Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано11.11.08 22:39



Забвано е да чета предположенията ви различни от реалността.Това че М-ката като се напраши дрън дрън дрън, не била устойчива на продължителни нападения от мръсотии и пясъци .Сякаш войниците дет я използват стоят по 5 години по бойните полета.Не се ли сещате, че всеки ден се прибират и си чистят редовно пушкалата.При това положение и най нежното оръжие ще работи добре.Аз ходя с автоматична пушка на лов и знам, че за да засече трябва много боклук да влезе, при нормална експлоатация е невъзможно.Плюс това каква ще е таз засечка, че да е толкова фатална, маха се засеклия патрон и продължава стрелбата.Засечка от боклуци лесно се оправят, оръжието засича заради боклуци поради тази причина, че затвора не може лесно да се движи назад напред, обикновенно получава се изстрел затвора отива в крайно задно положение и заради боклука не се връща да захапе следващия патрон.Никакъв проблем не е щом стане така да се дотика с ръка, и пак ще стреля.

Ай повече не ми се пише.

И да след виетнам М-ката са я подобрили многократно, не е само ръчния дотиквач.

И още нещо.Калашника също засича!



Ще пусна снимки кат имам време на едни работи




Бъдете добри

Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: theshooter]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано12.11.08 11:58



Естествено че всички оръжия засичат, няма две мнение по въпроса. И револвера може да засече. Въпроса е че М-ката е по-капризна откъм поддръжка с всички произтичащи последствия. Очевидно е че във военно време невлезлия патрон за който е нужен въпросния дотиквач спокойно може да означава смърт за ползващия М16. Или ще оспориш това твърдение? :) Въпрос на концепция е, но все си мисля че стабилно работещото и некапризно оръжие по време на война ще спаси много повече животи от колкото перфектно направеното, но искащо непрекъсната поддръжка и капризно такова.
Това не прави лоша пушка М-ката. Прави я различна пушка. Американците вечер си се прибират по казармите и си чистят оръжията. На тях не им е огромен проблем това че им е по-капризно оръжието. Но партизаните нямат възможност за такива екстри, за това и обикновено техния избор е именно калашника.
Хм, значи М-ката са я били подобрили така ли? Ами тогава защо сравняваш оръжие модификация 80-те години примерно с такова пуснато в производство края на 40-те години. И на всичко отгоре същото това "антично" оръжие по много параметри е сравнимо че и бие модерната М-ка. Странно наистина. Не е никак случайно това че калашника е най-разпространеното и може би най-ползвано във войните на края на 20-ти век оръжие. Но това не го прави по-добър от М16, както и обратното не е вярно.

ПС. Казваш че ползваш автоматична ловна пушка. Би ли споделил каква точно?

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано12.11.08 14:28



Това, че калашника е сполучлива система спор няма.И все пак добре че са копирали руснаците немския щурмгевер (МП-44), пак не е тяхня заслугата за тоя автомат!Немец го е измислил за това е станал толкова хубав тоя калашник.И партизаните използват калашници щото са по достъпни и се намират навсякъде, пък и много зло може да причинят с правилни ръце.

Такава е мойта пушка.



Принципа и на действие е сходен с на АК-то с газоопериращ затвор е, не е с инерционен.

Редактирано от theshooter на 12.11.08 14:36.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: jivkol]  
Автор File99_ (оперативная )
Публикувано12.11.08 18:52



В казарма съм бил, ти мен не ме учи.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано13.11.08 10:24



Прав си, всички засичат. Най-хубави са тези във витрината на музея. Дано един ден всички отидат там.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: theshooter]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано14.11.08 10:19



Въобще не е вярно че калашника е изкопиран от Мп44. По-горе в темата е коментирано това, почети малко. :) Вярно е че в превръщането на АК от неуспешен прототип в работеща легенда имат пръст хората разработили МП44( макар че не се знае колко точно голям пръст имат), но двете оръжия нямат абсолютно нищо общо освен банановидния пълнител. Дори концепцията за междинния патрон е измислена преди ВСВ и е ползвана в няколко оръжейни системи. По-горе са цитирани. Така че и германците не са измислили идеята.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано15.11.08 12:43



Е как не си приличат ве.То едното си е чист недодялан калашник.Даже и газовото бутало му е същото



Бъдете добри

Редактирано от theshooter на 15.11.08 14:56.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: theshooter]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано18.11.08 09:41



Тъкмо да каже човек че има някакъв прогрес при теб и вземеш че изтърсиш някакъв такъв бисер. Ето едно мнение цитирано от друг форум в което има малко снимки. Хайде изброй ми приликите между това което виждаш и АК. Нещо почва да ме съмнява дали си ходил в казарма, ако продължаваш да твърдиш че АК е копие на германския автомат.


[quote="TheBoss"]Гледам и тук се вихри тема, в която подмятанията и коментарите без конкретно позоваване на факти са основното. За това ще копирам едно мое мнение от друг форум. Дано е полезно и поне малко повдигне завесата над мистерията "Кой от кого краде в оръжейния бизнес".

В отговор на:

... От много години чета и слушам за това как простият съветски войник Михаил Калашников измислил най-доброто и най-продаваното автоматично оръжие в света. Но също така чувах и друго. Видите ли той Калашников нищо не е измислял, просто взел един МР-44(StG.44) и го прекръстил на АК. Абстрахирам се от факта, че 10 години съм носил въпросното оръжие и, че винаги съм бил много доволен от него. Но когато някой неаргументирано твърди нещо винаги си задавам въпроса: а дали е така наистина? Дори и тук, в този уважаван форум има много изказвания в тази насока. Ето, едно от тях е и в тази тема: [quote="vladunov"]... Че АК е взаимстван от Щурмгевера е ясно, просто изпълнението е малко по различно. АК би трябвало да превъзхожда МП44 по параметри и затова се е наложил, а също и заради времената тогава. ...


И понеже обичам да изяснявам нещата, си направих труда да издиря информация за това, що за чудо е МР-44 и дали наистина АК е негово копие. След моето импровизирано разследване стигнах до два извода. 1-во - на вънщен вид АК прилича на МР-44 точно толкова колкото БМВ на Мерцедес. Т.е. има извит пълнител, пистолетна дръжка, газова тръба, цев и т.н. 2-ро - имам съмнение, че е възможно УСМ да е взаимстван от МР-44, но има няколко разлики: предпазителят е на съвсем друго място, което ме навежда на мисълта, че действа по друг начин, а превключвателя на вида огън пък е съвсем различен. И за да не бъда голословен ето няколко снимки: Всъщност според мен до тук свършват приликите. А, не, има и един пълнител, който е с подобна форма, но се загледайте как се заключва към цевната кутия! Доста е различно, нали? Така, да разгледаме нататък. Интересно е как се разглобява. Ами, просто е, издърпваш един шплент и прикладът се отделя от цевната кутия. При което се оказва, че нещата вече не са ни толкова познати, както при АК. Затворът има съвсем друг принцип на работа, няма въртене, няма бойни упори. Ето всъщност как изглежда един непълно разглобен МР-44: И сега черешката на тортата, върха на сладоледа, овър дъ топ. Нещото което ме хвърли в дълбок размисъл. А дали наистина Михаил Калашников наистина не е откраднал идеята от германците и дали всъщност не трябва да казваме на АК-то "Шмайзер" вместо "Калашник"? Наистина на пръв поглед се забелязват доста съвпадения в устройството, но дали наистина е така? Загледайте се в лоста, който минава покрай ударника и се движи от един штифт. Това е превключвателя на вида огън. А ето и къде е разположен предпазителя: Нямам на идея как действа, но едва ли е по подобен на АК начин. Толкова от мен като за 1-во мнение. Надявам се, че не съм ви отегчил и не съм отишъл твърде много офтопик(все пак темата е за АК и Михаил Калашников). Ще се радвам, ако от това излезне някаква дискусия и поне за нас изчистим нещата около АК и МР-44.


[size=9]Препечатано от [url=http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=18094&highlight=#18094][color=red][u]тук[/u][/color][/url][/size]




Въображението е единственото оръжие срещу реалността.[image][/image]

Редактирано от Merlinmr на 18.11.08 09:51.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано18.11.08 13:48



На мен не ми стана ясно каква точно е позицията на автора на темата FileO99 и затова не участвам. Говорихме веднаж по въпроса, стигнахме до някъде, той пак си остана с неясноти. Други, обаче, доста разбраха за какво става дума.



Редактирано от Koфтият на 18.11.08 13:51.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано20.11.08 11:46



Братко мой

, какво доказа с тези снимки?Че МП-то и Ак-то са еднакви ли?Аз не твърдя че са 100% еднакви а че много от нещата са взаимствани, ся няма как да си кримин душите то си личи.Че в детайлите има разлики има, то е ясно че няма да го направят точно копие.

Искаш ли да ти намеря мнение доста по експертно от на TheBOss, дето точно си личи, че са ....

Бъдете добри


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.