Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: От 90-та година до сеганови [re: pliasplias]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано30.03.09 20:46



Мнението ти е много общо, но то не може и да бъде друго. И аз съм съгласен с него, защото не може да бъде иначе. Пак, най-общо казано, и едните и другите са минали на по-малкият куршум поради чисто прагматични причини, не толкова заради качествата му.
Темата я дъвчеме още, защото като виждаш сам тя не прави разлика между елементарни неща, а на мене ми е достатъчно занимателна за да и отговарям.

Класифицирането на щурмовите пушки, лично аз го правя в историческият план на това за което говориме в случая - тогава е имало нужда от щурмово оръжие. То, ако щеш цялата концепция за блиц-криг изисква такова оръжие. Тука вече, при класифициране на оръжието, създадено първо за да отговори на тази концепция, не може да не се вземе под внимание патрона, а той е създаден именно за тази концепция. От там, няма друг начин да се класифицират оръжията за които говориме друго яче. Пушките на Токарев и другите руски конструктори не отговарят на условията за щурмово оръжие, заради размера си и патрона който използват. Също както и МР40 - по компановка е перфектно щурмово оръжие, но не влиза в характеристиката на щурмова пушка заради използваният пистолетен патрон и дължината на цевта. Това не е издребняване а разговор за конкретни оръжия, класифицирани от по-умни от нас всичките в тези форуми. Когато някой който не знае, не разбира или не е сигурен какво приказва ни влиза в разговора по такъв просташки начин, това е което получава от моя страна, за тебе - не знам.


Иначе, радвам се да те видя отново на линия, имаш ли някакъв коментар по синият текст дето го пуснах ?


невидим

Тема Re: От 90-та година до сеганови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат)
Публикувано30.03.09 23:19



В това блато аз не влизам, прекалено дълго съм женен


А щурма( настъпателен бой) се осъществява от мобилни части които би трябвало да се движат бързо и да успяват да подавят съпротивата на противника в дълбочина като използват авиация,бронетехника и всички видове артилерия- почти до средата на руската кампания основното немско пехотно оръжие е пушката, в тоя ред на мисли "щурмовите" винтовки от типа на СТГ/ АК-47 са по-скоро отбранителни оръжия- евтино производство ,непретенциозни към използващия ги който буквално седи и чака целта да влезе в обхват. За това и нашта армия се учеше предимно на този тип стрелба-от заета предварително позиция(обикновено лежешком) се стреля по атакуващ противник.Сдавал съм зачот по бойния устав на ротатапреди 20-на години и не съм пехотинец та знанията ми определено са демоде- но съм сигурен че и днес АК-47 не отговаря на изискванията на Американския боен устав




Тема Re: От 90-та година до сеганови [re: pliasplias]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано31.03.09 03:51



Това което ти представих по-нагоре е съкратен и опростен вариант на историческите обстоятелства довели до определението "Щурмова пушка".
Колкото и помпозно да звучи, предавам го със свои думи. Иначе трябва да цитирам руски и американски автори за да си докажа пойнта, един вид, което аз няма да направя, защото не споря с тебе а и не искам да споря с никого по въпроса. Самото определение използва името на stg и за това така. Другата "щурмова" характеристика е патрона - не е размер за окопна война и не е защитен размер(пистолетен). Междинният размер е за по-късо разстояние от първите и с по-"убиващи" качества от вторите, ако трябва пак да опростявам дефинициите... Сам го каза - блато. Тея дето са по-близо до Русия го виждат според това колко са си пристрастени към източниците, онея-от другата страна го виждат съответно по противоположният начин.
Аз гледам да съм по средата, ама пусто всеки който ти прочете мнението те е подредил вече някъде...
А да те развеселя още малко - нашите позиции винаги са били отбранителни - целият капиталистически свят ни дебнеше да ни упои с Кока-Кола и да ни разврати с повече от два канала по телевизията... Минаха тези времена и сега всички реват за тях. Да им се чуди човек, ама аз какво разбирам, пък това си е и тема за другаде.
Жив и здрав.




невидим

Тема Re: От 90-та година до сеганови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат)
Публикувано31.03.09 11:34



То затова по тия въпроси гледам по-малко да пиша и където може слагам линкове пък кой каквото си хареса





Тема Re: M-16 е много по-добър от Калашниканови [re: FileO99]  
Автор Kpaличa (непознат )
Публикувано02.04.09 03:19



Може и по добър да е от калашника,незнам несъм стрелял с М16,но в никакъв случай не може да се твърди,че АК47 е боклук.А това чуждо знаме дето си го сложил показваш,че оръжието е американско или нещо друго?



Тема разлика между пушка и автоматнови [re: Merlinmr]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано03.04.09 22:55



Не сравнявай точността и далекобойността на пушка с огнева мощ на автомат . Двата вида оръжие имат различни конструктивни особености , различни по сила боеприпаси и различни тактически приложения . Далечна еденична цел се прострелва с еденичен изстрел от дългоцевно оръжие . За сравнително близки , групирани и масирани цели трябва нещо по-скорострелно , не чак-толкова "снайперско" (значи може и късоцевно), но достатъчно леко , надеждно и пробивно , и със сравнително добър автономен запас от амуниции .
Май твърде много си гледал филми от типа на "Рамбо" , където главният герой скача сред група "лоши" и с една "М-16" за три секунди натръшква 15-ина души .





Тема Re: разлика между пушка и автоматнови [re: hadjiyata]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано05.04.09 06:01



......и където лошите му изскачат с калашници и от десет метра, на автоматична стрелба, не могат да го ударят... ? Наскоро гледах 'Командо' с Шварценегер.....толкова смешно ми се видя всичко, безпредметно и нереално, че чак не си повярвах на очите. Изгледах го само и само да си сравня часовника и да проверя колко съм остарял. Защо навремето съм ахкал и въздишал а сега плюя и псувам........





Тема Re: разлика между пушка и автоматнови [re: hadjiyata]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано06.04.09 15:05



Ако обърнеш внимани на дискусията част от която е отговора би трябвало да разбереш защо точно съм писал горното мнение и сравнявам тези показатели. Сравняването с рамбовските филми е меко казано нелепо в случая. Много добре знам за какво служи калашника. Бил съм в казарма, макар и не за дълго.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: разлика между пушка и автоматнови [re: Merlinmr]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано10.04.09 20:13



Изглежда , че изобщо не четеш мненията на опонентите си .


Защо приемаш за критерий само възможността за монтаж на оптика и игнорираш другите показател и ? Ако си държал "Калашник" , сигурно си видял два улея по капака - е , те са за монтаж на оптика . А ако искаш мнение за точна пушка - не се занимавай с боклуци а иди и си купи "Драгунов" .



Тема Re: разлика между пушка и автоматнови [re: hadjiyata]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано13.04.09 12:16



Пак не успях да схвана причината за остротата на тона. :) Писал съм за монтиране на оптика единствено защото беше използвано като довод, не по друга причина и не като критерий за нещо. Та каква точно ти е тезата че тази тема много се разми. Ако тезата е че СВД е по-точно оръжие от АК напълно бих се съгласил с уточнението че по спомени СВД не отговаря на критериите за снайперско оръжие, което не му пречи да се използва точно като такова.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.