Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Барет" 50 кал. - 1800 м.нови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано07.09.05 09:41



ефективна снайперска стрелба? (Полуавтоматична, с 10 патрона. Не беше отбелязано колко е дълго дулото.)

Вярно ли е това или пак някой се опитва да ме будалка?

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: "Барет" 50 кал. - 1800 м.нови [re: ABe]  
Автор HK-BG (HKholic)
Публикувано07.09.05 11:05



Определено те бУдАлкАт! С някоя добре направена пушка (на McMillan примерно) е възможно около 0.5МОА на 1800м (ще рече група от порядъка на 9 инча), като обаче зад нея има много добър стрелец. И това 0.5МОА на 1800м пак със сто "АКО"-та, пък за Берет да не говорим.

Иначе къде съм чел в един форум, където военните се оплакват от Берет, като твърдят, че група от 1МОА на 1500м е почти невъзможна (пушката имала много подвижни части и все пак не е с болтов..). Радвали се били, ако на 1000м са превят добри друпи в/у човешка мишена. Реално, 1000м-1200м е предела на тази пушка на който си държи културно една ъглува минута. Нагоре вече трябва дядо Господ да викаш и някакви ритуали да правиш за да си сигурен в точно попадение.

Иначе, ако говорим за най-добра далекобойна снайперска система, то това е
.408 CheyTac (Шайен Тактикъл). Калибъра е с прекрасни балистични характеристики (0.9+ балистичен коефицент). С тази система без проблем можеш да водиш стрелба до 2000м. Хора са правили тестове до 2500м, но за да стане постоянна група на такова разтояние трябвало подобрение от към пушката. Иначе куршумът и калибърът са желязни.

Светлыо (председателя на федерацията по БенчРест), каза че германци разработвали куршум, който ще да има балистичен коеф. 1.25, който в комбинацията с добра винтовка, ще убие рибата.

IN A WORLD OF COMPROMISE, SOME DON'T


Тема Допълн. въпроси може ли?нови [re: HK-BG]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано07.09.05 11:58



1. МОА - какво значи?
2. 9 инча какво - дължина на дулото ли?
3. болтов какво?
4. 1 ъглова минута - "отклонение от целта" или какво?
5. балистичен коеф. - това какво е?

Извинявай, въпросите ми са, навярно, глупави, но съм съвсем новак.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 07.09.05 12:23.



Тема Re: "Барет" 50 кал. - 1800 м.нови [re: ABe]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано07.09.05 16:02



Вярно е.
Барет произвежда няколко модела .50 калибър пушки. Все ми текат лигите, като ги видя в магазина, ама не са ми по джоба.
Добър стрелец зад приклада може да убие човек спокойно до 2000 метра с тази пушка.
Максимално резстояние за убит човек с този калибър е 2400 метра официално във Виетнам, само че с картечница Бровнинг на единична стрелба с оптика.



Тема Re: Допълн. въпроси може ли?нови [re: ABe]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано07.09.05 16:20



1. МОА - какво значи? Minute Of Angle Ъглова минута буквално, преносно е 1 инч на 100 ярда.
2. 9 инча какво - дължина на дулото ли? Все едно кръг с диаметър 9 инча (към 23 см).
3. болтов какво? Пушка с ръчен затвор
4. 1 ъглова минута - "отклонение от целта" или какво? Същото както номер 1.
5. балистичен коеф. - това какво е? Коефициент за качество на куршума. Има някаква формула за него, но не съм в къщи.

Компанията Барет е на около 30 км. от тук. Трябва някой път да ги видя. Те са голяма работа Всичко друго е от лукавия



Тема Re: "Барет" 50 кал. - 1800 м.нови [re: HK-BG]  
Автор Scorpio (user)
Публикувано07.09.05 20:12



Абе тия МкМилан не правят ли само приклади ? Аз само това открих в нет-а...

FORTVNA FAVET FORTIBVS


Тема Много блдря! Но... [re: Borislav]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано07.09.05 20:18



"Коефициент за качество на куршума"?

как и спрямо какво се измерва това?

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: "Барет" 50 кал. - 1800 м.нови [re: Scorpio]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано07.09.05 20:25



Правят само приклади.



Тема Re: Много блдря! Но...нови [re: ABe]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано07.09.05 20:32



Балистичният коефициент е число, което измерва въздушното съпротивление на вид куршум. На почти всяка кутия куршуми в САЩ (фабрични) е отпечатан и коефициента.
Тази връзка ще те заведе до калкулатор на коефициента.
http://www.loadammo.com/product/bc-calcs.htm
По-високо число е по-добре.



Тема Re: "Барет" 50 кал. - 1800 м.нови [re: Borislav]  
Автор krasimyr (po-skoro zritel)
Публикувано07.09.05 21:07



xora ne budalkaite mom4eto....
tova e pu6ka za armiqta... narekli sa q AMR (anti material rifle) tq ne e za strelba po xora.... ideqta e , s municiq za 2$ da povredi6 xelikopter ili radar na 1000, 1500 metra..... i da nanese6 6teti za milioni....
Vsqko orujie v rucete na verniq 4ovek moje da dade dobri rezultati, no tova prosto ne e proektirano za sustezaniq.....
.40 za koito stana duma e to4no za "meki " celi t.e. xora . I to na golemi distancii a bareta si e pu6ka , s koqto pove4eto voinici da mogat da boravqt
vse edno da iska6 ot vseki 4ovek xvanal cigulka Amati da izleze Paganini.... ne stava...... zatova sled selekciqta za snaiperisti ot 1500 4oveka izbirat dvama..... te mogat da ucelvat na 2 kilometra.... drugite samo mogat da im se vuzxi6tavat ili da im zavijdat




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.