Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Флоберка/ железни мерницинови  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано09.09.06 21:53



Знам, че е калибър .22 LR, ама коя точно пушка е това. Или всички пушки с този калибар са флоберки. Аз мисля последното.

Та бях я зарязал тази моя флоберка (Marlin Firearms) с години, заради факта, че не можех да вкарам затвора заради някаква измъкнала се отдолу пружина. Тази сутрин на хубав припек (тук му викат индийско лято) я разглобих напълно. Наместих пружината и стрелбата започна.

Бях загубил представа какво предизвикателство е да се целиш с железни мерници и без оптика. Прав от 50 метра съсипах сумати бисквити.

Та реших да споделя кефа





Тема Re: Флоберка/ железни мерницинови [re: Yank1911]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано10.09.06 17:26



Браво бе пич!




Ставаш за човек.Аз за моята флоберка свърших патроните и като ти прочетох мнението още повече ми се достреля, сега имам само над 7,62.Ще зафана да бъхтя с тях.

колкото до флоберките не е много умесно всички оръжия 22 кал да им се вика флоберки, Създателя на патрона със странично (запалване) някой си флобер и затова им се вика флоберки на всички пушкала дето гърмят със такива патрончета.

Стрелям следователно Съществувам

Тема Re: Флоберка/ железни мерницинови [re: Yank1911]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано11.09.06 09:37



MARLIN FOREVER!





Тема RUGER Too [re: ДoнKиkoт]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано11.09.06 13:40



Вчера ме хвана ентусиазма и купих и една такава флоберка.



Приклада е от Американски Орех, цевта е неръждаема стомана. Ще и сложа оптика и магазин с 40 патрона.

Имаше подобен Марлин (полуавтоматична) с тръбен магазин под цевта.



Тема Re: RUGER Tooнови [re: Yank1911]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано11.09.06 15:02



ЧЕСТИТОООО!!!



Страхотно изглежда, а сигурно стреля още по-добре, отколкото изглежда!!!

Очакваме скоро снимки на мишенки с попадения дупка в дупка!



Тема Re: RUGER Tooнови [re: Yank1911]  
Автор theshooter (мислещ)
Публикувано12.09.06 20:21



Ей щастлив човек си ти да знаеш!Откаде толкова мангизи?Както и дае със здраве да си гърмиш все така щастливо!



Стрелям следователно Съществувам

Тема Re: RUGER Tooнови [re: Yank1911]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано14.09.06 01:12



Честита придобивка.

Хубавото на ругера е че правят много автърмаркет части за него и можеш да я натъкмиш както ти е по сърце.

Аз също си харесвам Марлина. Искам да го водя на риба, за зайци, някой път, ама все го забравям.



БТВ Марлинът с тубуларен магазин е модел 60. Легендарен е един вид. Като 10/22



Тема Re: RUGER Tooнови [re: AC]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано14.09.06 06:53



Тука стреляме редовно по prerie dogs. Хубавото е, че ако не уцелиш, гризача си стои пак на място.

По зайци стреляме със съчми, а по койтите се каня с .223. Нощем само ги чувам, но още малко, като дойде снега, и ще почна да излизам. Взех един Поларис (700 Ranger) за да проучвам топографията наоколо.

Пробвах я пушката на железни мерници на флип мишени от около 50 метра. Бие доста добре. Засега я глезя със CCI патрони.

Между другото трима от съседите ми докладваха резултати от лов на елк с лък. Никой нищо не е ударил (само единия доста голям елен), но всеки твърди, че таман....да пусне стрела по елка мечка изкочила. Единият извадил .44 маг и и казал ако ме оставиш на мира и аз ще те оставя. Другият разправя, че си забравил .357 маг в палатката и като дигнал ръце и се разкрещял мечката избягала. Третият беше по-уклончив - каза, че я видял само.



Тема Що е то железен мерникнови [re: Yank1911]  
Автор Дaнчo (минаващ)
Публикувано14.09.06 08:21



"железни мерници" (от англ. iron sights) - на български му викат "открит мерник"





Тема Re: Флоберка/ железни мерницинови [re: theshooter]  
Автор Дaнчo (минаващ)
Публикувано14.09.06 08:29



Прав си за флоберката, ама вече е станало нарицателно за малокалибрена пушка в България, макар че дядо ми им викаше "безгласна пушка". Все пак ако кажете "флоберт" в Западна Европа па дори и в Чехия ще ви продадат CB или BB caps, които са много по-маломощни от .22LR
и стават за стрелба по птички до 10м. В оригиналните патрони "флобер" няма барут, метателното действие се дължи само на иницииращия състав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.