Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kakvo mislite za slavia  
Автор ivan ()
Публикувано01.06.00 09:24



Kakvo vi e mnenieto za cheskite pnevmatichni pushki slavia (zbruiovka - mislia, che taka se pishe) . dobar kompromis mezdu cena i kachestwo , spored niakoi hora

Тема kakvo mislite za slaviaнови [re: ivan]  
Автор Jony ()
Публикувано01.06.00 10:39



Това са едни действително качествени пушки. Стрелял съм достатъчно с такава за да стигна до този извод. С две неща обаче отстъпват от испанските - първото е сравнително ниската начална скорост-170 м/сек. и второто е това, че се произвеждат единствено в калибър 4,5мм. Това твърдение за цената е малко относително, като най-ниска стойност на предлагане съм ги виждал за 80$, а като най-висока за 100$. За тези сто долара можеш да си купиш испанска на NORICA или на COMETA, които с нищо не отстъпват по качество, а нач. им скорост е дори малко по-висока-190 м/сек. Ако се интересуваш от повече подробности - питай ! P.S. Самият аз си купих наскоро COMETA C-300, така че съм проучил пазара, а и смятъм че съ достатъчно компетентен що се отнася до пневматичното оръжие.

Тема kakvo mislite za slaviaнови [re: Jony]  
Автор ivan ()
Публикувано01.06.00 11:15



Koi sa po izdrajlivi ispanskite ili cheshkite , waw edna ot temite niakoi spodeli che dulata na chupeshtite se se razhlopvat i pada tochnostta i t.n. , a i kak stoi waprosat s poddrajkata kolko struva edna hubava liubitelska optika za takava pushka

Тема kakvo mislite za slaviaнови [re: ivan]  
Автор Jony ()
Публикувано01.06.00 11:35



Ако разгледаш подробно всичко което сме изписали със S100, ще разбереш доста за пневматичните оръжия. Въпросът с разхлабваето е малко спорен, но теб не те касае, защото пушките на"СЛАВИЯ",както и испанските, които ти посочих се произвеждат само с чупеща се цев. Ако си купиш хубава пушка, няма да имаш никакви ядове( винаги може да се случи нещо,защото и най-хубавото се чупи, но при реномираните производители на пневматично оръжие тези случай са сведени до минимум), трябва само да се смазва от време на време и да почистваш цевта. Оптиките варират, аз също проучвам пазара с цел да си закупя. За около 30лв. можеш да си вземеш нещо задоволително. Ако има нещо неясно - насреща съм !!!

Тема Ето сайтовенови [re: ivan]  
Автор S100 ()
Публикувано01.06.00 12:00



Нямам лични впечатление, но ето малко информация. http://www.czub.cz/obsah/vzduchova.htm http://www.compasseco.com/Products/CZ/cz.html

Тема Отг: kakvo mislite za slaviaнови [re: ivan]  
Автор taz (непознат )
Публикувано20.12.00 00:38



Аз имах Славия и съм много доволен по отношение на точността и. Мерника също е много добър - евтините модели на Norica имат отвратителен мерник. Оптика на въздушна пушка - за мен това е глупост. Ако въпреки всичко искаш да си сложиш оптика, а и си купил някоа "по-корава" пушка тогава не се хващай с китайско-корейски оптики по 30-40 лв., а вземи и си купи нещо свястно (противооткатно) за поне 100 лв. Имам горчив опит с евтини оптики "за въздушни пушки" - по-голямо разсейване от това да стреляш без оптика след бутилка "Пещерска". Ако искаш да се кефиш на счупени орехи или пробити капачки от бира си купи Славия и не слагай оптика. Ако искаш да отрепеш кучето или котката на комшията или да продупчиш болезнено сутиена на някоя крадлива циганка си купи Norica West 5.5 (.22) или по-добро с японска варио-оптика.



Тема Отг: kakvo mislite za slaviaнови [re: taz]  
АвторS100_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.12.00 11:16



...Оптика на въздушна пушка - за мен това е глупост....

Защо мислиш така?



Тема Отг: kakvo mislite za slaviaнови [re: ivan]  
Авторjordan_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.12.00 11:45



Славията е отлична пушка, здрава и точна. Наистина началната скорост е малка, но достстъчна за стрелба по цел в рамките на 25 м.
Ако задачата е да имаш пушка, която да убива, то Славията е слаба. За това стават мощните Норика и Гамо (около 245 м/сек. при 5.5 мм). Едно добро и не скъпо решение е китайската B22, която е копие на Diana 52 (зареждане със страничен лост). Има чудесен приклад и солидна конструкция само от метал. Скоростта е пак около 240 м/сек. при 5.5 мм. Продава се в магазина на Доч и Ко. на "Екзарх Йосиф" за $140 и 6м. гаранция.
Трябва да предупредя, че с B22 се стреля по-трудно отколкото със Славията. Тя е тежка (около 4 кг.) и друса силно при изстрел. За зареждането трябва също определена сила - т.е. не става за дете.
Ефтините оптики cа пълен боклук и се разбиват за нула време. В това число са малките оптики на Гамо уж за въздушни пушки. Сопред мене най-ефтината оптика, която си струва да се купува е AG 4x20 на Tasco ($35). Е, има и по-скъпи варианти...



Тема Отг: kakvo mislite za slaviaнови [re: jordan_anon_anon]  
АвторS100_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.12.00 13:29



Не знаех, че на пазара вече има "китайската Диана".
Обърна ли внимание дали имат B21 /4.5 mm/ ?





Тема Отг: kakvo mislite za slaviaнови [re: S100_anon]  
Авторjordan_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.12.00 17:08



В Доч и Ко продават само B22.
Човек може да намери твърде добри отзиви за B21 и B22 по разните форуми. Считат се за най-добрите китайски въздущни пушки.
Все пак трябва да отбележа (по мой опит, а и от обзорите), че B21/B22 не е евтин заместител на Дианата. Тя е просто друга пушка при стрелба. Иначе визуално е пълно копие на Диана 52. Единствената разлика е удължаващият се лост за зареждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.