Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема добър качествен газов пистолетнови  
Автор vutreshen ()
Публикувано09.10.07 01:18



някой може ли да даде пример за качествен газов пистолет или револвер ....
продават ли се въобще такива и до колко пари биха стигнали 200/300? 500?



Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: vutreshen]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано10.10.07 01:06



За сериозни пари говориш, та чак се замислих дали наистина става въпрос за газов или за боен пистолет... Прочетох два пъти.

По мое мнение за газово оръжие не си струва да се харчат повече от 50-60 лева. В този ценови диапазон влизат доста добри модели на Voltran. Според мен надежден пистолет е този пистолет, който не засича точно когато ти потрябва. Засега съм много доволен от "Blow F92" и "Blow mini Mod.2003" както 8, така и 9 милиметровия. "Blow F92" е копие на Beretta 92F, и освен че изглежда доста внушаващо в тъмното, събира много патрони, също така и наистина досега не ми е правил засечка (със свестни патрони, естествено).




Щирлиц

Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: Щиpлиц]  
Автор d_shoter (непознат )
Публикувано11.10.07 16:44



досега не ми е правил засечка

... с него колко патрона си изстрелял до сега



Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: d_shoter]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано12.10.07 09:40



Ми, с 8-милиметровия Blow moni.mod 2003 (хромиран) когато съм на село, минимум по два халостни на вечер. Стана практика преди лягане да се уведомят селските 'айдуци с два-три изстрела, че не е полезно да се пробват (комшията ми акомпанира отсреща с ловна пушка 16-ка). Газови с него - два. Патроните са Wadie, и редовно почистване. Нямам начин да сметна колко патрона са минали през него, но не са повече от 500.

С по-големия му събрат съм гърмял значително по-малко. Предимно по празнични дни около Нова Година опразваме с комшията по един-два пълнителя, но това железце ми е по-ново, и едва ли изгърмяните патрони са повече от 100. Тук важи същото правило - читави патрони, и винаги почистване след гърмежи.

Щирлиц



Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: Щиpлиц]  
Автор n 1 (x)
Публикувано13.10.07 00:42



имал съм ме8, екол 99, и екол 635, първия си го купих 96та и от тогава съм изстрелял незнам колко стотин, но повече от 4 поредни без засечка не съм имал случай, немски, унгарски, турски, се тая, та според мен за газов е най добре револвер, но не турски, щото имам лоши впечетления, купих си неква имитация на смит и уесън за 50лв и един изстрел не изкара, преди тва имах ивг куриер, немски, имитация на рюгер, мисла 99та го зех за около 110 марки,горе долу добре, само дето се счупи частта фиксираща барабана да не се върти, но предполагам щото много си играех, сега и без нея пак става, изцяло съм я извадил, ако е с пълен барабан, не е от зна4ение, много по тежка повреда имах с ме8, с турски патрон, от първите, тапата се откъсна, запуши цевта, качи налягане и затвора се отвори мн резко, при което частта дето го запъваше се счупи, бойната пружина и щивта дето я държеше излетеха назад, за ремонта ми взеха 14 лв, в работилницата в безистена в началото на пиротска, смениха часта с правена, ръчна изработка от стомана, по добра от оригинала, са като гледам турските ми нямат преграждане в цевта, само стеснение
та като цяло по ми допадат револверите, но няма толко малки като джобните автоматици, а за мен тва е доста значимо, не харесвам големи, поне ако взимаш автоматик гледай да е с двойнодействащ спусък и го пробвай дали е двойнодействащ, в старфорс до халите гледах некви турски имитации на ппк, с наглед дълъг ход на спусъка, а като го пробвах се оказа еднодействащ, опитаха се да ми го пробутат, въпреки че изрично питах за двойнодействащ, също и смислен предпазител, на ударника или поне на чукчето, щото повечето джобни имат предпазител само на спусъка, тва за мен си е псевдопредпазител

x


Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: n 1]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано13.10.07 15:38



Ами, да ти кажа, сменил съм няколко газови, и преди хромирания mini mod.2003 имах черен. Много лоша боя, протри се. При чистене се забелязва, как на боядисаните в черно пищови в патронника сякаш остават суматия мизерии. Впоследствие гилзите не искат да влязат в патронника, не може да затвори рамата, и гърмеж - няма. ;о) На хромирания такова нещо не съм наблюдавал. Както ти споменах, гърмим поне по два халостни на вечер в село, чистя го в края на седмицата (но старателно, и с много любов), и съм сигурен, че ще мога да изкарам през него два пълнителя (по 6 патрона) без засечка. Предпазител - не само, че е псевдо-предпазител, ами и след известно време човъркане напред-назад - сякаш уляга, и вече при сложен предпазител, ако натисна по-силно спусъка - пак си щтрака ударника. ;о) Затова просто не го държа на предпазител, и не разчитам на това.

Големия (Blow mod.F92) ми е на по-малко гърмежи, но при него пък има една малка подробност - патронника е маааалко по-широк, отколкото трябва. За да заклини гилза, ще трябва бая нагар да се отложи по него. Предпазител - механизъм между спусъка и ударника. Просто натиска една пружинка надолу, за да се разминават с пластинката, дето освобождава ударника, и ми се случи така, че пластинката на предпазителя да се размине с тази, която трябва да натисне, и ефекта е - няма предпазител. ;о) Ударника при дърпане няма предпазни засечки, и ако е с патрон в цевта - при дърпане на ударника може да се възпроизведе гърмеж.

И двата не са със засечки в цевта, ами с муфи на резба. Мъчно ще се подместят при изстрел, и единственото, което се е опитвало да затисне цевта при мен досега са пластмасови парченца от тапите на патроните. Но това зависи най-вече от самите патрони. Пробвал съм само няколко вида, и засега на Wadie и Knall тапите им се цепят точно по ръбчето, където трябва, и парченца не се разхвърчат.

Голям или малък пистолет?
Аз лично казвам - и двата. Не обичам да нося много желязо без нужда, но вечер, когато дръжката на Беретата не се набива в очи, го закачвам под якето. По тъмно предпочитам да имам нещо, което първо може да се ползва като бухалка, пък после ще видим. Иначе за постоянно си избирам малкия газов mini mod.2003 на кръста, или в кобурче под крачола. Винаго е добре да имаш под ръка нещо, с което да можеш да елиминираш нападател или куче без да попаднеш под ударите на закона. Пък и разрешително се вади трудно, не е нужно да се рискува, ако има друга алтернатива. ;о)

Щирлиц



Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: Щиpлиц]  
Автор vutreshen ()
Публикувано14.10.07 02:06



добри - дръжки....имах барета която се счупи като играчка/спусковия механизъм/.....някой тук беше казала дори от каква сплав се правят.
вече от опит знам че това са ненадеждни продукти.
в един оръжеен магазин обаче бях мернал газов револвер за около 200/300 лв...но втори път не го видях .



Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: Щиpлиц]  
Автор n 1 (x)
Публикувано14.10.07 02:36



хромиран никога не съм имал, не ми допоада външния вид и според мен мн бие на очи, най ми допадат боядисаните като се поизтрие уж-оксидацията и цама земе да се окислява, но иначе да, хромираните звучът по смислено, а и ако се не лъжа турските беха на една цена,без значение покритието, за затегането на гилзите, мисла че зависи и от вида патрони, освен нагара, не съм си играл да ги мера с микрометър, но подизирам че допуските са страшни, за предпазителите - най ми допада системата на куриера(рюгер) - инерционен ударник, винаги е прибран, освен в мига след удара от чукчето, а то може да се придвижи толко напред само ако спусъка е вкрайно задно, автоматичните сметам е доста рисковано да се носат с патрон в цевта, най-малкото требва да си си прежалил дрехите, екол 99 дето го имам, също е имитация на берета като ф92, само че имитира серия 80, има същия предпазител, разделя спусъка и чукчето, тва ако беше комбинирано с полувзвод като на тт щеше да е мн добре, предполагам на тва викаш предпазна засечка
по отношение на цевите, 99 днеска го разглобих и видех че има пречка в цевта, не знам що съм са заблудил, Мъчно ще се подместят при изстрел и аз тва викам, просто затвора ше се отвори по резко, изстрелване на тапи става само с турски патрони от тва което съм стрелял до сега, пробвай и си прегледай гилзите, сигурно на 1/3 нема да са им останали тапи, с европейските не съм имал такъв случай
за размерите - естествено е хубаво да имаш избор, просто ако е за постоянно и без конкретен повод, малките са мн по-практични, иначе респекта е правопропорционален на размера. кобур на глезена ми звучи малко филмово
за разрешително и рискове с бойно оръжие - сметам че нема база за срвнение, не бих ги разглеждал като алтернативи с газовите, колело и автомобил, различни са нещата, с различни плюсове и минуси, отделно чисто финансово ако ги разглеждаме и т.н.
та в резюме, vutreshen, за мен най-доброто е немски револвер 9мм, 5 патрона 50-60мм цев, кво такова има на пазара сега незнам, предполагам рьом или рек ше са около 200лв или некъде там, иначе и железните аркуси уж минаваха за добри, но и за тех съм чел критики, а нали имаше некви руски имитации на макаров, дали не ги забраниха, незнам, ако търсиш качество като на бойно оръжие, леко се усъмнявам че ше намериш

x


Тема Re: добър качествен газов пистолетнови [re: n 1]  
Автор n 1 (x)
Публикувано14.10.07 02:46



vutreshen, по отношение на сплавите,почти всички са от цинк-алуминий-мед, включително и немските, от неръждаема стомана невервам да има масово производство



x

Тема Re: добър качествен газов пистолет [re: n 1]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано14.10.07 09:26



Ами, нали точно това ти казвах... Боядисаните в черно пищови не са оксидирани. Това е прахово поядисване, и се трие с плюнка даже. ;о) По хромирания след два патрона по патронника почти не личи, че е гърмяно.

В цевите пречки правят Ekol. Докато техните побратими Blow са с муфи на резба. Точно за тях казвах, че няма как да се подместят. Муфата може да се отвива, и съм виждал доста хора, които я свалят, и си преправят патроните със съчми, като "стоп-патрони". Голяма глупост, като се има в предвид колко народ се изпозастреляха с такива. Поне тук в Монтана има два фрапиращи случая, и си загинаха млади и здрави хора. Тапите на патроните - нали това казвах. Оглеждал съм ги, и знам на кои патрони тапите стоят там, където им е мястото.

За размерите, не съм се изразил правилно. Имам служебно Beretta 92FS, и както споменах - основния проблем с тези по-големи железца е криенето под дрешката. Но в същия кобур пасва перфектно и Blow F92. Но предимствата им са вечер, когато е по-тъмно, а и може да се носи яке лятно време. Затова имам и кобурче за под крачола. ;о) Защото лятно време обикновено ходя без яке, но не се е случвало да излизам без панталон. Много е удобно, и ако си тръгнал просто да си вършиш работа, а не да охраняваш касиерката със заплатите до банката - е просто супер. И този смисъл казвах, че през повечето време човек няма нужда да носи бойния, нито да отблъсква някой пиян досадник с боен, и да си рискува разрешителното.

Щирлиц




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.