Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Зигът ми се развали ...нови  
Автор -=Vimpel=- (до горе)
Публикувано21.08.06 15:40



Зигът ми се развали.

Този път наистина.

Имам и доказателство.

Ето в това видеоклипче е показан проблема:



Както се вижда, чукчето не остава взведено при издърпване на затвора и вкарване на патрон в цевта.
Вижда се и, че чукчето може да се взведе ръчно, но и най-малкото сътресение е достатъчно, за да се самоотпусне.

Пистолетът е със стандартен DA/SA УСМ.

Въпросният проблем стана след по-малко от 500 изстрела и при наличието (според мен) на отлична поддръжка и профилактика на оръжието.

Проблемът не се появи по време на стрелба - случи се при стандартна проверка на функцийте на пистолета, като е описано в ръководството.

Не съм експериментирал по никакъв начин със Зига.
Нито съм го разглобявал повече от стандартното частично разглобяване (рама, затвор, цев и възвратна пружина с водач).

Поради всичко казано дотук бях малко учуден, че се случи такова нещо с Безценния.

Тази случка е поредното доказателство, че безотказни оръжия няма.
Не са застраховани и най-добрите марки.


Така...

Разказах за проблема, сега за решението му ...

Понеже пищовът още е в гаранция, използвах случая да се свържа с "Берета Трейдинг" (ВИП Комплекс-а).

Хората се оказах много отзивчиви и без излишно разкатаване ме пратиха към оръжейника си.

Напоследък се говорят лоши неща за него из форума, но реших да не съм предубеден.

Аз от оръжейници много не разбирам, но мисля, че този на ВИП-а е добър професионалист.

Разглоби изцяло Зиг-ът ми за 3 минути без изобщо да се чуди кое как се сваля.

И успя да идентифицира проблема веднага - оказа се, че бойният зъб на ударното чукче не е достатъчно скосен.

Поради това зацепването на чукчето с предавателя на спусъчното усилие (не знам как е на български, на английски се води "sear") е твърде леко.

И малко сътресение е достатъчно да спусне чукчето обратно без изобщо да се докосва спусъка.

Решението на проблема бе да се скоси малко бойният зъб на чукчето.

Изглежда елеметнарно, но трябва да се внимава върху кой ръб да се работи и колко материал да се изпили.

Накрая цялата процедура по разглобяване, поправка и сглобяване отне около 30 минути.

Ето тука има малко снимки от цялата процедура


Зигът преди поправката:






Разглобяването:
















Ударното чукче и ръбът, който трябваше да се намали:










Ремонтът:










Сглобяването:
















Готово!








Сега Зигът работи отлично.
Проверено е след 100 изстрела.

Та аз останах доволен от бързината и качеството на ремонта.

Всеки си има лично мнение за нещата и хората, но аз вярвам, че чуждите разочарования не трябва да са причина за изграждане на собствено негативно отношение към хора и компании.

Най-важното за мен е, че Безценният отново работи отлично.


Айде със Здраве!

И да не ви се чупят пищовите...

Редактирано от -=Vimpel=- на 21.08.06 15:45.



Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: -=Vimpel=-]  
Автор lvolll (член)
Публикувано21.08.06 15:45



Аз от оръжейници много не разбирам, но мисля, че този на ВИП-а е добър професионалист.

забележи .. как ти е разпилял чарковете ..
наистина е профи .. щом е успял да ги намери и да го сглоби после

огледай си осичките .. да не мърда някоя .. и от луфта да се получава това

"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: lvolll]  
Автор -=Vimpel=- (до горе)
Публикувано21.08.06 16:32



А-а, намери ги той, намери ги!



Както написах, след ремонта изстрелях 100 бр. Магтех без проблем.

Ако нещо се прецака отново - пак ще му ходя нагости...


===
Guns don't kill people - Chuck Norris kills people.
http://bateboikoborisov.hit.bg/
===

Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: -=Vimpel=-]  
Автор pinhead (лентяй)
Публикувано21.08.06 17:34



Не искам да звуча като велик разбирач, ама като гледам с кво ти е пилил бойния зъб...... На такива места се бачка само с пила и камък и се спазват определени ъгли..... А не с "машинката" и "на око". Скоро май пак ще му ходиш на гости....



Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: pinhead]  
Автор diver66 ()
Публикувано21.08.06 18:33



абе що не си ядете ушите? това и другото експерт са уникални за малката 9-та планета......

нищо не искам и не мога...


Тема Re: Зигът ми се развали ... [re: diver66]  
Автор pinhead (лентяй)
Публикувано21.08.06 18:43







Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: -=Vimpel=-]  
Автор marlex (Advocate)
Публикувано21.08.06 20:11



Човече добре, че си го отремонтирал ...тва как е можело да стане голем сакътлък не е истина...и сега наистина едно наум - с ремонтиран и то на това място пищов трябва да се внимава двойно!

"More Guns,Less Crime"
"От трън та на Glock"


Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: -=Vimpel=-]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано22.08.06 16:32



Направо съм потресен!



Наистина - накъде е тръгнал тоя свят?
Както казва Марлекс, представи си, ако го нямаше пинблока какви необратими последствия би имало заради тази "повреда"... направо тръпки да го побият човек. И това при чисто ново оръжие и то от високия клас производство на толкова реномирана марка. И струва сума ти пари и накрая човек може да свърши невинен с присъда, а някой друг още по-зле... Такива грозни изпълнения като стрелба на автоматичен огън съм виждал само при Макаровци на много, много изстрели, които преди това са пилени тук-там от разни "спецове", а не при чистак-бърсак новеничък Зиг Зауер?!

Дали не е пилен тоя зъб от някой "майстор" преди да е продадено оръжието?

Все още ми е трудно да повярвам, че от завода ще излезе такъв пистолет... Не, че е от любимата марка, просто ми се струва недопустимо за каквото и да било оръжие.

П.С. А тази снимка на оръжейника с чука леко ме озадачи... Аз като правя пълно разглобяване на Зига, странно защо не използвам такъв меко казано груб дивайс...

Редактирано от ДoнKиkoт на 22.08.06 16:34.



Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано22.08.06 18:25



Доне

Взе ми думите от устата. По хубаво не бих могъл да го кажа. Невъзможно е оръжие излезло и проверено от фабриката да стреля и след това да му изпадат зъбите. Има нещо, което ние не знаем.



Тема Re: Зигът ми се развали ...нови [re: Yank1911]  
Автор -=Vimpel=- (до горе)
Публикувано22.08.06 20:06



Няма конспирация, Янк.

Всичко е показано на клипчето и снимките.

Никакво неправилно боравене или експерименти.

Всичко се разваля.

Дори Зиг.

Просто реших да споделя с вас какво ми се случи, понеже много съм научил от този форум.

Може би просто малшанс...



П.С.
Зиг продължава да е любимата ми марка.

===
Guns don't kill people - Chuck Norris kills people.
http://bateboikoborisov.hit.bg/
===


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.