Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема sqvet za optikaнови  
Автор rih (непознат )
Публикувано12.07.06 09:39



Zdraveite ,iskam njakoi da me posqvetva kakva optika bih mogql da si izbera za lowna karabina i kakqv montag za neja.Iskah
samo da utochnja -stava vqpros za Browning-30-06 - Long Track Standard

Редактирано от rih на 12.07.06 09:49.



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор kouzi (cenitel)
Публикувано12.07.06 15:08



Виж новиа сайт "Гън-мен", там има доста интересни линкове и може да получиш мнение



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: kouzi]  
Автор zkk (непознат )
Публикувано12.07.06 16:29



Без да влизам в задочен спор с някой относно оптиките, ще изразя скромно мнение.
1. Ако регулиращите настройки за вертикално и хоризонтално положение са в корпуса, то тази оптика е по - чувствителна при изстрел, отколкото, ако хоризонталната настройка е изкарана отвън в стойката. По старите оптики са по този начин. Регулировкат с двата винта вляво и дясно е по - бавна, но за сметка на това след добро стягане, няма мърдане !
2. Ако ствола на оптиката е алуминиев или друг материал, а не стомана, то предимството в лекота е за сметка на здравината.
3. Ако оптиката е с вариообектив /zoom/, то нейната чувствителност към сътресения е по - голяма от тези с фиксирано увеличение.
Общо взето, ако ти трябва оптика за сериозен калибър и стреляш повече от 100 - 200 изстрела в година, имай предвид и тези точки !
4. 30-06 е относително сериозен калибър !



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор CopperSolid (стоманолюбец)
Публикувано12.07.06 16:44



стойка на уивър база и оптика, мин цена от 1000 лв-това е в кратце
всичко под тази цена е компромисно и то доста

Kill the body and the head will die
"Smokin" JOE FRAZIER


Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано12.07.06 20:30



пич, колко оптики с фиксиран зум си виждал напоследък? вече всички се ориентират към варио, защото вече могат и тях да правят достатъчно надеждни. дори, тъй наречените тактически, все по-често са варио, което аз никога няма да го разбера.

аз искам с фиксиран 10х зум и освен бушнел 3200 нищо друго не е на "нормална" цена.

П.С. не се заяждам с въпроса си, просто наистина не мога да намерия нищо на нормална цена с фиксиран зум (за 10х говоря).



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор rih (непознат )
Публикувано13.07.06 12:03



Blagodarja za izcherpatelnata informacija.Po-tochno az sqm se nasochil kqm MEOPTA - 1.5-6 x42. Kakvo bihte mi kazali za tozi model? Mislja che njama smisql da se pravi kompromis i za montaga.Dqrga montaga mi da bqde -Shvenk montag (neznam dali sqm go napisal pravilno).Iskam da maham optikata bqrzo i lesno i da ja slagam po sqshtijat nachin.Sqshto vifja i optiki Winchestar -pak 1.5-6 x 42 - 300lv,ama kolko sa istinski neznam-stryva mi se absyrdno na tazi cena da ima chitava optika.Kakvo bihte mi kazali po tozi vqpros?



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор lvolll (член)
Публикувано13.07.06 15:36



Меопта не са лоши ..

малко са тежички като че ли, но е здрава

задната им част е повече издута от елегантните оптики
при нисък монтаж и болтова карабина не е удобно за зареждане

но като гледам нямаш за цел да имаш нисък монтаж

така че ... екстра е

"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: sqvet za optikaнови [re: lvolll]  
Автор zkk (непознат )
Публикувано13.07.06 16:23



Ползувам вече 15 години оптика Цайс 4х32 със стоманен ствол. Самата оптика сигурно е на 25 - 30 г. не знам, взех я на старо. Стрелям с карабина калибър 30 - 06. За тези години съм я свалял за регулировка три пъти и то само след падане ! Един пич ми предложи 1500 лв. за нея, отказах му !
Не казвам нищо за новите модели и марки на пазара, но ако потърсиш на старо, особено от някой пенсионер може и да намериш на поносима цена
После защо е необходимо да търсиш над 4-6 кратно увеличение ? Практиката за лов, общо взето е 4-6, не че съм старомоден, ама като гледам по другите уреди, всичко го е ударило за краткосрочна употреба в последните години !



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: lvolll]  
Автор rih (непознат )
Публикувано13.07.06 16:50



Blagodarja ti za mnenieto-samo deto ne e sas svetesshta skala,ama pqk i cenata i e dobra 785 lv



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор rih (непознат )
Публикувано13.07.06 16:54



Da,prav si,ama mi se shte da si kupja i az chisto nova.Mislja da i sloga i shvenk montag,predlagat mi i drygi tipove montag,no mi se stryva che tozi e nai-dobqr.Samo me spira che na MEOPTA-ta skalata ne e sveteshta.Kakvo bi kazal ti po toja vqpros,stava duma kato se zdrachi dali shte moga da vigdam mernite linii.Kazvat mi v magazinite che trjabvalo da ima prosvetka na optikata ,ama to kato e pqlna tqmnica kakva polza?Znam li ii az !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.