Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 21.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Ти му викаш бъзикане, за някой е дрънкане.нови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано23.03.09 14:09



Иначе е удоволствие да ти пиша много, щото ти и много не отговаряш. Такива вчерашни келеши като тебе, като не могат да кажат нищо конкретно почват да приказват за бъзикане и други общи приказки.
Кой друг мълчи и кой приказва слабо ме интересува, то момчето сигурно няма време за клубове или неще да метка камъни в твойте редки нали се сещаш какво а ТТ патрона няма нищо общо с това за което говориме ама ти от много бъзикане и това не можеш да се сетиш, иначе щеше да ме затапиш с по-лесните отговори.
Хубавото поне е, че не досаждаш с "факти" от онея дето само ти им знаеш определенията.
Аз на военно не съм ходил, обаче веднъж, в 8ми клас едно момче ми показа снимка на Калашников, а знам толкова много защото си свалям от Арена сериалчита от Дискавъри чанъл за Future Weapons. Тва го пиша така, щото не знам как се превежда на български.
Айде, успех с бъзикането.


невидим


Тема Re: Ти му викаш бъзикане, за някой е дрънкане.нови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано23.03.09 20:21



“като войник съм стрелял по 3-4 консерви на занятие (по 2 всяка година). Имах взвод запасняци дето не им се чистеха пушките и ми пълнеха пълнителите да им ги стрелям.”

Взвод в Балгарската армия е 30-50 човека- стрелковите упражнения се изпълняват с 9 патрона а в консервата са 700 сметката ти нещо не излиза. Лекар-хирург съм та по комунистическо време на всеки две години ме вземаха запас и освен разгръщане на полевата болница си играехме и на пехотинци.


„На 400м от солидна упора АР(223) ми дава група от около 5 до 10см .”

„PREFACE
This manual provides guidance for planning and executing training on the 5.56-mm M16Al and M16A2 rifles to include the conduct of basic rifle marksmanship and advanced rifle marksmanship. It is a guide for commanders, leaders, and instructors to develop training programs, plans, and lessons that meet the objectives/intent of the United States Army rifle marksmanship program and FM 25-100.
..........................................
STANDARDS: From the supported position, fire up to 27 rounds or less in 3-round shot groups and achieve two consecutive 3-round shot groups (measured separately) within the plastic target-box paddle template (DVC-T 7-86) 4-cm circle

STANDARDS: Demonstrate consistent application of the integrated act of firing and obtain 4 out of 6 hits within the 11-inch circle on the 175-meter downrange feedback target.”
Познай колко е голямо кръгчето на 300 метра- след тая дистанция просто излизаш от мишената-човек до кръста.На туй у нас му викат УПРАЖНЕНИЕ ПО ЕДНООБРАЗНО ПРЕМЕРВАНЕ, и се прави след пристрелване като корекцията на мерните прибори се отбелязва в картона на оръжието(справка горното ръководство). И това за бойната гражданските са с по-голям толеранс
Ако разчиташ на летален изход причинен от М4 на такива дистанции бих ти препоръчала ТОТО2- не мога да преценя с кое би имал по-голям късмет.
Та пак си помисли дали да вярваш друг път на ловджийски лафове че и да ни ги разправяш като собствени преживявания.





Тема Ти сериозно почваш да омръзвашнови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.03.09 03:28



с тапанарските ти мнения.
Първо, имах зачислена главната станция на цял артилерииски дивизион - уазка със шафьорче и т.н.т барабар с един камион запасняци да ми теглят макарите и не съм стрелял само техните патрони а каквото докопам от целият дивизион. Освен това, смятай това обяснение като бонус, щото аз рядко се обяснявам, особено на доказани дразнители като тебе.

Второ, по мое време им даваха да стрелят по един пълнител, не по 9патрона и за две седмици занятия не се стреляше само веднъж, така че смятай, не се притеснявай колежке. Също така, в моят конкретен случай, аз съм стрелял когато и както искам, щото бях с връзки и полковниците бяха мои хора. Ако не дрънкаш още тъпотии ще ти кажа как се казваха, за да им се обадиш и да провериш дали те лъжа или напротив.

А ако никога не си пипала М4 изобщо не ми пействай нормативи дето са в сантиметри щото аз първо не съм стрелял по това текстче, второ, с М4, с малко опит и от упора плякаш по каквато си искаш цел без проблем до 300-400м и си влизаш в мишената.

За леталнният "изход" - дори с .223 ти е гарантиран ако ги нанижеш в центъра на тежеста на цял ръст мишена или на оная дето ми я споменаваш ("човек до кръста"), което е приблизително 30см кръг. А между другото, от същият текст, тая твоята любима мишена по която си мислиш, че цял свят стреля задължително е означена като 300метрова мишена а пушката на картинката няма оптики - не гледаш ли като копираш, що ли... Дали се сещаш сега, че въпроса ти за това какво ще видя през мерника е смешен, а в контекста на предишните ти постинги за 800метровата стрелба с АК е направо глупав.
То там си пише ама кой да чете всичко, особенно като трябва да си нагодиш дрънканиците да ти вършат работа:

The last 25-meter segment shown in Figure F-1 (275 to 300 meters) is covered at an average speed of about 1,450 mph.

Айде сега , колежке медицински работник ми сметни дали няма да има летален изход като те ковне тоя слаб куршум в кухата кратуна с тая скорост. Това са почти километър в секунда на разглежданата дистанция.

И ето още, за доказателство, че не те бива даже и да си натъкмяваш интернет находките, щото от същото место от което ми пействаш разни напътствия, идва и следният текст:

At the present time almost all initial flaws of the M16 are bugged out, and it is considered among the best assault rifles in the world. While its reliability in the harsh conditions cannot match reliability of its main rival, the Kalashnikov AK-47 and AK-74, it is still a quite reliable rifle, especially when well maintained. It is also comfortable to fire and quite accurate.


Глей сега, вместо да ми разтягаш локуми дето ги ровиш от интернет, като те викнат пак в запаса пробвай да удариш нещо с АК на 400м и после ще си сверяваме мерниците.
За сега обаче те бива само да си поливаш цветята а аз ще свършвам, че днес съм малко по-зает.
Довиждане и приятен ден.




невидим

Тема Re: Ти сериозно почваш да омръзвашнови [re: SR-71]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано24.03.09 12:09



До тук спора го следях спора с голям интерес. :) Интересно е как определени хора едновременно не успяват да схванат елементсарни идеи и заедно с това имат самочувствието за изключително запознати.

В интерес на истината най-голямото предимство на АК е че може не много добре подготвен войник са вземе автомата и да улучи с немалък процент на успеваемост мишена в цял ръст на 250-300 метра. Предполагам че с малко упражнения на 400 метра не би било проблем. Аз имах в учебния център само стотина патрона да истрелям и 250 ми беше максималната дистанция на стрелбите. От такъв автомат толкова. :) За повече от 400 не вярвам да му стигне групираността на стрелбата. А колежката май не успя да схване че мерните прибори разграфени на 800 и 1000 метра са от концепцията за групова стрелба по площадни цели, а не че на тази дистанция ще улучиш мишена с размерите на човек. А че ще има енергия да се порази мишена на километър дистанция е ясно.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: Ти сериозно почваш да омръзвашнови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано24.03.09 12:25



Ех, пак почна с приказките :
1.Приказваш си нещица дет си си ги навил на пръста и даже не се опитваш да ги осмислиш.
2.Имаш ли идея какъв е механизма на поразяване на куршума изстрелян от М16 и нейната МОДИФИКАЦИЯ М4 .
3.За 800 метра и коя да е щурмова пушка ще ти кажа само –ДЪГОВА МИНУТА.

Преди пак да почнеш с журналистически или ловждиййски небивалици прочети най-после едно АРМЕЙСКО наставление за стрелба- от каквато и да е армия –физическите закони са еднакви за всички-дори и за стрелец като Робин Худ, упс ,като теб.



Тема Re:нови [re: Merlinmr]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано24.03.09 12:47



Момент моля, аз не съм писала нищо за мерника от 1000 метра.

Стрелба по площи- не е ли от артилерията- когато се стреля по движеща се цел при определянето на скоростта и дистанцията до нея се допускат грешки, така че се образува някаква фигура в която вероятно се намира целта . Изстрелва се залп така че вероятността снаряд и цел да се ``срещнат`` да е еднаква за цялата площ на фигурата на грешките.



Тема Чакай да видиме начи....нови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.03.09 14:55



1. Не са нещица а факти и ти не си доказала противното на нито един от тях,
защото не разбираш за какво се говори. Ти даже не можеш в едно изречение
да посочиш за какво спориш вече.

2. Ъъъъ... Да. 10год. в болница с травматично отделение. Мократа мечта на
Тарантино, ей това съм виждал, така че отговора на въпроса ти е - Да.

3. Теория,теория,теория, само че ако имаше и малко практика щеше да си
наясно, че без оптика тея 800м само ще ги сънуваш а всички нормативи за
МОА при военните стрелкови образци са писани за оръжие без оптика.
М4 стреля по-точно без оптика на по-дълго разстояние от АК. Факт, недей
да спориш с мене, рови си в сайтовете и намери ефективните дистанции
на двете оръжия и после поливай теории.
М4 Е'щурмова пушка и не е нужно да стреля на 800м. също както и АК.
Обаче М16 стреля по-добре от калашника в рамките на по-горната
дистанция защото приема по-лесно оптика от АК. Не знам как е при
руснаците но от към 600м. нагоре хамериканците адресират целите си
с МОДИФИКАЦИИ на М16 или с М14 (м-у другото - любимата ми пушка)
докъто руснаците си използват напълно успешно Драгунов за тая работа.


невидим

Редактирано от SR-71 на 24.03.09 15:22.



Тема Тая е от онея ентусиазирани екземпляри, детонови [re: Merlinmr]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.03.09 15:12



си мислят, че като ровят в интернет могат да намерят всичко. Проблема е, че там има много информация която е и верна и не. да не говориме, че дори и да попаднеш на нещо верно, да кажеме, което си проверил по книга, във що-годе сериозен форум или сайт, то пак ще звучи глупаво ако го натъкмяваш по твояата си теория. Аз лично предпочитам книжките за първоначална информация, после ровя за мнения.
Тя в момента не знае за какво спори, използва вярна информация но я наглася по тезите си а за да го правиш това нещо трябва да си много в нещата и пак все някой ще те закове. С факти, не с .223 на 800м

Да я пита човек за какво точно се пени в момента... ?
На всичкото отгоре не може да се концентрира върху еднин от фактите които оспорва. Сам виждаш, че цитира неща които дори не си е направила труда да дочете до края и то от сайтове, които в никакъв случай не подкрепят теорията и.
Всеки който се интересува от тези неща си проверява часовника на запад и на Изток, тя не знае какво е Defense Review и междинен патрон а тръгнала да ми обяснява къде бъркам. То добре, че тука пише, ако я заведеш в Оръжие например, там ще я разнищят барабар с парцалите, лейката и докторската и престилка, ако изобщо я има.
Айде, жив и здрав.



невидим

Тема Re: Чакай да видиме начи....нови [re: SR-71]  
Автор dorka (мхмм)
Публикувано24.03.09 15:48



МОА при военните стрелкови образци са писани за оръжие без оптика.





Тема Слава Богу,нови [re: dorka]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.03.09 16:22



макар че не разбираш на какво се смееш, най-после млъкна.
Не е много правилно но не е и грешка да кажа че правя 2МОА на 100м с М16 например. Всеки който стреля редовно ще разбере за какво говоря.

Ти на какво се смееш обаче когато първа употреби МОА за стрелба без оптика на 800м. и "щурмова пушка" в едно изречение ... ?!?

За 800 метра и коя да е щурмова пушка ще ти кажа само –ДЪГОВА МИНУТА.




невидим

Редактирано от SR-71 на 24.03.09 17:45.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.