Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Внос на CZ ... до 20 дни  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано20.03.06 16:59



обадиха ми се от Елмед
че ще правят заявка за внос на оръжия от CZ

ако някои си е харесал спортен пистолет с тази марка
или какво да е оръжие CZ, ловна пушка, флоберка или ... квото
.. сега е момента да си поръча ... оставя малко капаро и ...

телефон за заявки и въпроси ..
0887568334 Димитров



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: Внос на CZ ... до 20 днинови [re: lvo lll]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано21.03.06 06:54



Поръчвайте догде е време.

При ЧЗ се очаква ценови шок. Публична тайна е, че флоберките им са на дъмпингови цени за зарибяване на американците и ако не е американския пазар, ЧЗ отдавна да е окапало. При затягащите се европейски закони за оръжията продажбите им в EU стават все по-символични а военните контракти ги засмукват старите натовци.



Тема Re: Внос на CZ ... до 20 днинови [re: Дaнчo]  
Автор haqsko (pro hunter)
Публикувано21.03.06 12:37



тва пък как го измисли"ако не са американците"
4е това е най-големият и взискателен пазар на оръжие бе Дан4оу
...и даже CZ преместиха там една голяма 4аст от производството си!!!
...ама те щото ще фалират
...и пак ще пиша нека преди да постнем нещо се информираме достатъ4но по темата,а не така като колегата по-горе:храс и айде CZ на боклука



Тема Re: Внос на CZ ... до 20 днинови [re: haqsko]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано21.03.06 13:57



ЧЗ са си супер - като качество, но финансово са зле. Това, което съм го написал е вярно. В съвременния свят не е достатачно да имаш качество и култура на производството за да си на пазара. Това, което казвам на уважаемите клубари е който може да купува навреме, защото за да оцелее ЧЗ скоро ще трябва да увеличи цените драстично и то ако задържи сегашните продажби. Я как фалира Брно само преди няколко години. По темата съм информиран по-добре, отколкото можеш да си представиш.
В щатите ЧЗ се цени много но от познавачите, много хора въобще не са чували за тях благодарение на това, че през 80-те е имало забрана за вноса им и каквото е влизало е влизало на частни начала главно през Канада. Сега тепърва заемат мястото, което им се полага и начина, който са си избрали е да се привличат нови стрелци с традиционно най-масовото оръжие в САЩ - флоберката. Който си купи флоберка от тях обикновено се насочва и към по-скъпите пушки и постолети, хората се впечатляват от високото им качество и ниската цена. Флоберките на ЧЗ в САЩ се продават по-евтино отколкото в самата Чехия.
За производство в САЩ - хмм, ще попитам но се съмнявам да има такова. CZ-USA предлагат приклади по поръчка, произведени тук но не от ЧЗ и цените им съвсем не са за всеки. До скоро CZ-USA имаха само един оръжейник, сега са двама
и повечето от работата на първия е да отговаря на е-мейли.
В Испания CZ поръчва част от детайлите, произведени чрез инвестно леене, като например цевните кутии на прочутите ZKM.
Иначе съм голям фен на чешкото оръжие и ми се иска да оцелеят. Заслужават го а и трябва да запазят традициите. В Чехия огнестрелно оръжие се произвежда от повече от 6 века. Чел съм на няколко пъти по американските списания но не знам дали е така, че CZ в Ухерски брод а не Ижевск е най-голямото предприятие за производство на стрелково оръжие в света. Това, обаче, не ги спасява да съкращават работна ръка точно сега.

Редактирано от Дaнчo на 21.03.06 17:42.



Тема Още малко странична информация за CZнови [re: haqsko]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано23.03.06 04:56



Попитах приятелите си от ЧЗ и получих отговор - ЧЗ нищо не произвежда в САЩ, нито пък сглобява по чисто икономически съображения - всички бягат оттук. Така, че всичко си е оригинално - европейско
, но пък са купили съвсем наскоро една известна американска марка за револвери. Ще се разчуе, нека да е изненада.

Редактирано от Дaнчo на 23.03.06 04:58.



Тема Re: Още малко странична информация за CZнови [re: Дaнчo]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано23.03.06 19:07



Айде да не се правя на важен пък и сигурно за повечето от вас това не е новина. Ето какво са се захванали хората от CZ и намеренията им да правят и револверите са съвсем сериозни:

http://www.cz-usa.com/news_events.php?m=4

http://www.notpurfect.com/main/dwrev.htm

http://www.triplebreakproducts.com/DanWesson/dan_wesson.htm

Интересно каква им е цената през ЕлМет.

Редактирано от Дaнчo на 23.03.06 19:10.



Тема Re: Още малко странична информация за CZнови [re: Дaнчo]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано24.03.06 00:54



Данчо, не пиши глупости. Нищо не се произвеждало или пък сглобявало... Глок почват да правят рамките тук, а сглобяват откакто има ограничения над вноса. Арсенал сглобява. Валтер сглобява. И т.н.

А за Дан се знае от поне 6 месеца.

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: Още малко странична информация за CZнови [re: AC]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано24.03.06 05:57



Е, аз споделям информация, която имам от един приятел - инженер-дизайнер в самото ЧЗ и един американец от CZ-USA. Какво да ги правя като и двамата лъжат и приказват глупости:)) И други интересни неща знам, от кухнята. Представям си каква патаклама ще настане ако си позволя да споделя още нещо. Боже опази! А ти откъде научи че ЧЗ произвеждат в САЩ? Или прочете от темите по-горе.
Къде е логиката - чешкия работник в най-добрия случай струва $3/час + $3 за осигуровки, тук на нискоквалифицирания ще трябва да му плащат поне $12/час + още толкова за осигуровки + ще трябва да купуват (наемат) помещения и да си купуват повторно оборудването. Всичко това (материалната им база) им е осигурено на ЧЗ от социализма и е отдавна изплатена, но е в Чехия. Дай верно, да не пишем глупости по форумите само заради идеята да си противоречим просто за да има какво да кажем - по български.
Арсенал сглобяват - отговори си сам защо и кой има интерес от това.
Валтер също, те май произвеждат и в Япония а купуват части откъде ли не, включително и от CZ (при това произведени в Чехия).
За глок не знам нищо, никога не съм се интересувал.
Излизам от спора. При това много засрамен,
Наздраве!

Редактирано от Дaнчo на 24.03.06 06:02.



Тема Re: Още малко странична информация за CZнови [re: Дaнчo]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано24.03.06 16:15



ми и саркастичен роман да напишеш пак ще са глупости

а ако беше чел по-внимателно щеше да разбереш, че никъде не съм коментирал ЧЗ. коментирах твърдението, че никой не сглобява в САЩ.

аз от ЧЗ не се интересувам ама обобщението, че никой не сглобява в САЩ е пълна глупост.

а поведението ти като някакъв insider....

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: Още малко странична информация за CZнови [re: AC]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано24.03.06 16:48



AC, ти май си ми прочел постинга като дявола евангелието. Аз пиша на прост български - "ЧЗ нищо не произвежда в САЩ" къде прочете "че никой не сглобява в САЩ". Като не се интересуваш от ЧЗ значи и не знаеш за ЧЗ какво тогава се бъркаш в тая тема. От това че Глок произвежда в САЩ не е следствие че всички други го правят.
Ти май нещо си докачлив на тема USA.
Тона, който ми държиш не ми харесва. Защо е тая грубост? Какво всъщност делим ние с теб?
със здраве




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.