Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови  
Автор marto_varna (непознат )
Публикувано06.09.06 09:07



Здравейте на всички в чата,

следя от няколко месеца мненията и пробвам да се ориентирам в избора на КНО. Вече си получих разрешението за закупуване и сега предстой най/трудното :-)

Та, накратко:

- полимер ? (досега не съм чул сериозен довод защо не)
- за стрелба, но и скрито носене
- цената не е важна


За съжаление Glock не са ми удобни на ръката (има ли допълнителни чирени за по-добър захват?), а и с патрон в цевта са с мек спусък, докато SigSauer са като револвери (single action, ако съм разбрал правилно)..

Ще се радвам да чуя малко мнения!



Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: marto_varna]  
Автор diver66 ()
Публикувано06.09.06 09:15



Ами от написаното Аз не схванах какво питаш?! ГЛОГ няма чирени. Нямаш право да го носиш с патрон в цевта. Предпазителя е на спусъка, та приказката за мекият спусък нещо ми се вижда смешна. По някой държави където носенето на патрон в цевта е разрешено хората си ги носят и не съм чел за случай на гръмнал от самосебе си. Изключвам оня тъпанар полицай;). Иначе ако си гъзар/митничар СИГ-а за КНО и БЕНЕЛИ за дълго е задължително;) По отношение на ергометричност ВАЛТЕР са напред.

нищо не искам и не мога...


Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: diver66]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано06.09.06 11:18



Нищо против мнението ти нямам, изключвайки частта за странната квалификация гъзар/митничар, направена по оръжието. Поне двама уважавани членове на тоя клуб, които не са нито гъзари, нито митничари имат Зиг и Бенели (а може и повече да са) и не виждам какво лошо има в това. И двете марки произвеждат перфектни оръжия и не е задължително човек да е гъзар, за да ги има - може пък да е спестявал повечко време, за да си ги купи, все пак пистолет или пушка не се купува толкова често.



Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: marto_varna]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано06.09.06 11:24



Ами може би трябва да ги пипнеш и усетиш наживо. Тогава ще им видиш спусъците, петлетата, чирените...
Ако ти е интересно, можеш да погледнеш и теорията - кой спусков механизъм се нарича дабъл екшън, кой сингъл, кой дабъл екшън онли и кой - башка от другите - сейф екшън...



Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор marto_varna (непознат )
Публикувано06.09.06 13:25



не съм (още) гъзар/митничар, но както се казва няма срамна работа



ок, забравяме чирени на Glock и патрон в цевта. първото го няма, второто не е разрешено.

Остава въпроса ми за полимер или метал.

Проблема ми е, че аз в метала виждам само минуси (тегло), но явно има хора, който предпочитат метала.
Все някаква логика би трябвало да има ...или е само въпрос на навик?



Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: marto_varna]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано06.09.06 14:40



Главното предимство на полимерните рами - ниската себестойност, се ползва главно от производителя му.
Останалото е въпрос на вкус.

А по-високото тегло на метала води до по-малък откат, но не това е единствената причина за предпочитането му от традиционалистите. Усещането е друго, но няма как да го почувстваш, ако не ги съпоставиш лично.



Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано06.09.06 18:15



Това half-cocked на Глока никога не можах да възприема, въпреки, че това е голямата промоция за него. Ни риба ни рак. Безтегловието му направи жена ми нервна. Страхуваше се, че ще го изтърве - особено като опита Колт 1911.

Това, че не разрешават да се носи пистолета с патрон в цевта, налага извода, че метален пистолет е по ефективен отколкото пласмасата, ако трябва да удариш галавата на нападателя с него.

Един истински ценител на оръжие би трябвало да стои с традицията.

Обратното оръжието се прревръща със стойност на обикновен инструмент - клещи например.





Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022 [re: marto_varna]  
Автор diver66 ()
Публикувано06.09.06 19:30



Извинявам се ако приказката гъзар/митничар е обидила някой. Пошегувах се без да визирам никой от присъстващите.

Въпроса метал или полимер немисля че някой може да даде еднозначен отговор който да е и обективен. Определенно полимера е по-лек и удобен за носене. от друга страна аз нося 1300 грамов пищов и непрекъснато си го търся да не съм го изтърсил някъде. С готин кобур след 4-5 дена преставаш да го усещаш. Разликата в отката е осезаема. Със стоманен пищол в 9 пара откат почти няма. Полимера пък неръждясва и се подържа по-лесно.....А и отката и вибрациите в никакъв случай не са неприятни за да са аргумент. По правило, заради по-тънките стени, полимерните пищоли имат по-голяма вместимост на пълнителя.
Според мен трябва да решиш какво точно ще правиш с оръжието и най-вече да пробаш каквото има по стрелбищата и да вземеш най-удобното за ръката ти оръжие. В началото аз лично се колебаех между валтер и глог 19, сега се оглеждам в 1911 и марк 23 и сичко друго ми малее....

нищо не искам и не мога...


Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: diver66]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано06.09.06 20:08



Грандоман


Против всякаква логика на мен по-малко откат ми дава глог 19 отколкото ЧЗ 75 например. Аз си го обясних че полимера поради мекостта си обира вибрациите и го превръща в енергия на материала, а не ти го придава всичкото на ръката....



Тема Re: SigSauer 229 vs. SigSauerPro 2022нови [re: rpg22]  
Автор diver66 ()
Публикувано06.09.06 20:51



Е това няма как да го повярвам;) не че 19-ката има кой знае къв откат, ама чак пък по-малък от на чз75....сигурен ли си, че си стрелял с еднакви боеприпаси?!

нищо не искам и не мога...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.