Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 21.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря за закачката , така или иначенови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано21.02.09 12:50



Пак казвам че не ги харесвам и двете - по идея това са пушки за армия която търчи по-полето или стои в укрепени пунктове и ръси куршуми на кратки редове като понякога се прицелва .
След първата Заливна война и събитията в Сомалия американците сами стигнаха до извода че им трябва ново чифте и отогава търсят евтино за експлоатация и лесно за подръжка оръжие - именно за окупационните си части. Колкото до термовизията ако я използваш в градски условия като нищо можеш да стигнеш и до военен съд

. 5.56 ососбено SS109 хич не става за град особено ако е с "мирно" население в него.
Модернизация на Калашник- по същество той отговаря на целите за които е създаден което обезмисля самата идея за модернизация- нови цели- нов армейски автомат- Абакан.
Е да, М16 е по-удобна за прикладване все пак майка и е ловна карабина и татко Стонер се е съобразявал с това че творението му трябва да се продава- но от там са и "генетичните" дефекти които дори и в последните и варианти не могат да се избегнат( по преди съм сложил линк та в края на текста има списък на недоволните и техните забележки).
Колкото до норматива той трябва да те подготви ако случайно по време на боя ти се скъса пружина, счупи ти се бойната игла или изхвъргача захапе гилза- и ако случайно в окопа/полето в които си има резервни части да си ги смениш,макар че по идея подразделението ти трябва да разполага с резервни автомати и направо си вземаш "нов". Нито едно оръжие не се разглобява напълно от бойния състав-само толкова колкото е нужно за бързо отстраняване на "дребни" проблеми.


Кое как се разглобява:





Картинките обясняват най-добре защо в крайна сметка едната пушка е по-разпространена от другата .



Тема Re: Ако отидеш на някое стрелбище с един детонови [re: SR-71]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано23.02.09 11:33



Благодаря за отговора. Извини ме за провокативния тон, имам си някои наблюдения за хора които чули недочули нещо и изкарват от мухата слон именно по отношение на нещата за които и ти пишеш. Но макар че далеч не мога и да си помисля да съм истрелял толкова муниции като теб и аз имам подобни изводи.
За нормативите съм съгласен че не са пряко приложими в бойна обстановка. Нер знам какво имаш предвид под пълно разглобяване, при нас упражнението винаги е било с частично разглобяване. Капак, затвор, газоотводна тръбичка и до там. А това е важно един войник да се научи да го прави дори със затворени очи. Иначе и аз не мисля че е необходимо да се прави за 6-секунди.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Благодаря за закачката , така или иначенови [re: SR-71]  
Автор jivkol (непознат )
Публикувано23.02.09 19:14



Съгласен съм с това което сте писали. Извинете ме за саркастичния тон от предното писмо. Мисля, че оценки за нещо трябва да дават хора които поне малко са наясно за какво става дума.
По въпроса за норматива при разглобяване с произвеждане на контролен истрел, 7 - 8 секунди беше напълно достижимо. Това е от значение при продължителна стрелба и силно замърсяване от барутните газове, и при падане в някоя кална локва. (Това беше любимата гавра на старите кучета)
Бъдете здрави и дръжте барута сух.



Тема Значи колега това е въпрос на лични предпочитаниянови [re: pliasplias]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.02.09 04:01



, не на това как нещата са приети от експертите в областа. мене ако ме питаш , аз бих подредил след калашника М14 , ама и това си е лично предпочитание...
Има няколко неща с които не мога да се съглася напълно и ако искаш ме поправи :
Първо и двете са модерни оръжия , просто защото концепцията за нападателна пушка (превеждам) е "модерна концепция". Тогава когато е измислян СТГ и АК , бойните действия са се водили по съвсем различен начин от предишните войни , благодарение на новите технологии за времето. Нещата днес са малко по-променени в смисъл , че подразделенията са въоръжени с по-профилирано оръжие и бойните единици са по-мобилни от преди половин и кусур век. Ако щеш АР е по-модерна пушка дори само защото е конструирана с опита на почти 20 год. военни действия след калашника.
Тука имам въпрос - по коя ловна пушка е правен АР , понеже единсвеното ловно нещо от системата е широко разпространеният калибър , до колкото аз съм запознат Стонър не е имал за база една система когато е създавал АР. От друга старна когато говоря за ергономика , нямам предвид само прикладването (аз бих се концентрирал върху ъгъла на приклада спрямо цевта). Първо , АР се оперира , дефакто без да си сваляш ръката от дръжката - Пълнителя се сваля с показалеца а предпазителя с се оперира с палеца - нещо което при АК не съществува. Второ , Освен , че има АР за лява и дясна ръка , пушката се зарежда също без да се сваля стрелящата ръка от дръжката , което при АК е въпрос на специфичен тренинг (когато не накланяш автомата) или на по-сложно движение. АР оставя затвора отворен след последният патрон което при АК също го няма. Споменатият по-горе приклад на АР ти разрешава да имаш едно и също разстояние от окото до прицелите (без значение какво използваш) , облечен с една фанелка или навлечен с бронежилетка и зимна униформа , което не е никак маловажно ако си свикнал с оръжието. Всичките тези дребни детайли правят АР по-бързо оперирана в бойни условия отколкото АК.
Като говориме за модернизиране пък , аз лично предпочитам АР57 пред Абакан който не е нищо друго освен преобърната конструкция на АК със избирател на стрелбата. Докъто самите руснаци не намират Абакан за толкова лесен за опериране като АК , АР 57 използва добре разработена и проверена технология , приема абсолютно всички аксесоари на рампата , стреля със широко разпространени пълнители с много по-голям капацитет , има много по малък профил което и разрешава да се оперира много по-удобно от АК в легнало положение и освен това може да се конвертира за нула време на обикновенна пушка или карабина , което автомата на Никонов не предлага. Те ти линка ако те интересува -


По въпроса за норматива , пак - всеки боец в съвременната армия има резервно оръжие и на никой не се налага да сменя игла в бойна обстановка. Стандартната процедура е след като се установи кой тип повреда има основното оръжие , да се отстрани (обикновенно незареден патрон , или неизхвърлена докрай гилза , захапана от затвора) или да се продължи с друго оръжие. Поне така е в тапериканската армия.
Бъди здрав.


невидим

Тема За тебе и Живко - няма никакъв проблем,нови [re: Merlinmr]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.02.09 04:05



колеги , аз не приемам нищо лично , питай Щирьо или Резуректума ако не ми вярваш




невидим

Тема Re: Значи колега това е въпрос на лични предпочитаниянови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано24.02.09 07:20



Накратко Феарчалд корпорейшън през 1950 прави първия прототип използвайки 7.62 патрон, през 1954 Стонер вече служител на Феарчалд прави АР10 ,около това време се води конкурс за армейска карабина но го печелят други. Вследствие на това са направени няколко ,,търговски`` модификации включително спортна и ловна карабина под патрон .223 Ремингтън, през 1958 се появват АР15 и АР16 който е с калибър 7.62, Колт купуват лиценза за АР15 през 1959 и се "появява" САР-15 познат ни като М16.

Ама ти не играеш честно сложил си линк към тунингована пушка

с чаркове от чифте за което американците си мечтаят я виж това тогава:



Хм,това което смяташ за ергономичен плюс е причина за засичане-напомням само че съм сложил линкове към списък с ръководството за ползване и с жалбите на недоволни военни, за да е по-сигурно ето и малко недоволни от конгреса им:



А и как се вкарва патрон в цеВта без да сваляш пушката от рамо-един от цитираните проблеми е че понякога "пропуска" патрона и се налага ръчно взвеждане(не говоря за задължителното дотикване), а да и на масовите модели цевта не се сваля(освен ако нямаш предвид целия горен блок). Според ръководството(за пушката,де) прблемите се отстраняват или с блъскане или с чакане .

Така или иначе и двете пушки може и да са "модерни" но са морално остарели
не случайно точно военните са тези които искат не модернизация а тоталната им смяна.


То туй не е по темата ма щот спомена новите братя:

Редактирано от pliasplias на 24.02.09 07:57.



Тема Re: Значи колега това е въпрос на лични предпочитаниянови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано24.02.09 15:38



Споменах Абакан просто като пример как би трябвало да се решават проблемите а именно възнакнали са нови изисквания към общовойсквото оръжие и както показва опита на двете "велики" сили модернзацията не помага.
Обаче с това което си написал ме накара да попрочета повечко за това пушкало,общо взето хубава работа ама руска успели са да комбинират снайпер и автомат в едно ма са си оставили ръцете:





И това е оръжейна система корено различна АК47



Тема Е,чак пък тунингована пушка - това си енови [re: pliasplias]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано24.02.09 16:16



най-обикновена АР основа с ресивър дето взима Р90 пълнители. Американците не си мечтаят чак толкова за Р90 , щото могат да си го купят за $1700 барабар с 5-7 , дето е правен да е в комплект с Р90. това дето не могат да си купят обаче са бронебойните патрони които са официално забранени за продажба. Което както сам се сещаш също може да се заобиколи. Те и Black Tallons ги забраниха докъто Уинчестър не ги преименува на Ranger X и сега можеш да си ги купиш навсякъде. За съжаление сега е трудно дори да си купиш 9Х19 Лугър патрони , всички купуват като луди заради Обама...
За дизайна на АР - ами ти сам го казваш - А10 е създадена преди да представят на пазара цивилната модификация като ловна пушка , значи в основата не е нищо познато до сега. калибъра също малко ме смущава - доколкото си спомням (без да ровя) първите прототипи са били винаги с .223 калибър , но тук не искам да споря защото сигурно бъркам.
Тоя документ от вторият линк ми е попадал и съм го чел преди , ама като се загледам сега - ами точно за това си говорихме преди - пушката , изпълнена на газово бутало няма грешка , за това специалните подразделения са минали на 416 Хеклери защото карантиите са им едно към едно калашникови , съответно изпълнени с германска прецизност.
Всъшност аз имам някъде по списанията статия за тестовете на кандидатите в конкирса за нова карабина и ще се опитам да ги намеря онлайн за да сложа линк , може на някой да му е интересно. Това което пишеше там е , че общо взето специалните войски си харесват Колта а също и 416 , което мене лично ме навежда на мисълта , че платформата като цяло е добра , в смисъл ефикасна за реални бойни действия.
Иначе аз не споря , че и двата автомата са морално остаряли , даже мисля , че буквално го казах някъде нагоре. Само дето руският е по-остарял


Това за взвода е интересно , мерси за линка.
Жив и здрав.


невидим

Тема Re: Е,чак пък тунингована пушка - това си енови [re: SR-71]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано24.02.09 17:38








Редактирано от pliasplias на 24.02.09 19:34.



Тема Мерси за линка , това си е нещо коетонови [re: pliasplias]  
Автор SR-71 (наблюдател®)
Публикувано26.02.09 05:53



всеки би трябвало да го знае , аз съм бил в техият сайт доста но никога не съм се интересувал наистина от къде е тръгнала пушката.
Жив и здрав.


невидим



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.