Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема sqvet za optika  
Автор rih (непознат )
Публикувано12.07.06 09:39



Zdraveite ,iskam njakoi da me posqvetva kakva optika bih mogql da si izbera za lowna karabina i kakqv montag za neja.Iskah
samo da utochnja -stava vqpros za Browning-30-06 - Long Track Standard

Редактирано от rih на 12.07.06 09:49.



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор kouzi (cenitel)
Публикувано12.07.06 15:08



Виж новиа сайт "Гън-мен", там има доста интересни линкове и може да получиш мнение



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: kouzi]  
Автор zkk (непознат )
Публикувано12.07.06 16:29



Без да влизам в задочен спор с някой относно оптиките, ще изразя скромно мнение.
1. Ако регулиращите настройки за вертикално и хоризонтално положение са в корпуса, то тази оптика е по - чувствителна при изстрел, отколкото, ако хоризонталната настройка е изкарана отвън в стойката. По старите оптики са по този начин. Регулировкат с двата винта вляво и дясно е по - бавна, но за сметка на това след добро стягане, няма мърдане !
2. Ако ствола на оптиката е алуминиев или друг материал, а не стомана, то предимството в лекота е за сметка на здравината.
3. Ако оптиката е с вариообектив /zoom/, то нейната чувствителност към сътресения е по - голяма от тези с фиксирано увеличение.
Общо взето, ако ти трябва оптика за сериозен калибър и стреляш повече от 100 - 200 изстрела в година, имай предвид и тези точки !
4. 30-06 е относително сериозен калибър !



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор CopperSolid (стоманолюбец)
Публикувано12.07.06 16:44



стойка на уивър база и оптика, мин цена от 1000 лв-това е в кратце
всичко под тази цена е компромисно и то доста

Kill the body and the head will die
"Smokin" JOE FRAZIER


Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано12.07.06 20:30



пич, колко оптики с фиксиран зум си виждал напоследък? вече всички се ориентират към варио, защото вече могат и тях да правят достатъчно надеждни. дори, тъй наречените тактически, все по-често са варио, което аз никога няма да го разбера.

аз искам с фиксиран 10х зум и освен бушнел 3200 нищо друго не е на "нормална" цена.

П.С. не се заяждам с въпроса си, просто наистина не мога да намерия нищо на нормална цена с фиксиран зум (за 10х говоря).



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор rih (непознат )
Публикувано13.07.06 12:03



Blagodarja za izcherpatelnata informacija.Po-tochno az sqm se nasochil kqm MEOPTA - 1.5-6 x42. Kakvo bihte mi kazali za tozi model? Mislja che njama smisql da se pravi kompromis i za montaga.Dqrga montaga mi da bqde -Shvenk montag (neznam dali sqm go napisal pravilno).Iskam da maham optikata bqrzo i lesno i da ja slagam po sqshtijat nachin.Sqshto vifja i optiki Winchestar -pak 1.5-6 x 42 - 300lv,ama kolko sa istinski neznam-stryva mi se absyrdno na tazi cena da ima chitava optika.Kakvo bihte mi kazali po tozi vqpros?



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор lvolll (член)
Публикувано13.07.06 15:36



Меопта не са лоши ..

малко са тежички като че ли, но е здрава

задната им част е повече издута от елегантните оптики
при нисък монтаж и болтова карабина не е удобно за зареждане

но като гледам нямаш за цел да имаш нисък монтаж

така че ... екстра е

"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: sqvet za optikaнови [re: lvolll]  
Автор zkk (непознат )
Публикувано13.07.06 16:23



Ползувам вече 15 години оптика Цайс 4х32 със стоманен ствол. Самата оптика сигурно е на 25 - 30 г. не знам, взех я на старо. Стрелям с карабина калибър 30 - 06. За тези години съм я свалял за регулировка три пъти и то само след падане ! Един пич ми предложи 1500 лв. за нея, отказах му !
Не казвам нищо за новите модели и марки на пазара, но ако потърсиш на старо, особено от някой пенсионер може и да намериш на поносима цена
После защо е необходимо да търсиш над 4-6 кратно увеличение ? Практиката за лов, общо взето е 4-6, не че съм старомоден, ама като гледам по другите уреди, всичко го е ударило за краткосрочна употреба в последните години !



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: lvolll]  
Автор rih (непознат )
Публикувано13.07.06 16:50



Blagodarja ti za mnenieto-samo deto ne e sas svetesshta skala,ama pqk i cenata i e dobra 785 lv



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор rih (непознат )
Публикувано13.07.06 16:54



Da,prav si,ama mi se shte da si kupja i az chisto nova.Mislja da i sloga i shvenk montag,predlagat mi i drygi tipove montag,no mi se stryva che tozi e nai-dobqr.Samo me spira che na MEOPTA-ta skalata ne e sveteshta.Kakvo bi kazal ti po toja vqpros,stava duma kato se zdrachi dali shte moga da vigdam mernite linii.Kazvat mi v magazinite che trjabvalo da ima prosvetka na optikata ,ama to kato e pqlna tqmnica kakva polza?Znam li ii az !



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: CopperSolid]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано13.07.06 17:16



Май си прав за цените и качеството.

Все пак, с по-евтина оптика и проверка преди сериозен лов може да се получат добри резултати. Това да качваш и сваляш оптиката, без проверка и да ти гарантира точна стрелба е малко много да се иска.

Използвал съм Bushnell, Simon и сега Leopold. Винаги, часове преди лов ги прострелвам.



Тема Re: Artemis 2100 3-12x50нови [re: rih]  
Автор lvolll (член)
Публикувано13.07.06 20:32



е със ..

Artemis 2100 3-12x50
The Artemis 2100 aiming riflescopes are designed as a supplement to various hunting arms. In connection with a fire arm, they multiply the precision of long distance shooting many times.

The Artemis 2100 riflescope differs from the model Artemis 2000 by being fitted with the reticle with lit point in the point of intersection of thin lines. The control mechanism of the lit reticle is situated on the left hand side (when looking from the eyepiece) of the central cube with adjustment mechanism. The light intensity can be changed in jumps by a rotating sleeve in the scale range 1-7. In the edge positions and interpositions the illumination is off. For elevation and windage adjustments of the reticle in arms seasoning are provided turret knobs with snap mechanism making it possible to change the sighting angle. The adjusting knobs are protected by caps.

Technical specifications of the illuminating device




рагледай им хубаво ... сайта





"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Тема Re: az ne sam ...нови [re: rih]  
Автор lvolll (член)
Публикувано13.07.06 20:38



привърженик .. да се сваля и слага оптиката

ако питаш мен .. вземи се две пушки
едната само с оптика, ниски монтажи .. оптимизирана за далечна стрелба

и още една с открити мерници ... (защо не и калашник) за близка стрелба

почнеш ли да качваш и да слагаш .. за мен е компромис ..

говоря от чисто техническа гледна точка ..
нямам реален опит .. като ловец все още



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор zkk (непознат )
Публикувано14.07.06 09:12



Общо взето при мен е така:
Групов лов: Вьоре - полуавтоматик 30-06 с прицел "Батю" без никакви оптики.
Супер за инстиктивна стрелба до 120-150 м.
Чакало, издебване, изчакване, хищници: zкк 600 30 06 с неподвижна оптика /писах за нея/
Пернат: помпа Фабарм 12к с къса и дълга цев
Сега се обзаведох с арсеналка 7.62х39 само за хищници, на която и слагам бързомерец Кобра за нощна стрелба. Като се регулира яркостта на точката, се вижда супер в тъмното и не е необходима оптика, когато се стреля на 30-70 метра.
По въпроса за подсветката ми е трудно да дам мнение, но мисля че ако е много ярка, ще те затрудни да разгледаш добре животното. Поне така е от бързомереца, когато подсветката на точката е за дневна стрелба.
Трябва да се знае че няма ли луна и сняг, то и с оптика и без си е пълно кьоравене, като варианта да си мислиш за едно животно, а да излезе друго, като си го опушкал, си е много вероятен ! Когато има сняг и особено луна е стархотно ! И мишка можеш да видиш !
Мисля че Иво и Янк са прави за швенка ! Доста пари, но при сваляне и слагане, няма гаранция за точност без нова прострелка !



Тема Re: az ne sam ...нови [re: lvolll]  
Автор rih (непознат )
Публикувано14.07.06 13:34



Blagodarja ti pak za sqvetite.Znachi az vidjah taka narechenija bqrz (shvenka montag i kakvo da ti kaga-mnogo e dobqr,pone vsichki taka kazvat.NJama mqrdane na optikata i razcentrovane.Sega shte im pogledna cenite na taja deto ti mi kazvash i se nadjavam da ne e mnogo visoka cenata.



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: zkk]  
Автор rih (непознат )
Публикувано14.07.06 13:41



Blagodarja i na teb ZKK!

Kakvo da ti kaga-hodih i vav VIP-a i v mnogo vsichki golemi magazini v Sofia-vsichki me ubegdavat che Svenk montaga bil nai-dobqr i nai bqrz ,kakto i ne se razstroival pri mahane i slagane.Kakvo shte kagesh za tova?Kazvaite mi mnenijata si.Sega shte se obadja da pitam za MEOPTATA-po goljamata sas sveteshta tochka.



Тема Re: sqvet za optikaнови [re: rih]  
Автор zkk (непознат )
Публикувано14.07.06 15:07



Те винаги и за всичко ще ти кажат че е най - доброто ! Това им е работата !
Но парите ще ги дадеш ти !
А те точно това искат !



Тема Re: виж монтажите на ...нови [re: rih]  
Автор lvolll (член)
Публикувано14.07.06 15:14



тази фирма


според мен са най-качествено изработени

въпреки че се правят на едни и същи машини с монтажите на Киро Оптиката ..

Киро .. ги прави по ефтини като спестява операциите по финиша


- за какво ти е нужно да сваляш и слагаш оптика ?

"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Тема Re: най-добре ...нови [re: rih]  
Автор lvolll (член)
Публикувано14.07.06 15:28



пробвай ... някоя такава пушка

стреляш - сваляш - качваш - пак стреляш и гледаш

ама за какво само го казваш ... най-бърз монтаж
то да не би .. ако видиш животното близко .. сваляш оптиката и стреляш
или обратното ... видиш че е далеко .. хоп за половин секунда слагаш оптиката .. и бам

поне аз не го разбирам това

по скоро са търговски трикове според мен




"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.