Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 15.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема TT?  
Автор Фoke-Byлф (непознат )
Публикувано03.01.07 21:02



Който има впечатления,моля да ги сподели...ще ми е от поза в избора ми.Предварително благодаря.



Тема Re: TT?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Doctor_Makarov (ЖивотоСпестител)
Публикувано03.01.07 21:08



корав пищов.Но много МНОГО остарял.А и с тези боеприпаси...в населено място...А и факта,че няма самовзвод го прави наи-малкото неудобен за самозащита.Да не говорим,че и за спортна стрелба не е най-доброто.Ако си търсиш нещо в този калибър и ценови клас - по-добре čZ 52.

Създавайки снаряда,човек се е доближил максимално до Твореца


Тема Re: TT?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Makapoфф (армейски тип)
Публикувано03.01.07 21:38



Стрелял съм с ТТ и може би пистолетът е бил доста запазен, че даваше много добра стрелба. Ако ще го взимаш са самоотбрана - не е добра идея. Системата му не дава възможност за бърз и точен първи изстрел. Може би този пистолет е по-подходящ за нападение отколкото за отбрана. А като добавим към това и мощния му боеприпас и малкия калибър - не мисля че е подходящ, особено пък ако се стреля на улицата... А иначе е доста тънък и незабележим при носене. Но пък дръжката му е мнооого "руска" и с неудобен ъгъл.
Все пак решението си е твое. Намират се по районните все още иззети стари милиционерски ТТ-та за по 20-30 лева/броя.
Не бих си похабил разрешителното за ТТ. Преди година предпочетох Макаров. И не мисля, че съм сбъркал! Това е най-доброто съотношение качество/цена. Естествено, по магазините има какво ли не... Успех и дано имаш това, което ти допадне най-много!

Из "Макара" в противника ни за что не попадешь, зато надеждно застрелишься!


Тема Re: TT?нови [re: Makapoфф]  
Автор krras (непознат)
Публикувано03.01.07 21:54



Колегата си купи ТТ преди 6 години.
Стрелял съм с него но не съм особено очерован.
Неудобна ръкохватка. Силен откат на мощният боеприпас.
Вторият истрел е трудно да го вкараш в мишаната при по-бърза стрелба.
Тежичък за ежедневно носене. Сравнително по-рядък боеприпас.
Не се знае на какво ще попаднеш ако копуваш от КОС ( в магазнната мрежа май е същата работа). При стрелба му се счупи една осичка на иглата.
Като , че ли вече си е дал своето и по му прилича да седи в колекции

............а и колегата е прав не си струва разрешителното.



Тема Re: TT?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.01.07 05:48



ТТ е много добър вариант. Естествено, има и по-добри пистолети, но като съотношение цена/възможности го слагам в челото на класацията.

Има мощен боеприпас, който е и евтин. Стреля много точно, каквото и да приказват някои. Просто, като му свикнеш, няма проблем. Вярно е, че откатът е силен, но с такъв боеприпас е напълно очаквано. Той е от малкото пистолети, с който може да пробиеш бронежилетка, особено, ако е по-слаба или остаряла.

Коментира се, че ръкохватката била неудобна. Зависи. Има хора, на които би им се сторила перфектна. Човек трябва да пробва.

Оръжието е доста плоско, добре приляга към тялото. Вече има модификации със самовзвод, но традиционно за първия изстрел трябва да се дръпне чукчето. Това е един недостатък все пак, но не е общовалиден за всички ТТ.

Лесно се почиства, ударният механизъм е обособен в отделен блок и разглобяването е лесно.

Обаче, ако ще си взимаш ТТ, гледай да намериш нов или добре запазен. Заключването на този пистолет се извършва с едни канали в цевта и кожуха. На старите руски ТТ вътрешните канали в кожуха са изхабени и пистолетът понякога не функционира правилно. Практически е невъзможно качествено възстановяване на тези канали. Но, все пак това важи за стари, амортизирани пистолети, изработени често от неподходящи материали(през войната и скоро след нея). Закупуването на стар руски ТТ е рисковано, защото може да е козметично рециклиран и скоро да сдаде багажа.

Преди време беше пусната партида от китайски ТТ, чисто нови и много евтини. Баща ми си купи един и вече сигурно има десет години от тогава - не е мръднал. А, доста гърми с него.



Тема Re: TT?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Jose (sixshooter)
Публикувано04.01.07 09:06



Тъпо е да изхабиш разрешително за антика.
1. Изработен от стомана с неясно качество "под бомбите"
2. "Военен" калибър, неподходящ за самозащита. Липса на качествени патрони. Ако се намираха поне полуоблечени щеше да има някакъв смисъл.
3. Малък ресурс (или ремонти през 1000 изстрела)
4. Ергономика под всякаква критика. Дизайн гола-вода.
5. Лично аз не съм попадал на точен ТТ, въпреки че съм чувал за такива.

Плюсове:
1. Ниска цена на оръжието и боепрпасите.
2. Много подходящ за цигански сватби и кръщенета (яко гърми и фърга огин щото барута не може да изгори добре в късата за този патрон цев).

Със Smith&Wesson си по-убедителен...



Тема Re: TT?нови [re: Jose]  
Автор Фoke-Byлф (непознат )
Публикувано07.01.07 17:44



Благодаря много.Още нищо не съм купил,но като избера-ще пиша.



Тема Re: TT?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Jose (sixshooter)
Публикувано08.01.07 10:56



По-добре макаренко.



Със Smith&Wesson си по-убедителен...

Тема Re: TT?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Makapoфф (армейски тип)
Публикувано09.01.07 15:54



Ако толкова много държиш на този калибър, по-добре си потърси ЧЗ-52.
И може да поваляш по трима апаши един зад друг с един изстрел само. Икономия на патронки и по-малко пукотевица... Убиваш поне 21 души за 1,75 лв.


Не се сърди на шегата ми, а се ориентирай кам някой по-нормален пищофф!

Из "Макара" в противника ни за что не попадешь, зато надеждно застрелишься!

Тема Re: TT?нови [re: Makapoфф]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано09.01.07 23:05



Боеприпасът на двата пистолета е един и същ, би трябвало и ефектът от стрелбата практически да е еднакъв. Иначе CZ-52 е с по-добра конструкция, но пък ТТ сигурно е по-евтин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.