Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се разглобява б-4нови  
Автор rpg22 (непознат )
Публикувано17.05.05 21:08



Имам китайската Б-4(така я пише в сайта на сотис. На кутията пише Б3-1 така че не знам кое е правилното)с долен лост за зареждане. Искам да и извадя пружината да я смажа малко че като я гледам ми се вижда суха пък и си мисля да я заменя с някоя гамовска ако е възможно. Ако някой знае също така и други способи за повишаване на мощността да пише



Тема Re: Как се разглобява б-4нови [re: rpg22]  
Автор rpg22 (непознат )
Публикувано18.05.05 20:32



Айде бре хора. Цели огнестрелни оръжия разглобявате, а не можете да помогнете на един новак с една въздухарка



Тема Re: Как се разглобява б-4нови [re: rpg22]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано18.05.05 20:45



Моята е същата, ама не съм я разглобявал. Затуй не писах - не знам какъв акъл да ти дам. Има там един щифт който като се избие пружината решително ще изскочи, ама как ще я навреш после обратно (щото предполагам, че е натегната и в отпуснато състояние) - не знам. Затуй и не пипам. Иди при някой оръжейник по-добре. Виж, Макаровия е друго нещо - разглобява се и се сглобява за нула време



Тема Re: Как се разглобява б-4нови [re: rpg22]  
Автор Бoбyзa (Drifter)
Публикувано18.05.05 23:55



Ако си решил да я отваряш много внимавай с пружината защото и при незаредено състояние е много напрегната. Когато избиваш щифта който я държи да не сочи към теб (пружината) в никъкъв случай. Аз имах такъв случай и щях да се осакатя. Така че това е най важното за което да внимаваш.

BIG GUN, BIG FUN


Тема Re: Как се разглобява б-4нови [re: rpg22]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано19.05.05 10:52



Огнестрелните оръжия се разглобяват по- лесно от въздушните
Пусни търсене в Google-то може и да изкочи някоя инструкция за разглобяване и ПО-ВАЖНОТО последващото сглобяване



Тема Re: Как се разглобява б-4 [re: rpg22]  
Автор valo (Сеирджия)
Публикувано20.05.05 00:07



Както е тръгнало - оръжейниците ще умрем от глад.....
Не се пробвай там, където не разбираш. Ще строшиш нещо и после колегите ще ти съдерат кожата. Занеси я на някой, който разбира. По-евтино ще ти излезе......



Тема И каква кожа ...нови [re: valo]  
Автор « DANGER » (твърд- БЪЛГАРИН)
Публикувано20.05.05 01:00



...ще му съдерат?!?

Самото изделие струва 25 бг. лв.!

От там нататък, за какви кожи става въпрос?!?


Да направим БЪЛГАРИЯ - Държава!

Редактирано от « DANGER » на 20.05.05 01:01.



Тема Re: И каква кожа ...нови [re: « DANGER »]  
Автор rpg22 (непознат )
Публикувано20.05.05 01:16



Аз купих това дърво само с една идея-да се науча да разглобявам, зглобявам и ремонтирам въздушно оръжие затова тая пушка оръжейник няма да види докато е в мен. Питам за да получа начална информация пък после ще се доосъвършенствам. Кат гледам няма много писано по темата и затова ще подходя по обичайния начин-разглобявай смело пък после ще намериш начин да зглобишТака разглобих една малокалибрена и след половин час чудене успях да я зглобя и при това бях и научил устрийството. 99% от нещата които съм почвал приключват успешно че и с това се надявам да е така
П.С. Като чух това за оръжейните майстори се сетих че някъде чух за курсове за оръжеен майстор за 200лв май. Някой знае ли повече по въпроса?



Тема Това е начина!нови [re: rpg22]  
Автор « DANGER » (твърд- БЪЛГАРИН)
Публикувано20.05.05 01:41



Правилно приятелю!
Тази "тояга" е сглобявана от "жълтури" и виждаш, че някак си все пак работи!

Разглобявай смело, но все пак внимателто и помни реда на подредбата!
Не е нищо, кой знае какво.
Убеден съм, че с желанието, с което подхождаш няма да имаш проблеми!

р.s. Когато вече е разглобена, смени (усили) уплътнението (гйончето/гумичката) на буталото. Ако имаш възможнаст направи и проби с други пружини!
Така се прави "на практика" ъпгрейд и се става оръжейник!
Желая ти успех!


Да направим БЪЛГАРИЯ - Държава!

Редактирано от « DANGER » на 20.05.05 01:43.



Тема Re: И каква кожа ...нови [re: rpg22]  
Автор (минал-заминал)
Публикувано20.05.05 04:19



Както и други споменаха по-горе - внамавай с пружината!

Пушката трябва да е незаредена. Първо сваляш приклада. После сваляш цевта.

След това идва най-важния момент - трябва да намериш начин да свиеш леко пружината, така че да облекчиш щифта който удържа задната тапа. Ако пушката на е много силна, това може да се направи на ръка - опираш цилиндъра вертикално с тапата надолу и натискаш вилката, докато тапата хлътне леко, и в този момент избиваш щифта. За целта най-добре е да имаш поне три ръце, или поне още един помагач. В накаъв случай не се опитвай да избиеш щифта, без да го облекчиш - не само ще прецакаш пушката, но може и да се нараниш сериозно.

За пушки от класа магнум най-добре е да се ползва специален стенд са свиване на пружината. Прави се от дъска, предна неподвижна опора и задна опора на винт, и скоба или ремък за удържане на цилиндъра.

Това е по принцип, и за повечето пушки. Има и такива, за които трябват и допълнителни приспособления, според устройството.

Огнестрелните оръжия се разглабят много по-лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.