Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема M-16 е много по-добър от Калашниканови  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано29.12.07 13:27



Изобщо не хранете илюзии. Калашника си е боклук с който нищо не може да се уцели. Трябва да се мериш, да настройваш мерника и плюс това бие нагоре и надясно. Точно като гадна руска бормашина. Друго си е М-16 - удобен и точен. А това че засича вече не е вярно. Калашника засича заради старите си патрони. При престрелките във Виетнам, Афганистан и Ирак много добре се вижда кой е по-добрият автомат от двата. Изобщо няма нито един случаи в историята при който калашника да надделее над М-16. Това може да стане само при засади. Но не и в равен бой. Просто не е възможно заради американското качество. А колкото до 800те метра прицелна далекобойност на АК-47 - плюя им на тях!За това си има снайперисти.








Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано29.12.07 20:43



Не си прав, но хич и не ми се спори. И аз съм гледал това филмче по Discovery, направено е много тенденциозно.

P. S. Веднъж имах на разположение M 16. Не знам кога беше правен, но имаше ръчен дотиквач.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Sargon lll]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано29.12.07 23:59



А онова другото филмче по Дискавъри гледал ли си го ? В което се разглежда класацията на десетте най-добри оръжия в света до момента ?

Където оръжие #1 е Човекът и оръжие #2 е АК 47 ?





Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашника [re: FileO99]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано30.12.07 11:28



Бъди малко по-конкретен. От кои АК е по-добра таз х'американска пушка - от руските, българските, турските, или китайските производства?

Разбираемо е да има разлика в качеството, след като руските АК се продават по $200, а китайските - по 60-65$. Българските също са евтини, американците са купували от "Арсенал" калашници. Де да ги знам защо. Може би защото си имат предостатъчно качествени пушки, и им трябват и малко боклуци.



Щирлиц

Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано30.12.07 13:02



Леле как лети времето... Мислех че сме 30 декември, а то станало първи април.



Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Пусни я тази тема и в клуб "Любов".нови [re: FileO99]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано02.01.08 14:51



А може и в "Говорим си за секс".

...жаль сады сторожат и стреляют без промаха в лоб...

Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор SlG226 (BAD BOY)
Публикувано02.01.08 17:35



Античния КаКалашник става единствено за тежест за хартия. Понеже е евтинийка (любимо преимущество в България), той е избора на религиозните стрелци - тези, които изстрелват целия пълнител и се молят да уцелят.



2PAC: "Live by the gun, die by the gun"

Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: SlG226]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.01.08 05:44



Не знам защо се счита, че АК-47 не стреля точно. В казармата бяхме с такива автомати, при това явно бяха кажи-речи сдали багажа. Е, аз с моя редовно си свалях мишените, даже и тези на другите(когато ми оставаха патрони). Какво повече може да се желае от стрелба без оптика и с далеч не нов автомат?!



Тема ЧНГ - айде и аз да се включа...нови [re: Sargon lll]  
Автор speedbulet (непознат )
Публикувано03.01.08 21:26



http://vbox7.com/play:9682d6e4



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор MG42 (штъркел)
Публикувано03.01.08 22:19





Крайно време е ..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.