Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема AK-47 прилича на MP-44нови  
Автор вeйдъp (справедлив)
Публикувано22.11.08 23:36



Да в и попитам нещо вас експертите в този клуб,понеже аз съм много прост и не разбирам от оръжия.Та въпроса ми е следният. Защо така много очебийно АК-47 прилича на МР-44 на Шмайзер.Дали "простия" Хуго Шмайзер е направил автомата или "геният" Михайл Калашников първо е създал АК-47 а след него Шмайзер копирал и направил МР-44?Моля дайте ми сериозни отговори на въпроса и само не ми казвайте,че между двата автомата няма прилика,или ако има то тя е "случайна"! Да не се получи после нещо както Попов бил открил радиото преди Маркони.Затова отговорете сериозно на въпроса защото съм тъп и не мога да се сетя сам!

ОТ ВСИЧКИ ГРЕХОВЕ НА ЧОВЕКА НАЙ ЖЕСТОКО СЕ НАКАЗВА ПРОСТОТИЯТА!!!


Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: вeйдъp]  
Автор Sniper (mnoo to4en)
Публикувано23.11.08 23:13



Mp44 koq godina e proizveden? A, Ak47??
Drugarq Kala6nikov prosto e hvyrlil "edno oko"...

A znae6 li kak Popov e otkril radioto?...
Edin den si tyrsil ne6to v mazata, i hop! gleda - radio



sorry za latinicata..



Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: вeйдъp]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано24.11.08 09:34



Един въпрос. Кога ще се научите да четете какво е писано в старите теми? Има специална тема където го разнищиха този въпро. СЪщото нещо се повтара и сега в една друга тема. Тази коя подред е? 4, 5???
А по въпроса който си задал, хайде разгледай какво е писано в този форум, виж снимките и тогава ако нещо не ти е ясно питай конкретно. Сегашния ти въпрос не искам да те обиждам като казвам какъв е. Но ако трябва да отдам дължимото на сарказма, твоята кола също очебийно прилича на конска каруца, но съм 100% сигурен че не е.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: Merlinmr]  
Автор вeйдъp (справедлив)
Публикувано24.11.08 23:06



Конска каруца не може да прелеча на колата ми защото няма ДВГ,но не това попитах тука.Не мога да гледам в архива и затова попитах тук понеже сте рабирачи.Но явно отговора който би трябвало да ми дадеш не ти изнася и затова ме питаш "защо бия негрите".Ами то по тази логика който и да пита за нещо в клуба спокойно може да му кажеш,да си гледа в Гугала ,а не да задава въпроси в клуба.

ОТ ВСИЧКИ ГРЕХОВЕ НА ЧОВЕКА НАЙ ЖЕСТОКО СЕ НАКАЗВА ПРОСТОТИЯТА!!!


Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: вeйдъp]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано27.11.08 21:04



Айде да си оправим критериите .
АК-47 е създаден през 42-ра година , приет е на въоръжение през 47-ма година и затова е "47" .
Така че оня "Шмайзер-44" (или как там му беше името) ... увяхва.



Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: hadjiyata]  
Автор Desert Ant (Ла(д/н)аджия)
Публикувано28.11.08 00:47



Двете оръжия освен външния вид нямат почти нищо общо (освен че са газово бутални)
Шмайзера е първи, което не го прави роднина на Калаша!



Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: Desert Ant]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.11.08 21:59



Ако се замислим малко - "газовото" бутало е в основата на всички съвременни автоматични оръжия . По тази логика и "Шмайзера" би трябвало да прилича на някое друго пушкало , нали ?





Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: Desert Ant]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано29.11.08 17:44



Не съм съгласен. Прекалено много си приличат, дори вътрешно. Калашников е една изчистена, усъвършенствана версия на МP-44.



Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: Sargon lll]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано29.11.08 20:52



И цяла година да спорим - няма да стигнем до консенсус .


Затова предлагам да направим справка с чертежите на двете пушкала ( ако може да се изкопаят , разбира се )



Тема Re: AK-47 прилича на MP-44нови [re: hadjiyata]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано30.11.08 16:32



Естествено, има разлики в чертежите, то иначе нямаше да има АК-47. Чертежи сигурно има в Интернет. Да, заключването е малко по-различно, сглобяването на детайлите е различно, но въпреки това - сигурен съм, че ако Калашников не е познавал детайлно MP-44, нямаше да си измисли автомата. Приликата е съпоставима на тази между ТТ и Колт 1911. Всичко това, разбира се, хвърля известна сянка върху гениалността на Михаил Калашников, но не отнема в ни най-малка степен неоспоримите достойнства на самия АК-47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.