Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор den_zuk (непознат )
Публикувано08.10.08 04:19



много забавни мнения има тука...само дето автора много се е ограничил точно до една определена модификация на АК.....ползвал съм три модификации на АК и съм стрелял със поне още 7-8 вида леко оръжие...та калаша...и особено любимата ми модификация АК-74 е идеалното стрелково оръжие...не засича, поддържа се лесно...лек е и удобен ...ако се грижиш за него и той би се погрижил за теб...престрелките както ги нарича това момче...са три войни които американците загубиха...сигурно поради загуба на време с дотиквача :)



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано14.10.08 10:18



Абе, и така не е.......То с тоя интернет....стана мътна и кървава. Аз познавам хора, дето могат да ме сложат в малкия си джоб на теми за космос, совалки........звезди..... ! Без да им е стъпвал кракът там. Познавам един, дето сега да го попитам колко е луфта на 'четвъртия биелен лагер' на космическата совалка и до една минута ще ми каже.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: den_zuk]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано14.10.08 10:22



Добър, сериозен пост !



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Koфтият]  
Автор Steyr (The Unforgiven)
Публикувано20.10.08 17:00



edno pristrastno mnenie...

(Discovery ch)

http://de.youtube.com/watch?v=KvrG4T2K4sE&feature=related

http://ru.youtube.com/watch?v=eNAohtjG14c&NR=1 огъъъъън!

http://ru.youtube.com/watch?v=G6BpI3xD6h0&feature=related



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Koфтият]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано27.10.08 10:55



Едно е да знаеш ТТХ на даден тип техника, съвсем друго е да кажеш как се държи и кое е по-добро( да не говорим че това последното изказано като генерално заключение е пълна бесмислица). Има един израз в английския, поговорка по-скоро, че никой не може да те познава без да ти е ходил в обувките. :) Та същото е и с оръжието. На картинка или на чертеж може прекрасно да изглежда, но въпроса е как се е представяло в реалността. При това данните за представяне в реални условия не трябва да се дават като сурови цифри, а като доста по-комплексни сравнения включващи условията в които е използвано конкретното оръжие, както и уменията на тези които са го използвали. Както калашника, така и М16 имат области в които са абсолютно непобедими.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: den_zuk]  
Автор Xacaн ()
Публикувано28.10.08 20:10



Точно, кратко и ясно мнение!
Ако питате мен, такава класация може да прави човек, който е изстрелял поне по един сандък патрони и с двете оръжия. Всичко останало, е , да извинява авторът на темата, лапешки приказки.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано30.10.08 17:56



Ей шматка.Ша та иба ай

.ПРостио имаш ли си някаква представа..Абе за какво ли и пиша на толкова нисш човек.Кат заслужиш да говориш с мен тогава мой и нещо да ти напиша.

Бъдете добри

Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: theshooter]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано31.10.08 13:20



Недей да продължаваш с убидните изказвания, защото тук е публичен форум и се излагаш. Ако имаш нещо да кажеш, го кажи смислено и с необходимите аргументи. От начина по който се изразяваш за силата и точността на двете оръжия се вижда че досига ти с тях е само в CS. В реалния живот се използват малко по-различни термини и еденици. Бих бил благодарен ако ме опровергаеш. Лесно можеш да се досетиш по какъв начин.

ПС. Да прав си много съм "нисш" човек. Въобще не съм дорасъл да споря с високо образования ученик току що завършил 5-ти клас. Оправи си речника, образовай се малко в оръжейната тематика и тогава влизай във специализираните форуми.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: Merlinmr]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано31.10.08 14:31



Офф ти философ ли си или какво.Като казах че ак-то е по неточно имах в предвид че тресе и се огъва при изстрел, защото между приклада и цевта има ъгъл докато при М-ката са на едно ниво.Има и клипове заснети забавено там най добре си личи, има и още подробности но си нисш и няма да се впрягам да ти обяснявам.

Ти започна заяждането с тоя ЦС- това не го играя от много отдавна плюс това на цс-а затвора на калашника е от обратната страна

, не ми се занимава да ти обяснявам щот не ми пука за тебе.

Бъди щастлив и поумнявай, без да ме познава вика, че съм 5 клас, само глупарест човечец може да състави такова изречение, за да изпъкне че е много зрял.

Чао чао



Бъдете добри

Редактирано от theshooter на 31.10.08 14:32.



Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашника [re: theshooter]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано31.10.08 15:50



Добре, има напредък, не си изгубена кауза. :)
Да, на АК цевта се огъва при истрел.
Но това че ставало защото имало ъгъл, си е върховна глупост и се надявам някой ден да разбереш какво точно си написъл.
Хайде покажи ми едно огнестрелно оръжие, чиято цев не се огъва, ще ми е много интересно да ми кажеш някой модел. Също така да АК дава по-лоша групираност от М16 по принцип. Но също така групираността на истрелите е само една от многото характеристики на едно оръжие, при това далеч не най-важната в някои случаи. Самата идея за щурмува пушка( надявам се разбираш какво означава този термин) е компромис между почти несъвместими оръжия и не можеш да очакваш върхови постижения от нея на спортните събития.
Това по темата.
Извън темата, наистина се надявам да нямаш и 5-ти клас даже, понеже единствено възрастта би била известно оправдание за тона който държиш. Искрено те съветвам да обмислиш избора си на думи. В други форуми където все още се вясва модератор, до сега вече щеше да имаш едно две предупреждения ако не и бан. :)

ПС. И все пак би ли разчистил недоразуменията по отношение на това в кой клас точно си? :)

Редактирано от Merlinmr на 31.10.08 15:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.