Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: T-34-85/&Pz5Pantherнови [re: VPopov]  
Автор musashi (samuraj)
Публикувано08.08.06 15:16



http://bg.wikipedia.org/wiki/КВ_(танк)#.D0.91.D0.BE.D0.B9.D0.BD.D0.BE_.D0.B8.D0.B7.D0.BF.D0.BE.D0.BB.D0.B7.D0.B2.D0.B0.D0.BD.D0.B5





Тема Re: кой е наркоман, бе нещастник мръсен?нови [re: FileO99]  
Автор SecurityTEAM6 ()
Публикувано09.08.06 09:40



Нещо ти се прееба словореда като се опита да ме нахраниш ми се струва....
Мамин сладък издрусляк.

Гламав Тупан


Тема Re: T-34-85/&Pz5Pantherнови [re: musashi]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано10.08.06 21:59



Не ми е ясно каква ти е идеята.

БТ7 и КВ са различни класове танкове,
предвидени за решаването на различен клас тактически задачи.

И двата типа са много далеч от универсален танк,
т.е. MBT

Редактирано от VPopov на 10.08.06 22:00.



Тема Какви танковеди имало...нови [re: VPopov]  
Автор Octagon ()
Публикувано13.08.06 14:32



В отговор на:

С две думи във всеки съвременен танк има по малко пантера, а Т34, въпреки технологичното си съвършенство (за времето си) е останал в историята.



Бъди любезен да обясниш - в кой съвременен танк има някаква пантерка?



Тема Радвам се, че някой се сетинови [re: Desert Ant]  
Автор Octagon ()
Публикувано13.08.06 14:35



В отговор на:

Напълно неуместно е той (Тигъра) да бъде сравняван с Т34, като се има предвид, че неговия аналог е ИС2.




Крайно време беше.



Тема Re: Какви танковеди имало...нови [re: Octagon]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано14.08.06 19:59



Бъди любезен да обясниш - в кой съвременен танк има някаква пантерка?

Обяснявам :

1. Обща компоновка на танка с централно разположен купол. Т34 и ИС са с предноразположен купол. Нито един съвременен танк не е по тази схема,
и Руснаците се отказаха от нея.
2. Торсионно окачване на носещите ролки - всички съвременни танкове са
с такова даже и Руските.
3. Несиметрична броня - всички съвременни танкове са изградени по- този начин даже и Руските.
4. Автоматична система за пожарогасене - всички съвременни танкове имат такава даже и Руските.
5. Интегрирана система за управление на огъня - това е от Пантера 2, ама като прототип е съществувало - всички съвременни танкове имат такава даже и Руските.
6. Арт. установка използваща разнообразни боеприпаси - от подкалибрени противотанкови до противопехотни фугасни. Всички съвременни танкове имат
в боемомплекта изброения вид боеприпаси.
7. Система за нощно виждане - пак прототип ама е участвала в бой. Всички съвременни танкове имат такава даже и Руските.
8. Принципа за "цялост" на броневите листове, в смисъл структурата на броневите листове да не се нарушава от люкове и наблюдателни отвори. Въведени да призматичните визьори. Всички съвременни танкове са с такива даже и Руските.
9. Принципа за съотношението - бронева защита/огнева мощ. В смисъл, че универсалният танк трябва да има толкова дебела броня, че с аналогично на неговото оръдие бронята трябва да издържа на преки попадения от определена дистанция (тогава е била 1000м). Това важи за всички съвременни танкове даже и за Руските.
10. Елементи на противокумулативна броня (защитни ектани и цимеритно покритие) - всички съвременни танкове имат такава даже и Руските.


и пр. и пр. мързи ме да изброявам повече.

От Т34 е останала само наклонената броня, ама това е дизайна на американеца Кристи, така че може да не се брои.

Бях мако хаотичен, но се надявам поне донякъде изчерпателен.
Повод за размисъл да има.


И не твърдя, че Руските танкове са били лоши - нито тогава нито сега. Просто
Руснаците имат малко по различна идея за използването на танковете, което влияе и на дизайна.



Тема Re: Какви танковеди имало...нови [re: VPopov]  
Автор Desert Ant (Лададжия)
Публикувано14.08.06 21:30



Както и всичко модерни танкове са бензинови...

на Т34 бронята няма нищо общо с американския танк, от него е взаимствано само окачването. Естествено последното е било преработено за руските терени.

Незнам дали си запознат но Пантерата е копие на Т34. Когато са заловени първите Т34-ки, германците правят прототип на 2 танка. 1вият точно копие, а вторият бъдещата пантера. Избран е вторият само по идеологически причини.

Относно изнесената купола, ами как да ти кажа съвременият танк няма нищо общо с конструкцията на пантерата.

относнто противокумулативна броня тя се появява при ИС2 ...и е продуктувана от панцерфауста на немците.


п.с. куполата на руските танкове е изнесена напред при Т34, заради задното задвижване, което опростява доста конструкнцията. Въпреки това на височина и ширина са били съответно по ниски и по тесни от немските, което е доста важно и е една от основните идеи на МБТ в последствие.

Т34 е МБТ, а не пантерата поради много причнини, а най-вече защото се явява универсален през ВСВ 2 та чак до Кореа. Бил е както универсален лесен за производство и обслужване, така и в бой.




Тема Що не продължиш?нови [re: VPopov]  
Автор Octagon ()
Публикувано14.08.06 22:47



- общата компановка има едни интересни особености, които не си споменал
- ходовата част е направо фантастична (майки разплаква)
- двигателят е бензинов (може би принудително решение, обаче факт)
- пробегът с едно зареждане е страшен (само Тигърът я бие)

Това, че Т-34 не могъл да се бори с пехота и артилерия, е интересно наблюдение. Виж, Пантерата с нейното оръдие с висока начална скорост и плоска траектория на снаряда ми е много любопитно колко е била годна - какъв осколъчен ефект са имали снарядите.

Въобще - нещата ми изглеждат наобратно. Всеки съвременен танк има нещо от Т-34 (освен Меркава и може би някоя друга машина). Пантерата, колкото и оригинална и интересна конструкция да е била, е била конструктивна задънена улица. Което хората са видяли и никой след ВСВ не е тръгнал по нея. И имай уважение към факта, че Т-43 е приет на въоръжение през 1939 г. като развитие на БТ-серията, с неизбежните в такива случаи неоптимални решения (отстранени на Т-44). Пантерата се появява 5 години след това, след получен опит, след оглед на трофейни образци и прочее (чак за копие на Т-34 не съм склонен да я смятам).



Тема Re: Що не продължиш?нови [re: Octagon]  
Автор Desert Ant (Лададжия)
Публикувано15.08.06 00:18



Не съм казал, че е копие... именно единият прототип е бил копие, а е приет на въоръжение другият... който според мен не е бил по-добър.




Тема Re: Що не продължиш?нови [re: Desert Ant]  
Автор Desert Ant (Лададжия)
Публикувано15.08.06 01:47



И да не кажете, че говоря глушпости;

1. Т 34/76
2. Пантера (прототип1)
3. Пантера







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.