Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какъв газов писолет да си взема?нови  
Автор interesuvasta (непознат )
Публикувано28.10.05 12:44



Какъв газов писолет да си взема? Искам да е малък. Аз съм управител на фирма. Ще ми трябва един служебен писолет и затова съм се спряла на газов. Какви са изисканията на полицията? Трябва ли да регистрирам писолета си някъде? Обяснете ми подробно, защото не съм в течение с тези неща. Благодаря ви предварително



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: interesuvasta]  
Автор Geno (новак)
Публикувано28.10.05 13:37



Газовите "пистолети" в България са на свободен режим. Закупуват се срещу представяне на лична карта. Купувача трябва да е пълнолетен. Носи се с фактурата или бележката от магазина, в която се вписва марката, модела, калибъра, серииния номер и трите имена, ЕГН и мсиля адрес на собственика.

За модел не мога да ти помогна. Отдавна не съм се интересувал от газовици.
Успех



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: interesuvasta]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано28.10.05 15:43



При това положение що не кандидатстваш за истинско направо, ами се занимаваш с газови?



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: interesuvasta]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано28.10.05 18:21



никакъв

няма смисъл


П.С. малко ме притеснява, че не си много наясно с възможностите на газовия пистолет... или по-точно ограниченията му...

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: AC]  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано28.10.05 18:36



Ами обясни и с няколко изречения или и дай някакви линкове. Аз не съм компетентен и немога да помогна.

- - - - -



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: interesuvasta]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано28.10.05 18:58



Да пробвам да се изявя по повод газовиците:

Предимства на газовия спрямо истинския:
- Купува се лесно щото няма разрешителни и прочие.
- Става да пуцаш с него по Нова Година с халостни.
- Трудно можеш да се самоубиеш с него.......... но пък от друга страна като се замисля, дураците са безкрайно изобретателни понякога. То за това има и награди "Дарвин"

Недостатъци:
- Най-често не става за това за което ужким е предназначен, т.е. за самоотбрана. По много причини.
- Ако го извадиш на някой, който има истинско оръжие, може да те отстреля, като санитар - лебед заразен с птичи грип, зашото нямаш никакъв шанс пред него, че има и голяма доза вероятност да го оправдаят след това.

Така че щом се изживяваш като шеф на фирма, искаш да имаш оръжие и най-важното - смяташ, че можеш да се оправиш с него, тръгвай на курсове ,и пускай молба в КОС за истинско оръжие. Има голям шанс да мине.

И още какво......
А, да, щях да забравя - пише се "писТолет"



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема? [re: AC]  
Автор interesuvasta (непознат )
Публикувано28.10.05 19:00



Здравейте на тези, който са ми отговорили. Да, вярно, че не съм наясно с възможностите и ограниченията на газовия писолет. Добре, ако се спра на истински пистолет, държа да е малък, какви са изискванията? Никога досега не съм се интересувала, тъй като нямаше за какво. Но сега имаме фирма, която в момента е в строеж. Денонощно сме там, мисля, че ни е необходим един писолет - дали ще е газов или истински, няма значение. Бях писала газов, защото няма опасност за човешкия живот. Пишете ми по-подробно. Плаща ли се нещо в полицията и т.н.



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: interesuvasta]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано28.10.05 20:23



Като те слушам мисля че добре си се ориентирала към газовото. Хора които нямат опит с оръжия по-добре да натрупат малко с въздушно или газово...



Тема а според мен...нови [re: interesuvasta]  
Автор speedbullet (бивш новак)
Публикувано29.10.05 18:52



при така поставеният казус е най - добре да се обърнеш към охранителна фирма - по малко разправии и по сигурно откъм гаранции...



Тема Re: Какъв газов писолет да си взема?нови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор SAMURAY JACK (непознат )
Публикувано31.10.05 15:42



абе така е за газовият пищов ама то ако ще те напада някой с оръжие той ще го е извадил предварително.... а в такъв случай по добре си дръж твоят в гащите за да не стават други проблеми а като видиш някой с пщов с-у себе си и ще разбереш колко си безпомощен и как бързината ти се е скрила в малкият джоб...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.