото знам има управляеми полицейски еденици в САЩ, които разполагат с минипредаватели и изпълнямат безпрекословно команди. Тъй, че първо чети и слушай после мисли и накрая спори с мен!

Тема кое точно не ми е ясно?!нови [re: GSB]  
Автор Кромид ()
Публикувано24.08.00 18:18



"Не е никакъв проблем да се излъчи вълна, която на определеното разстояние от оръжието до обекта да има енергия, честота, фаза и амплитуда, каквито си пожелаеш. Което означава кохерентност или интерференция с вълните в невронните вериги, а от там и изпращане на фалшиви сигнали до мозъка. Това оръжие може да го направи всеки студент по физика в 3-ти курс". Изключително интересен цитат. Сигурно е възможно, ако разстоянието е константа - иначе фазата заминава. Т.е., трябва да спя, при това с предавател близо да главата, за да може някой да мери разстоянието с точност до пикометри. А как ще направиш кохерентно излъчване в тази част на спектъра, и насочено, не ме питай - ти трябва да знаеш. Айде ти, като човек, по-наясно от физик третокурсник с тия неща (предполагам, така звучиш), да ми сглобиш един такъв излъчвател. Ентусиаст. "Това оръжие вече е разпространено и ти също си подложен на неговото влияние. Да си чувал случайно за радио и телевизионни предавания, които промиват мозъци? Дори и човек като тебе трябва да е чувал. Та значи принципът е същият като психотронното оръжие - при радиото в обикновенното предаване с обикновени високопарни думи се прибавя и звукова вълна с определена честота, която не се чува, но влияе на мозъка. При телевизията тази вълна е съчетана и с зрително възприятие." Какво оръжие е това, дето, за да го използваш, трябва да кажеш на противниците си: "Ако обичате, носете си телевизорчета, щото не мога да ви облъча" - да не говорим, че няма нищо общо с началото на темата. Кое, последно, от двете, ти е психотронното оръжие? "Доколкото знам има управляеми полицейски еденици в САЩ, които разполагат с минипредаватели и изпълнямат безпрекословно команди." Нали мозъка им се скапвал за три минути бе. Кво съм седнал да се нервирам с теб... Като прочетох последната част от твоя постинг, и реших, че трябва да се гръмна - щом арабите още са ползвали такова оръжие, сигурно американците вече измислят лъчи, които да предизвикват запек на астралното ти тяло. Представяш ли си каква катастрофа могат да предизвикат? И айде, да не ме учиш какво и колко да чета или слушам - не и ти. Аз освен, че чета и слушам, мисля.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.