Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Beretta 92 вариации на модели проблеми и мнениянови  
Автор Sleep.Less (непознат )
Публикувано13.03.05 13:01



Здравейте,

Като един новобранец във форума и изобщо на тема оръжия
се намирам на кръстопът относно избор и закупуване на първо лично оръжие.
Спрял съм се на Beretta 92.
Гледайки доста картинки по нета на външен вид ми допаднаха
вариациите на Beretta 92 : 92 FS Brigadier, 92 FS Navy, 92 FS Stock i Elite II. Разгледах и официален каталог на Beretta но там модели Navy и Stock ги нямаше.
Има ли модели с различни конструктивни решения за цевите (говоря за нарезните полета) и кои са за предпочитане?
Каква е разликата между модели със 125mm и 120mm дължина на цевта, коя е за предпочитане и защо?
Някой може ли да ми даде повече инфо за разликите между тези изброени модели.

Относно проблемите.
Чупене на пластината която заклучва цевта към блока. Колко често се случва това?
Четох че 92 FS базисния модел имал проблем със чупене на блока и дори отхвърчане в гърдите на стрелящия. За това се е наложило оякчаването му и съответно излизането на модел 92 FS Brigadier. Някой знае ли нещо по въпроса?
Друг казус е капризността на това оръжие към замърсяване и съответни засечки и тук искам да питам има ли значение покритието дали да бъде стандартната оксидация или вариациите на съответния модел с Inox-ово покритие?

Като цяло споделете моля мнение за оръжието.

Благодаря



Тема В търсене на идеалнотонови [re: Sleep.Less]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано13.03.05 14:02



Няма да стане. Вземаш това, което ти хване окото. То е нещо като флирт. Ако не ти хараса продължаваш да търсиш. Така с време имаш повече отколкото имаш нужда и по-малко от това, което наистина искаш.

Аз взех Beretta 92 Bilenium. за първи път я отворих да я чистя на 1000 изстрела. До сега не съм имал никаква засечка. И дори ми се стори, че няма нужда от почистване. Италианото са я избачкали много секси. Идва с куфарче, в което можеш да носиш бижута.

Има някакъв модел 92, който е на въоръжение в НАТО.

ДОбре дошъл и Успех - и не си губи съня в избиране на идеалното



Тема Re: Beretta 92 вариации на модели проблеми и мнениянови [re: Sleep.Less]  
Автор OMON (новак)
Публикувано13.03.05 19:57



Ами наврвмето когато аз избирах моя първи пищов и аз се оглеждах в Берета 92ФС. Не мо допадна това 4е е много голяма и си тежи доста...така 4е ако мисли6 да я носи6 постоянно не ти я препоръ4вам-лятото ще се изгърби6.Ина4е съм 4увал 4е била капризна към боеприпаси а и се 4упила на онези места които спомена. Ина4е изглежда добре но не това е наи-важно за мен...



Тема Re: Beretta 92 вариации на модели проблеми и мнениянови [re: Sleep.Less]  
Автор Pepo555 (226 X-FIVE)
Публикувано13.03.05 23:17



Ако ти се дават повече пари си купи ЗИГ ЗАУЕР или ТАНФОЛИО, ако ли не си купи CZ .Имай на предвид че купуваш оръжие,а не развалено кисело мляко което може да хвърлиш и да си купиш друго.Посъветвай се с някой добър оръжейник,иди няколко пъти в някой спортен стрелкови клуб и няма да сгрешиш при избора.Преди доста време сам избрах и си купих ВАЛТЕР ПП-22 -малокалибрен,красив на външен вид, много лек,компактен за носене струваше към 870 лева.Бързо разбрах че тези пари съм ги хвърлил на улицата,подарих го защото никой не даваше 250 лева и дори платих и разноските на новия собственик.От тогава питам който трябва и преди да купя нещо задалжително го прострелвам,за да се види каква група прави.

Редактирано от Pepo555 на 13.03.05 23:25.



Тема Re: Beretta 92 вариации на модели проблеми и мненинови [re: Sleep.Less]  
Автор liavata pchela (непознат )
Публикувано13.03.05 23:49



Привет на още един в нашите редици.Хубаво е че си си харесал пистолет , но недей само по картинки.Външният вид е важен в една такава любов, но почерпи продаваче ,награби де що има пищови в магазина,иди на стрелбището истреляй с всичко,това което те лепи на окото е едно ,а това което ти лепи в ръката-друго.Ако и тогава е Беретата -сграбчвай я и и разкажи играта от стрелба.



Тема Re: В търсене на идеалнотонови [re: Yank1911]  
Автор SecurityTEAM6 ()
Публикувано14.03.05 00:04



Те още не знаят що са го зели и си го биат у главите

Смелите ги копаме с изглед към морето.


Тема Re: Beretta 92 вариации на модели проблеми и мнениянови [re: Sleep.Less]  
Автор pagoda (непознат)
Публикувано14.03.05 09:13



от италия си купуваи само костюми



Тема Re: Beretta 92 вариации на модели проблеми и мненинови [re: Sleep.Less]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано14.03.05 09:19



Няма лошо оръжие!

Още повече, щом е марка и модел, взета на въоръжение в армия или полиция, значи е минало зверски изпитания и се е доказало.

Единственото важно нещо е, собственикът му да си го харесва и обича.

А това с чупенето, хвърченето на части и пр. не звучи убедително, нали?

Емпирично, по-дългата цев винаги е по-добра. Само че е малко по-трудно скритото носене.

От Беретите, лично аз харесвам 96 Сток с предпазител на рамата и калибър .40, но нали знаеш - на вкус и цвет товарищ нет. А тия малките - .22- калибровите Чиита, Таргет и пр. се доказаха в продължение на доста изстрели като абсолютно безотказни и безкомпромисно точни оръжия - ей го и Файерхенда да ти каже!

Крайното решение е твое - не се влияй от чуждо мнение, а вземи това, което на теб ти е на сърцето и ще се убедиш, че така е най-гот!

УСПЕХ!

Редактирано от ДoнKиkoт на 14.03.05 09:24.



Тема Re: Beretta 92 вариации на модели проблеми и мненинови [re: ДoнKиkoт]  
Автор pagoda (непознат)
Публикувано14.03.05 11:08



това с чупенето и хвърченето си е много убедително в глокфорума четох кореспонденция м-у френски и ам-ски полицаи и франсето казваше че си влачат мас и манурин щото ги страх да стрелят с берета



Тема Re: принципно си прав ...нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано14.03.05 13:19



но това не е винаги така "Още повече, щом е марка и модел, взета на въоръжение в армия или полиция, значи е минало зверски изпитания и се е доказало. "

за съжаление .. откакто свят светува .. има корупция, подкупи и дебели дървени униформени глави ..

иначе .. за другото .. съм съгласен на 100%



"Съдбата обича смелите!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.