Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано24.03.09 17:45



Смея се защото отново бъркаш причина и следствие. Тъй като теоретичната ти подготовка куца и не знаеш кое може да се НАПИШЕ и кое се НАБЛЮДАВА- та от там произлизат смешките които твориш в писмен вид.

Sometimes, a firearm's accuracy will be measured in MOA. This simply means that under ideal conditions, the gun is capable of repeatedly producing a group of shots whose center points (center-to-center) fit into a circle, the diameter of which can be subtended by that amount of arc.

Хайде пак кажи нещо за оптика или групите ти на 400 метра.


После погледни как се изменя големината на целта с увеличаване на дистанцията примерно при СВД:

Тактико-технические данные винтовки СВД калибра 7,62 мм
Вес 4,3 кг
Длина 1225 мм
Длина ствола 62 см
Шаг нарезов 320 мм
Количество нарезов 4 (правое вращение)
Начальная скорость пули 836-840 м/с
Дальность полета пули 4000 м (патрона "снайперский")
Убойность пули сохраняется на дистанции полета 3800 м
Дистанция действительного огня:
по ростовой фигуре до 800 м
по головной цели до 600 м
Скорострельность практическая 30 выстрелов в минуту
Емкость магазина 10 патронов
Канал ствола хромирован
Кучность боя, положенная 4 выстрела на дистанции 100 м по инструкции не должны выходить из круга диаметром 8 см
Прямой выстрел:
по грудной цели высотой 50 см 450 м
по головной цели высотой 30 см 350 м
по ростовой цели высотой 150 см 600 м

Редактирал си последното си мнение и пак си пообъркал нещата

Редактирано от dorka на 24.03.09 18:11.



Тема Ъъъ... Веднъж едно момче ми каза,нови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.03.09 18:09



че някой намерил в един сайт че ... ааа, чакай бе, що не погледнеш тука какво съм намерилa, щото то ЗВУЧИ много добре, а ? Аз не съм пипала никога М4 ама знам всичко, щото , ъъъ ... глей кво пише за СВД - а? Най големите са ши знаиш, най-великите и напададелните им пушки стрелят на 3км а .22лр на 2, щото... абе глупости !!!

Хе, хе, глей какво си написал-... чакай да полея набързо цветята, начи това не е верно, щото аз като си стрелях деветте патрона по трудово... чакай, по трудово или физическо ? Не помня, трябва да е от много докторстване или чупене на пароли или от многознания по стрелба, артилеристика, стъкмистика и какво ли не още,тисъсмене не можешдаспоришзащототинищонезнаеш,
билсиучилсамодо3тикласапъказзнамкакдаровявинтернетинищоченикоганесъм
стрелялапознавамединдетогоеправил7пътиитоймиенатъплнилглаватастерминология
атинезнаешкавоговоришщотоазнеразбирамтерминитети....

Е, и? Тва за какво си ми го плеснала тука? Нали говореше за ЩУРМОВА ПУШКА , какво ми даваш за пример СВД дето не стреля без оптика ?!?
Разбираш ли, че с тоя пример буквално потвърждаваш това за което ми се смееш в по-предишното ми мнение - как използвам МОА в случая ???
Бегай при цветята, омръзна ми вече ако на някой му се занимава с тебе - good luck.

Като се концентрираш върху едно нещо за което можеш спориш и разбираш, може някой да ти се върже на бръщолевенето. За сега обаче не можеш да обясниш ясно какво правиш тука.
Довиждане, приятен ден.



невидим

Тема Re: Ъъъ... Веднъж едно момче ми каза,нови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано24.03.09 18:43



Леле, ти ли си туй момче дето намира сайтове



Споменах МОА защото това е параметър който характеризира разсейването на дадено оръжие при ИДЕАЛНИ УСЛОВИЯ -тоест не зависи от атмосферните условия, стрелеца и това какви мерни прибори ползва. Както се вижда от примера СВД при 3 МОА на 600 метра куршума ще попадне в кръг с диаметър 150 сантиметра около точката в която си се прицелил. Имаш МОА на М16 сам си сметни какво ще се получи на 800м.
М4 ползва патроните проектирани за М16- ха сега седни и помисли какво следва от това, всичкознайко.
Аз не споря с теб защото за теб историята на щурмувите пушки почва с немския модел от 44 и тоя пуст патрон дет го смяташ за единствен.

Горното най-после трябва да ти изясни че теоретичната подготовка е важна дори когато пишеш лакардии за това къв страхотен стрелец си.



Тема ХА ! ХА ! ХА ! На батко каунчето умно...нови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.03.09 19:24




Споменах МОА защото това е параметър който характеризира разсейването на дадено оръжие при ИДЕАЛНИ УСЛОВИЯ -тоест не зависи от атмосферните условия, стрелеца и това какви мерни прибори ползва. Както се вижда от примера СВД при 3 МОА на 600 метра куршума ще попадне в кръг с диаметър 150 сантиметра около точката в която си се прицелил.

Група от 3 МОА на 600м. означава,че попаденията са в кръг с 3" диаметър мойто момиче. 8см на 100м. за драгунов е смехория като норматив. Драгунов ще наниже 8см. група на 600м без проблем а М16/4 ще прави sub Moa групи на 100м. докъто не ти свършат патроните и без оптика.Това за което ти ми приказваш е съвсем друго и не ме занимавай с него, защото и при АК и при М16/4 в случаите за които говорехме няма оптика, освен ако не им сложиш. Да ама ние за тея пушки без оптика ли приказвахме, за това колко са им летални куршумите ли и кой-какви рани е виждал, за това какво ще уцелиш с АК на 800м., за щурмово оръжие, дето не е съществувало като концепция преди втората световна война, за .22лр дето бил опасен на 1800м., за окопната мишена, дето ти се обясни, че никой не стреля по нея защото няма нужда, за оръжейника дето никога не ми каза как се казва, за неточностите в текста дето не беше за тебе или за това, че не знаеш защо ми коментираш мненията без да ми предложиш ЕДНО смислено обяснение докрая...
Мерудиооо..., теоретична подготовка, дрън, дрън. Ти ли си отговорничката по теориите тука бе приятелко малка ? Нищо против нямам теорията ама аз имам от къде да си я чета а ти с нищо не показваш, че мога да те сложа в тоя списък, да не говориме, че и с малкото теория дето си имам си стрелям много добре със всичките джелеза дето са ми под ръка.Тебе ако те дразнят мойте лакардии си е лично твой проблем, аз така си стрелям и ако си ми под ръка бих ти демонстрирал и с АК и с М16, ама те няма... Пусти късмет. Ако искаш, прати ми една красива снимка в анфас и ще я взема на стрелбището специално заради тебе, да можеме да си чешеме езиците после. Няма да я дупча с пушка, ще се пробвам с пищофчета, ама и те ще свършат работа.
Стига моля те, само ми губиш времето.

Жива и здрава и ходи се пробвай някъде другаде с тоя багаж да видиш как ще ти се радват.




невидим

Редактирано от SR-71 на 24.03.09 20:06.



Тема Re: ХА ! ХА ! ХА ! На батко каунчето умно...нови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано24.03.09 21:33



Това да не е разбирането ти за първоаприлска шега





Тема Какъв точно ти е въпроса, форумна теоретичконови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано25.03.09 03:11



че вече им загубих връзката ?


невидим


Тема Re: Какъв точно ти е въпроса, форумна теоретичконови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано25.03.09 06:03



Че ти от самото начало си на друга планета. От къде ти влезе в главата тоя калашник не знам- виж първоначалния ми пост. После взе нещо да се пенявиш около патроните на маузер на които германците от 1930 правят 10–на все Курц модификации-познай защо(ако не се сещаш- средностатистическия човек... с пушка).

Е ,отговорих как да е,пак ти рече че тва си го писал за пляс пляс и що съм ти давала акъл,та я ми кажи сам ли си говориш или те отгоре та командват. Сигурно ти е любима тема – ама оръжие с газово бутало и накланящ се затвор има доста преди хенеловия автомат който копира чифте от 20 години на миналия век. От руските СВТ има същия принцип на действие. И стигаме до цирея дето те мъчи-ДИРЕКТИВИТЕ които Калашников бил получил –това твойто отива на идолопоклоничество. Още през 44 има готов руски прототип НО с друг автор, а набедения Калашников заедно една тълпа конструктори по собствено желание се явява на конкурс през 46,след който остават трима ,,кандидат`` герои на труда и 5-6 техни прототипа за по-нататъшно усъвършенствуване. Та спора кой от кого е копирал си е чиста проба наливане от пусто в празно още повече че идеята за такъв тип пушки,макар и да не са носили ПРОПАГАНДНО име, е реализирана още през по-миналия век.

И всичко това няма отношение към плачевната история на М16-окончателно влязла на въоръжение през 1967 поради ПОЛИТИЧЕСКОТО или ЛИЧНО(зависи как ще го погледнеш) решение на един пич наречен Макнамара , това е пушката която Американските въоръжени сили горещо желаят да снемат от въоръжение още от 1990 (сега да не поискаш да ти изброявам имената на членовете на комитета на началник-щабовете от 1959 до ден днешен)- но за твоята вяра бронебойни патрони няма открити, до степен да и приписваш свръхестествени качества

Задачка за домашно – на колко годинки е .50 BMG, колко модернизации е претърпяла и има ли армия която иска да я снеме от въоръжение.Толкоз за това дали едно оръжие е добро или напротив.




Тема Re:нови [re: dorka]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано25.03.09 12:21



Снощи писах нещо и ми спря нета преди да го пусна. :(

Досега ми с армията се ограничава със същия този учебен център, така че не съм наясно с тактиките на артилерията. Имах предвид концепцията в която подразделението стреля по вражеско подразделение намиращо се във визуалния обхват, но извън обсега на прицелната стрелба с идеята че дори да не можеш да се прицелиш точно по определен противник, все някой ще улучи нещо. Концепцията е от времето на мускетарите или дори на стрелците с лък и е изгубила актуалност по време на първата световна война, но въпреки това прицелните системи се създават така че да позволяват прилагането и. Или поне прицела на калашника е такъв. Чел съм някои неща за прикриващ огън над главите на приятелския взвод и други подобни неща с идеята че не винаги стрелбата се води по цел която със сигурност ще поразиш, а понякога само с психологически ефект с цел да се забави противника.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Тая е от онея ентусиазирани екземпляри, детонови [re: SR-71]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано25.03.09 12:24



Точно. :) Там се подвизава един "луд" блейдър, който много обича такива мнения д се заяжда с тях.



Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: Чакай да видиме начи....нови [re: SR-71]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано25.03.09 12:34



Не съм много сигурен в цифрите и за това няма да ги цитирам. Но не трудността при слагане на оптика ограничава приложимостта на калашника на тези дистанции. Мисля че групираността му беше от порядъка на 6-7 сантиметра на 100 метра. С тригонометрията съм скаран, но мисля че с тази групираност над 300 максимум 400 метра вече ще е проблем попадението във гръдна мишена, каквато и оптика да сложиш. СВД е измислена точно за да увеличи ефективната далечина на стрелбата на взвода до около 600 метра. Или поне тази е дистанцията на която снайперистите с драгунов стрелят по балони ( най-голямата глава която може да се види).
А производните на М16 се справят добре на големни дистанции на механични мерни прибори не само защото имат по-добра групираност а и заради изправената траектория, както и заради диоптричния прицел, който превъзхожда откритите мерни прибори именно по прецизността си.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.