Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за противогаз...нови  
Автор Scorpio (hunter)
Публикувано19.05.06 17:48



Някой може ли да ме светне какъв е модела на тоя противогаз:





Като му гледам изработката е или руски или български ;) Всякаква информация е добре дошла. Ако има някакъв стандарт за резбата - казвайте каква е, че да знам като му купувам филтри...и като стана въпрос - от къде мога да му купя филтри ? Благодаря предварително за отделеното време ;)

FORTVNA FAVET FORTIBVS

Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Scorpio]  
Автор dalagg (член)
Публикувано19.05.06 19:06



Това е руски противогаз. Водят го командирски, защото може да се говори през него. Използвахме такива в казармата. Повече не знам.



Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Scorpio]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано20.05.06 18:00



И аз съм носил такъв в казармата. Не знам защо, много често ни сменяха модела на противогазите, изредил съм три или четири вида. Наричахме ги "биволски глави" и бяха най-удобни от всички.

Резбата на противгаза би трябвало да е стандартна, мисля, че е някакъв вид Едисонова резба. Можеш да си купиш различни филтри, както и цели противогази от Руския пазар в Пловдив, най-добре в неделя. Продават се и лопатки, манерки, мешки и др.



Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Sargon lll]  
Автор diver66 ()
Публикувано20.05.06 19:17



Абе не му е мястото тука, ама я разкажи, къв е тоя руски пазар в Пловдив? Какво друго интересно има. Водолазни бутилки, харпуни, лодки?!

нищо не искам и не мога...


Тема Re: Въпрос за противогаз... [re: diver66]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано20.05.06 19:54



Веднъж имаше и някаква десантна надуваема лодка... То е на моменти. Не винаги има интересни неща. Някои от нещата въобще не са там, а само продавачите им. С питане и до Цариград се стига.

Но, противогази се продават съвсем открито, както и други армейски атрибути.



Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Sargon lll]  
Автор Scorpio (hunter)
Публикувано21.05.06 00:20



Мерси за инфото...жалко че в пловдив ходя изключително рядко...
А да имате представа дали тоя филтър


става за резбата на гореспоменатия противогаз ?
...И някой да каже какви са тия газове от органични съединения с температура на кипене над 65 градуса и тия с под 65 градуса ;) Да знам кои ми трябват на мене...малко тъп, ама кво да се прави :)

FORTVNA FAVET FORTIBVS

Редактирано от Scorpio на 21.05.06 00:34.



Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Scorpio]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.05.06 00:27



О, нямам представа. Ако, разполагаш с противогаза, може да определиш параметрите на резбата му(желателно е да помолиш някой машинен инженер да го направи - за него би трябвало да е проста работа). След това - да отправиш запитване.

В крайна сметка, дори да няма съвпадение, щом си запален, може да се изработи преходник.



Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Scorpio]  
Автор motkasht se (пристрастен)
Публикувано21.05.06 06:11



Ако не ме лъже паметта на тоя противогаз филтрите са вътре в маската - погледни , има едни пишки дето държат джоба затворен, отвън се навиваше май една джаджа с клапата.
Най-лесно ще се сдобиеш с филтри от някой войник, ама по-лесно ще е да ти намери цял противогаз.
Абе за какъв ти е противогаз?

"Хайде, хайде! Гасете по-бързо лампата и да си лягаме!" казало седмото джудже...


Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: motkasht se]  
Автор Scorpio (hunter)
Публикувано21.05.06 09:38



Абе трябва ми ;)
А за филтрите - вярно има нещо вътре, но това ми се струва да са някакви вградени филтри за прах и частици...
Е като сте ги носели в казармата не помните ли нямаха ли външни филтри ? Трябва да са имали...

FORTVNA FAVET FORTIBVS


Тема Re: Въпрос за противогаз...нови [re: Scorpio]  
Автор dalagg (член)
Публикувано21.05.06 15:43



Аз не мога да си спомня, но виж тук има доста информация- дано ти помогне:










Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.