Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 21.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор 1policeman! (новак)
Публикувано31.12.08 14:14







Казвам се Иво и съм от видинските села.
Родих се и отраснах всред добитък – домашни животни в семейство и род на скотовъдци и земеделци. Обикнах земята и добитъка и се чувствувам особено привързан към тях. Казват, че съм „първосигнален” т.е. психически и духовно недоразвит, защото за мен са най-важни единствено първосигналните инстинкти – да оцелееш физически като се натъпчеш до пресита, да препиеш и да се освободиш от излишните хормони чрез секс. Е, в нашето село немаше много моми като бех млад та използувах дом. животни за „отпускане на жилата”
докато ги пасях по баирите. Що овце и др. животни съм „оправил” вече не помня. Нашият род не се слави с кой знае какви умове, но всички беха и са много практични ора и винаги са се нагаждали към ветъра, който духа. Т.е. към „силните на деня”. Защото така се оцелява най-лесно. „Бъди със силните на деня и ще имаш всякакви облаги!” е нашият девиз. Ако требе ще викаме „Слава на БКП!” или „Да живее БСП” пък....ако утре сините станат на власт ще викаме за тех. И тъй аз съм много романтичен по природа. Например много се привързвам към домашните животни и ми е кеф като ме видят да идвам с храната им да се завъртат около мен и да блеят и кудкудякат и се омилкват. Драго ми е от техната любов към мен. Но, най-драго ми става като взема ножа и го наостря добре и хвана некое от добичетата и му прережа глъцмуля и се оплискам целия в кръв и го гледам как се мята и агонизира докато предаде Богу дух – Густо, густо...... Това ми е най-върховния кеф. Става ми едно такова.... романтично...романтично и поетично...И чувството, че съм си осигурил с какво да си тъпча шкембето. Ах колко романтично ми става.... Ама аз споменах думичката „Бог”.... Чакайте да се разберем – аз не вервам в никакъв Бог. Нито съм религиозен нито ми требе. Щом имам добитък и лозя и овошки не ме интересуват никакви богове и други измишльотини.
Та с др. Жеглов собственика на Дира и неговата мафия имам близки връзки. Съселяни сме и ги снабдявам с мезета и ракии и вина от доста време. Те пък ме направиха админ на техните клубове и това ме изкефи върховно. Ми сега кво? Как да управлявам толкова клубове и много от тях със странна тематика – напр. „Религия и мистика” ? Чета из вестниците, че в БГ навлизала некаква си „демокрация”. Туй пък чудо що ли е? Всеки да имал правото свободно да изказва мнения по всякакви въпроси без да бъде санкциониран и преследван и пращан в лагери и избиван. Нема да стане! За мен „демокрация” означава „всеки да може свободно и безпрепятствено да изказва всякакви хвалебствия и възхищения по мой адрес”
И тези, които го правят ги наградих с модераторски пагон. Да работят за мен и моята идея
„В клубовете има само 1 диктатор и самовластец – АЗ Киро админа”. „За мен не важат ни закони ни правила, нито каквито и да било ограничения! Защото работя за мафията на др.Жеглов, а в него са парите и силата.” Обвиняват ме, че съм развратил цяло едно поколение и съм наложил анархия в Клубовете. Кой му пука? Аз си имам син и трябва само за него да се грижа. А стадото „овце” из клубовете нека си пасат сами и се избиват един друг както си искат. Ич не ми е през кура. Аз като представител на селската ентелигенция се чувствам призван да работя и правя всичко за запазването на древните български традиции по тези земи:
Да се псува и ругае наред
Да се пише негрАмотно и на диалекти разни
Да се напада всеки, който не мисли като мен
Да не се признават никакви правила, закони и ред – и всеки да си прави квот муй кеф
Да се правиш на дървен философ и специалист по всичко макар и да си пълен лаик и лумпен в една или друга област
Да нямаш морал и задръжки и се нагаждаш според силните на деня
Да се запази иерархията от комунизма и шуробаджаначеството....

А, забравих да спомена, че чрез Интернет се запознах с разни много интересни сайтове за секс м/у мъже и много ме привлече това и пробвах и ми харесА и днес съм определено казано хомосексуалист или педерас както им викат. Пропагандирам този вид секс из Клубовете и най-любимият ми клуб е този, където се събират такива като мен да се псуват на мъжки дупета. Ох густо! И много романтично.
„Клуб за попържни” е моят любим клуб. А всекакви клубове с някакви абстрактни тематики като тези от „Религия и мистика” трябва да ги закрият и аз работя усилено по въпроса като наслагах анти фенове на тематиката им – все атеисти и първосигнални гьотферени като мен за мъдеклатори в тези клубове... Те дебнат денонощно някой да не напише нещо по тематиката или позитивно за Бог, религия и духовност и др. подобни глупости и го трият и му слагат бан. Също те се грижат да съсипват тези клубове като ги задръстват с всякакъв спам и простотии и цинизми и интриги... Някои ме обвиняват, че съм налагал „Диктатура на простака” ама нека цитирам моя солташак, който ми прави минети Last Roman, на който съм дал карт бланш да осира всички клубове със спам и идиотщини и съм му дал пагон на модератор също и той обясни, че това не е „диктатура” – а е „олигархия”.....
Та, тва съм АЗ – Киро/Декстър/Бисмарк и всякакви др. никове вкл. клониращ никове на мои опоненти и пишещ от тяхно име мои простотии и идиотщини. И ако на нeкой му хрумне да протестира против анархията и диктатурата ми, която налагам из клубовете и се оплаче в клуб „Въпроси и помощ” – автоматично ще го санкционирам като преместя оплакванията му в.....”Клуб за попържни” където са моите хавери педераси, които ще го съсипят от псувни и ругатни.... А аз ще клонирам ника му, за да пиша свои идиотизми от негово име и ще пускам линкове към педераски сайтове – моите най-любими. Ех това било компютърни престъпления и било забранено – но кво ми дреме на кура.... Нал съм сол ташак и хавер на др.Жеглов собственика на дира – никой не мож мa пипна. Ха-ха-хааааааа АЗ съм най-великият Диктатор и никой не може да ми каже „копче”. „Цензура и отнемане на думата на инакомислещите” – това бе мотото на комунистите и аз продължавам тази традиция с всички сили и средства.
Ами тъй де – как смее някой да ми опонира? Аз коля, аз беся в клубовете.
Аз и моята селска простотия и кретенизъм.

Ето моите идоли – аз се старая да прилагам техните методи в Клубовете на Дира:





Яяяяя някой се опитва да хвърля моите камъни по моята глава проста.... И да пише от мое име.... Хммм това ич не ми аресва.... Я да трия и да банвам, че станах за резил из клубовете вече....





Ако някой иска да стане мод под моето ръководство ето как:



Хайде чао за сега, че трябва да нахраня кокошките и прасето и магарето в обора....

Ваш админ: Иво-Киро-Декстър номенклатурко-мутра от видинските селца.

========================================================





Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор dalagg (член)
Публикувано13.01.09 10:58



Пишеш смешни неща, но не желая да споря с теб.
Ще кажеш защо смешни...
ами например калаша бие горе в дясно когато не си го прикладвал добре. Той натам си дърпа. Та проблема е в задспусковото устройство. Но както и да е.
Честита нова година!



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано11.02.09 00:47



Ей ти една торба с ръководства за различни пушкала, и кажи после че имаш представа за какво говориш.



п.с. Имам си личен фаворит за войсково оръжие и то не е нито едно от горните.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: theshooter]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано11.02.09 01:11



Руската версия:





Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: pliasplias]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано18.02.09 21:15



Здравейте момченца. Имах цял час време за убиване, та почетох какво сте писали. Хубаво пишете, ама идете на някое стрелбище, па постреляйте малко. Няма лошо, мъже ще ставате. Като чета как криво биела тази и онази пушка се сетих за кривото огледало и кривя сурат. НЯМА ЛОША ПУШКА ИМА КАЛПАВ ВОЙНИК.



Тема Ако отидеш на някое стрелбище с един детонови [re: jivkol]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано19.02.09 06:32



не е пипал никога нито АК нито М16 и им дадеш по един пълнител , май ще трябва да преосмислиш това правило дето си го написал. От личен опит ти го казвам. Иначе тоя дето е стартирал темата никога не е бил в час - интересна тема , поставена по най-детинският начи по който може да се погледне.
Няма по-надеждно оръжие от АК (въпреки , че има много извесни случаи на "засекли" Калашници) но платформата е морално остаряла и не особено ефикасна в днешни бойни условия. От друга страна М16 със всичките си преувеличени недостатъци вече не съществува като система която е позната с проблемите си. Говоря за след виетнамските години. В момента американската армия се снабдява с разновидности на АР които нямат нищо общо с проблемната карабина и са строго профилирани към типа подразделение което ги използва , да не говориме , че повечето специални части стрелят с модифицирани газови системи които по нищо не се различават от тази на калашника а някой направо са минали на ХК416 , която даже няма да коментирам.
Калашника има тонове ергономични проблеми , които в сравнение с М16 са направо смешни. По-горе някой разправяше нещо за 6сек за разглобяване - това са пълни глупости. Първо норматива за разглобяване е , ако си спомням правилно около 20сек и не включва никакви контролни изстрели , второ в сравнение с М16 - дулото на М16 може да се смени за 13сек , докъто Калашника , трябва да го чакаш да се охлади , щото иначе плюе куршумите по-зле от макаров. Това също ти го казвам от личен опит.
Лошото е , че повечето от неграмотните писачи на мнения тик даже нямат представа защо това прави М16 по-модерно и функционално оръжие от вечно стрелящият калашник.


невидим


Тема Re: Ако отидеш на някое стрелбище с един детонови [re: SR-71]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано19.02.09 08:42



Интересно мнение, с много неща от него бих се съгласил. Но изказването за неграмотността само 3 изречения под грешката за норматива е малко нелепо не мислиш ли? Въпрос, кога за последно си бил в казарма? Защото по мое време аз изпълних норматива за разглобяване за оценка добър, а резултата ми беше ужасните 14 секунди. С контролен истрел!!! Пред мен един от ефрейторите направи упражнението за 8 секунди. Интересно дали и другите ти твърдения са също толкова достоверни? Особено това за плюенето на куршумите.
И още един въпрос. Колко според теб трябва да стреля калашника за да започне да плюе куршумите по-зле от макаров? Питам да знам колко си стрелял не за друго. ;)

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Ако отидеш на някое стрелбище с един детонови [re: Merlinmr]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано19.02.09 18:13



като войник съм стрелял по 3-4 консерви на занятие (по 2 всяка година). Имах взвод запасняци дето не им се чистеха пушките и ми пълнеха пълнителите да им ги стрелям. На каквито мъчения съм подлагал автомата си , може би никой друг не го е правил (без да се занимавам с глупости и да го пълня с пясък и кал разбира се) но все си стреляше и си покривах нормативите спокойно. Разглобявах го и все още го правя за около 12сек. Автомата който имах тогава беше третият модел - със стругована кутия. По-късно , след години имах китайски автомат който беше пълен боклук като изработка,непочистени повърхности,лоша щамповка ,тънък материал , отвратителни ламинирани дръжки и приклад , по-скапани от румънските. разкарах го заедно с други пушки които имах поради съвсем различни причини. Сега разбира се е по-трудно да се намери читав калашник но може би ще успея да си намеря български или руски , на стругована кутия.
Калашника почва да не стреля точно след , бих казал 10тият пълнител. Това е страшно условно защото зависи от много фактори - модел автомат, амуниции,време,вятър,разстояние до мишената , опора и още много други дребни неща които афектират всяко едно оръжие , без значение дали е АК или АР. Основният факто е , че първо автомата не е правен да е прецизно оръжие и точноста му се афектира от всеки фактор и второ - единствената част на автомата която прегрява при продължителна стрелба , дори при чести двойни или тройни серии е дулото , което води до неточни попадения. Пак да уточня - говориме за цели над 400м линия.
Не стрелям много често на открито стрелбище но когато го правя и имам възможност да стрелям с АР и АК , последният винаги дава по-големи групи от АР. На 400м от солидна упора АР(223) ми дава група от около 5 до 10см , докъто АР не винаги удря мишената. 5 поредни изстрела , без оптика и без време.Бих казал , че точноста в е в полза на АР в отн. 4 към 1 грубо. Аз разбира се мога и да бъркам , защото просто не съм стрелял достатъчно с АР , имам може би 500-800 патрона през нормална .223 карабина. Никога не съм имал засечки , нито с нея нито с калашника , но съм виждал на стрелбището момчета на които автомата им е засичал. Мисля , веднъж заради кофти патрони , другият път , собственика беше се опитвал да оправя спусъка (калашника има отвратителен и труден за контролиране спусък в сравнение с АР , който можеш да си го нагласиш както искаш) Друго което допринася за по-добрата точност на АР е калибъра , но и това е тема на друг разговор.
Изказването за неграмотноста беше за тези нашенци дето не знаят да пишат на български и едва ли има нещо общо с "грешката" за норматива , защото всеки норматив е относителен. Аз продължавам да твърдя , че 6сек за пълно разглобяване на калашник , така като аз съм го правил като войник са пълни глупости. Да не говориме , че самото упражненеие е просто упражнение само по себе си - в бойна обстановка никога няма да ти се налага да разглобяваш нищо повече от капака и в малко случаи да свалиш затвора ако е възможно. Засечките се делят генерално на три вида и още със свалянето на капака се елиминират първите два и установи ли се третият вид засечка при която автомата е нефункционален , по-нататъшното разглобяване е чиста загуба на ... 6сек през които можеш да продължиш да оперираш с друго оръжие вместо да се занимаваш с глупости. Това всъщност е въпрос на много по-различен разговор.
Жив и здрав.


невидим


Тема Re: Ако отидеш на някое стрелбище с един детонови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано20.02.09 14:44



Нормативът за разглобяванена Калашник, независимо дали го правиш пред даскала по военно обучение или взодния си командир беше 7 секунди за отличен- сваля се капака на цевната кутия,възвратната пружина,ударника се снема от газовото бутало и накрая се маха газовата тръбичка. За сглобяване 14 сек. общо 21сек.
За човек на зор като завърти предпазителя около оста му може да свали и него след това със щика се повдига пружината на спусъка и като бутнеш настрани щифта му можеш да свалиш и него, полуложата се маха с обикновено завъртане около цефта- но последните действия не влизат в норматива.
Както писах и АК и М16 не стават за съвремени бойни действия просто самите бойни действия вече се водят в друга среда -съответно общовойсковото оръжие се избира по други критерии. А превъоражаването струва пари - когато Американците влязоха за втори път в Ирак само 10 000 от армията им разполагаше с М16 А4 ,руснаците и до днес превъоръжават частите си в Чечения.
Ако стреляш с китайски патрони на калашник произведен извън Китай ще е цяло чудо да не засече автомата- другарите имат свое виждане по въпроса за барута а от там и налягането предавано към буталото е по-малко.
Малка закачка -кутиите са Фрезовани или щамповани.
А като стана дума за осъвременяване и специални части:





Тема Благодаря за закачката , така или иначенови [re: pliasplias]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано21.02.09 04:29



си се сетитил за какво говоря. Да ти я върна във същият дух - "цев" не се пише със "ф"


Първо за норматива - нека да е така , въпреки , че силно ме съмнява някой да го направи за 6 сек а и не виждам никакъв смисъл от самото упражнение за този норматив , но както и да е. Всъщност АР се оправя по-бързо от 6сек ако засече , дори не се разглобява напълно , но аз лично не съм запознат с нормативите им , но както споменах преди оператора може веднага да определи дали пушката се оправя само с удар по буталото , със отваряне (което взима по-малко от 6сек както и да го гледаш защото не е цяло разглобяване) или не е в състояние да продължи да стреля. както виждаш - въпрос на стандартна тренировка а не на усъвършенстване на упражнение от което наистина нямаш нужда.
Ако под М16 имаш предвид новите модификации ( не ги изброявам защото са ужасно много , но се сещаш че говоря за КАР ,М4 и т.н.т) изобщо не мога да се съглася , че не стават за съвременни бойни действия. Генерално погледнато няма по-добра ергономика в света от АР платформата , така че докъто Щатите не се превъоръжат с нещо по-ново дето да изглежда по друг начин , такъв тип нападателни оръжия винаги ще са на предната линия а окупационните войсни винаги ще са със стандартните , не-специализирани оръжия , просто защото не са им нужни онези специалните. Както и да го гледаш нищо в момента не прилича на по-различна пушка от АР - нито 416 нито 556 а швабите са може би единствените дето като си правят оръжията не се съобразяват с политиците си. Дори СКАР и Масада лежат на същата база , та ако щеш и ХМ8 , така че не мисля , че можеш да наречеш АР в новите си варианти остаряла система. Калашника е в общи линии автомата който не може да бъде модифициран по всичките начини и за време за което можеш да модифицираш една КАР например - да стреляш ефективно със снайпер на 1км и в следващата минута да разчистиш пак толкова ефективно един жилищен комплекс на термо-оптика.
Според мене , единственото което може да се подобрява на Калашника е точноста и пак има да гони черната пушка докъто накичи всички неща които могат да ти потрябват. На Калашника един Х4 бързомерец е трудно да закачиш да не говориме за съветският вариант на нощно виждане дето без батериите е по-голям от автомата...Всъщност , на бляда не му и трябва система като АР - тяхната доктрина не включва разчистване на квартали в Чечня например , дето я спомена - те просто си ги сриват със земята а те други мащабни войни като Щатите не са водили от А-стан.
Жив и здрав.


невидим


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.